Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το ξέρω αλλά έχω ένα άλλο θέμα, δεν θέλω να φαίνεται καθόλου σε μένα οι κλήσεις και τα μνμτα, δλδ να μην μπαίνω στη διαδικασία αυτος που έχω μπλοκάρει να ΄δω αν με έχει καλέσει ή μου χει στείλει μνμ, και δε μπορώ στις ρυθμίσεις στο blacklist να το βρώ, ξέρεις αν γίνεται;;

Όχι, δεν το χρησιμοποίησα .....

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vladlee.easyblacklist&hl=el

 

Αυτό νομίζω θα κάνει την δουλειά σου.Έχει επιλογή να μην σου βγάζει notifications αλλά δεν θυμάμαι όταν μπεις μέσα στο πρόγραμμα αν σε κάποιο πεδίο καταγράφει τι και πώς.

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Νεος κατοχος S4 mini και ψαχνω διαφορες εφαρμογες,οποτε θα χρειαστω τη βοηθεια σας!!

Θελω να εχω τα εξης:

1) Οταν ανοιγω το κινητο να μην εκκινουν ολα τα αχρηστα προγραμματα, πχ εφαρμογες της samsung, της google κλπ. αλλα μονο τα βασικα.

2)Οταν κλεινω μια εφαρμογη, αυτη να κλεινει οριστικα για να μην τρωει μπαταρια.

3)Να στελνω sms με 160 ελληνικους χαρακτηρες, οχι 70 οπως σε κατι παλιες συσκευες.

4)Οταν εχω καποια αναπαντητη,email κλπ να φαινεται καποια ειδοποιηση στην οθονη καθως δεν εχω βρει καποιο ledακι να αναβοσβηνει.

Αυτα τα ολιγα προς το παρον!

Link to comment
Share on other sites

Νεος κατοχος S4 mini και ψαχνω διαφορες εφαρμογες,οποτε θα χρειαστω τη βοηθεια σας!!

Θελω να εχω τα εξης:

1) Οταν ανοιγω το κινητο να μην εκκινουν ολα τα αχρηστα προγραμματα, πχ εφαρμογες της samsung, της google κλπ. αλλα μονο τα βασικα.

2)Οταν κλεινω μια εφαρμογη, αυτη να κλεινει οριστικα για να μην τρωει μπαταρια.

3)Να στελνω sms με 160 ελληνικους χαρακτηρες, οχι 70 οπως σε κατι παλιες συσκευες.

4)Οταν εχω καποια αναπαντητη,email κλπ να φαινεται καποια ειδοποιηση στην οθονη καθως δεν εχω βρει καποιο ledακι να αναβοσβηνει.

Αυτα τα ολιγα προς το παρον!

 

1,2 greenify (pro)

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Νεος κατοχος S4 mini και ψαχνω διαφορες εφαρμογες,οποτε θα χρειαστω τη βοηθεια σας!!

Θελω να εχω τα εξης:

1) Οταν ανοιγω το κινητο να μην εκκινουν ολα τα αχρηστα προγραμματα, πχ εφαρμογες της samsung, της google κλπ. αλλα μονο τα βασικα.

2)Οταν κλεινω μια εφαρμογη, αυτη να κλεινει οριστικα για να μην τρωει μπαταρια.

3)Να στελνω sms με 160 ελληνικους χαρακτηρες, οχι 70 οπως σε κατι παλιες συσκευες.

4)Οταν εχω καποια αναπαντητη,email κλπ να φαινεται καποια ειδοποιηση στην οθονη καθως δεν εχω βρει καποιο ledακι να αναβοσβηνει.

Αυτα τα ολιγα προς το παρον!

 

1.μπορείς να βάλεις και boot manager από xposed.

Link to comment
Share on other sites

Νεος κατοχος S4 mini και ψαχνω διαφορες εφαρμογες,οποτε θα χρειαστω τη βοηθεια σας!!

Θελω να εχω τα εξης:

1) Οταν ανοιγω το κινητο να μην εκκινουν ολα τα αχρηστα προγραμματα, πχ εφαρμογες της samsung, της google κλπ. αλλα μονο τα βασικα.

2)Οταν κλεινω μια εφαρμογη, αυτη να κλεινει οριστικα για να μην τρωει μπαταρια.

3)Να στελνω sms με 160 ελληνικους χαρακτηρες, οχι 70 οπως σε κατι παλιες συσκευες.

4)Οταν εχω καποια αναπαντητη,email κλπ να φαινεται καποια ειδοποιηση στην οθονη καθως δεν εχω βρει καποιο ledακι να αναβοσβηνει.

Αυτα τα ολιγα προς το παρον!

 

3. Το υποστηρίζει η stock εφαρμογή του κινητού

4. noled στο play store

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα rom σήμερα στο κινητό μου και δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις όταν έχω νεο μήνυμα στο Messenger. Ενω πριν έρχονταν κανονικά, τώρα ενώ είναι ενεργοποιημένες πρέπει ν ανοίξω την εικόνα του συνομιλητή για να δω ότι ήρθε νεο μήνυμα. Ξέρει κανείς γιατί και πως διορθώνεται;;
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα rom σήμερα στο κινητό μου και δεν μου έρχονται ειδοποιήσεις όταν έχω νεο μήνυμα στο Messenger. Ενω πριν έρχονταν κανονικά, τώρα ενώ είναι ενεργοποιημένες πρέπει ν ανοίξω την εικόνα του συνομιλητή για να δω ότι ήρθε νεο μήνυμα. Ξέρει κανείς γιατί και πως διορθώνεται;;

 

και σε μενα το κανει αυτο καποιες φορες...

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά με greenify donation και το facebook μαζί με το messenger δεν τρέχουν συνέχεια στο παρασκήνιο και έχουμε ειδοποιήσεις κανονικά...Ελεγμένο από μένα...

 

Αυτο γινετε αν εχεις την ρυθμιση σε dalvik,σε οσους εχουν art βγαζει πολλα προβληματα ακομα.

 

Επισης η κατω μπαρα που λετε στο facebook εμφανιζετε μονο οταν ανεβαινετε προς τα πανω στις δημοσιευσεις και οχι κατεβαινοντας προς τα κατω. Μιλαω για την εκδοση 10.0.0

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος για "tap to top" ; Δηλαδή να σερφάρεις σε μια σελίδα, να πατάς πάνω στη κορυφή και να σε ανεβάζει; Όπως το iphone ;

Μιλάω για galaxy s5....

Iphone 2G / Iphone 3Gs / Iphone 4 / iPhone 5 / Thl W8 / Galaxy S5 / iPhone 5S / iPhone 6 / iPhone 6S Plus / iPhone 8 Plus

iMac 21,5 / MacBook Pro

iPad 2 3G / iPad mini 2 / iPad PRO

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Υπάρχει κάποιος τρόπος για "tap to top" ; Δηλαδή να σερφάρεις σε μια σελίδα, να πατάς πάνω στη κορυφή και να σε ανεβάζει; Όπως το iphone ;

Μιλάω για galaxy s5....

 

Αν δεν αλλάζει τραγικά το μενού μεταξύ Samsung συσκευών ( που δεν αλλάζει ), είναι: Μενού -> Ρυθμίσεις -> Scroll προς τα πάνω και η 5η επιλογή από το τέλος της λίστας προς τα πάνω είναι η κίνηση. Βάζεις το διακόπτη στη θέση On και μετά κάνεις tap επάνω στην "κίνηση", για να δεις το μενού με τις διαθέσιμες επιλογές. Μία από αυτές είναι και αυτή που ψάχνεις. Αλλά δεν είμαι σίγουρος αν αυτό ισχύει κατά το σερφαρισμα. Στην περιγραφή αναφέρει ότι είναι σε περίπτωση που θέλει κάποιος να πάει στην κορυφή μιας λίστας. Τώρα, μπορεί με κάποιο update να το έχει εισάγει και στον browser.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

και σε μενα το κανει αυτο καποιες φορες...

 

Ξέρεις μήπως πως διορθώνεται γιατί είναι εντελώς σπαστικό;; :mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μπορει να μου καποιος πως μπορω να ανεβασω τις επαφες μου στο gmail? Γενικα να σωσω καπου τις επαφες μου εκτος απο sim και τηλεφωνο
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μπορει να μου καποιος πως μπορω να ανεβασω τις επαφες μου στο gmail? Γενικα να σωσω καπου τις επαφες μου εκτος απο sim και τηλεφωνο

 

Πήγαινε στις ρυθμίσεις, accounts, Google μπες μέσα πάτα στο πάνω πάνω και τικαρε την επιλογή συγχρονισμός επαφών/contacts.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν αλλάζει τραγικά το μενού μεταξύ Samsung συσκευών ( που δεν αλλάζει ), είναι: Μενού -> Ρυθμίσεις -> Scroll προς τα πάνω και η 5η επιλογή από το τέλος της λίστας προς τα πάνω είναι η κίνηση. Βάζεις το διακόπτη στη θέση On και μετά κάνεις tap επάνω στην "κίνηση", για να δεις το μενού με τις διαθέσιμες επιλογές. Μία από αυτές είναι και αυτή που ψάχνεις. Αλλά δεν είμαι σίγουρος αν αυτό ισχύει κατά το σερφαρισμα. Στην περιγραφή αναφέρει ότι είναι σε περίπτωση που θέλει κάποιος να πάει στην κορυφή μιας λίστας. Τώρα, μπορεί με κάποιο update να το έχει εισάγει και στον browser.

 

Δε βρήκα κάτι :(

Iphone 2G / Iphone 3Gs / Iphone 4 / iPhone 5 / Thl W8 / Galaxy S5 / iPhone 5S / iPhone 6 / iPhone 6S Plus / iPhone 8 Plus

iMac 21,5 / MacBook Pro

iPad 2 3G / iPad mini 2 / iPad PRO

Link to comment
Share on other sites

Δε βρήκα κάτι :(

 

Μήπως επειδή είναι το s5, έχει ξεχωριστή καρτέλα στις ρυθμίσεις, αποκλειστικά για τις κινήσεις και τις χειρονομίες; Στις ρυθμίσεις πάλι.

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μήπως επειδή είναι το s5, έχει ξεχωριστή καρτέλα στις ρυθμίσεις, αποκλειστικά για τις κινήσεις και τις χειρονομίες; Στις ρυθμίσεις πάλι.

 

 

Ναι, εψαξα και εκεί απο τη 1η στιγμή, αλλά δεν είχε γι αυτη τη κίνηση κάτι..

Iphone 2G / Iphone 3Gs / Iphone 4 / iPhone 5 / Thl W8 / Galaxy S5 / iPhone 5S / iPhone 6 / iPhone 6S Plus / iPhone 8 Plus

iMac 21,5 / MacBook Pro

iPad 2 3G / iPad mini 2 / iPad PRO

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις μήπως πως διορθώνεται γιατί είναι εντελώς σπαστικό;; :mad:

 

το παρατηρησα μετα το τελευταιο update αλλα οχι παντα.

 

Λυση υπαρχει...friendcaster pro + chat

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

το παρατηρησα μετα το τελευταιο update αλλα οχι παντα.

 

Λυση υπαρχει...friendcaster pro + chat

 

Το κατέβασα τώρα. Δε μου αρέσει τόσο αρχικά, δε μου φαίνεται ότι θα με βολέψει. Σε 2-3 μηνύματα που μου ήρθαν δε χτύπησε η δόνηση. Θα το τσεκάρω για λίγες μέρες!

Ξέρει κάποιος άλλος κάποια λύση για το Messenger;;

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το kasperksy από το play store της google στο κινητό -galaxy core- και μόλις το έβαλα να ψάξει βρήκε στην εφαρμογή της cosmote my account (επίσης κατεβασμένη από το play store)" threat heur: trojan.smsandroidOS " . δεν θυμάμαι το πλήρες όνομα να το γράψω ακριβώς.. είναι κάτι ανησυχητικό? έχω το τηλέφωνο περίπου ένα μήνα- χωρίς root και -χωρίς να έχω μπεί σε πονηρά sites ή εφαρμογές εκτός του play store. τα φώτα σας παρακαλώ!
Link to comment
Share on other sites

Κατέβασα το kasperksy από το play store της google στο κινητό -galaxy core- και μόλις το έβαλα να ψάξει βρήκε στην εφαρμογή της cosmote my account (επίσης κατεβασμένη από το play store)" threat heur: trojan.smsandroidOS " . δεν θυμάμαι το πλήρες όνομα να το γράψω ακριβώς.. είναι κάτι ανησυχητικό? έχω το τηλέφωνο περίπου ένα μήνα- χωρίς root και -χωρίς να έχω μπεί σε πονηρά sites ή εφαρμογές εκτός του play store. τα φώτα σας παρακαλώ!

διεγραψε τη να εισαι ησυχος

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στις ρυθμίσεις, accounts, Google μπες μέσα πάτα στο πάνω πάνω και τικαρε την επιλογή συγχρονισμός επαφών/contacts.

 

Πολυ ωραια και μετα? Που θα τι εχω?

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια και μετα? Που θα τι εχω?
μετα οσα κινητα και να αλλαξεις εαν βαλεις το ιδιο email οι επαφες σου θα ειναι συγχρονισμενες στο gmail σου.πηγαινε gmail στον υπολογιστη σου και αριστερα πανω πατα στο "gmail" και απο κατω εχει contacts εαν το πατησεις θα δεις τις επαφες σου .ετσι απλα.

οτι αλλαγη κανεις σε μια επαφη η αν προσθεσεις μια νεα στο κινητο σχεδον αμεσα "ανεβαινει" στο gmail σου.

Link to comment
Share on other sites

Το κατέβασα τώρα. Δε μου αρέσει τόσο αρχικά, δε μου φαίνεται ότι θα με βολέψει. Σε 2-3 μηνύματα που μου ήρθαν δε χτύπησε η δόνηση. Θα το τσεκάρω για λίγες μέρες!

Ξέρει κάποιος άλλος κάποια λύση για το Messenger;;

 

Βασικα δοκιμασε καμια πιο παλια εκδοση μπας και φταει η αναβαθμιση

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Βασικα δοκιμασε καμια πιο παλια εκδοση μπας και φταει η αναβαθμιση

 

Είχα παλαιότερη έκδοση και δεν έρχονταν ειδοποιήσεις με τη νέα rom. Επίτηδες αναβάθμισα για να δω αν έρχονται αλλά και πάλι τίποτα..

Link to comment
Share on other sites

Είχα παλαιότερη έκδοση και δεν έρχονταν ειδοποιήσεις με τη νέα rom. Επίτηδες αναβάθμισα για να δω αν έρχονται αλλά και πάλι τίποτα..

 

το χ8 εχεις?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...