Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα σας..εχω το xperia mini στην κατοχη μου...το σημα που πιανει ειναι ασθενες και πολλες φορες χανεται και αναρωτιομουν αν αλλαζα σιμ αν θα βελτιωνοταν το σημα
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δε μπορω να βρω το μονοπατι και το αρχειο,

με το titanium backup εννοεις κανω backup το παιχνιδι απο το αρχικο κινητο και το κανω install στο νεο;

Το Play πως κανει DataSync?

 

Ναι για το titanium .Μπορείς να βρεις και τον φακελο που εχει δημιουργήσει το titanum και να πάρεις από εκεί το παιχνίδι με τα data .

Το data sync είναι αυτο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.quintstoffers.DataSync.beta

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως πρεπει να το rootαρω ομως..και ειναι δυσκολο αυτη τη στιγμη... Δε μπορω ομως γενικα να βρω τους φακελους των εφαρμογων, δεν υπαρχει κατι σαν το φακελο program files?

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως πρεπει να το rootαρω ομως..και ειναι δυσκολο αυτη τη στιγμη... Δε μπορω ομως γενικα να βρω τους φακελους των εφαρμογων, δεν υπαρχει κατι σαν το φακελο program files?

 

Δοκίμασε με το Helium δεν θέλει root https://play.google.com/store/apps/details?id=com.koushikdutta.backup&hl=el

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

es file explorer για να "σώσεις" τα εγκατεστημένα apk (σε ένα folder ας πούμε) και airdroid για γρήγορη μεταφορά σε pc χωρίς καλώδια

 

και τα 2 είναι freeware και μπορείς να τα βρεις και σε άλλες πηγές εκτός από το google play store

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι συμβατη λεει η συσκευη μου με αυτη την εκδοση. Δε με παει καθολου

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με το που ανοίγω έναν browser, οποιονδήποτε, χωρίς να έχω πειράξει κάτι στις ρυθμίσεις του, μου ανοίγει αυτόματα τη σελίδα της Google. Ξέρετε το λόγο που συμβαίνει αυτό και πώς να το απενεργοποιησω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με το που ανοίγω έναν browser, οποιονδήποτε, χωρίς να έχω πειράξει κάτι στις ρυθμίσεις του, μου ανοίγει αυτόματα τη σελίδα της Google. Ξέρετε το λόγο που συμβαίνει αυτό και πώς να το απενεργοποιησω?

 

Μακάρι να το "πάθαινα" και εγώ αυτό στον chrome

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με το που ανοίγω έναν browser, οποιονδήποτε, χωρίς να έχω πειράξει κάτι στις ρυθμίσεις του, μου ανοίγει αυτόματα τη σελίδα της Google. Ξέρετε το λόγο που συμβαίνει αυτό και πώς να το απενεργοποιησω?

 

ποιον browser ανοιγεις;Μηπως το εχεις βαλει ως αρχικη το google;

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα χθες το RealAPKLeecher και αποτυγχάνει. Ο default λογαριασμός που έχει είναι κλειδωμένος και το πρόγραμμα δεν κάνει login. Δοκίμασα με έναν test λογαριασμό που έφτιαξα και προφανώς υπάρχει πρόβλημα με το deviceid πλέον, το οποίο δεν είναι αντιστοιχισμένο στο νέο λογαριασμό. Για να αντιστοιχίσω deviceid με λογαριασμό θα πρέπει να γράψω την ταμπλέτα στη google, πράγμα που είναι αυτό που δε θέλω να κάνω. Άρα είμαι πάλι στο ίδιο σημείο. Τι άλλο μπορώ να κάνω;

 

*υγ. λύσεις τύπου appshare, es file explorer πακετάρουν ένα APK αλλά για να γίνει αυτό πρέπει να'χει κατέβει ήδη η εφαρμογή απ'το play μέσα στη συσκευή. Εγώ δεν είμαι εκεί, ακόμα θέλω να κατεβάσω τις (δωρεάν) εφαρμογές απ'το play δίχως να δώσω αναφορά στη google ποιος είμαι και τι κατέβασα σήμερα.

Εν οίδα ότι εν οίδα.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα χθες το RealAPKLeecher και αποτυγχάνει. Ο default λογαριασμός που έχει είναι κλειδωμένος και το πρόγραμμα δεν κάνει login. Δοκίμασα με έναν test λογαριασμό που έφτιαξα και προφανώς υπάρχει πρόβλημα με το deviceid πλέον, το οποίο δεν είναι αντιστοιχισμένο στο νέο λογαριασμό. Για να αντιστοιχίσω deviceid με λογαριασμό θα πρέπει να γράψω την ταμπλέτα στη google, πράγμα που είναι αυτό που δε θέλω να κάνω. Άρα είμαι πάλι στο ίδιο σημείο. Τι άλλο μπορώ να κάνω;

 

*υγ. λύσεις τύπου appshare, es file explorer πακετάρουν ένα APK αλλά για να γίνει αυτό πρέπει να'χει κατέβει ήδη η εφαρμογή απ'το play μέσα στη συσκευή. Εγώ δεν είμαι εκεί, ακόμα θέλω να κατεβάσω τις (δωρεάν) εφαρμογές απ'το play δίχως να δώσω αναφορά στη google ποιος είμαι και τι κατέβασα σήμερα.

 

Αυτο το εχεις δοκιμασει;

APK Downloader

•••
Link to comment
Share on other sites

ποιον browser ανοιγεις;Μηπως το εχεις βαλει ως αρχικη το google;

 

Εμ αυτό λέω φίλε, τίποτα δεν έχω κάνει. Όλοι το κάνουν, τώρα να εγκαταστήσω έναν οποιονδήποτε, με το που θα τον ανοίξω θα φορτώσει μόνος του τη σελίδα της Google.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει προγραμμα android που να μου δειχνει ποσα mAh ειναι η μπαταρια του κινητου η του tablet?ευχαριστω

ΑΜΠΕΛΩΝΑ-ΦΑΡΣΑΛΑ-ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ-ΚΕΡΑΜΕ

samsung galaxy j1(2016)-samsung galaxy S4 zoom-XGODY 7 IGO PRIMO-DREAMBOX DM800HDse-kaon(ote tv)-Edision Argus Mini Plus High Speed 2 in 1 HD

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει προγραμμα android που να μου δειχνει ποσα mAh ειναι η μπαταρια του κινητου η του tablet?ευχαριστω

 

Όχι δεν διατίθεται με κάποιο τρόπο αυτή η πληροφορία.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. έχω κινητό lenovo android os 4.1 με 4.5 οθόνη..το πρόβλημα μου είναι,όταν βάζω μία φωτογραφία μου στην αρχική οθόνη (φόντο) την εμφανίζει με μεγάλο ζουμ(ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ).Υπάρχει κάποια ρύθμιση ή κάποιος άλλος τρόπος να εμφανίζονται στην αρχική οθόνη κανονικές???Στην σελίδα με τα lenovo δεν μου έχουν απαντήσει για αυτό απευθύνομαι σε εσάς μήπως και είναι κάποια ρύθμιση που έχει να κάνει με android...σας ευχαριστώ..!!!
Link to comment
Share on other sites

Πρώτον δε καταλαβαίνω γιατί όλοι αυτοί οι κατασκευαστές βάζουν την εφαρμογή τους ΜΟΝΟ! στη σελίδα της google κι όχι και στα προσωπικά τους σάιτ.

 

Δεύτερον δε καταλαβαίνω γιατί να χαρίσω το κινητό μου και τα στοιχεία μου στη google.

 

Πρώτον, γιατί το play store τους προσφέρει μια απίστευτη πλατφόρμα ώστε να μπορέσουν να γίνουν γνωστοί, να έχουν έσοδα, κτλ.

 

Δεύτερον, γιατί η google δεν έφτιαξε το Android για την ψυχή της μάνας της. Το έφτιαξε και στο πουλάει, μέσα από το να σε "δέσει" στις υπηρεσίες της.

Link to comment
Share on other sites

γιατι δεν αναζητεις απλα το apk που θες απο τη μηχανη αναζητησης της google?

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

xsol: ναι, από το πρώτο μου post. δε μου παίζει. παραπονιέται διάφορα. μάλλον το χρησιμοποιούν πολλοί μαζί κι είναι όποιος τον κύριο είδε.

 

jastonas: εγώ σα προγραμματιστής που θα φτιάσω μια δωρεάν εφαρμογή, δε θα'θελα (μαζί με τη google) να την έχω κρεμασμένη και στο δικό μου site; μήπως μέσα στο σάιτ της google γίνεται και επισύναψη των διαφημίσεων μέσα στα apk; (πράγμα που προφανώς δε μπορώ να το κάνω εγώ ως προγραμματιστής). Δε νομίζω πως πουλάει το σύστημα πάντως, ο κώδικας είναι εκεί για όποιον τολμά ή κάνω λάθος;

 

rzr86: τι εννοείς; να κάνω find στο google το "η εφαρμογή μου".apk ; Αυτό είναι μόνο κατά τύχη και πράγματι, με μια δυο εφαρμογές που δοκίμασα πριν να γράψω εδώ, η τύχη μου ήταν μηδέν.

Εν οίδα ότι εν οίδα.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

xsol: ναι, από το πρώτο μου post. δε μου παίζει. παραπονιέται διάφορα. μάλλον το χρησιμοποιούν πολλοί μαζί κι είναι όποιος τον κύριο είδε.

Δεν ειχα δει στο πρωτο post το evozi και δεν το συνδεσα...

Τρεις τεσσερις δοκιμες που εκανα εγω, μου δουλεψε κανονικα. Μαλλον εισαι ατυχος...

Προσπαθησε το παλι παντως, ισως ειχε φαει καποιο κολλημα.

•••
Link to comment
Share on other sites

rzr86: τι εννοείς; να κάνω find στο google το "η εφαρμογή μου".apk ; Αυτό είναι μόνο κατά τύχη και πράγματι, με μια δυο εφαρμογές που δοκίμασα πριν να γράψω εδώ, η τύχη μου ήταν μηδέν.

 

γραψε το ονομα της εφαρμογης μετα apk βαλε και ενα download αν θες

μπες σε site που εχει download links και κατεβασε την

βαλτην μετα στο κινητο και κανε την εγκατασταση

ROM:ViperS 5.3.0 JB Sense 5 | Sense 6 Blinkfeed (HTC SENSATION)

KERNEL:Liberty kernel sense JB (HTC SENSATION)

BOOTLOADER:S-OFF/3,33 Universal - version 1.27.1100 (HTC SENSATION)

RECOVERY:4EXT recovery touch v.1.0.0.6 RC3 testing build: 8 (HTC SENSATION)

Νεα συσκευη: SAMSUNG GALAXY S7

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά. Αφού θέλει deviceid, έλαβε deviceid. Από δω και πέρα προγράμματα σα το chrome extension ή το apk downloader πρέπει να είναι οκ. Ξαναδοκίμασα και στο evozi, πιθανά να'μαι άτυχος επειδή χρησιμοποιώ ακόμα internet explorer. Σύντομα θα χρησιμοποιώ και chrome :lol: :grin:
Εν οίδα ότι εν οίδα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω μς τίποτα να αφαίρεσω λογαριασμό απο την επιλογή IMAP , δεν το βρίσκω πουθενά σαν επιλογή

(Kitkat)

OnePlus 5t
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω μς τίποτα να αφαίρεσω λογαριασμό απο την επιλογή IMAP , δεν το βρίσκω πουθενά σαν επιλογή

(Kitkat)

 

Δεν καταλαβαίνω τί εννοείς ακριβώς..

Να διαγράψεις ένα λογαριασμό IMAP προσπαθείς?

Κάτι σαν τη φωτογραφία?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...