Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γενικά αν είσαι εντελώς άπειρος με το coding και τη δομή των Roms καλύτερα να ρωτήσεις κάποιον που ξέρεις μήπως κανείς καμιά γκάφα...

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή με τους παραπάνω οδηγους μπορούμε να πειράζουμε τις ρομς που κατεβάζουμε;

πχ έχω sense4.0A και δε θέλω κάτι καλούδια που έχει, όπως το friendstream. μπορώ να διαγράψω το αντίστοιχω apk χωρίς φόβο;

 

Μπορείς, ανάλογα την εφαρμογή βέβαια. Συγκεκριμένα το Friendstream μπορείς να το διαγράψεις νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

άλλωστε σε όσες ρομς εβαζα κατα καιρους, με το root unistaller ή το tb απεγκαθιστουσα όλες τις "αχρηστες" εφαρμογες.

απλα με την παραπανω διαδικασια φανταζομαι θα ειναι ακομη πιο ευκολο το θέμα ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν ήξερα που να το ποστάρω, ελπίζω να διάλεξα το σωστό topic.

 

Έκανα ένα suggestion ώστε να βάλουν την κλίμακα μποφόρ στο "Beautiful Widgets". Όποιος θέλει και δεν βαριέται ας το ψηφίσει!

http://feedback.levelupstudio.com/forums/189884-beautiful-widgets/suggestions/3690492-weather-speed-unit-beaufort

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια εφαρμογη το live sport κανει streaming αγωνες

με την 2.3.4 που την ειχα δουλευε μετα απο αναβαθμιση σε ics δεν δουλευει ξερει κανεις αν διορθωνεται αυτο η αν υπαρχει παρομοια εφαρμογη;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σόρρυ που ενοχλώ,μια ερώτηση: πως αποθηκεύω ένα πρόγραμμα που κατεβάζω αντί για την κάρτα sim αλλά στην κάρτα μνήμης;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σόρρυ που ενοχλώ,μια ερώτηση: πως αποθηκεύω ένα πρόγραμμα που κατεβάζω αντί για την κάρτα sim αλλά στην κάρτα μνήμης;

 

Έχεις μπερδευτεί, τίποτα δεν αποθηκεύεται στην sim

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια εφαρμογη το live sport κανει streaming αγωνες

με την 2.3.4 που την ειχα δουλευε μετα απο αναβαθμιση σε ics δεν δουλευει ξερει κανεις αν διορθωνεται αυτο η αν υπαρχει παρομοια εφαρμογη;

Ψαξε στο google για την εφαρμογη Online Sports δεν ειναι στο play.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σόρρυ που ενοχλώ,μια ερώτηση: πως αποθηκεύω ένα πρόγραμμα που κατεβάζω αντί για την κάρτα sim αλλά στην κάρτα μνήμης;
Κάρτα μνήμης* Τι έκδοση Android έχεις;
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια εφαρμογη το live sport κανει streaming αγωνες

με την 2.3.4 που την ειχα δουλευε μετα απο αναβαθμιση σε ics δεν δουλευει ξερει κανεις αν διορθωνεται αυτο η αν υπαρχει παρομοια εφαρμογη;

Εχεις adobe flash player ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Πως δούλευει αυτο?

 

Δεν ξέρω, δεν το έχω εγκαταστήσει ποτέ.

Διάβασε τις οδηγίες...

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα, μετά από μια φόρτιση με κλειστή τη συσκευή, εμφανίστηκε καινούριο εικονίδιο στο μενού, πράσινο, με όνομα Google Settings. :confused: Δεν έχω κάνει καμία αναβάθμιση στη συσκευή και τη χρησιμοποιώ χωρίς sim τελευταία..
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δε μου αρέσει να χρησιμοποιώ την εφαρμογή του gmail αν τη διαγράψω (θα προσθέσω τον λογαριασμό που έχω στο gmail σε άλλη εφαρμογή μαζί με τους άλλους λογαριασμούς mail που εχω) θα έχω πρόβλημα με τον συγχρονισμό μεταξύ κινητού και υπολογιστή ή όχι;
Link to comment
Share on other sites

Εμφανίστηκε και σε μένα.Ειναι το google play services http://developer.android.com/google/play-services/index.html και η αναβάθμιση του γίνεται αυτόματα στις συσκευές που έχουν εγκατεστημένο το google play store Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δε μου αρέσει να χρησιμοποιώ την εφαρμογή του gmail αν τη διαγράψω (θα προσθέσω τον λογαριασμό που έχω στο gmail σε άλλη εφαρμογή μαζί με τους άλλους λογαριασμούς mail που εχω) θα έχω πρόβλημα με τον συγχρονισμό μεταξύ κινητού και υπολογιστή ή όχι;

όχι ______

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχω εγκατεστημενο τον 11.1

Δεν πιστευω να μπαινεις με τον chrome? Δεν το υποστηριζει .

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος με απλά λόγια να μου εξηγήσει τι είναι η ram και τι είναι η cpu ; Ξέρω ότι υπάρχουν εφαρμογές που μετράνε αλλά αν δεν καταλαβαίνω τι μετράω..... όταν μια εφαρμογή είναι βαριά τρώει πολλή ram ή CPU? Τι πρέπει να προσέχω; Αν τα εξηγείτε κάπου αλλού συγχωρέστε με....
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος με απλά λόγια να μου εξηγήσει τι είναι η ram και τι είναι η cpu ; Ξέρω ότι υπάρχουν εφαρμογές που μετράνε αλλά αν δεν καταλαβαίνω τι μετράω..... όταν μια εφαρμογή είναι βαριά τρώει πολλή ram ή CPU? Τι πρέπει να προσέχω; Αν τα εξηγείτε κάπου αλλού συγχωρέστε με....

http://el.wikipedia.org/wiki/Μνήμη_τυχαίας_προσπέλασης

http://el.wikipedia.org/wiki/Κεντρική_Μονάδα_Επεξεργασίας

Γενικά, όταν λέμε μια εφαρμογή βαριά, μπορεί είτε να καταναλώνει μεγάλο ποσό της μνήμης RAM, είτε να χρησιμοποιεί αρκετά τον επεξεργαστή. Πιστεύω ότι δεν χρειάζεσαι εφαρμογές που να μετράνε αυτά, ούτε πρέπει να σε απασχολούν.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας γιατί κάθε φορά που ανοίγω σελίδες με links, τα βάζει σε πορτοκαλί πλαίσιο και ακούγεται η Ariadne να λέει "κλικ"; Έχω ενεργοποιήσει το SVOX Classic TTS, αν αυτό επηρεάζει καθόλου. Πως μπορεί να απενεργοποιηθεί;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά !!

 

ποιο είναι το καλύτερο πρόγραμμα για να τραβάς φωτογραφίες από το κινητό ??

 

σημαντικό να έχει δυνατότητα να παγοποιεί την εικόνα όταν δεν είναι σταθερό το χέρι

να μπορεί να βγάζει καθαρές φωτογραφίες κτλ

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας γιατί κάθε φορά που ανοίγω σελίδες με links, τα βάζει σε πορτοκαλί πλαίσιο και ακούγεται η Ariadne να λέει "κλικ"; Έχω ενεργοποιήσει το SVOX Classic TTS, αν αυτό επηρεάζει καθόλου. Πως μπορεί να απενεργοποιηθεί;

Κοίτα τις ρυθμίσεις προσβασιμότητας

καλησπέρα παιδιά !!

 

ποιο είναι το καλύτερο πρόγραμμα για να τραβάς φωτογραφίες από το κινητό ??

 

σημαντικό να έχει δυνατότητα να παγοποιεί την εικόνα όταν δεν είναι σταθερό το χέρι

να μπορεί να βγάζει καθαρές φωτογραφίες κτλ

δες το procapture. Bέβαια τα πάντα εξαρτώνται απ την ποιότητα της κάμερας του κινητού σου
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά !!

 

ποιο είναι το καλύτερο πρόγραμμα για να τραβάς φωτογραφίες από το κινητό ??

 

σημαντικό να έχει δυνατότητα να παγοποιεί την εικόνα όταν δεν είναι σταθερό το χέρι

να μπορεί να βγάζει καθαρές φωτογραφίες κτλ

 

procapture

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστευω να μπαινεις με τον chrome? Δεν το υποστηριζει .

 

Οχι η εφαρμογη live sports δουλευε με την 2.3 χωρις να χρησιμοποιει καποιον browser

Edited by athanass
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...