Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το carbon όχι, το datasync όμως ναι. Γενικότερα βέβαια η δουλειά γίνεται πιο εύκολα αν έχεις κάνει root, αλλά με το carbon κάνεις τη δουλειά σου κι έτσι :)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Και με την προϋπόθεση ότι στο neo v έχει ics γιατι το carbon δουλεύει από ics και άνω
Link to comment
Share on other sites

Και με την προϋπόθεση ότι στο neo v έχει ics γιατι το carbon δουλεύει από ics και άνω

Tι είναι το ics?Σορρυ αλλα είμαι λιγο άσχετος..

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση android 4.0.x λέγεται εν συντομία ics απο το ice cream sandwich.Στις πληροφορίες τηλεφώνου σου,βλέπεις έκδοση android 4.0.x ή 2.3.x ;
Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση android 4.0.x λέγεται εν συντομία ics απο το ice cream sandwich.Στις πληροφορίες τηλεφώνου σου,βλέπεις έκδοση android 4.0.x ή 2.3.x ;

 

Α οκ ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Αν σβήσω από τις εφαρμογές συστήματος την εφαρμογή της camera (που δεν τη χρησιμοποιώ συχνά) και εγκαταστήσω την ίδια (ή κάποια άλλη εφαρμογή κάμερας) ως εφαρμογή χρήστη, θα έχω κάποιο πρόβλημα; Έχω custom rom (δεν ξέρω αν παίζει ρόλο). Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας..

 

αγορασα ενα galaxy s3 απο την αυστραλια... παρατηρησα οτι στο ημερολογιο μου δειχνει τις αργιες της αυστραλιας, π.χ το πασχα το δειχνει 31 μαρτιου. ξερει κανεις πως διορθωνει αυτο?

απενεργοποιησα το ημερολογιο του κινητου και κατεβασα 2-3 απο το google play αλλα μου δειχνουν το ιδιο πραγμα.

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

@katergaris1979: Δοκίμασε πρώτα να την "παγώσεις" (πχ με το Titanium Backup) για να δεις εάν υπάρχει πρόβλημα εάν δεν υπάρχει διαθέσιμη για το σύστημα η εφαρμογή. Εάν δεν δεις κάποιο πρόβλημα τότε μπορείς να την αφαιρέσεις, κρατώντας φυσικά ένα backup του apk στην κάρτα sd για παν ενδεχόμενο...

1) Οδηγός καταναλωτή (περί εγγυήσεων) -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357763

2) Backup της rom χωρίς root -> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=357312.

Link to comment
Share on other sites

Αν σβήσω από τις εφαρμογές συστήματος την εφαρμογή της camera (που δεν τη χρησιμοποιώ συχνά) και εγκαταστήσω την ίδια (ή κάποια άλλη εφαρμογή κάμερας) ως εφαρμογή χρήστη, θα έχω κάποιο πρόβλημα; Έχω custom rom (δεν ξέρω αν παίζει ρόλο). Ευχαριστώ.

 

Καλύτερα να μην πειράξεις την μαμά εφαρμογή καμερας πιστεύω. Έχω δοκιμάσει τις θεωρητικά καλύτερες και ενώ σαφώς έχουν πολύ περισσότερες επιλογες μια στο τόσο μου κάνουν προβληματα.φύγανε όλες και έμεινε μόνο ή μαμά.

On Mate RS and support for

iPad3 (η μπέμπα. Extreme user) /

iPhone 6 (η κυρά. Aschetos user)

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να μην πειράξεις την μαμά εφαρμογή καμερας πιστεύω. Έχω δοκιμάσει τις θεωρητικά καλύτερες και ενώ σαφώς έχουν πολύ περισσότερες επιλογες μια στο τόσο μου κάνουν προβληματα.φύγανε όλες και έμεινε μόνο ή μαμά.

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Το πρόβλημα δεν είναι τόσο με την εφαρμογή, όσο με το ότι είναι εφαρμογή συστήματος. Δηλαδή την ίδια σκέφτομαι να εγκαταστήσω απλώς ως εφαρμογή χρήστη πλέον λόγω χώρου. Θα δοκιμάσω αυτό με το Titanium. Και πάλι ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την έκδοση 4.0.4, συχνά σταματάει να αναγνωρίζει την κάρτα μνήμης, με αποτέλεσμα να χρειάζεται επανεκκίνηση,

Έτσι δεν μπορώ να αποθηκεύουν πχ ήχους κλήσεις γιατί μετά από αυτό μπαίνουν ήχοι του κινητού

Υπάρχει καμιά λύση;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Έχω μια ερώτηση να κάνω.

Λοιπόν είμαι κάτοχος ενός note 2 και θέλω να φτιάξω μια ωραία lock screen.

Έχω βρει μια σελίδα που δίνει διάφορες αλλά πρέπει να εγκαταστήσω κάποια apps για wigdets κλπ

Θέλω λοιπόν να μου πείτε αν βάζοντας όλα αυτά θα δω διαφορά στην αυτονομία.

:confused:

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

Έχω την έκδοση 4.0.4, συχνά σταματάει να αναγνωρίζει την κάρτα μνήμης, με αποτέλεσμα να χρειάζεται επανεκκίνηση,

Έτσι δεν μπορώ να αποθηκεύουν πχ ήχους κλήσεις γιατί μετά από αυτό μπαίνουν ήχοι του κινητού

Υπάρχει καμιά λύση;

Φιλαράκι έχεις θέμα με την κάρτα σου...

να το ξέρεις οτι όταν βλέπεις τέτοια κουλά ΠΑΝΤΑ θα φταίει η κάρτα sd. Εγω είχα θέμα ασυμβατότητας της κάρτας sd που είχε έρθει μαζί με το κινητό. Μέχρι να καταλάβω τι παιζόταν είχα φτάσει σε σημείο να θέλω να το σπάσω από τα νεύρα μου.

Άλλαξε κάρτα και θα είσαι "ok". :cool:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με το airdroid πως ανοίγω κάμερα απο το pc,ας πούμε οτι θέλω να καταγράψω κατι.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά με το airdroid πως ανοίγω κάμερα απο το pc,ας πούμε οτι θέλω να καταγράψω κατι.

 

Αυτό?

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.utiss.camviewer.lite

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να μου προτείνετε κάποιο πρόγραμμα,για να ξεκινήσω να φτιάξω τη δικιά μου custom rom .

Υπάρχει κάποιο ?

Ευχαριστώ πολύ

Apple Iphone 11 Black/Ipad mini 4 space gray
Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι έχεις θέμα με την κάρτα σου...

να το ξέρεις οτι όταν βλέπεις τέτοια κουλά ΠΑΝΤΑ θα φταίει η κάρτα sd. Εγω είχα θέμα ασυμβατότητας της κάρτας sd που είχε έρθει μαζί με το κινητό. Μέχρι να καταλάβω τι παιζόταν είχα φτάσει σε σημείο να θέλω να το σπάσω από τα νεύρα μου.

Άλλαξε κάρτα και θα είσαι "ok". :cool:

 

Μετά την αναβάθμιση είναι η δεύτερη κάρτα που έχει πρόβλημα,

Link to comment
Share on other sites

Αν στα Widgets περιλαμβάνονται μερικά που απαιτούν ανανέωση (rss feeds, facebook, twitter κ.α) τότε δεν αποκλείεται να δεις μειωμένη διάρκεια μπαταρίας. Δοκίμασε δεν έχεις τίποτα να χάσεις, μετά απο κανα δυο μέρες θα έχεις καταλάβεις αν αξίζει να ανταλλάξεις μπαταρία για πληροφορίες στο Lockscreen. Εγώ επειδή η διαφορά είναι απειροελάχιστη, στο galaxy nexus, το θεωρώ βασικό πλέον να έχω widgets στην lockscreen
Link to comment
Share on other sites

 

Πως δούλευει αυτο?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αν στα Widgets περιλαμβάνονται μερικά που απαιτούν ανανέωση (rss feeds, facebook, twitter κ.α) τότε δεν αποκλείεται να δεις μειωμένη διάρκεια μπαταρίας. Δοκίμασε δεν έχεις τίποτα να χάσεις, μετά απο κανα δυο μέρες θα έχεις καταλάβεις αν αξίζει να ανταλλάξεις μπαταρία για πληροφορίες στο Lockscreen. Εγώ επειδή η διαφορά είναι απειροελάχιστη, στο galaxy nexus, το θεωρώ βασικό πλέον να έχω widgets στην lockscreen

 

Ευχαριστώ φίλε μου να είσαι καλά

Θοδωρής
Link to comment
Share on other sites

δηλαδή με τους παραπάνω οδηγους μπορούμε να πειράζουμε τις ρομς που κατεβάζουμε;

πχ έχω sense4.0A και δε θέλω κάτι καλούδια που έχει, όπως το friendstream. μπορώ να διαγράψω το αντίστοιχω apk χωρίς φόβο;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...