Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βρε παιδί μου, άλλο ρωτάω. Ένα μήνυμα με 40 μικρούς κ μεγάλους τονισμένους χαρακτήρες χρεώνεται πιο πολύ από ένα με 40 κεφαλαίους; Εγώ αυτό κατάλαβα από αυτό που είπε παραπάνω.

Όχι δεν χρεώνεται παραπάνω. Θα χρεωθεί παραπάνω (κι αυτό επειδή θα θεωρηθεί ως διπλό sms) μόνο αν ξεπεράσεις τους 70 μικρούς Ελληνικούς χαρακτήρες.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει παρόμοια πράγματα (με αμερικάνικη κάρτα+διεύθυνση κλπ) αλλά τίποτα δεν δούλεψε.Βέβαια τα είχα προσθέσει σε ήδη υπάρχον account, ενώ αυτός αναφέρει νέο account.

Από την άλλη δεν γίνεται να μην κάνει check το πρόγραμμα μέσω IP, που πιστεύω εκεί είναι το όλο θέμα.Εφόσον βλέπει ότι είμαι από Ελλάδα, τι να την κάνει την κάρτα και τα υπόλοιπα??

Ο τύπος στο τελευταίο post γράφει στο βήμα 4)

" In the CC details, COPY PASTE the generated name and number (this is the most important because Amazon uses the CC details to validate the account)"

 

Τι εννοεί ως generated name and number?

Πάντως για την ιστορία, πιο πολύ με έκαιγε για το Angry Birds Rio, το οποίο χτες το βρήκα στο Android Market.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εμένα μου δούλεψε, ακολουθώντας αυτά τα βήματα:

http://abtevrythng.blogspot.com/2011/03/how-to-use-amazon-app-store-outside-us.html

Παίζει ρόλο και το email εγγραφής - είχα χρησιμοποιήσει προηγουμένως ενα .co.uk mail και παρότι τα υπόλοιπα βήματα ήταν ίδια, δεν δούλεψε.

Link to comment
Share on other sites

Ως email έβαλα ένα της hotmail.com που είχα.

Εσύ τι email έβαλες?

Επίσης, στο κινητό έκανες τίποτα για να αλλάξεις την IP σου?Ή κατέβασες εφαρμογές κανονικά με ελληνική IP?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ενα της hotmail που έφτιαξα.

Στο κινητό δεν έκανα τίποτα απολύτως, έχω αγγλική IP (δοκίμασα μόνο με wifi, θα δοκιμάσω αργότερα με 3G) αλλά ελπίζω να μην παίζει ρόλο αυτό - ούτε UK ούτε Ελλάδα υποστηρίζεται το App Store της Amazon.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ενα της hotmail που έφτιαξα.

Στο κινητό δεν έκανα τίποτα απολύτως, έχω αγγλική IP (δοκίμασα μόνο με wifi, θα δοκιμάσω αργότερα με 3G) αλλά ελπίζω να μην παίζει ρόλο αυτό - ούτε UK ούτε Ελλάδα υποστηρίζεται το App Store της Amazon.

Άρα δεν παίζει τίποτα με IP.

Άντε θα δοκιμάσω και εγώ τότε με το νέο account που έκανα.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

guys... βάλτε μια αμερικάνικη διεύθυνση αμερικάνικο ταχυδρομικό κώδικα και μια πιστωτική που να δουλεύει και είσαστε οκ

μην ξεχάσετε μετά να σβήσετε την κάρτα από τον λογαριασμό σας.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Στην μαμά εφαρμογή από Ρυθμίσεις>Ελληνική κωδικοποίηση επιλέγεις : κωδικοποίηση 7 bit.

 

Λογικά έτσι μπορείς να στείλεις και με τις δύο εφαρμογές με ελληνικά μικρά με περιορισμό 70 χαρακτήρες ανά SMS.

 

Στο handcent το έκανα αλλά τα ίδια

Στη μάμα δε μπορώ να βρω που λέει ελληνική κωδικοποίηση...Στις ρυθμίσεις το λέει ή σε κάποιο υπομενού των ρυθμίσεων;

Link to comment
Share on other sites

guys... βάλτε μια αμερικάνικη διεύθυνση αμερικάνικο ταχυδρομικό κώδικα και μια πιστωτική που να δουλεύει και είσαστε οκ

μην ξεχάσετε μετά να σβήσετε την κάρτα από τον λογαριασμό σας.

Ή παίζει ρόλο και το email (να είναι com), ή κάποιες φορές δουλεύει και κάποιες οχι στην τύχη.

Επίσης, μου δούλεψε χωρίς έγκυρη πιστωτική. Τυχαία ψηφία έβαλα απο εκείνο το site - identity generator.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, και καλως σας βρηκα ολους.. καθως ειμαι νεος στο Forum.

Συγνωμη αν εχει δημιουργηθει παρομοιο thread αλλα με μια προχυρη αναζητηση δεν βρηκα κατι.

 

Πριν λιγο καιρο αγορασα το πρωτο μου smartphone το οποιο ειναι το Motorola Defy.

Απο την πρωτη μερα παρατηρησα οτι καθε application που κατεβαζεις ζηταει διαφορα permissions και εμεινα εκπληκτος οταν μεσα σε αυτα τα permissions ηταν και το να χρησιμοποιει και να λαμβανει πληροφοριες απο το GPS μου!!!!!!:!: Μπορει να ειναι υπερβολικο αλλα αν δε βρω τροπο να αλλαξω την αδεια που δινουμε σε καθε application θα γυρισω στο σκληροτραχιλο παλιο μου samsung που τουλαχιστον ξερω τι κανει.

 

Υπαρχει τροπος να αλλαζω τα permissions του kathe application???

Αν ναι θα ηθελα και καποιες πληροφοριες για το πως γινετε γιατι δεν νομιζω να αλλαζει ετσι απλα με πχ ενα application λογικα θα θελει rootareis to kinhto..? :confused:

 

Ευχαριστω πολυ και ελπιζω αν απαντησει καποιος να εχω βοηθησει με αυτο το topic και αλλους χρηστες.

Edited by Villis
Άλλαξα τη γραμματοσειρά γιατί ήταν δυσανάγνωστο το κείμενο!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αγαπητό φόρουμ.

 

Αρχίζοντας να πω οτι πλέον είναι γνωστό οτι το android είναι το καλύτερο λειτουργικό σύστημα κινητών αλλά τίποτα στον κόσμο δεν είναι τέλειο(τάδε έφη steve jobs).

Στο παρών θέμα θέλω να συζητήσω ένα bug του συστήματος με ολέθριες συνέπειες, το κλείδωμα του κινητού με μοτίβο.

 

 

Από τι δείχνουν τα πράγματα αφορά συσκεύες με eclair μόνο.

Ενώ η λειτουργία αυτή δουλεύει άψογα και κάνει αυτό που χρειάζεται, το θέμα είναι τι γίνεται όταν βάλουμε 3(το νούμερο μπορεί να είναι 4) συνεχόμενα λάθος μοτίβο.

Το κινητό κλειδώνει και μας ζητάει να βάλουμε τα στοιχεία του gmail μας account/password και έτσι φτάνουμε στο συγκεκριμένο ελάττωμα του συστήματος.

Ακόμα και να βάλουμε τα σωστά στοιχεία το κινητό θα παραμείνει κλειδωμένο.

Θα ήθελα λοιπόν να γράψετε τις εμπερίες σας και τον τρόπο που το αντιμετωπίσατε η τυχόν πληροφορίες που βρήκατε.

 

 

 

Λύσεις :

Εάν δίνετε το πολύτιμο android κινητό σας σε παιδιά συναδέλφους φίλους κτλπ καλό θα ήταν να μην έχετε αυτή την προστασία ενεργοποιημένη.

Εάν παρολαυτά βρεθείτε στην δυσάρεστη θέση η μόνη σίγουρη λύση που ξέρω είναι το service.

Edited by saliez

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Η δικιά μου εμπειρία πάνω στο θέμα, χθες μου φέρανε ένα zte blade(2.1 μαμά ρομ) απείραχτο σε αυτή την κλειδωμένη κατάσταση που περιγράφω.

Προσπάθησα να βάλω το κινητό σε recovery(volume down+power button)/download(volume up+power button) και δεν κατάφερα να τα βάλω στα εν λόγω mods.

Δοκίμασα και την αναβάθμιση firmware με το φάκελο image στην SD με volume up+power button.

Δοκίμασα να σηκώσω τηλέφωνο και να πατήσω το home αλλά αρνήθηκε να λειτουργήσει, επίσης έβαλα τον κωδικό της επαναφοράς εργοστιακών ρυθμίσεων στο emergency call.

Με λίγα λόγια δεν κατάφερα κάτι και του πρότεινα να το στείλει στο service.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Όταν βάλεις 5 φορές συνεχόμενα λάθος patterns, σου ζητάει να περιμένεις 30 δευτερόλεπτα πριν ξαναδοκιμάσεις. Μετά τα 30 δευτερόλεπτα δουλεύει κανονικά.

Αν ξεχάσεις το pattern, μπορείς να πατήσεις το κουμπάκι "I forgot my pattern", οπότε κάνεις login με το google account σου και βάζεις καινούριο pattern.

Και οι δυο περιπτώσεις δουλεύουν σωστά, το δοκίμασα μόλις τώρα.

Μήπως είναι θέμα ROM ή θέμα κινητού; Γιατί θέμα Android μάλλον δεν είναι.

 

(Έχω ZTE Blade με CM7, αλλά και με stock ROM 2.1 είμαι σίγουρος οτι λειτουργούσε σωστά - μου έχει τύχει πολλές φορές φίλος να "παίζει" και να βάζει 5 φορές λάθος pattern).

 

edit: επίσης, τι σχέση θα μπορούσε να έχει το οτι δεν μπαίνει το κινητό σε recovery με αυτό που περιγράφεις; Αλλού είναι λογικά το πρόβλημα με το recovery.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, και καλως σας βρηκα ολους.. καθως ειμαι νεος στο Forum.

Συγνωμη αν εχει δημιουργηθει παρομοιο thread αλλα με μια προχυρη αναζητηση δεν βρηκα κατι.

 

Πριν λιγο καιρο αγορασα το πρωτο μου smartphone το οποιο ειναι το Motorola Defy.

Απο την πρωτη μερα παρατηρησα οτι καθε application που κατεβαζεις ζηταει διαφορα permissions και εμεινα εκπληκτος οταν μεσα σε αυτα τα permissions ηταν και το να χρησιμοποιει και να λαμβανει πληροφοριες απο το GPS μου!!!!!!:!: Μπορει να ειναι υπερβολικο αλλα αν δε βρω τροπο να αλλαξω την αδεια που δινουμε σε καθε application θα γυρισω στο σκληροτραχιλο παλιο μου samsung που τουλαχιστον ξερω τι κανει.

 

Υπαρχει τροπος να αλλαζω τα permissions του kathe application???

Αν ναι θα ηθελα και καποιες πληροφοριες για το πως γινετε γιατι δεν νομιζω να αλλαζει ετσι απλα με πχ ενα application λογικα θα θελει rootareis to kinhto..? :confused:

 

Ευχαριστω πολυ και ελπιζω αν απαντησει καποιος να εχω βοηθησει με αυτο το topic και αλλους χρηστες.

Καλωσήρθες! Λίγα σχόλια πάνω στην ερώτησή σου.

1) Δεν ζητάνε όλες οι εφαρμογές άδεια για GPS - αυτές που το ζητάνε έχουν συνήθως λογική αιτιολόγηση. Αν δεν έχουν, απέφυγε την εγκατάστασή τους.

2) Ο,τι άδεια και να έχει μια εφαρμογή, πρώτον, βλέπεις (απο το notification bar) πότε πάει το GPS να συνδεθεί με δορυφόρους και να βρεί θέση και δεύτερον, αν απενεργοποιήσεις το GPS καμία εφαρμογή δεν μπορεί να το ενεργοποιήσει. Το ίδιο και για την σύνδεση δεδομένων.

3) Για άλλα permissions (πρόσβαση στον τηλεφωνικό κατάλογο πχ) τα πράγματα είναι πιο περίπλοκα, και έχει συζητηθεί μια τέτοια υλοποίηση που περιγράφεις (να μπορείς να αλλάξεις συγκεκριμένα permissions για συγκεκριμένες εφαρμογές). Οι συνέπειες ενός τέτοιου συστήματος τόσο για τους developers όσο και για την ευκολία χρήσης του Android δεν θα ήταν και οι καλύτερες, οπότε η Google το έχει απορρίψει σαν αίτημα - δεν θα μπεί στο Android.

4) Παρ' όλα αυτά, η επιλογή αυτή έχει υλοποιηθεί στο CyanogenMod (γνωστή ROM) και θα γίνει merge στην έκδοση 7.1. (Αυτή τη στιγμή βρισκόμαστε στην 4η RC της έκδοσης 7 - όταν βγεί η σταθερή CM7 θα αρχίσουν να βγαίνουν πειραματικές ROM με 7.1).

5) Δυστυχώς η συσκευή σου (Motorola Defy) έχει κλειδωμένο bootloader και δεν μπορείς να εγκαταστήσεις την CyanogenMod ROM... Οπότε δεν γίνεται αυτό που θέλεις, και κρίμα γιατί κατα τ' άλλα είναι άψογη συσκευή.

6) Σόρρυ για το κατεβατό, απλά είχα ψάξει το θέμα πρόσφατα.

Edited by Villis
Link to comment
Share on other sites

Όταν βάλεις 5 φορές συνεχόμενα λάθος patterns, σου ζητάει να περιμένεις 30 δευτερόλεπτα πριν ξαναδοκιμάσεις. Μετά τα 30 δευτερόλεπτα δουλεύει κανονικά.

Αν ξεχάσεις το pattern, μπορείς να πατήσεις το κουμπάκι "I forgot my pattern", οπότε κάνεις login με το google account σου και βάζεις καινούριο pattern.

Και οι δυο περιπτώσεις δουλεύουν σωστά, το δοκίμασα μόλις τώρα.

Μήπως είναι θέμα ROM ή θέμα κινητού; Γιατί θέμα Android μάλλον δεν είναι.

 

(Έχω ZTE Blade με CM7, αλλά και με stock ROM 2.1 είμαι σίγουρος οτι λειτουργούσε σωστά - μου έχει τύχει πολλές φορές φίλος να "παίζει" και να βάζει 5 φορές λάθος pattern).

 

edit: επίσης, τι σχέση θα μπορούσε να έχει το οτι δεν μπαίνει το κινητό σε recovery με αυτό που περιγράφεις; Αλλού είναι λογικά το πρόβλημα με το recovery.

 

Δηλαδή έβαλες 5 φορές λάθος τα patterns και σου έβγαλε επιλογές άλλες εκτός από emergency call/ gmail account ;

Μήπως αυτό είναι της cyanogen ; γιατί εγώ που το έψαξα βρήκα να αναφέρουν οτι είναι bug του android, αλλά ακόμα και έτσι σου έκανε σύνδεση κανονικά δηλαδή ;;

 

Θεωρητικά από recovery θα μπορούσα να κάνω επαναφορά εργοστασιακών, αλλά δεν έμπαινε.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

Τζίφος... :(:(

Ακολούθησα τον οδηγό, έφτιαξα νέο account με τα νέα στοιχεία για Αμερικάνο, έβαλα και το hotmail που είχα και ξανά το ίδιο..

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή έβαλες 5 φορές λάθος τα patterns και σου έβγαλε επιλογές άλλες εκτός από emergency call/ gmail account ;

Μήπως αυτό είναι της cyanogen ; γιατί εγώ που το έψαξα βρήκα να αναφέρουν οτι είναι bug του android, αλλά ακόμα και έτσι σου έκανε σύνδεση κανονικά δηλαδή ;;

 

Θεωρητικά από recovery θα μπορούσα να κάνω επαναφορά εργοστασιακών, αλλά δεν έμπαινε.

Ναι, μετά απο 5 φορές λάθος το pattern μου ζητάει να περιμένω 30 δευτερόλεπτα πριν ξαναβάλω pattern (και βγάζει προφανώς και τις επιλογές emergency call / gmail account). Επιπλέον η επιλογή "gmail account" δουλεύει κανονικά και μου επιτρέπει να αλλάξω pattern.

Δεν είναι της Cyanogen γιατί μου έχει τύχει πολλές φορές με την stock 2.1 ROM, την οποία είχα για μήνες - την Cyanogen την έβαλα πρόσφατα.

Μήπως είναι πρόβλημα εκδόσεων πριν την 2.1, ή πρόβλημα κάποιου επίσημου mod στυλ HTC Sense / Samsung TouchWiz; Αλλιώς δεν ξέρω τι να υποθέσω :wacko:

 

Το πρόβλημα με το recovery είμαι 99% σίγουρος οτι δεν έχει σχέση με το πρόβλημα που περιγράφεις σε αυτό το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Τζίφος... :(:(

Ακολούθησα τον οδηγό, έφτιαξα νέο account με τα νέα στοιχεία για Αμερικάνο, έβαλα και το hotmail που είχα και ξανά το ίδιο..

Τι να πώ, δεν ξέρω τι φταίει. Μόλις δοκίμασα και με 3G εκτός απο wifi και δουλεύει κανονικά.

Σε λίγες μέρες θα βρίσκομαι στην Ελλάδα, θα δοκιμάσω και απο εκεί να δούμε μήπως είναι θέμα IP. Δεν είναι λογικό αφού ούτε εδώ είναι διαθέσιμο το App Store, αλλά δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.

Link to comment
Share on other sites

μιλάω για το zte blade 2.1 stock eclair έτσι..

Όταν έβαζα στοιχεία gmail το κινητό δεν έκανε καν κόπο να μπει στο internet να τσεκάρει, απλά έβγαζε λάθος άσχετα που ήταν σωστά τα στοιχεία.

Ελπίζω κάποιος με παραπάνω γνώσεις να ενδιαφερθεί να γράψει να μας διαφωτίσει λίγο.

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

@saliez: Να σε ρωτήσω κάτι, αυτό συμβαίνει και στο δικό σου τηλέφωνο? (Υποθέτω από το avatar ότι έχεις το Galaxy.)

 

Γιατί, αναφέρεσαι στο Blade (κινέζικο με ότι αυτό συνεπάγεται) και σε μαμά κατάσταση άρα χωρίς custom recovery στο οποίο θα μπορούσες

να μπεις και να κάνεις wipe data. Το μόνο που θα μπορούσες να κάνεις είναι να μπεις στον bootloader και να κάνεις hard reset.

Edited by kollatos

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου μολις το τσεκαρα με custom rom και δεν αντιμετωπισα αυτο το προβλημα...Πιο πανω ανεφερες οτι εψαξες και βρηκες να αναφερουν αυτο το προβλημα...Μπορεις να postαρεις το link???Δε νομιζω κατι τετοιο που σιγουρα αντιμετωπισαν πολλοι καποια στιγμη (εννοω το κλειδωμα) να εχει κρατηθει μυστικο... Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

@saliez: Να σε ρωτήσω κάτι, αυτό συμβαίνει και στο δικό σου τηλέφωνο? (Υποθέτω από το avatar ότι έχεις το Galaxy.)

 

Γιατί, αναφέρεσαι στο Blade (κινέζικο με ότι αυτό συνεπάγεται) και σε μαμά κατάσταση άρα χωρίς custom recovery στο οποίο θα μπορούσες

να μπεις και να κάνεις wipe data. Το μόνο που θα μπορούσες να κάνεις είναι να μπεις στον bootloader και να κάνεις hard reset.

Δεν ξέρω αν συμβαίνει δεν έχω δοκιμάσει..

Δηλαδή τι άλλο θα μπορούσα να κάνω ; και στον bootloader προσπάθησα, το έγραψα και ποιο πάνω :p

Φιλε μου μολις το τσεκαρα με custom rom και δεν αντιμετωπισα αυτο το προβλημα...Πιο πανω ανεφερες οτι εψαξες και βρηκες να αναφερουν αυτο το προβλημα...Μπορεις να postαρεις το link???Δε νομιζω κατι τετοιο που σιγουρα αντιμετωπισαν πολλοι καποια στιγμη (εννοω το κλειδωμα) να εχει κρατηθει μυστικο...

Ωραία το τσέκαρες σε gingerbread να υποθέσω έτσι ;

 

Τώρα παιδιά δεν ξέρω πως δεν το έχετε ακούσει/διαβάσει, εγώ το είχα τσεκάρει παλιότερα και είμαι σίγουρος οτι ειχε γίνει ένα περιστατικό στο δικό μας φόρουμ(galaxy s)

 

Λίγο που έψαξα μερικά πρόχειρα λινκς από διαφορετικά μοντέλα

http://android.bigresource.com/Sony-Ericsson-Xperia-X10-Entered-Wrong-Pattern-Lock-too-Many-Times-rCAVsOJ18.html#JFj8sSITA

http://www.socialpoints.com/mangoblog/post.cfm/htc-magic-locked-out-by-too-many-pattern-attempts-how-to-factory-reset

http://www.google.com/support/forum/p/android/thread?tid=20885ba7c8378e4f&hl=en

http://androidforums.com/motorola-droid/15918-major-flaw-pattern-lock-how-brick-your-droid.html

Contact: a.pap@doeyetea.eu

Αλέξανδρος - [School of Tourism & Hospitality – STEAN College] - [Web Designer]

[Root στο Galaxy S II] - [Ορολογία του Android]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...