Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εάν μια σημείωση την έχεις ήδη διαβάσει από το τηλέφωνο (με ιντερνετ) και δεν έχει αλλάξει από τότε, δεν χρειάζεται εκ νέου να συνδεθείς την αποθηκέυει. Μέχρι να κάνεις κάποια άλλαγή (από το pc πχ)
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια βοηθεια, πηρε μια φιλη μου το galaxy fame 75 ευρο, μεσα σε 10 μερες κατι πατησε και το κινητο ανοιγε αλλα κολουσε σαν να εχει ιο. το στειλαμε και μας λενε οτι δεν το καλυπτη η εγγυηση γτ ειναι θεμα λογισμικου :mad::mad: του εκανα ενα hard reset δουλευει πολυ πιο καλα απο πριν αλλα παλι κολησε 1 φορα:( μπορω να ξαναπερασω το λογισμικο απο την αρχη ???? help plz η samsung θελει 100 ευρο για επισκευη:mad:
Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

εάν μια σημείωση την έχεις ήδη διαβάσει από το τηλέφωνο (με ιντερνετ) και δεν έχει αλλάξει από τότε, δεν χρειάζεται εκ νέου να συνδεθείς την αποθηκέυει. Μέχρι να κάνεις κάποια άλλαγή (από το pc πχ)

 

Τις φωτογραφιες που εχεις επισυναψει δεν φορτωνει χωρις ιντερνετ....

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια βοηθεια, πηρε μια φιλη μου το galaxy fame 75 ευρο, μεσα σε 10 μερες κατι πατησε και το κινητο ανοιγε αλλα κολουσε σαν να εχει ιο. το στειλαμε και μας λενε οτι δεν το καλυπτη η εγγυηση γτ ειναι θεμα λογισμικου :mad::mad: του εκανα ενα hard reset δουλευει πολυ πιο καλα απο πριν αλλα παλι κολησε 1 φορα:( μπορω να ξαναπερασω το λογισμικο απο την αρχη ???? help plz η samsung θελει 100 ευρο για επισκευη:mad:

δοκίμασε να κάνεις factory reset δες στο video πως

..τα δυο πρώτα λεπτά (πάτας ταυτόχρονα power+home button+ volume+) ..τα δεδομένα σου θα διαγραφουν..(το κινητό θα επανέρθει σε εργοστασιακές ρυθμίσεις..) εάν δεν πετύχει περνά με odin μια καινούργια rom)
Link to comment
Share on other sites

δοκίμασε να κάνεις factory reset δες στο video πως
..τα δυο πρώτα λεπτά (πάτας ταυτόχρονα power+home button+ volume+) ..τα δεδομένα σου θα διαγραφουν..(το κινητό θα επανέρθει σε εργοστασιακές ρυθμίσεις..) εάν δεν πετύχει περνά με odin μια καινούργια rom)

εκανα factory reset αλλα παλι κολουσε, κατεβασα το λογισμικο και το ξαναπερασα με το kies ξανα, αν δεν στρωσει θα περασω με το odin οπως ειπες :)

Xiaomi Mi 9t pro red
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οταν θελω να το κανω σε καποιο φιλο πχ απο teamviewer ειναι ολοκληρη διαδικασια.. δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν υπήρχε απλα η επιλογη έστω και at your own risk...

 

Η επιλογή USB Mass Storage έχει βγει από τα τελευταία επίσημα λογισμικά της Google αλλά.. έχεις δοκιμάσει να κατεβάσεις τη μπάρα ειδοποιήσεων (αφού έχεις συνδέσει με USB το κινητό στον υπολογιστή) να πατήσεις επάνω στην ειδοποίηση που σου βγάζει σχετικά με το usb και να επιλέξεις τον MTP τρόπο?

Δεν σου επιτρέπει βέβαια παραπάνω από μία λειτουργία τη φορά αλλά πέρα από αυτό δεν έχει κάποια άλλη "ουσιαστική" διαφορά νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Το όριο των 60 ΜΒ λογικά δεν το περνάω.

Nokia 9500, HP 6515 , FC T830 , HTC TYTN II , Samsung i5800 Galaxy 3 , HTC legend , s 6102 , SIII mini , s 7562, Grand Duos.
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα custom rom και εχω προβλημα με τα mobile data δηλαδη οταν ανοιγω τα δεδομενα δεν μου βγαζει εικονιδια διπλα στο σημα. Τα apn settings νομιζω πως ειναι σωστα. Αρα κατι αλλο ευθυνεται παντως οχι η ρομ γιατι δεν δοκιμασα μονο μια αλλα 2-3.ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα custom rom και εχω προβλημα με τα mobile data δηλαδη οταν ανοιγω τα δεδομενα δεν μου βγαζει εικονιδια διπλα στο σημα. Τα apn settings νομιζω πως ειναι σωστα. Αρα κατι αλλο ευθυνεται παντως οχι η ρομ γιατι δεν δοκιμασα μονο μια αλλα 2-3.ευχαριστω

Δοκίμασες να κάνεις restart; Δοκίμασες επίσης τόσο με 3g όσο και με 2g; Θα πρέπει επίσης να μας αναφέρεις και τη συσκευή στην οποία αναφέρεσαι ;)

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως αξίζει ένα δικό της θέμα αυτή η εφαρμογή.

 

Τι είναι το Viper4android (v4a)?

 

Το v4a είναι ο κατ'εμε κορυφαίος equaliser και η κορυφαία audio fine tuning εφαρμογή για το Android.

Μέσα από αυτή την εφαρμογή μπορεί κανείς να δυναμώσει πολύ την ένταση του ήχου, να προσθέσει ένα impulse response για convolution ώστε να πάρει τον τέλειο τόνο από το κάθε τραγούδι, να δυναμώσει απίστευτα το μπάσο και να ενισχύσει τρελά τα πριμα και τα Mids.

 

Απ ότι ξέρω αρκετά μέλη στο φόρουμ την έχουν εγκατεστημενη ως εφαρμογή, οπότε αρχίστε να μοιράζεστε ρυθμίσεις και tips :)

 

 

http://vipersaudio.com/blog/?page_id=25

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

μετα την αναβα8μιση lolipop σε galaxy s5 εχω το εξης προβλημα μου βγαζει αερα και που αλλα καθε μερα το εξης : "επαφες διακοπηκε". ξερει κανεις τι παιζει?????
Link to comment
Share on other sites

μετα την αναβα8μιση lolipop σε galaxy s5 εχω το εξης προβλημα μου βγαζει αερα και που αλλα καθε μερα το εξης : "επαφες διακοπηκε". ξερει κανεις τι παιζει?????

πάρε ένα backup τις επαφές σου .. μετά δοκίμασε ..ρυθμίσεις ...διαχείριστης εφαρμογών..όλα.... επαφές ..μετά εκκαθάριση δεδομένων ,εκκαθάριση μνημης cache (του προγράμματος επαφες) ...λογικα θα έχουν διαγραφεί οι επαφές σου ...κάνε επαναφορά από το backup που πήρες ...μαλλον έφτιαξε και το πρόβλημα ...

Link to comment
Share on other sites

στο go sms πως το κάνω να μου εμφανίζει πόσοι χαρακτήρες υπολοίπονται?

Θα σου εμφανίσει στους πόσους είσαι όταν κοντεύεις να ξεπεράσεις τον αριθμό του ενός μηνύματος και από εκεί και πέρα σου δείχνει μόνιμα (ή μετά τους 50 νομίζω).

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

αγορασα αυτο εδω http://www.aliexpress.com/snapshot/6462020525.html?orderId=65544279247994

για το oneplus one που εχω αλλα δυστυχως δεν καταφερνω να το κανω να δουλεψει με τιποτε.

περασα αυτην την εφαρμογη https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tiqiaa.remote

εκανα αυτα που λεει εδω http://www.gizmozone.in/turn-oneplus-one-remote-control-electronic-appliances/

αλλα μπα... δεν μπορω με τιποτε..

περασε κανεις κατι παρομοιο?? ευχαριστω

Edited by GTHOM
Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά.Έχω το JIAYU G2F για κανά τρίμηνο και είχα θέμα με 0.2.5 όπως και με 0.2.6 θυμάμαι.Τώρα με 0.3.6 μόνο στο φόρτισμα περιστασιακά.Όπως και να έχει το πρόβλημα μ είναι ότι χθες ξαφνικά άρχισε να αποσυνδέεται η sim 1 και τα συνδέεται σπασμωδικά.Έκανα hard reset και ξαναφλάσαρα την 0.3.6 αλλά τίποτα.πάλι τα ίδια.μόνο όταν έπαιξα με τις ρυθμίσεις του network και το έβαλα από wcdma ή AYTO GSM/WCDMA στο GSM ONLY,είναι ενεργή κανονικά τώρα.....αλλά στα δεδομένα όταν πάω να συνδεθώ,οπώς και ήταν αναμενόμενο,βγάζει μονο ενα ''Ε'',αντί για ''Η+'' που έβγαζε πριν και που ήταν και το 3g.tO αποτέσμα είναι να έχω μεν δεδομένα,αλλα να είναι πολύ αργά.....Καμιά ιδέα ίσως??

Όπως και αν ξέρει κανείς αν υπάρχει κανας τρόπος να κάνω την SIM2 3g.........

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος πως μπορώ να βάλω μια εφαρμογή ενώ έχω το κινητό αθόρυβο αυτήν να χτυπάει κανονικά όταν έχω ειδοποίηση;
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος πως μπορώ να βάλω μια εφαρμογή ενώ έχω το κινητό αθόρυβο αυτήν να χτυπάει κανονικά όταν έχω ειδοποίηση;

Δοκίμασε το Essentials calls

Edit λάθος, αυτό είναι για κλήσεις

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια βοηθεια, πηρε μια φιλη μου το galaxy fame 75 ευρο, μεσα σε 10 μερες κατι πατησε και το κινητο ανοιγε αλλα κολουσε σαν να εχει ιο. το στειλαμε και μας λενε οτι δεν το καλυπτη η εγγυηση γτ ειναι θεμα λογισμικου :mad::mad: του εκανα ενα hard reset δουλευει πολυ πιο καλα απο πριν αλλα παλι κολησε 1 φορα:( μπορω να ξαναπερασω το λογισμικο απο την αρχη ???? help plz η samsung θελει 100 ευρο για επισκευη:mad:

 

Εφόσον το έχεις επιστρέψει σε εργοστασιακή κατάσταση, δεν υφίσταται η δικαιολογία "είναι θέμα λογισμικού". Εάν έχει πρόβλημα μετά από factory reset τους το πας πίσω και τους ζητάς να στο φτιάξουν, είτε είναι θέμα υλικού, είτε είναι θέμα λογισμικού. Εννοείται χωρίς να πληρώσεις τίποτα, εφόσον είναι εντός εγγύησης.

Εάν τους πεις βέβαια "κάτι πάτησα και μετάει κολλάει" δε θα χάσουν την ευκαιρία να το φορτώσουν σε εσένα, αν και μάλλον δεν οφείλεται εκεί το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

με 'κεινα και με τ' άλλα μπρίκαρα το τηλέφωνο μου (lenovo a760). Αγόρασα jig αλλά τίποτα. Από ότι κατάλαβα θέλει riff box/jtag. Βρήκα έναν τύπο από βουλγαρία που εφαρμόζει αυτή τη μέθοδο. Για να αποφύγω να το στέλνω τόσο μακριά, ξέρουμε αν κάποιο μαγαζί στην ελλάδα ειδικέυεται σε τέτοιου είδους σέρβις?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σε ενα κινητο εκανα wipe data και wipe dalvik case για να περασω νεα rom και τωρα δεν βλεπει το pc καθολου τον αποθηκευτικο χωρο της συσκευης, δεν με αφηνει να μεταφερω αρχεια στο τηλεφωνο.

Καμια βοηθεια?

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αργήσαμε κιόλας, φοβερό είναι

Συμφωνώ.

 

Έχει βρει κανείς κάνα καλό irs για τον convolver? Αυτά της studer δυστυχώς έχουν πολύ white noise μου φαίνεται.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό ήταν rooted ή όχι; Δοκίμασες να μπεις στη recovery και να κάνεις mount το storage; Επίσης μπορείς και να περάσεις τα αρχεία στην κάρτα μνήμης; Θα ήταν ίσως ευκολότερο να βρεις απάντηση αν απευθυνθείς στο θέμα της συσκευής σου ;)
Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...