Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως μπορει καποιος να τσεκαρει αν σε android 4.4.2 εχει περαστει λογισμικο για υποκλοπη-παρακολουθηση?

Απο οτι διαβασα στο google ειναι πιθανο χωρις ομως να βρω τροπο για να διαπιστωθει κατι τετοιο!!

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και αυτό:

http://www.easybytez.com/ncp1q1lm6ry9

 

Δυστυχώς ούτε αυτό κάνει τίποτα. Πάλι το ίδιο σκηνικό. Σε ευχαριστώ πάντως για τον χρόνο σου.:D:D

Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον πρέπει να αλλάξεις launcer ... :)
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κατεβάσω μια ταινία στο κινητό και να την στείλω με κάποιο τρόπο στο ταμπλετ;

Airdroid..

Edited by overpower
Link to comment
Share on other sites

Greenify αν θες να διαβάσεις

 

Καλό χρυσό το Greenify αλλά κάτι κάνει στο stock πληκτρολόγιο και εξαφανίζει τα ελληνικά. (Samsung Note 3 Neo)

Κάπου στο forum είχα διαβάσει την λύση αλλά δεν θυμάμαι που;;

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να κάνει update μια εφαρμογή;

Ρωτάω γιατί έχει έρθει ειδοποίηση, την ξεκίνησα αλλά δεν ολοκληρώθηκε λόγω έλλειψης "επαρκούς χώρου", έκανα εκκαθάριση και απεγκατέστησα κάποιες εφαρμογές και θέλω να κάνω τώρα ενημέρωση σε όσες χρειάζονται.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να κάνει update μια εφαρμογή;

Ρωτάω γιατί έχει έρθει ειδοποίηση, την ξεκίνησα αλλά δεν ολοκληρώθηκε λόγω έλλειψης "επαρκούς χώρου", έκανα εκκαθάριση και απεγκατέστησα κάποιες εφαρμογές και θέλω να κάνω τώρα ενημέρωση σε όσες χρειάζονται.

 

Μπες στο play > Οι εφαρμογές μου και κάντο απο εκεί

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το tip (που το είχα χρησιμοποιήσει στο παρελθόν αλλά ...).

 

Σε κάτι τέτοιες περιπτώσεις ταιριάζει "το αυγό του Κολόμβου" ...

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις πως μπορει να γινει αυτο εκτος απο την απαισια εφαρμογη Kies?

Live now , stop thinking yesterday and tomorow...

Link to comment
Share on other sites

Σε lollipop πώς μπορώ να αλλάξω την εικόνα οθόνης κλειδώματος; Δεν βρίσκω την επιλογή πουθενά.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδες, θελω να σας ρωτήσω, εχω το Sony Xperia Z1 (με android 4.4.4) εχω παρατηρήσει ότι τώρα τελευταία όταν το βαζω στην αναμονη αρκετες φορες, η οθονη συνεχιζει να εκμπεμπει ενα ελαφρυ φως και δε γινεται τελειως μαύρη. Με ενα ρισταρτ φτιάχνει προς το παρον. Έχει τυχει σε καποιον αλλο αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Ρώτα στο νήμα της συσκευής σου.

 

Δεν είναι θέμα του Android αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Σε lollipop πώς μπορώ να αλλάξω την εικόνα οθόνης κλειδώματος; Δεν βρίσκω την επιλογή πουθενά.

 

Αυτο στην CM12 δεν γινετε γιατι το εψαξα και γω για μενα,παραμονο με την εφαρμογη Lollipop Lockscreen Android L

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας , όπως καταλάβατε θα ήθελα να μάθω πως να σβήσω όλα τα στοιχεία - δεδομένα της μητρικής πλακέτας του κινητού μου galaxy s3 και να τα ξαναβάλω - ξαναγράψω με νόμιμο σκοπό.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας , όπως καταλάβατε θα ήθελα να μάθω πως να σβήσω όλα τα στοιχεία - δεδομένα της μητρικής πλακέτας του κινητού μου galaxy s3 και να τα ξαναβάλω - ξαναγράψω με νόμιμο σκοπό.

?????????????????????????? Δεν γίνεται :lol:

factory reset??? ¿????????

Link to comment
Share on other sites

?????????????????????????? Δεν γίνεται :lol:

factory reset??? ¿????????

 

Το πρώτο που έκανα ήταν factory reset αλλά τίποτα . Κι όμως υπάρχει κοίταγα και σε άλλα forum και κάτι λέγανε για EMMC αρχείο και συγκεκριμένα ότι αυτό τα σβήνει όλα???? Κάτι τέτοιο για αυτό θέλω την βοήθειά σας.

Edited by Sofos_5
Προσθήκη Παράθεσης.
Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο που έκανα ήταν factory reset αλλά τίποτα . Κι όμως υπάρχει κοίταγα και σε άλλα forum και κάτι λέγανε για EMMC αρχείο και συγκεκριμένα ότι αυτό τα σβήνει όλα???? Κάτι τέτοιο για αυτό θέλω την βοήθειά σας.

Δεν σε καταλαβαίνω ακριβώς τι θέλεις να κάνεις, να πετύχεις ;;;; τι να σβήσεις ;;;; ποιο είναι το πρόβλημα;;

sudden death????

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας , όπως καταλάβατε θα ήθελα να μάθω πως να σβήσω όλα τα στοιχεία - δεδομένα της μητρικής πλακέτας του κινητού μου galaxy s3 και να τα ξαναβάλω - ξαναγράψω με νόμιμο σκοπό.

 

Και πως θα τα ξαναπερασεις;

Edited by Sofos_5
Προσθήκη Παράθεσης.
Link to comment
Share on other sites

Δεν σε καταλαβαίνω ακριβώς τι θέλεις να κάνεις, να πετύχεις ;;;; τι να σβήσεις ;;;; ποιο είναι το πρόβλημα;;

sudden death????

 

Κοίταξε έχω πρόβλημα με ενοχλητικό πλαίσιο όπου εμφανίζεται σε αυτό όλες οι πληροφορίες για το κινητό και επειδή σαν να μην έφτανε και αυτό το ΙΜΕΙ είναι 004999010640000 και το S/N Number είναι διαφορετικό από αυτό που υπάρχει πίσω από το κινητό κτλ. και τώρα θέλω να σβήσω ό,τι υπάρχει στην μητρική πλακέτα σχετικά με αυτά για να τα ξαναγράψω-ξαναβάλω αλλά και να φύγει αυτό το ενοχλητικό πλαίσιο

Edited by Sofos_5
Προσθήκη Παράθεσης.
Link to comment
Share on other sites

Και πως θα τα ξαναπερασεις;

εάν σου έτυχε sudden death (το πας για service !!!) στο EMMC chip (μνήμη)δεν μπορείς να επεμβεις!!! αγοράζεις http://www.aliexpress.com/item/chip-for-Samsung-I9300-word-stock-new-KMVTU000LM-B503-batch-original-price/614094462.html ,http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=39024876&postcount=5 και με κολλητήρη.......

άκυρο τα ποιο πάνω (γιατι δεν λες ότι έχεις πρόβλημα με ΙΜΕΙ)

Link to comment
Share on other sites

εάν σου έτυχε sudden death (το πας για service !!!) στο EMMC chip (μνήμη)δεν μπορείς να επεμβεις!!! αγοράζεις http://www.aliexpress.com/item/chip-for-Samsung-I9300-word-stock-new-KMVTU000LM-B503-batch-original-price/614094462.html ,http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=39024876&postcount=5 και με κολλητήρη.......

 

Kαι κάποια βίντεο που είδα στο youtube να καθαρίζουν τη μνήμη της motherboard και να τοποθετούν ξανά τα δεδομένα-στοιχεία???

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε έχω πρόβλημα με ενοχλητικό πλαίσιο όπου εμφανίζεται σε αυτό όλες οι πληροφορίες για το κινητό και επειδή σαν να μην έφτανε και αυτό το ΙΜΕΙ είναι 004999010640000 και το S/N Number είναι διαφορετικό από αυτό που υπάρχει πίσω από το κινητό κτλ. και τώρα θέλω να σβήσω ό,τι υπάρχει στην μητρική πλακέτα σχετικά με αυτά για να τα ξαναγράψω-ξαναβάλω αλλά και να φύγει αυτό το ενοχλητικό πλαίσιο

 

Μεγάλε αυτό που ζητάς δεν γίνεται. Για να γράψεις σε emmc χρειάζεσαι JTAG + το ανάλογο λογισμικό που νομίζω ότι δεν κυκλοφορεί ελεύθερα.

 

Γράφε λίγο πιο δομημένα γιατί που θυμίζεις έναν γνωστό πρόεδρο μιας ΠΑΕ.

Edited by Sofos_5
Προσθήκη Παράθεσης.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...