Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει ρύθμιση ώστε να αυξήσω τον αριθμό των χαρακτήρων που μπορώ να στείλω σε ένα μήνυμα; 160 χαρακτήρες δεν είναι λίγοι;

 

Το sms μέχρι 160 χαρακτήρες υποστηρίζει. Δεν ήταν ποτέ περισσότεροι...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας ,

ριχνοντας μια ματια στα specs της συσκευης μου βρηκα οτι μπορει να υποστηριξει εφαρμογες java μεσω Java MIDP emulator . τι ειναι ομως αυτος ο emulator και πως μπορω να τον εγκαταστησω?

επισης ψαχνοντας λιγο βρηκα και αλλες εφαρμογες οπως η Jblend για παραδειγμα.

ξερει κανενας λεπτομερειες πανω σε αυτο το θεμα ?

ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος για να τρεξω εφαρμογες που χρειαζονται java?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ρύθμιση ώστε να αυξήσω τον αριθμό των χαρακτήρων που μπορώ να στείλω σε ένα μήνυμα; 160 χαρακτήρες δεν είναι λίγοι;

 

 

Υπαρχει ακομα ανθρωπος που στελνει sms?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ρύθμιση ώστε να αυξήσω τον αριθμό των χαρακτήρων που μπορώ να στείλω σε ένα μήνυμα; 160 χαρακτήρες δεν είναι λίγοι;

 

Έτσι ήταν πάντα.Και δεν αλλάζει.το πρώτο σου κινητό είναι;;

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει ακομα ανθρωπος που στελνει sms?

 

Πιο πολλοί απο ότι νομίζεις... Μέσα σε αυτούς και εγώ :)

Δεν έχουν όλοι μεγάλα data plans για whatsup (και ότι άλλο προκύψει)...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

γεια σας ,

ριχνοντας μια ματια στα specs της συσκευης μου βρηκα οτι μπορει να υποστηριξει εφαρμογες java μεσω Java MIDP emulator . τι ειναι ομως αυτος ο emulator και πως μπορω να τον εγκαταστησω?

επισης ψαχνοντας λιγο βρηκα και αλλες εφαρμογες οπως η Jblend για παραδειγμα.

ξερει κανενας λεπτομερειες πανω σε αυτο το θεμα ?

ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος για να τρεξω εφαρμογες που χρειαζονται java?

 

το android αν δεν κανω λαθος ειναι βασισμενο στην JAVA...οποτε τεχνικα οτι τρεχεις JAVA ειναι...

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ξερει καποιος τι ειναι αυτο που που βγαζει συνεχεια στο κινητο μου?:confused:

 

μηπως εχεις πειραξει καθολου τα gapps της google με καμια rom? αν ναι, θα μπορουσες να τα ξαναπερασεις. αν οχι, τοτε δεν εχω ιδεα.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

μπα δεν εχω πειραξει τιποτα τετοιο, ισως ειναι καποια εφαρμογη που το κανει, δεν ξερω τι αλλο να σκεφτω
Link to comment
Share on other sites

Πάντως από άποψη παιχνιδιών καλό θα είναι να δημιουργηθεί μια εφαρμογή- παιχνίδι που θα είναι όπως πάλι με τις πρώτες παιχνίδι μηχανές εννοώντας μπαίνοντας να έχει 100 παιχνίδια αλλά ίσως να είναι βαριά σαν χωρητικότητα και επίσης δεν γνωρίζω αν υπάρχει κιόλας ήδη.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ξερει καποιος τι ειναι αυτο που που βγαζει συνεχεια στο κινητο μου?:confused:

Μήπως είσαι root κι έχεις διαγράψει την εφαρμογή Talk (τώρα πλέον Hangouts) που σχετίζεται με την Google; Κάνε πάλι εγκατάσταση της εφαρμογής και καθάρισε cashe ότι σχετίζεται με τη Google (Google Play Store, Gmail).

Δοκίμασε να πας και Ρυθμίσεις - Εφαρμογές και πάνω δεξιά στις 3 κουκίδες πάτα "Επαναφ. προτιμ. εφαρμ."

Η πιο επώδυνη λύση είναι να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αφού πρώτα πάρεις backup αυτά που χρειάζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς takisfff;Ότι τώρα έχει κάποια προβλήματα λόγω εκ λήψης κάποιου προγράμματος και μετά δεν θα έχει;για ποιον λόγο;

 

Εννοώ πως το πρόγραμμα είναι πολύ βαρύ και τρέχει ομαλά σε Iphone 4 που έχει σαφώς λιγότερα σπεκ απ ότι το note 2 που έχω.Κάτι χαζοπρογραμματάκια με το 1/10 των χαρακτηριστικών του garage band δεν λένε να δουλέψουν ομαλά στο android.Δεν μπορείς να παίξεις ούτε μία μελωδία στο πιάνο ας πούμε.Ούτε την πιο εύκολη.ΑΝτίθετα στο πολύ μέτριο iphone 4 παίζεις μια χαρά χωρίς Lag.Θες είναι η οθόνη θες το λειτουργικό θες η καλογραμμένη εφαρμογή θες δεν ξέρω κι εγώ τι, το θέμα είναι πως αν βγει κάποιο πρόγραμμα τόσο βαρύ που να τρέχει σωστά, τότε πιστεύω πως θα έχουν λύσει και τα βασικότερα προβλήματα τους.

Βέβαια αυτό που λέω δεν έχει καμία σχέση με το θέμα σου.....

Edited by takisffff
http://postimage.org/image/drcngbz27/
Link to comment
Share on other sites

Μήπως είσαι root κι έχεις διαγράψει την εφαρμογή Talk (τώρα πλέον Hangouts) που σχετίζεται με την Google; Κάνε πάλι εγκατάσταση της εφαρμογής και καθάρισε cashe ότι σχετίζεται με τη Google (Google Play Store, Gmail).

Δοκίμασε να πας και Ρυθμίσεις - Εφαρμογές και πάνω δεξιά στις 3 κουκίδες πάτα "Επαναφ. προτιμ. εφαρμ."

Η πιο επώδυνη λύση είναι να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αφού πρώτα πάρεις backup αυτά που χρειάζεσαι.

Η απλά κάνε reset γα να στρώσει το λειτουργικό. Κάτι τέτοια μοιυ βγάζει μέχρι να κάνω επανεκίνηση όταν κάνω ενσωμάτωση αναβαθμίσεων των εφαρμογών συστήματος.

Proud to be an anime otaku! Judge me if you dare! :yinyang:

Nokia 3210 -> Nokia 3330 -> SE T610i -> SE k750i -> Nokia Ν95 -> Samsung Wave -> SE Xperia Neo V -> Sony Xperia SP -> LG Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ''πιάσουν'' όλα αυτά που είπαν πιό πάνω ξεκίνα να απεγκαθιστάς τις εφαρμογές που έβαλες τελευταία...

 

Μέσα απο το Playstore/οι εφαρμογές μου/όλες... πάνω-πάνω βλέπεις την εφαρμογή που εγκατέστησες τελευταία , απο κάτω την προτελευταία κ.ο.κ

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,

ξαδερφρι εχει tablet με android κ θελει να τα ξηλωσει για να περασει windows, γινεται;

 

κι αν ναι, πως;

 

ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

καταρχην σας ευχαριστω κ τους 3 για τις απαντησεις...

 

1) δεν ειμαι ρουτ κ η εφαρμογη ταλκ υπαρχει κανονικα... εκανα εκκαθαριση μολις τωρα ολο το cache... θα δω κ θα σου πω..

 

2)το εχω κανει επανεκκινηση αλλα δεν...

 

3) δεν περασα καποια εφαρμογη τελευταια αυτο ειναι το περιεργο...

Link to comment
Share on other sites

το tablet εντωμεταξυ ειναι 1 χρονου κ ειναι turbo-x κ πριν λιγο ακουσα οτι τα turbox δεν ειχαν android market, τουλ τοτε, οποτε μαλλον σαν να καταλαβαινω γιατι δεν του αρεσει το android...
Link to comment
Share on other sites

Έχω το adfree και ξαφνικά σήμερα όταν μπήκα στην εφαρμογή μου έβγαλε το μήνυμα

"This copy of Adfree is too old, please update to a newer version"

Εγκατέστησα την καινούρια version αλλά το μήνυμα παραμένει το ίδιο.

Τι μπορεί να φταίει?

Link to comment
Share on other sites

Κάνε εκκαθάριση δεδομένων της εφαρμογής ή εναλλακτικά κάνε απεγκατάσταση και μετά ξανά εγκατάσταση.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. Μια βοήθεια σε ένα tablet bitmore του μικρού μου

Με έκδοση Android 2.3.1

O browser κλείνει μόνος του απότομα....... Μετά από 1-2 λεπτα

Καμιά ιδέα;;;;;;

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Δεν προλαβαίνω.......κλείνει......

Εννοει να κατεβασεις εναν πιο ελαφρυ browser απο το google play.

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα παιδες. Εχω μια απορια.

Εχω το S820 και του εχω βαλει την 1413 dev vibe rom με 4.2.2.

Στο contact manager του τηλ εχει μονο αγγλικα γραμματα στη δεξια πλευρα εκει που επιλεγεις δλδ σε ποιο γραμμα να σε παει για να βρεις το contact που θες. Δε λεω να κανεις search, μιλαω για τη λιστα με τα γραμματα στη δεξια πλευρα της οθονης οπως βλεπεις τις επαφες. Πως στο καλο το κανεις να βλεπει ελληνικα εκει ωστε να μη χρειαζεται να σκρολαρω μια ωρα προς τα κατω για να βρω τον Πανο ας πουμε? Αν δεν υπαρχει τροπος σ'αυτον τον contact manager ξερετε κανεναν αλλον?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...