Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή έχω συνδέσει το Play με αυτόν τον λάθος λογαριασμό τον οποίον έβαλα πρώτο δεν με αφήνει πλέον να τον σβήσω και μου ζητάει factory reset.

Αν έχεις ακόμη Android 2.3 και θες οπωσδήποτε να σβησεις τον λογαριασμό αυτο απ τη συσκευή, αναγκαστικά factory reset και ξανά όλα απ την αρχή. Αλλιώς απλά προσθέτεις τον σωστό λογαριασμο σου και τον κάνεις προεπιλεγμένο, απενεργοποιείς τον συγχρονισμό απ τον άλλο, κι οκ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που είμαι root μπορεί να μου πει κάποιος μια εφαρμογή για να κλείνει της εφαρμογές αλλά να μην ξανά ανοίγουν??

Γιατί με το Advanced Task killer επανεκκίνηση της κάνει στην ουσία.

 

Greenify

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι τη βοήθειά σας για ένα εκνευριστικό πρόβλημα που αντιμετωπίζω τον τελευταίο καιρό. Όταν πάω να συνδεθώ στο internet από κινητό android(asus padfone,huawei x5) μέσω του wi-fi του σπιτιού μου, μετά από λίγο ο router(thomson tg585) κοκαλώνει-ανάβουν όλα τα λαμπάκια, χάνεται η σύνδεση στο internet(και στο pc) και χρειάζεται επανεκκίνηση του router για να συνέλθει. Έχετε καμία ιδέα για το τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω το κινητό ρουτ χρειάζεται και s off για να περάσω πχ εφαρμογές που "θέλουν ρουτ";

 

Δες στο thread της συσκευής σου. Αλλά από όσο ξέρω το soff είναι προϋπόθεση για να μπορέσεις να κάνεις root.

---Θάνος---

Huawei Mate 20 Pro

Huawei Mediapad M3

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι τη βοήθειά σας για ένα εκνευριστικό πρόβλημα που αντιμετωπίζω τον τελευταίο καιρό. Όταν πάω να συνδεθώ στο internet από κινητό android(asus padfone,huawei x5) μέσω του wi-fi του σπιτιού μου, μετά από λίγο ο router(thomson tg585) κοκαλώνει-ανάβουν όλα τα λαμπάκια, χάνεται η σύνδεση στο internet(και στο pc) και χρειάζεται επανεκκίνηση του router για να συνέλθει. Έχετε καμία ιδέα για το τι μπορεί να φταίει;

 

Κι εμένα μου έκανε κάτι τέτοια το παλιό router, γι αυτό πήρα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών είπα το πρόβλημα μου και μου έστειλαν δωρεάν άλλο router.

 

Πριν κανεις τα παραπανω δοκίμασε να μπεις στις ρυθμίσεις του router σου και ψάξε μπας και μπορέσεις να κανείς αναβάθμιση του λογισμικού του.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά χρειάζομαι τη βοήθειά σας για ένα εκνευριστικό πρόβλημα που αντιμετωπίζω τον τελευταίο καιρό. Όταν πάω να συνδεθώ στο internet από κινητό android(asus padfone,huawei x5) μέσω του wi-fi του σπιτιού μου, μετά από λίγο ο router(thomson tg585) κοκαλώνει-ανάβουν όλα τα λαμπάκια, χάνεται η σύνδεση στο internet(και στο pc) και χρειάζεται επανεκκίνηση του router για να συνέλθει. Έχετε καμία ιδέα για το τι μπορεί να φταίει;

thomson, τα πιο προβληματικά μοντεμ

Link to comment
Share on other sites

Δες στο thread της συσκευής σου. Αλλά από όσο ξέρω το soff είναι προϋπόθεση για να μπορέσεις να κάνεις root.

αν το κανω ρουτ αλλα μεινω με την στοκ ρομ χανονται τα παντα απο το κινητο?σαν hard reset η οχι?

Link to comment
Share on other sites

αν το κανω ρουτ αλλα μεινω με την στοκ ρομ χανονται τα παντα απο το κινητο?σαν hard reset η οχι?

Οχι, δεν χανεις τιποτα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω συνδέσει το Play με αυτόν τον λάθος λογαριασμό τον οποίον έβαλα πρώτο δεν με αφήνει πλέον να τον σβήσω και μου ζητάει factory reset.

 

Τον πρόσθεσα τον σωστό λογαριασμό (τον οποίο χρησιμοποιώ και στις άλλες android συσκευές μου) αλλά έτσι το play store είναι συνδεδεμένο με τον λάθος και έτσι αν αγοράσω μια εφαρμογή δεν θα μπορώ να την έχω σε όλες τις συσκευές μου.

.

 

http://androidforums.com/461734-post14.html

 

http://androidforums.com/2696437-post16.html

 

Έχω δοκιμάσει τον δεύτερο τρόπο με επιτυχία

Link to comment
Share on other sites

αν το κανω ρουτ αλλα μεινω με την στοκ ρομ χανονται τα παντα απο το κινητο?σαν hard reset η οχι?

 

Εξαρτάται από τη μέθοδο που θα κάνεις root. Αν φλασάρεις από πάνω όλο το σύστημα και user data, προφανώς θα τα χάσεις όλα. Καλό είναι να έχεις αποσαφηνίσει με ποιο τρόπο ακριβώς θα κάνεις root - και ο πιο κατάλληλος χώρος να το συζητήσεις είναι το θέμα της συσκευής σου.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από τη μέθοδο που θα κάνεις root. Αν φλασάρεις από πάνω όλο το σύστημα και user data, προφανώς θα τα χάσεις όλα. Καλό είναι να έχεις αποσαφηνίσει με ποιο τρόπο ακριβώς θα κάνεις root - και ο πιο κατάλληλος χώρος να το συζητήσεις είναι το θέμα της συσκευής σου.

βασικα εχω ενα σχετικα "παλιο" κινητο οποτε και το αντιστοιχο τοπικ δεν ειναι και πολυ ενεργο :O

το desire s εχω και απλα θελω να το κανω ρουτ.χωρις να περασω αλλη ρομ.αλλα το revolutionary δεν υποστηριζει,λεει,το hboot 2.02.0002 και εκει κολλησα γιατι μεχρι τοτε απο τον οδηγο στο τοπικ του κινητου μου ακουγοταν ευκολο.αλλα τωρα εχω μπλεξει!

Link to comment
Share on other sites

Η υπηρεσία απενεργοποιείται κανονικά. Στην jelly bean 4.1.2 που έχω γίνεται από "Ρυθμίσεις - Χρήση δεδομένων" και μπαίνοντας μέσα ξεκλικάρω το κουτάκι. Μάλιστα υπάρχει και συντόμευση κρατώντας πατημένο το πλήκτρο Power.

 

Ρίξε μια ματιά στις ρυθμίσεις της συσκευής σου..:)

 

Εχω συντομευση στην επιφανεια εργασιας.

Το προβλημα μου δεν ειναι αυτο,ειναι οτι δε μπορω να καταλαβω γιατι με χρεωνει 1 ευρω για δεδομενα,απο τη στιγμη που χρησιμοποιω το 0.facebook,το οποιο ειναι δωρεαν.

Link to comment
Share on other sites

Εχω συντομευση στην επιφανεια εργασιας.

Το προβλημα μου δεν ειναι αυτο,ειναι οτι δε μπορω να καταλαβω γιατι με χρεωνει 1 ευρω για δεδομενα,απο τη στιγμη που χρησιμοποιω το 0.facebook,το οποιο ειναι δωρεαν.

to android όμως και άλλες εφαρμογές, συνδέονται στο ίντερνετ και κατεβάζουν άλλα δεδομενα. Δοκίμασε να απενεργοποιήσεις τα δεδομένα παρασκηνίου, και με ένα firewall να απαγορέψεις σε όλες τις εφαρμογές να μπαίνουν στο ίντερνετ, όταν δε θες

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να συνδέσω το τηλέφωνο στο internet μέσω USB reverse tether (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.littlelan.ReverseTether.Paid&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5saXR0bGVsYW4uUmV2ZXJzZVRldGhlci5QYWlkIl0). Κάνω τα βήματα που λένε οι οδηγίες αλλά κολλάει στο CONNECTING.... Το τηλέφωνο είναι root Android 4.0.4 και ο υπολογιστής έχει Windows 7. Το έχει καταφέρει κανένας και μπορεί βοηθήσει;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Τα τηλέφωνα στις επαφές μου αποθηκεύωντε στην μορφή,

(6xx) xxx-xxxx. Υπάρχει τρόπος να είναι ενιαίος ο αριθμός;

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα τηλέφωνα στις επαφές μου αποθηκεύωντε στην μορφή,

(6xx) xxx-xxxx. Υπάρχει τρόπος να είναι ενιαίος ο αριθμός;

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

 

Δοκίμασε αυτό αν θες. Προσωπικά ΔΕΝ το έχω δοκιμάσει

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Κάθε φορά που επανεκκινώ το τηλέφωνο, η λειτουργία USB TETHERING απενεργοποιείται. Υπάρχει τρόπος να μένει μόνιμα ενεργοποιημένη;
Link to comment
Share on other sites

Μπηκε αυτη η δυνατοτηα στον nx kernel, και αφου εψαξα στο google να δω τι ειναι δεν το καταλαβα. Απο τις ρυθμισεις μπορω να το κλεισω τελειως, να το βαλω στα 512 mb,1 gb, 2gb. Επισης στο swappiness μπορω να βαλω τις τιμες 10,20,30,40,50,60,70,80,90,100. Οσο μεγαλυτερες τιμες τοσο το καλυτερο? Χανω αποδοση αν τις αυξησω? Edited by overpower
Link to comment
Share on other sites

Κάποια εφαρμογή για να αλλάξω το.εικονίδιο της μπαταρίας στην status bar;;

Κλίκ εδώ. Η κουζίνα έχει τα πάντα για φουλ κάστομ συσκευές ανδοιντ... ;)

Link to comment
Share on other sites

Κλίκ εδώ. Η κουζίνα έχει τα πάντα για φουλ κάστομ συσκευές ανδοιντ... ;)

 

Δεν εχει για 4.0.4 DjangoManouche X1.2 .........:(

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...