Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα πως μπορω να περασς μια ταινια στο samsung galaxy s,εχω το προγραμμα mvideo..ευχαριστω

 

Την πετάς στην sd και τέλος :)

Link to comment
Share on other sites

Την πετάς στην sd και τέλος :)

 

πώς μπορώ να μάθω κι εγώ τι είδος αρχείου βιντεο δέχεται η συσκευή μου (joy 845); Έχω κάποια βίντεο που τα έχω τραβήξει εγώ με κάμερες και μπορώ να τα βγάλω σε οτι φορμά θέλω. Πώς βρίσκω ποιο είναι το καλύτερο φορμά για τη συσκευή μου;

Έχω ήδη κάνει κάποια σε .3gp αλλά το έκανα με δοκιμές. Θα βρω κάπου καμιά λίστα συμβατών αρχείων;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλαρακια,εβαλα το tango στο κινητο και εκανα μια κληση σε pc ,καλη ποιοτητα ηχου μου ανοιξε και την πισω καμερα,οταν ομως με πηραν εμενα δεν εκανε τιποτα το κινητο δεν χτυπαγε,(ισως εχω κανη καμια μακακια γιατη το εχω βαλη και σε δυο pc στο σπιτη και χτυπαγε κανονικα)στο κινητο μου γραφη sto alert, fhone not verified. υπαρχη καμια ρυθμιση σε εσας δουλευη κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Όταν πάνω απο 1.000.000 άνθρωποι έχουν και δουλεύουν το Skype, τι ψάχνουμε να βρούμε σε άλλα προγράμματα...???:p

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Όταν πάνω απο 1.000.000 άνθρωποι έχουν και δουλεύουν το Skype, τι ψάχνουμε να βρούμε σε άλλα προγράμματα...???:p

 

συμφωνώ αλλά ο ανταγωνισμός ρίχνει τις τιμές, κάνει τα προγράμματα ελαφρύτερα

προσωπικά χρησιμοποιώ το viper

το θεωρώ κορυφή για wifi το wi fi call

τώρα ψάχνομαι για wi fi σε κινητό και μάλλον θα καταλήξω στο skype με συνδρομή

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ αλλά ο ανταγωνισμός ρίχνει τις τιμές, κάνει τα προγράμματα ελαφρύτερα

προσωπικά χρησιμοποιώ το viper

το θεωρώ κορυφή για wifi το wi fi call

τώρα ψάχνομαι για wi fi σε κινητό και μάλλον θα καταλήξω στο skype με συνδρομή

 

πιο κινητο android μεχρι 150 ευρω δουλευει σιγουρα καλα το skype

Link to comment
Share on other sites

δες ποιο κινητό σου αρέσει και πήγαινε στο αντίστοιχο φόρουμ.

όλο και κάποιος θα έχει χρησιμοποιήσει skype :)

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Όταν πάνω απο 1.000.000 άνθρωποι έχουν και δουλεύουν το Skype, τι ψάχνουμε να βρούμε σε άλλα προγράμματα...???:p

 

ναι αλλα πρεπει να εχει και ο αλλος στο κινητο του skype η την συγκεκριμενη ωρα να βρισκεται στον υπολογιστη;)

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ αλλά ο ανταγωνισμός ρίχνει τις τιμές, κάνει τα προγράμματα ελαφρύτερα

προσωπικά χρησιμοποιώ το viper

το θεωρώ κορυφή για wifi το wi fi call

τώρα ψάχνομαι για wi fi σε κινητό και μάλλον θα καταλήξω στο skype με συνδρομή

Το τσέκαρες το 12voip.com που με ρωτούσες?

Εγώ πλέον επειδή είμαι ευχαριστημένος, μάλλον θα κόψω και το συμβόλαιο κινητής και πλέον θα καλώ μόνιμα σε σταθερά και κινητά μέσω Voip.

Αρκεί να υπάρχει πρόγραμμα data στο κινητό για να μπορείς να καλείς οπουδήποτε είσαι στον δρόμο και καθάρισες. :)

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Το τσέκαρες το 12voip.com που με ρωτούσες?

Εγώ πλέον επειδή είμαι ευχαριστημένος, μάλλον θα κόψω και το συμβόλαιο κινητής και πλέον θα καλώ μόνιμα σε σταθερά και κινητά μέσω Voip.

Αρκεί να υπάρχει πρόγραμμα data στο κινητό για να μπορείς να καλείς οπουδήποτε είσαι στον δρόμο και καθάρισες. :)

 

όχι ακόμη, μια ματιά έριξα

αν κατάλαβα καλά κάνεις συμβόλαιο και έχεις:

Α) για 3 μήνες δωρεάν κλήσεις σε σταθερά και κινητά (με πολιτική ορθής χρήσης)

Β) αν υπερβείς το όριο μέσα στην τριμηνία πάει ανά λεπτό δωρεάν στα σταθερά και 0,098 στα κινητά

Γ) και μετά τους 3 μήνες στα σταθερά 0,023 και στα κινητά???

 

τα λέω σωστα? ή δεν κατάλαβα κάτι σωστα?

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

Μολις ειχα μια κληση απο ενα νεο(μη καταχωρημενο) κινητο.

Ενω οταν ελαβα την κληση τον ειδα τον αριθμο, τωρα παω στο call log, και δεν μπορω να τον βρω με τιποτε!

Γιατι? Πως μπορω να βρω τον αριθμο?

Το call log δεν δειχνει τις πιο προσφατες κλησεις πανω πανω; Πως να τον βρω;

Link to comment
Share on other sites

όχι ακόμη, μια ματιά έριξα

αν κατάλαβα καλά κάνεις συμβόλαιο και έχεις:

Α) για 3 μήνες δωρεάν κλήσεις σε σταθερά και κινητά (με πολιτική ορθής χρήσης)

Β) αν υπερβείς το όριο μέσα στην τριμηνία πάει ανά λεπτό δωρεάν στα σταθερά και 0,098 στα κινητά

Γ) και μετά τους 3 μήνες στα σταθερά 0,023 και στα κινητά???

 

τα λέω σωστα? ή δεν κατάλαβα κάτι σωστα?

Καταρχήν πληρώνεις 10€ πάγιο +2€(για φόρους)=12€ για να ξεκινήσεις.

Για 3 μήνες καλείς ΔΩΡΕΑΝ ότι σταθερό υπάρχει στον κόσμο, ενώ κάποια κινητά είναι δωρεάν και άλλα με μικρή χρέωση, που αφαιρούνται από τα 10€ που έχεις προπληρώσει.Για Ελλάδα, τα κινητά έχουν κάποια μικρή χρέωση.

Μετά τους 3 μήνες, τρως αποκλειστικά από το ποσό των 10€ είτε για σταθερά είτε για κινητά.

Τα rates δεν τα θυμάμαι, αλλά πραγματικά δεν αξίζει να τα συζητάμε.Σε σχέση με το κλασικό συμβόλαιο που πλήρωνα για σταθερό και ίντερνετ καμιά 35-40€ το μήνα, πλέον είμαι στα μισά, αφού πληρώνω πια μόνο ίντερνετ και πλέον κόβω και το κινητό που δίνω άλλα 35-40€ για συμβόλαιο με 100 λεπτά ομιλίας προς τρίτους και 350mb internet και το γυρνάω σε καρτούλα με το πολύ 20€ ανά μήνα.

Το μόνο θέμα είναι η ποιότητα των κλήσεων που πάντα υπάρχει το ενδεχόμενο κάποια φορά να μην είναι τέλεια, γιατί εξαρτάσαι πάντα από το σήμα 3G του κινητού ή το wi-fi, αλλά μπροστά στα χρήματα που γλυτώνεις, δεν υπάρχει σύγκριση.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν πληρώνεις 10€ πάγιο +2€(για φόρους)=12€ για να ξεκινήσεις.

Για 3 μήνες καλείς ΔΩΡΕΑΝ ότι σταθερό υπάρχει στον κόσμο, ενώ κάποια κινητά είναι δωρεάν και άλλα με μικρή χρέωση, που αφαιρούνται από τα 10€ που έχεις προπληρώσει.Για Ελλάδα, τα κινητά έχουν κάποια μικρή χρέωση.

Μετά τους 3 μήνες, τρως αποκλειστικά από το ποσό των 10€ είτε για σταθερά είτε για κινητά.

Τα rates δεν τα θυμάμαι, αλλά πραγματικά δεν αξίζει να τα συζητάμε.Σε σχέση με το κλασικό συμβόλαιο που πλήρωνα για σταθερό και ίντερνετ καμιά 35-40€ το μήνα, πλέον είμαι στα μισά, αφού πληρώνω πια μόνο ίντερνετ και πλέον κόβω και το κινητό που δίνω άλλα 35-40€ για συμβόλαιο με 100 λεπτά ομιλίας προς τρίτους και 350mb internet και το γυρνάω σε καρτούλα με το πολύ 20€ ανά μήνα.

Το μόνο θέμα είναι η ποιότητα των κλήσεων που πάντα υπάρχει το ενδεχόμενο κάποια φορά να μην είναι τέλεια, γιατί εξαρτάσαι πάντα από το σήμα 3G του κινητού ή το wi-fi, αλλά μπροστά στα χρήματα που γλυτώνεις, δεν υπάρχει σύγκριση.

 

Εγώ χρησιμοποιώ αντίστοιχα από το smartvoip,για sms πιο πολύ που το χρεώνει 0,034 με τον φόρο περίπου. Στις κλήσεις έχει παρόμοια χρέωση με αυτό που αναφέρεις αλλά επειδή έχω f2g2 δεν έχει κ τρελή διαφορά στις κλήσεις στα κινητά οπότε δεν καλώ από voip. Sms πόσο χρεώνει; Στέλνει μέσω του site;

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αν ειμαι σε λαθος ενοτητα διορθώστε με παρακαλω γιατι εψαξα και δεν βρηκα κατι σχετικο.

κοιταω λοιπον να παρω μια καρτα micro sd απο το ebay για το κινητο που θα παρω σε λιγο samsung nexus και βλεπω οτι υπαρχουν καρτες class 2,3,4,5,6,7,8,9,10.

ξερει καποιος τι σημαινουν αυτα η τελος πάντων ποια να παρω για να μην εχω προβλημα για το κινητο μου?

ευχαριστω

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

οσο πιο μεγαλο το νουμερο τοσο πιο γρηγορη θα ειναι η καρτα.

παρε class 8 ή 10

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν πληρώνεις 10€ πάγιο +2€(για φόρους)=12€ για να ξεκινήσεις.

Για 3 μήνες καλείς ΔΩΡΕΑΝ ότι σταθερό υπάρχει στον κόσμο, ενώ κάποια κινητά είναι δωρεάν και άλλα με μικρή χρέωση, που αφαιρούνται από τα 10€ που έχεις προπληρώσει.Για Ελλάδα, τα κινητά έχουν κάποια μικρή χρέωση.

Μετά τους 3 μήνες, τρως αποκλειστικά από το ποσό των 10€ είτε για σταθερά είτε για κινητά.

Τα rates δεν τα θυμάμαι, αλλά πραγματικά δεν αξίζει να τα συζητάμε.Σε σχέση με το κλασικό συμβόλαιο που πλήρωνα για σταθερό και ίντερνετ καμιά 35-40€ το μήνα, πλέον είμαι στα μισά, αφού πληρώνω πια μόνο ίντερνετ και πλέον κόβω και το κινητό που δίνω άλλα 35-40€ για συμβόλαιο με 100 λεπτά ομιλίας προς τρίτους και 350mb internet και το γυρνάω σε καρτούλα με το πολύ 20€ ανά μήνα.

Το μόνο θέμα είναι η ποιότητα των κλήσεων που πάντα υπάρχει το ενδεχόμενο κάποια φορά να μην είναι τέλεια, γιατί εξαρτάσαι πάντα από το σήμα 3G του κινητού ή το wi-fi, αλλά μπροστά στα χρήματα που γλυτώνεις, δεν υπάρχει σύγκριση.

μάλιστα μία χαζή διευκρίνηση: μιλάς για το mobilevoip???

και εφόσον όλλα αυτά είναι σωστα(δεν έχω λόγο να αμφιβάλω για τα λεγόμενα σου) το μόνο που μένειθ είναι να βρούμε πρόγραμμα που δίνε μόνο data στο κινητο ΧΩΡΙΣ ομιλία??

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

αν ειμαι σε λαθος ενοτητα διορθώστε με παρακαλω γιατι εψαξα και δεν βρηκα κατι σχετικο.

κοιταω λοιπον να παρω μια καρτα micro sd απο το ebay για το κινητο που θα παρω σε λιγο samsung nexus και βλεπω οτι υπαρχουν καρτες class 2,3,4,5,6,7,8,9,10.

ξερει καποιος τι σημαινουν αυτα η τελος πάντων ποια να παρω για να μην εχω προβλημα για το κινητο μου?

ευχαριστω

 

να διορθοσω τωρα που πηρα το κινητο κατι που δεν ειχα προσεξει οτι δεν παιρνει καρτα .αλλα και παλι ευχαριστω για την απαντηση

οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

μάλιστα μία χαζή διευκρίνηση: μιλάς για το mobilevoip???

και εφόσον όλλα αυτά είναι σωστα(δεν έχω λόγο να αμφιβάλω για τα λεγόμενα σου) το μόνο που μένειθ είναι να βρούμε πρόγραμμα που δίνε μόνο data στο κινητο ΧΩΡΙΣ ομιλία??

Το app για android είναι το mobilevoip, αλλά υπάρχουν και άλλα όπως το Bria ή το Csipsimple.

Και ναι, μόνο data χρειάζεσαι και για αυτό κοιτάω και εγώ για F2G γιατί έχει κάτι καλά πακέτα για data.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πώς βάζουμε συντόμευση για το "αρχείο κλήσεων" στην επιφάνεια εργασίας στην έκδοση 2.3.4? Προσπαθησα αλλά ούτε μέσω συντομεύσεων ούτε μέσω widget δεν βρήκα..Θυμάμαι στην froyo υπήρχε..:(

edit. υπάρχει σαν widget μαζί με τα αγαπημένα αλλα εγώ ψάχνω μόνο το εικονίδιο "αρχειο κλήσεων"

Edited by crueljay
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Πώς βάζουμε συντόμευση για το "αρχείο κλήσεων" στην επιφάνεια εργασίας στην έκδοση 2.3.4? Προσπαθησα αλλά ούτε μέσω συντομεύσεων ούτε μέσω widget δεν βρήκα..Θυμάμαι στην froyo υπήρχε..:(

edit. υπάρχει σαν widget μαζί με τα αγαπημένα αλλα εγώ ψάχνω μόνο το εικονίδιο "αρχειο κλήσεων"

 

Έχω 2.3.4. και αν το θέλεις όπως στην παρακάτω photo, πας στα προγράμματα και πάτα πάνω παρατεταμένα στο widget "αρχείο κλήσεων" και θα παει στην απιφανια εργασιας..!!!

 

http://s14.directupload.net/images/120202/ehf3cm8x.png http://s14.directupload.net/images/120202/aibcsnro.png

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναί φίλε μου αυτό ακριβώς το εικονίδιο θέλω, αλλά δέν υπάρχει στα προγράμματα..:( μόνο το "επαφές" και "τηλέφωνο"
Link to comment
Share on other sites

πηρα το nexus με την ice cream και εχει αγγλικο μενου το πληκτρολογιο.εψαξα να αλλαξω γλωσσα πληκτρολογιου αλλα δεν εχει τα ελληνικα.ξερει κανεις να με βοηθησει?
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

πηρα το nexus με την ice cream και εχει αγγλικο μενου το πληκτρολογιο.εψαξα να αλλαξω γλωσσα πληκτρολογιου αλλα δεν εχει τα ελληνικα.ξερει κανεις να με βοηθησει?

 

Κατεβασε απο το μαρκετ..

Link to comment
Share on other sites

ok.το εκανα.ευχαριστω.τωρα εχω κατεβασει καποια προγραμματα gps αλλα δεν τα βλεπω.που παω για να τα δω και να τα ανοιξω?
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...