Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο desire σε κατι βιντεο που εχω δει στην αρχικη οθονη που λεει τον καιρο ,οταν βρεχει εχει ενα υαλοκαθαριστηρα και καλα,και διαφορα τετεοια...ειναι προγραμμα των htc??

ναι ειναι μερος του htc sense.

Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι μερος του htc sense.
φιλε να σε ρωτήσω επειδή βλέπω οτι το κατέχεις,

 

πως κατεβαζω εφαρμογές στο κινητό μου?

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτεσαι το market. Από κει και πέρα τα πράγματα είναι πολύ απλά! :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να απεγκαταστήσω πλήρως μια εφαρμογή (όχι μόνο να βγάλω τη συντόμευση από την αφετηρία) πως γίνεται?
Iphone 3gs white 32gb->Samsung Galaxy S GT-I9000->Iphone 4s white 32gb->NOKIA Lumia925->SONY XPERIA Z->NOTE 3->LG G4
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να απεγκαταστήσω πλήρως μια εφαρμογή (όχι μόνο να βγάλω τη συντόμευση από την αφετηρία) πως γίνεται?

Δεν ξερω ποια συσκευη εχεις, αλλα στις ρυθμισεις-->εφαρμογες μπορεις να καταργησεις οποια εφαρμογη θελεις. κανει κανονικα απεγκατασταση.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ποια συσκευη εχεις, αλλα στις ρυθμισεις-->εφαρμογες μπορεις να καταργησεις οποια εφαρμογη θελεις. κανει κανονικα απεγκατασταση.

Ευχαριστώ για την αμεσότητα το βρήκα! Και μάλλον κρίνοντας από το avatar έχουμε την ίδια συσκευή.

Iphone 3gs white 32gb->Samsung Galaxy S GT-I9000->Iphone 4s white 32gb->NOKIA Lumia925->SONY XPERIA Z->NOTE 3->LG G4
Link to comment
Share on other sites

Ενώ με το gmail, και τα 2 κινητά είναι πάντα απολύτως ενημερωμένα και συγχρονισμένα, χωρίς να κάνω τίποτα εγώ. Ότι αλλαγές κάνω στο ένα (πχ προσθέτω μια επαφή ή κάτι στο ημερολόγιο) , εμφανίζονται και στο άλλο αμέσως και αυτόματα, γιατί και τα 2 συγχρονίζουν με τον σέρβερ της google.

 

Καλησπέρα σε όλους,

Η διαδικασία που περιγράφεται παραπάνω με ποιό τρόπο ακριβώς γίνεται ;

Είμαι άσχετος με στο θέμα android...:X...μιας και τώρα έχω συσκευή με WM, αλλά σύντομα η επόμενη θα είναι android !!!

Να επισυμάνω ότι έχω ήδη λογαριασμό gmail με τις επαφές περασμένες εκεί.

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Η διαδικασία που περιγράφεται παραπάνω με ποιό τρόπο ακριβώς γίνεται ;

Είμαι άσχετος με στο θέμα android...:X...μιας και τώρα έχω συσκευή με WM, αλλά σύντομα η επόμενη θα είναι android !!!

Να επισυμάνω ότι έχω ήδη λογαριασμό gmail με τις επαφές περασμένες εκεί.

Ρίξε μια ματιά εδώ:

http://www.google.com/support/mobile/bin/answer.py?hl=en&answer=138636

και αν έχεις απορίες, εδώ είμαστε:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά εδώ:

http://www.google.com/support/mobile/bin/answer.py?hl=en&answer=138636

και αν έχεις απορίες, εδώ είμαστε:)

 

Σε ευχαριστώ πολύ Γιάννη για την αμεσότατη απάντηση.

Edited by Stavros_P
Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ Γιάννη για την αμεσότατη απάντηση.

 

Ναι σαι καλά. :)

Έτυχε και ήμουν online και το είδα αμέσως.

Εμένα μου λειτουργεί αυτή η μέθοδος, αν και μερικές φορές, όχι συχνά, τρώει σκαλώματα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ναι σαι καλά. :)

Έτυχε και ήμουν online και το είδα αμέσως.

Εμένα μου λειτουργεί αυτή η μέθοδος, αν και μερικές φορές, όχι συχνά, τρώει σκαλώματα.

 

Ήρθε και η απορία...!!!

Έκανα ακριβώς ότι περιγράφεται στην παραπάνω σελίδα, αλλά όταν πατάω για να κάνει συγχρονισμό μου βγάζει : "Micrososoft Exchange=>Συγχρονισμός Κανένας" και χαμηλότερα στην οθόνη "Απαιτείται προσοχή" =>το ανοίγω και μου λέει : "Δεν ήταν δυνατή η ολοκλήρωση του συγχρονισμού.Εάν δεν λυθεί το πρόβλημα, διαγράψτε και δημιουργήστε ξανά τις σχέσεις συγχονισμού της συσκευής=> Κωδικός υποστήριξης : 0x80004005"

Καμιά ιδέα ;

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου που μπορώ να δήλωσω ποιο πρόγραμμα π.χ. ανοίγει τα αρχεία βίντεο ή τις σελίδες internet, μουσική , επαφές κτλπ αφού μου έχει πεταξει μήνυμα επιλογής κατά το άνοιγμα ενός αρχείου. Κι εξηγώντας καλύτερα : εγκατέστησα το rockplayer για αναπαραγωγή video αρχείων. Όταν πρωτοάνοιξα ένα βίντεο με ρώτησε ποιον video player να χρησιμοποιεί έχοντας και ένα check να θυμάται την επιλογή μου. Εγώ επέλεξα τον "μαμίσιο" αλλά θέλω τώρα να επιλέξω rockplayer. Που πάω για να τα δω όλα συγκεντρωμένα και αλλάξω επιλογές? Τρέχω 2.1 eclair με samsung galaxy s.
Iphone 3gs white 32gb->Samsung Galaxy S GT-I9000->Iphone 4s white 32gb->NOKIA Lumia925->SONY XPERIA Z->NOTE 3->LG G4
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάπου που μπορώ να δήλωσω ποιο πρόγραμμα π.χ. ανοίγει τα αρχεία βίντεο ή τις σελίδες internet, μουσική , επαφές κτλπ αφού μου έχει πεταξει μήνυμα επιλογής κατά το άνοιγμα ενός αρχείου. Κι εξηγώντας καλύτερα : εγκατέστησα το rockplayer για αναπαραγωγή video αρχείων. Όταν πρωτοάνοιξα ένα βίντεο με ρώτησε ποιον video player να χρησιμοποιεί έχοντας και ένα check να θυμάται την επιλογή μου. Εγώ επέλεξα τον "μαμίσιο" αλλά θέλω τώρα να επιλέξω rockplayer. Που πάω για να τα δω όλα συγκεντρωμένα και αλλάξω επιλογές? Τρέχω 2.1 eclair με samsung galaxy s.

 

μενου-ρυθμισεις-εφαρμογες-βρισκεις την εφαρμογη που εχεις επιλεξει και πατας εκκαθαριση προεπιλογων.Αυτο ισχυει για ολες τις περιπτωσεις στις οποιες εχεις πανω απο ενα προγραμματα που κανουν την ιδια δουλεια πχ.player,browser,file explorer κτλ

ΜΙΑ ΖΩΗ ΑΕΚ!!!

HTC G1 rooted CYANOGENMOD 6.1.0

HTC DESIRE MIUI 1.4.29 Data2Ext

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ , να συμπληρώσω και για κάποιον άλλον που θελήσει την πληροφορία ότι από το κουμπί μενού πατάμε φίλτρο->όλα για να εμφανίσει και τις "μαμίσιες" εφαρμογές.
Iphone 3gs white 32gb->Samsung Galaxy S GT-I9000->Iphone 4s white 32gb->NOKIA Lumia925->SONY XPERIA Z->NOTE 3->LG G4
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στο ψαξιμο για να παρω καινουργια συσκευη λογω επιδοτησης και εχω καταληξει οτι θα ειναι android. Κοιταω να παρω συσκευη με οθονη πανω απο 3.0'' αλλα ακομα και σε κινητα με ιδιο μεγεθος οθονης, η αναλυση διαφερει. πχ στο ενα ειναι 240x400 και στο αλλο 360x640. Οι εφαρμογες βγαινουν αναλογα με την αναλυση ή αν εχω πανω απο μια συγκεκριμενη θα παιζει σιγουρα;; Το σκεφτομουν στην αρχη για το 845 αλλα ειδα οτι αρκετες εφαρμογες δεν λειτουργουν λογω της αναλυσης
Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

Γεια κι από μένα. Μήπως έχει κάποιος ιδέα πως μετατρέπουμε αρχεία pdf από 1 σελίδα σε 2; Για να γίνω πιο κατανοητός: Βιβλίο σκαναρισμένο με 2 σελίδες ανά σελίδα pdf. Κατά τη μετατροπή σε epub οι γραμμές γίνονται 1/3, 2/4 κτλ. Άρα χρειάζεται διαχωρισμός...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

πολύ σύντομα σκέφτομαι να αποκτήσω κ εγώ την πρώτη μου Android συσκευή, και ψάχνοντας στα διαφορα φόρουμ βλέπω να γίνεται παντού λόγος για root της συσκευής...

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος τι ακριβώς είναι αυτή η διαδικασία, και τι θετικά/αρνητικά θα μου προσφέρει...

Σαν καινούργιος στο Android,δεν γνωρίζω, όπως καταλαβαίνετε...

Ευχαριστώ:D

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

πολύ σύντομα σκέφτομαι να αποκτήσω κ εγώ την πρώτη μου Android συσκευή, και ψάχνοντας στα διαφορα φόρουμ βλέπω να γίνεται παντού λόγος για root της συσκευής...

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος τι ακριβώς είναι αυτή η διαδικασία, και τι θετικά/αρνητικά θα μου προσφέρει...

Σαν καινούργιος στο Android,δεν γνωρίζω, όπως καταλαβαίνετε...

Ευχαριστώ:D

 

Δες και εδώ. ;)

--- Sony Xperia 5 II ---
Link to comment
Share on other sites

και μια απορια απο ενα μελλοντικο νεο μελος στο ανδροειδες. Ειμαι ετοιμος ν' αγορασω το MOTOROLA DEFY και η απορια για το λειτουργικο ειναι αν εχει απο κατασκευης προγραμμα διαχειρισης (διαβασμα και διορθωση) αρχειων Office δηλ. Word, Excel & PDF ή πρεπει να μπει αλλο προγραμμα απο το market.

Ευχαριστω.

ΠΕΙΤΕ ΟΧΙ ΣΤΑ GREEKLISH!

ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ , ΤΟ SITE ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΚΑΙ ΜΙΛΑΜΕ ΟΛΟΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο εως απίθανο να έχει τέτοια εφαρμογή. Αναγκαστικά θα πρέπει να την κατεβάσεις (πχ Documents to Go)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

και μια απορια απο ενα μελλοντικο νεο μελος στο ανδροειδες. Ειμαι ετοιμος ν' αγορασω το MOTOROLA DEFY και η απορια για το λειτουργικο ειναι αν εχει απο κατασκευης προγραμμα διαχειρισης (διαβασμα και διορθωση) αρχειων Office δηλ. Word, Excel & PDF ή πρεπει να μπει αλλο προγραμμα απο το market.

Ευχαριστω.

Συνήθως υπάρχει κάποια δωρεάν έκδοση του quick office (μια χαρά πρόγραμμα είναι) που επιτρέπει μόνο την ανάγνωση, όχι την επεξεργασία.

Αλλιώς βάζεις το documents to go που δεν είναι δωρεάν, αλλά μπορεί να είσαι και τυχερός και να το βρείς κάπου δωρεάν....:rolleyes::rolleyes:

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...