Jump to content

Xiaomi Mi 6


manolisg10
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά με μια κάρτα sim. Για να δεις αυτονομία ώρες οθόνης κλπ πας στην εφαρμογή ασφάλεια πατάς αριστερά κάτω το εικονίδιο μπαταρίας και μετά το χρήση μπαταρίας και εκεί βλέπεις τα πάντα.. Εναλλακτικά πας στης ρυθμίσεις και στην διαχείριση συντομεύσεων επιλέγεις το εικονίδιο ενέργεια και στο βγάζει στην αρχική οθόνη!! ;);)

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

εγω εχω 2 σιμ πανω ... με αυτα δηλαδη τι καταλαβαινεται ;

 

viber_image3.jpg viber_image2.jpg

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω 2 σιμ πανω ... με αυτα δηλαδη τι καταλαβαινεται ;

 

viber_image3.jpg viber_image2.jpg

 

Πατησε εκει που λεει "οθονη" στο πρωτο screenshot για να δεις περισοοτερες λεπτομερειες.

Οπως επισης πατα και εκει που λεει "τηλεφωνο σε αδρανεια", οπου βλεπεις ποσες ωρες η μερες πριν το φορτισες.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

viber_image33.jpg viber_image44.jpg

 

τι σημαινουν τωρα αυτα ;

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

https://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Mi-6-5-15-Inch-6GB-128GB-Smartphone---Ceramic-Black-378481.html

Καλησπέρα στην παρέα σκεφτομαι να προβώ σε αγορά,υπάρχει περιπτώσει να περάσει από τελωνείο;;

Εκτός και αν μου προτείνετε άλλη ιστοσελίδα που δεν θα έχει τελωνείο.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.:):)

 

Υ.Γ. Ποιο μου προτείνετε από τα παρακάτω που βγάζει;;

Link to comment
Share on other sites

viber_image33.jpg viber_image44.jpg

 

τι σημαινουν τωρα αυτα ;

 

Αυτά σημαίνουν ότι κοντεύεις τις 7 ώρες ενεργής οθόνης και το τηλέφωνο το δουλεύεις 1 ημέρα και όσες ώρες αναγράφει. Δηλαδή πολύ καλά!

 

Βέβαια δεν ξέρω αν έχεις ξαναφορτισει την συσκευή πιο πριν, επειδή μου φαίνεται απίθανο να έχεις κάνει 7 ώρες οθόνη σχεδόν, με 60% υπόλοιπο μπαταρίας.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by baiosss

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορεί να είναι στο 60% και να έχει 6:30 ώρες sot, δηλαδή θα πιάσει 15ωρο; το έχει φορτίσει ανάμεσα.

Πρέπει από το 100% να φτάσεις πριν το κλείσιμο και τότε να ξαναπάρεις αυτά τα screenshot

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορεί να είναι στο 60% και να έχει 6:30 ώρες sot, δηλαδή θα πιάσει 15ωρο; το έχει φορτίσει ανάμεσα.

Πρέπει από το 100% να φτάσεις πριν το κλείσιμο και τότε να ξαναπάρεις αυτά τα screenshot

Ναι μόλις διόρθωσα και γω το post μου.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

https://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Mi-6-5-15-Inch-6GB-128GB-Smartphone---Ceramic-Black-378481.html

Καλησπέρα στην παρέα σκεφτομαι να προβώ σε αγορά,υπάρχει περιπτώσει να περάσει από τελωνείο;;

Εκτός και αν μου προτείνετε άλλη ιστοσελίδα που δεν θα έχει τελωνείο.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.:):)

 

Υ.Γ. Ποιο μου προτείνετε από τα παρακάτω που βγάζει;;

https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7393072

 

Priority direct για να γλιτώσεις τελωνείο

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά με μέση χρήση που κάνω για δοκιμή χωρίς data, 4g, αλλά φουλ wifi και λίγο απ όλα έχω τινάξει την μπάνκα στον αέρα δείτε παρακάτω..!!!

Και για να προλάβω κάποιους άπιστους θωμάδες φαίνεται ξεκάθαρα από την πρώτη φώτο ότι δεν έχει φορτίσει καθόλου ενδιάμεσα..!! :p :p

 

Screenshot_2017-11-15-22-42-49-724_com.miui.securitycenter.png Screenshot_2017-11-15-22-42-56-737_com.miui.securitycenter.png Screenshot_2017-11-15-22-42-59-293_com.miui.securitycenter.png Screenshot_2017-11-15-22-43-02-282_com.miui.securitycenter.png

Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

https://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Mi-6-5-15-Inch-6GB-128GB-Smartphone---Ceramic-Black-378481.html

Καλησπέρα στην παρέα σκεφτομαι να προβώ σε αγορά,υπάρχει περιπτώσει να περάσει από τελωνείο;;

Εκτός και αν μου προτείνετε άλλη ιστοσελίδα που δεν θα έχει τελωνείο.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.:):)

 

Υ.Γ. Ποιο μου προτείνετε από τα παρακάτω που βγάζει;;

Αν τραβάς αρκετές φώτο και βίντεο πάρε με 128 gb. Διάλεξε από γερμανική αποθήκη το DE STOCK Global Rom 6gb 128gb Μπορεί να το πληρώσεις 60 ευρω παραπάνω με τα μεταφορικά, αλλά σίγουρα γλιτώνεις τελωνείο και σε 4-5 μέρες θα έρθει στην πόρτα σου με dhl. Αν το πάρεις από ΗΚ είναι 90% σίγουρο το τελωνείο και βλέπω να παραλαμβάνεις με το νέο έτος.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά τα λέει ο φίλος πανω ετσι ειχα αγοράσει το 64gb και τραβαγα βίντεο την μικρή 15λεπτα 1+ giga και έτσι αγορασα δεύτερο για μένα 128gb .
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Αν τραβάς αρκετές φώτο και βίντεο πάρε με 128 gb. Διάλεξε από γερμανική αποθήκη το DE STOCK Global Rom 6gb 128gb Μπορεί να το πληρώσεις 60 ευρω παραπάνω με τα μεταφορικά, αλλά σίγουρα γλιτώνεις τελωνείο και σε 4-5 μέρες θα έρθει στην πόρτα σου με dhl. Αν το πάρεις από ΗΚ είναι 90% σίγουρο το τελωνείο και βλέπω να παραλαμβάνεις με το νέο έτος.

 

Καλημέρα και σε ευχαριστώ για την απάντηση (ευχαριστώ και τους υπόλοιπους που απάντησαν) είναι σίγουρο ότι δεν θα περάσει τελωνείο;;

Άρα μου προτείνεις αυτό: https://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Mi-6-5-15-Inch-6GB-128GB-Smartphone---Ceramic-Black-387445.html

Σε ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους τους φίλους. Σε όσους θέλουν να πάρουν το mi6 ποτέ μην είστε σίγουροι ότι δεν θα περάσετε τελωνείο γιατί έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα ποτέ δεν μπορείς να είσαι σίγουρος..!! Ποτέ!! Αλλά... Πολλά μαγαζιά είναι δοκιμασμένα και λόγο αποστολών ανασυσκευασιας τριγωνικής πείτε το όπως θέλετε και στην πράξη δεν περνάνε!! Υπάρχουν 2 ολόκληρες ενότητες στην ελληνική κοινότητα που μιλάνε γι αυτά τα θέματα. Και βάση πολλών συζητήσεων και αγορών τους τελευταίους μήνες η πράξη εχει δείξει ότι αυτήν την περίοδο χωρίς να θέλω να κάνω καμιά διαφήμιση είναι το Bangggod. Εγώ από εκεί πήρα το mi6 μου και σε 12 μέρες το είχα στα χέρια μου χωρίς τελωνείο..!! Έκατσε.. Παλιά το Mi5 μου το είχα πάρει από geekbuing χωρίς.. Έκατσε.. Αλλά έχουν σφηξει τα πράγματα.. Gearbest με αυτές της κριτικές που διαβάζω θα το απέφευγα.. Όλα αυτά με την πάροδο μπορεί να αλλάξουν βέβαια.. Πάντα να ψωνίζετε με μέθοδο αποστολής ανεξάρτητα το μαγαζί με priority line η οποία κάνει κοντά στο 20 ευρώ ώστε να μειωθούν στο ελάχιστο οι πιθανότητες να σταματήσει τελωνείο.. Αλλά με Κίνα ποτέ δεν είσαι σίγουρος. Πάντα υπάρχει ένα ρίσκο γενικά. Αλλιώς από ευρωπαϊκή αποθήκη με το ανάλογο καπέλο!! Η απόφαση δικιά σας!! Edited by zerv_5800

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κάποιος φίλος εκτός φόρουμ,μου πρότεινε αυτό το site,είναι αξιόπιστο;; είναι ευρωπαϊκό site η όχι;;

https://www.eglobalcentral.eu/xiaomi-mi-6-dual-sim-128gb-4g-sim-free-unlocked-ceramic-black-cn-ver.-english-only.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κάποιος φίλος εκτός φόρουμ,μου πρότεινε αυτό το site,είναι αξιόπιστο;; είναι ευρωπαϊκό site η όχι;;

https://www.eglobalcentral.eu/xiaomi-mi-6-dual-sim-128gb-4g-sim-free-unlocked-ceramic-black-cn-ver.-english-only.html

 

Ναι φίλε μου,πηρα το 64ρι απο εκεί χωρίς τελωνείο(προτιμότερο).Απο gearbest πηρα το 128 κεραμικό χωρίς τελωνείο.

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Από gearbest τώρα που δοκίμασα περνάει το κουπόνι 11.11halfmi9 για την έκδοση 6/64 black , βγαίνει στα 331 Ευρώ με μεταφορικά eu express. Σίγουρα αποφεύγεις τελωνείο αλλά περιμένεις περίπου μήνα για παραλαβή.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Θα ηθελα να ρωτησω το ceramic βγαινει μονο σε μαυρο/χρυσο; Ολα τα αλλα ειναι τζαμι; Προσωπικα θα προτιμουσα τζαμι γιατι νομιζω πως το ceramic σπαει πιο ευκολα, σκεφτομαι λαθος;

 

Οσον αφορα το καταστημα αγορας, επειδη εχω πολυ καιρο να παρω κινητο απο κινεζικο μαγαζι αλλα ξερω τι συμβαινει με τα τελωνεια, τι προτεινετε για την πιο φθηνη ευρωπαϊκή λυση; Ειδα στο geekbuing οτι εχει αποθηκες σε Ισπανια, Ιταλια και σε Γερμανια αλλά οι τιμές φτάνουν οσο κανει και στο πιο φθηνο σκρουτζομαγαζο νομιζω. Ή δεν ειδα κατι σωστα; Δε με νοιαζει να ειναι 128αρι παντως. Οπότε αξίζει κινέζικο μαγαζί μέσω Ευρώπης ή απλά ελληνικό σκρουτζομάγαζο;

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την νεα ρομ και εχει ξεκλειδωμα με το προσωπο νεα λειτουργια

 

23756214_1944106509249391_430223518_n.png

 

και λειτουργει μια χαρα τουλαχιστον απο οτι ειδα μεχρι τωρα

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Μηπως πινει τη μπαταρια;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

ειναι βελτιωμενη αυτη η ρομ παντως σε συγκριση με τη προηγουμενη , η μπαταρια τα παει καλα

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την νεα ρομ και εχει ξεκλειδωμα με το προσωπο νεα λειτουργια

 

23756214_1944106509249391_430223518_n.png

 

και λειτουργει μια χαρα τουλαχιστον απο οτι ειδα μεχρι τωρα

 

Πως την έβαλες? Εκανα κι εγω Update αλλα δεν έχω τέτοια επιλογή

Link to comment
Share on other sites

τι ρομ εχεις ; εγω εχω την ελληνικη XTRV και μου ηρθε χθες update

 

Ρυθμισεις - Κλειδωμα οθονης & κωδικος - Διαχειριση δεδομενων προσωπου

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

τι ρομ εχεις ; εγω εχω την ελληνικη XTRV και μου ηρθε χθες update

 

Ρυθμισεις - Κλειδωμα οθονης & κωδικος - Διαχειριση δεδομενων προσωπου

 

Εχω την global, αλλα ενω ήρθε το update δεν έχει τέτοια επιλογή. Τι στο καλό απ ότι διαβαζω είναι θέμα hardware και μονο τα mimix 1&2 και minote 2,3 την δέχονται!? Περίεργα πράγματα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...