Jump to content

[MOTO] Υamaha Ζ 125


pilotos_18
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όλα γίνονται φίλε μου... Θέλεις καινούργιες βάσεις για να κάτσει το μοτέρ επάνω... πάντως προσωπικά εγω το σασί του lifan το φοβάμαι... δεν αντέχει πολλά... δεν είναι yamaha!
Link to comment
Share on other sites

Όλα γίνονται φίλε μου... Θέλεις καινούργιες βάσεις για να κάτσει το μοτέρ επάνω... πάντως προσωπικά εγω το σασί του lifan το φοβάμαι... δεν αντέχει πολλά... δεν είναι yamaha!

 

ego pali exo akousei pos o skeletos tou lifan einai pio geros apo tou z...kai skepsou to allo mixanaki 2 xronwn as poume kai allo 7+

Heaven Holds A Sense Of Wonder

And I Wanted To Believe That I'd Get Caught Up

When The Rage In Me Subsides

In This White Wave

I Am Sinking In This Silence

Link to comment
Share on other sites

ego pali exo akousei pos o skeletos tou lifan einai pio geros apo tou z...kai skepsou to allo mixanaki 2 xronwn as poume kai allo 7+

 

Και τι να λέει που είναι 2 χρονών??? Έιναι δυνατός επείδη είναι 2 χρονών?? Ή έχει κατασκευαστεί για να υποστεί τέτοια δύναμη?? Έμενα το lifan μου φαίνεται "ψεύτικο" μπροστά σε ένα Ζ... Ο καθένας κάνει αυτό που πιστεύει... Προσωπικά ούτε σε Ζ θα έβαζα wr μοτέρ επάνω...

Link to comment
Share on other sites

http://www.bikepics.com/pictures/993494/

 

gia rikste mia matia edw...to neo yamaha zr stin ellada.....! pws omws??

 

an kataferoun kai to eisagoun stin ellada tha ginei xamos...eidika an einai sta epipeda tou paliou oloi poulima ta modenas(plakitsa :p:p:p)

Heaven Holds A Sense Of Wonder

And I Wanted To Believe That I'd Get Caught Up

When The Rage In Me Subsides

In This White Wave

I Am Sinking In This Silence

Link to comment
Share on other sites

http://www.bikepics.com/pictures/993494/

 

gia rikste mia matia edw...to neo yamaha zr stin ellada.....! pws omws??

 

Καλά δέν μπορείς να καταλάβεις ότι μόνο τα αυτοκόλλητα άλλαξε?:wacko::wacko::wacko:

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

se ti mporei na ofilete to oti to z mou kaiei poli syxna ta mpouzia?

exw katargisei tin trompa ladiou kai vazo ladi me dosometriti kateftian sto ntepozito ....tpt me la8os reuma lete?

 

Μάλον από μεγάλο ζινκλέρ...

Link to comment
Share on other sites

ti sxesh exei re pan to megalo zigkler pes oti psilomperdeyei h psilompykonei to mpoyzei poy kolaei... einai poly ladomeno to mpouzi mipos bazeis parapano ladi? allios koita thn kalodiosi soy idika sta mpoyzokalodia klt emena se ena astrea poy eftiaxna ekeige hlewktornikh kai itan apo to mpoyzi kati denso. me to poy ebaza ngk komple htan me ta denco emene 2-3 meres
Link to comment
Share on other sites

Δες λίγο εδώ:

 

Παιδιά το ζετάκι μου αρχίζει και κάνει νερά... Μου καίει συνέχεια μπουζί. Από την μέρα που το έβγαλα έκαιγε μπουζί κάθε φορά που το έβαζα βενζίνη. Ο μάστορας μου είπε πως αυτό γίνεται επειδή βάζουμε πολύ λάδι και λαδώνει το μπουζί και το καίει. Βάλαμε λιγότερο αλλά τίποτα... Ρώτησα πολλούς. Ο καθένας μου έλεγε διαφορετικά, να ότι φταίει το καρμπιλατερ, ο άλλος τα ρεύματα, ο άλλος ότι πρέπει να το σκάω πιο πολύ και άλλα πολλά... Τι να κάνω ρε παιδιά; Την βδομάδα δίνω μόνο 30ε για να αλλάζω 6 μπουζιά... :(

 

Οπως τα ειπε ο protogeo!

Εμενα για παραδειγμα εκαιγε μπουζι διοτι ειχε πολυ μεγαλο ζιγκλερ..

Την τελευαταια φορα εκειγε συνεχεια μπουζι γιατι ειχε παρει σκουπιδια το καρπυλατερ!!

 

Τελικά το πήγα σήμερα για φτιάξιμο... Μου είπε πως είναι το ζιγκλερ. Θα το πάρω αύριο και θα σας πω. Πάντως και εγώ κάτω από την σέλα έχω 2 μπουζιά και μπουζοκλειδο για καλό και για κακό :p

 

οκ?

Link to comment
Share on other sites

Σωστος ο z125_drama!

 

Ωραια και για ποιον λογο εβαλε τα αυτοκολλητα αυτα.

Υποψιάζομαι οτι παράγγειλε νεο κουστουμι απο την yamaha και δεν ειχανε απο z και του φέρανε απο το zr εξαλλου ιδια ειναι!!

Link to comment
Share on other sites

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Λαθος το εχεις βαλει!!

 

Το σωστο ειναι αυτο

 

http://w2.bikepics.com/pics/2007/08/15/bikepics-994639-full.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γεια να μπω και εγώ στην κουβεντούλα για τα ζετ.

Καταρχάς χαιρετώ όλοι την παρέα που έχει αυτά τα πανέμορφα ζετ και θέλω να ρωτήσω εγώ που μπορώ να βρω ένα ζετ αλλά να είναι όμορφο? από ότι βλέπω δεν τα βγάζει άλλο η YAMAHA οπότε πρέπει να το πάρω από χέρι.Θέλω να είναι και τα χαρτιά όλα σωστά.

μήπως έχει και κανένα εργοστάσιο που να βγάζει καινούργια και έτοιμα φτιαγμένα ζετ όπως έχουν και στην αυστραλία?

Link to comment
Share on other sites

Γεια να μπω και εγώ στην κουβεντούλα για τα ζετ.

Καταρχάς χαιρετώ όλοι την παρέα που έχει αυτά τα πανέμορφα ζετ και θέλω να ρωτήσω εγώ που μπορώ να βρω ένα ζετ αλλά να είναι όμορφο? από ότι βλέπω δεν τα βγάζει άλλο η YAMAHA οπότε πρέπει να το πάρω από χέρι.Θέλω να είναι και τα χαρτιά όλα σωστά.

μήπως έχει και κανένα εργοστάσιο που να βγάζει καινούργια και έτοιμα φτιαγμένα ζετ όπως έχουν και στην αυστραλία?

 

Οχι φιλε μου δεν υπαρχει αντιπροσωπια στην Ελλαδα που να εισαγει Ζ γιατι για να κατασκευασει ειναι λιγο δυσκολο!! Μπορεις να βρεις ενα Zet αν ξερεις αυτον που το ειχε και εισαι σιγουρος οτι ειναι μια χαρα το παιρνεις. Υπαρχει κ η αλλη λυση το Dinamic που πηγαινει καλα normal και δεν βγαζει προβληματα(παντα normal).

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

skata einai t lifan dn mporei n sigri8ei mprosta st z estw k an o skeletos einai apo alouminio!tou lifan o skeletos mporei n einai k apo plastiko!!xaxaxa

 

Πηρε ενα παιδι απο δω lifan 50 και εχει στραβωμενο σκελετο απο τη μανα του. Η πισω ροδα κοιταει ανατολη και η μπροστα δυση!!! Ημαρτον:lol::lol:

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Kenourgio z de pezei na vgei stn elada giati apo ti kserw tiroun prodiagrafes euro1 ke stn elada gia na kikloforisei ena mixanaki xriazete euro2 ke apo oti akousa meta to 2008 8a xriazete euro3....(dn ime sigouros ala etsi nomizw :s)
Link to comment
Share on other sites

OXI TA DYNIMIC TELIKA DEN AKSIZOUN KATHOLOU. PERIMENTE GIATI SE LIGW ERXETAI TO KAINOURGIO Z KAI APO OTI EIPAN OSOI EXOUN TA MODENAS THA TA POULHSOUN KAI THA PAROUN Z.EUXARISTO

 

Τα Dinamic αξιζουν αλλα μονο αν τα αφησεις μαμα γιατι αν τα πειραξεις δεν πανε βημα(οχι παντα) και βγαζουν συνεχως προβληματα. Καινουριο Ζ δεν παιζει στην Ελλαδα και απο οτι ακουσα τα Dinamic θα σταματησουν να πωλουνται απο τον καινουριο χρονο.

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Τα Dinamic αξιζουν αλλα μονο αν τα αφησεις μαμα γιατι αν τα πειραξεις δεν πανε βημα(οχι παντα) και βγαζουν συνεχως προβληματα. Καινουριο Ζ δεν παιζει στην Ελλαδα και απο οτι ακουσα τα Dinamic θα σταματησουν να πωλουνται απο τον καινουριο χρονο.

 

Aυτο το συμπερασμα απο που το εβγαλες οτι δεν πανε βημα και οτι εχουνε προβληματα? Αμα τα σπανε συνεχεια λογικο ειναι να κουρεψει γραναζια κτλ

Εμενα που ειναι πειραγμενο μια χαρα παει και δεν εχει βγαλει προβλημα εδω και τοσους μηνες αλλα το προσεχω πολυ.

Βεβαια σαν z δεν φτιαχνετε αλλα και το z ειναι ψαγμενο μηχανακι ειναι τοσα χρονια στον χωρο.

Αμα θα σταματησουνε ειναι λογω euro iii ενω το dinamik ειναι euro ii

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...