Jump to content

Καλύτερες Κωμωδίες/Κωμικές Ταινίες


Nokkia
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η αλήθεια είναι πάντως πως οι πραγματικά καλοί ηθοποιοί φαίνονται όταν μπορούν επιτυχημένα να παίξουν διάφορα είδη ταινιών και χαρακτηριστικά παραδείγματα είναι ο Τζακ Νίκολσον και Ρόμπερτ Ντε Νίρο.

Μια άλλη ταινία που δεν με κάνει να ξεκαρδίζομαι στα γέλια, αλλά μου φτιάχνει πολύ τη διάθεση είναι η Bridget Jones!! ίσως όμως διασκεδάζει το γυναικείο κοινό περισσότερο με αυτή την ταινία!! Και μια ακόμα που πραγματικά ξεκαρδίζομαι, κλασσική παλιά καλή ταινία, ειναι το Πάρτυ Εργένηδων με τον Τομ Χανκς! Μιλάμε για πολλά γέλια!! :lol: :rotfl:

 

:offtopic: Όσο για εσένα Andrew, δεν πρόκειται να σου συγχωρήσω ποτέ το ότι μένεις στο Εδιμβούργο! :p Χωρίς πλάκα τώρα, έχω επισκεφτεί το Εδιμβούργο και έχω μείνει κατάπληκτικη. Τυχεράκια!!!!

 

 

αυτο με τους καλους ηθοποιούς ειναι οπως το γραφεις και πραγματι οι δύο αυτοι το εχουν αποδείξει.Για την Μπριτζετ Τζοούνς δεν ξερω τι να πω...ολες οι εδω φιλες μου με ειχαν φαει να παμε να δουμε το 2 και τους ελεγα να περιμενουν να δω το 1 που ειχα σε DVD....τελικα ουτε το ενα εκατσα να δω και στο 2 τις εστειλα μονες τους...καποια στιγμη ισως να το δω αν και μια σκηνη απο το 1 που ειδα τυχαια με εκανε και γελασα πολυ.

 

:offtopic: θα μπορουσα να αρχισω να σου σπαω τα νευρα για το ποσο ωραια ειναι εδω στο Εδιμβουργο, με τι ωραια ατμοσφαιρα,τα κτιρια και τα σχεδον παραμυθενια σκηνικα....αλλα ας το κοψω εδω γιατι ειναι εντελως εκτος τοπικ(αν 8ες στελνω pm να νευριασεις περισσοτερο :D ) και γιατι ήδη νομιζω ακουω κατι καντηλια να κατεβαζεις....ντροπη αγιες μερες... :X ποτε ειχες ερ8ει?εμεινες πολυ? (στειλτα pm μην μας βρισουν με το δικιο τους εδω μεσα)

 

 

εχετε δει το Ας περιμενουν οι γυναικες με Ζουγανελη - Μπακιρτζή - Μπουλά?Εγω το καταχαρηκα παντως.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
  • Απαντήσεις 149
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

50 FIRST DATES

AMERICAN PIE 1,2,3

ANALYZE THIS, THAT

ANGER MANAGEMENT

BIG DADDY

CORKY ROMANO

DADDY DAY CARE

DUMB AND DUMBERER: WHEN HARRY MET LLOYD

FLINSTONES

ΧΟΝΤΡΟΣ - ΛΙΓΝΟΣ

FREAKY FRIDAY

THE GODS MUST BE CRAZY

HOME ALONE 1,2

THE IN-LAWS

MEET THE PARENTS

NAKED GUN

NOT ANOTHER TEEN MOVIE

NUTTY PROFESSOR 1,2

THE PARTY

PINK PANTHER (PETER SELLERS)

ROAD TRIP

SPY HARD

Link to comment
Share on other sites

Τώρα θυμήθηκα άλλη ταινία με την οποία γέλασα πάρα πολύ: το Notting Hill.

Αυτό δεν είναι κωμωδία είναι ρομαντική ταινία. Απορώ πώς γέλασες..

Το παιζε και η TV προχθές.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν είναι κωμωδία είναι ρομαντική ταινία. Απορώ πώς γέλασες..

Το παιζε και η TV προχθές.

 

 

Το ξέρω ότι οι περισσότεροι τη θυμούνται σαν ρομαντική που είναι αλλά για μένα είχε και καταπληκτικό χιούμορ. Γούστα είναι αυτά!

KCB
Link to comment
Share on other sites

Καλά το Eurotrip ειναι κορυφαίο :lol:

Επίσης όλα τα American Pie, και το Roadtrip καλό...

Για γράφτε και καμία άλλη σε τέτοιο στύλ...

 

Οσο για το Not Another Teen Movie πρέπει να το είχα δεί παλιότερα αλλα δε πολυ θυμάμαι :p

* Ο χώρος ενοικιάζεται *

Link to comment
Share on other sites

"δείπνο ηλιθίων "

 

και η ταινί απου γέλασα πάρα πολύ τελευταία ήταν το "taxi" ( πριν κανα 2-3 μηνες ειχε βγει στους κινηματογράφους)

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ότι οι περισσότεροι τη θυμούνται σαν ρομαντική που είναι αλλά για μένα είχε και καταπληκτικό χιούμορ. Γούστα είναι αυτά!

Άλλο να έχει καποια δόση χιούμορ και άλλο να πεις ότι είναι ξεκαρδιστική. Νομίζω ότι έχει πολύ μεγάλη διαφορά το ένα με το άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Άλλο να έχει καποια δόση χιούμορ και άλλο να πεις ότι είναι ξεκαρδιστική. Νομίζω ότι έχει πολύ μεγάλη διαφορά το ένα με το άλλο.

 

Δεν είπα κάποια δόση χιούμορ, είπα καταπληκτικό χιούμορ και ναι εγώ σε αρκετά σημεία ξεκαρδίζομαι με τις καταστάσεις π.χ. με τις ατάκες στη σκηνή που πάει για συνέντευξη και λέει ότι είναι από ένα περιοδικό. Δεν βλέπω το δικό σου πρόβλημα και δε νομίζω ότι χρειάζεται να το τραβάμε κι άλλο lol

KCB
Link to comment
Share on other sites

Δεν είπα κάποια δόση χιούμορ, είπα καταπληκτικό χιούμορ και ναι εγώ σε αρκετά σημεία ξεκαρδίζομαι με τις καταστάσεις π.χ. με τις ατάκες στη σκηνή που πάει για συνέντευξη και λέει ότι είναι από ένα περιοδικό. Δεν βλέπω το δικό σου πρόβλημα και δε νομίζω ότι χρειάζεται να το τραβάμε κι άλλο lol

Δεν έχω κάποιο πρόβλημα, ίσα ίσα μου άρεσε και έμενα πάρα πολύ η ταινία. Απλά την κατατάσσω στις ρομαντικές και όχι στις κωμωδίες. Όπως κάποιες ανήκουν κατά τη γνώμη μου στις αστυνομικές και όχι στις περιπέτειες. Αυτά. :)

Link to comment
Share on other sites

Απο τους δημιουργους του θεικοτερου cartoon στον κοσμο, southpark βγηκε μια απο τις καλυτερες ταινειες του κοσμου!!! Οποιος πεθαινει στα γελια με το southpark δεν μπορει να μην του αρεσε το TEAM AMERICA!!!! Αρρωστημενο γελιο!!!!
Link to comment
Share on other sites

Η ΜΕΡΑ ΤΗΣ ΜΑΡΜΟΤΑΣ ή αλλιώς GROUNDHOG DAY. Την είχε κι όλας το ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ tv προχθές. Γαμώ τα γέλια. :lol:

 

Όντως καταπληκτικό σεναριακό εύρημα, ειδικά την πρώτη φορά που τη βλέπεις πεθαίνεις στο γέλιο. Έχω αγοράσει και το DVD. :lol:

KCB
Link to comment
Share on other sites

Μόλις ανακάλυψα το thread οπότε κι εγώ ψηφίζω:

 

ΑΚΡΩΣ ΤΡΕΛΟ ΚΙ ΑΠΟΡΡΗΤΟ ή TOP SECRET

Αν την γνωρίζουμε λέει!!! Κάθε μέρα την βλέπουμε :D .... τρελό γέλιο!!!

' (βλ. επίσης απο τον ίδιο σκηνοθέτη The Naked Gun , airplain ,hot shots κ.τ.λ. )

O ορισμός της κωμωδίας

αν θέλει κανείς τους ελληνικούς υπότιτλους (επειδή εγώ βασανίστηκα πολύ για να τους βρώ) ας μου στείλετε ένα pm

[sIGPIC][/sIGPIC]

Άραχθος-Λίμνη Πουρναρίου

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Χμχμ...το "Πάμε χιόνι" ή αλλιώς "Cool Runnings" με τους Τζαμαϊκανούς, το καλύτερο μου το έχω δει πάνω από 10 φορές!!!...καθώς και το "TAXI II" με τον τρελαμένο Γάλλο με το φτιαγμένο pegeut ταξί...δυστυχώς όμως το γέλιο ήταν σε 3 σημεία μόνο... :alien:
"In the morning u know u won't remember a thing.."
Link to comment
Share on other sites

A fish called Wanda (Θεέ μου, τί απίστευτες ατάκες ήταν αυτές;) :D :rotfl:

 

Top secret (ο μπαμπάς όλων αυτών των κωμωδιών αυτού του είδους Naked gun, aeroplane, scary movie κλπ...) :geek:

 

Αλλα και αυτό με τον μπόμπιρα που τον κυνηγάνε κάτι απαγωγείς... Ο ελληνικός τίτλος είναι "Ο μπόμπιρας ξεπόρτισε". Τον Αμερικάνικο δεν τον θυμάμαι... :w00t:

I see stupid people...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Το ξεθάβω, κάπως πρέπει να περάσω την ώρα μου στη δουλειά.. :) Διάβασα όλες τι απαντήσεις, δεν αρέσει σε κανέναν το "Ηλίθιος και πανηλίθιος"??? Εγώ όσες φορές και αν τη δώ δεν σταματάω να γελάω! :lol: Δεν βλέπω και συνέχεια ταινίες αλλά αυτή είναι η αγαπημένη μου, πραγματικά μου έκανε εντύπωση που κανείς δεν το ανέφερε...Κορυφαία!
..κάτι μαγικό!
Link to comment
Share on other sites

Το ξεθάβω, κάπως πρέπει να περάσω την ώρα μου στη δουλειά.. :) Διάβασα όλες τι απαντήσεις, δεν αρέσει σε κανέναν το "Ηλίθιος και πανηλίθιος"??? Εγώ όσες φορές και αν τη δώ δεν σταματάω να γελάω! :lol: Δεν βλέπω και συνέχεια ταινίες αλλά αυτή είναι η αγαπημένη μου, πραγματικά μου έκανε εντύπωση που κανείς δεν το ανέφερε...Κορυφαία!

 

Προσωπικά αυτό το είδος αμερικάνικου "σκ..χιούμορ" με αηδιάζει! Όπως και κάτι Jackass κλπ Γούστα είναι αυτά.

 

Ενώ Monty Python που αναφέρει ο προηγούμενος... Θεοί!

KCB
Link to comment
Share on other sites

Ούτε που θυμάμαι αν το έχω ξαναγράψει, αλλά δεν πειράζει :)

Young Frankestein ( μαλλον φαίνεται το κόλλημα μ' αυτήν την ταινία :p )

Link to comment
Share on other sites

Το Garden State που νομίζω πως βραβεύτηκε κιόλας. Παραγωγή 2004. Βασικά είχε 4-5 ξεκαρδιστικές σκηνές (ειδικά εκείνη που ο πρωταγωνιστής πάει στο σπίτι από το κορίτσι που γνώρισε στην κλινική).

- Καλέ πώς κατάντησε έτσι η Lili? Αυτή έγινε Kate Moss στις χειρότερες της. Μωρή, πάλι ξέχασες να την ταΐσεις;;

- Ε σιγά τώρα! Δυο μέρες μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...