Jump to content

Nokia 6


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στο σκρουτζ είδα κανά 2 μαγαζιά με προπαραγγελία σε 4-10 μέρες

 

Τα είδα και εγω και έχω την εντύπωση ότι ειναι η κινεζικη έκδοση και όχι η ευρωπαϊκή με την zeiss καμερα

Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 770
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ήρθε και σε μένα η 8.1. Η ένδειξη για το 4G στην αρχή έβγαζε Χ, αλλά μετά έφτιαξε. Ωραία και χρήσιμη η ένδειξη του ποσοστού της μπαταρίας για το bluetooth.

 

Απ'ότι κατάλαβα, το Χ πρέπει να εμφανίζεται όταν τα δεδομένα είναι κλειστά

Edited by Lostromos7
Link to comment
Share on other sites

εγω λεω να το δωσω, στα 170 στο κουτι του, αχρησιμοποιητο, αν ενδιαφερεται κανεις στειλτε πμ Edited by patrickdrd
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε σήμερα..... ενημέρωση για Oreo 8.1

Μετά την αναβάθμιση στην μπάρα ενημέρωσης εκεί που δείχνει το σήμα των εταιρειών αντί να έχει ένδειξη 3-4 G έχει απλά από ένα Χ.

Και στο 5 το ίδιο κάνει

 

 

Στάλθηκε από το TA-1024 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά βαρέθηκα να το περιμένω Ελλάδα το νέο Νοκια 6 2018,και το παρήγγειλα από το Amazon γερμανιας στα 279€
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Τελικά βαρέθηκα να το περιμένω Ελλάδα το νέο Νοκια 6 2018,και το παρήγγειλα από το Amazon γερμανιας στα 279€

Γράψε εντυπώσεις όταν το πάρεις!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γράψε εντυπώσεις όταν το πάρεις!!!!

 

Οκ το περιμένω ,σύμφωνα με αυτούς στην αμαζον,26-30 απριλιου

Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Τελικά βαρέθηκα να το περιμένω Ελλάδα το νέο Νοκια 6 2018,και το παρήγγειλα από το Amazon γερμανιας στα 279€

 

Φιλε μου, για ποσα μεταφορικα μιλαμε;

Εγω που δεν ξερω Γερμανικα, ποσο ευκολο θα μου ειναι να το παραγγειλω;

NOKIA 3210 -> NOKIA 3310 -> NOKIA 3510i -> Sony Ericsson K750i

NOKIA 5530 -> NOKIA Lumia 710 -> NOKIA Lumia 920 -> NOKIA 6 -> ΝΟΚΙΑ 6.1

Xiaomi Mi Note 10

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου, για ποσα μεταφορικα μιλαμε;

Εγω που δεν ξερω Γερμανικα, ποσο ευκολο θα μου ειναι να το παραγγειλω;

 

μπορείς να αλλάξεις την γλώσσα στα αγγλικά, για να σου είναι πιο εύκολο. έχει αυτή την δυνατότητα.:)

αν είναι σε κατηγορία Prime είναι δωρεάν τα μεταφορικά, αλλιώς για τέτοιο όγκο νομίζω μέχρι 10 ευρώ.

ας με διορθώσει το παιδί που το έκανε παραγγελία

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να αλλάξεις την γλώσσα στα αγγλικά, για να σου είναι πιο εύκολο. έχει αυτή την δυνατότητα.:)

αν είναι σε κατηγορία Prime είναι δωρεάν τα μεταφορικά, αλλιώς για τέτοιο όγκο νομίζω μέχρι 10 ευρώ.

ας με διορθώσει το παιδί που το έκανε παραγγελία

 

Επέλεξα γλώσσα και εγω αγγλικά και μετά έκανα μετάφραση σελιδας με το Google Translate στα Ελληνικά,ούτε και εγω ξέρω γερμανικά αλλα ούτε και αγγλικά,παρ'ολα αυτα δεν δυσκολευτικα με την παραγγελία.

Συσκευή και μια θήκη που πήρα,όλα μαζί με έξοδα αποστολής 309€.

Σκέτη συσκευή με έξοδα αποστολής νομίζω βγαίνει γύρω στα 290€. Ελπίζω να βοήθησα τον φίλο που ενδιαφέρεται. Να αναφέρω ότι ,πήρα την μαύρη συσκευή,η αμαζον ,(αν έγινε σωστή μετάφραση από την google),σε εχει δώρο και μια προστασία οθόνης δωρεάν,(μεμβράνη ή τζαμακι). Θα σας πω περισσότερες λεπτομερεις όταν θα παραλάβω το πακέτο. Σημερα θα γίνει η αποστολή.

Edited by MAZ207
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Επέλεξα γλώσσα και εγω αγγλικά και μετά έκανα μετάφραση σελιδας με το Google Translate στα Ελληνικά,ούτε και εγω ξέρω γερμανικά αλλα ούτε και αγγλικά,παρ'ολα αυτα δεν δυσκολευτικα με την παραγγελία.

Συσκευή και μια θήκη που πήρα,όλα μαζί με έξοδα αποστολής 309€.

Σκέτη συσκευή με έξοδα αποστολής νομίζω βγαίνει γύρω στα 290€. Ελπίζω να βοήθησα τον φίλο που ενδιαφέρεται. Να αναφέρω ότι ,πήρα την μαύρη συσκευή,η αμαζον ,(αν έγινε σωστή μετάφραση από την google),σε εχει δώρο και μια προστασία οθόνης δωρεάν,(μεμβράνη ή τζαμακι). Θα σας πω περισσότερες λεπτομερεις όταν θα παραλάβω το πακέτο. Σημερα θα γίνει η αποστολή.

 

Ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες.

 

Μολις κοιταξα και το εχουν ολες οι γνωστες αλυσιδες στα 289€. Φυσικα δεν το εχουν αμεσα διαθεσιμο.

 

Οποτε αν το παρω (κατα 90% θα το παρω...), θα το παρω απο Ελλαδα.

 

Οποιος γνωριζει/εχει γνωμη : Ποσο πιστευετε θα μπορουσα να πουλησω το 6-αρι που εχω τωρα;

Μιλαω για e-bay.

NOKIA 3210 -> NOKIA 3310 -> NOKIA 3510i -> Sony Ericsson K750i

NOKIA 5530 -> NOKIA Lumia 710 -> NOKIA Lumia 920 -> NOKIA 6 -> ΝΟΚΙΑ 6.1

Xiaomi Mi Note 10

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες.

 

Μολις κοιταξα και το εχουν ολες οι γνωστες αλυσιδες στα 289€. Φυσικα δεν το εχουν αμεσα διαθεσιμο.

 

Οποτε αν το παρω (κατα 90% θα το παρω...), θα το παρω απο Ελλαδα.

 

Οποιος γνωριζει/εχει γνωμη : Ποσο πιστευετε θα μπορουσα να πουλησω το 6-αρι που εχω τωρα;

Μιλαω για e-bay.

 

Καταλαβαίνω ότι είναι δύσκολο να περιμένεις αλλά συγκρατήσου 1-2 μήνες.....;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβαίνω ότι είναι δύσκολο να περιμένεις αλλά συγκρατήσου 1-2 μήνες.....;)

 

Φανταζομαι αυτο το λες για να δα δουμε αν τελικα αξιζει τα λεφτα του, να το φερουν και τα σκρουτζομαγαζα αλλα και να πεσει η τιμη του γενικα.

 

Καταρχην να πω πως δεν θα με πειραζε να περιμενω λιγο καιρο. Αλλα :

 

1. αν κρινω απο περσυ, η τιμη στα σκρουτζομαγαζα θα ειναι πολυ κοντα με τις μεγαλες αλυσιδες, αρα (για μενα) δεν εχει μεγαλη διαφορα.

2. οσο περιμενω, τοσο λιγοτερο θα μπορεσω να σπρωξω αυτο που εχω τωρα.

 

Τελος παντων. Θα το σκεφτω λιγες μερες ακομη και βλεπουμε.

NOKIA 3210 -> NOKIA 3310 -> NOKIA 3510i -> Sony Ericsson K750i

NOKIA 5530 -> NOKIA Lumia 710 -> NOKIA Lumia 920 -> NOKIA 6 -> ΝΟΚΙΑ 6.1

Xiaomi Mi Note 10

Link to comment
Share on other sites

Φανταζομαι αυτο το λες για να δα δουμε αν τελικα αξιζει τα λεφτα του, να το φερουν και τα σκρουτζομαγαζα αλλα και να πεσει η τιμη του γενικα.

 

Καταρχην να πω πως δεν θα με πειραζε να περιμενω λιγο καιρο. Αλλα :

 

1. αν κρινω απο περσυ, η τιμη στα σκρουτζομαγαζα θα ειναι πολυ κοντα με τις μεγαλες αλυσιδες, αρα (για μενα) δεν εχει μεγαλη διαφορα.

2. οσο περιμενω, τοσο λιγοτερο θα μπορεσω να σπρωξω αυτο που εχω τωρα.

 

Τελος παντων. Θα το σκεφτω λιγες μερες ακομη και βλεπουμε.

 

Έχεις δίκιο, δεν το διευκρίνισα.

Δεν αμφιβάλλω για την αξία του νέου 6ριου. Ειδικά σε σχέση με το προηγούμενο που το θεωρώ απαράδεκτο (σε σχέση με τον ανταγωνισμό και για την κατηγορία του) σίγουρα θα είναι πολύ καλή αναβάθμιση.

Το είπα για την τιμή του μιας κ ας Ι ως νέα συσκευή σίγουρα ξεκινάει από ψηλά και αργότερα θα ομαλοποιηθει.

Όσο για το 6αρι που έχεις στα χέρια σου, όσο κι αν πέσει, δεν θα πέσει όπως θα πέφτει αυτό του 2018. Επίσης, τα μεταχειρισμένα κάποια στιγμή φρεναρουν. Πχ παρακολουθώ το s7 edge για φίλο μου και εδώ και πολλούς μήνες έχει κολλήσει στα 350€. Δεν λέει να πέσει. Βγήκε s8, note 8, s9 κι αυτό κολλημένο. Άρα από το 6 του 2017 δεν θα χάσεις τόσα όσα θα κερδίσεις από την πτώση του 2018.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, δεν το διευκρίνισα.

Δεν αμφιβάλλω για την αξία του νέου 6ριου. Ειδικά σε σχέση με το προηγούμενο που το θεωρώ απαράδεκτο (σε σχέση με τον ανταγωνισμό και για την κατηγορία του) σίγουρα θα είναι πολύ καλή αναβάθμιση.

Το είπα για την τιμή του μιας κ ας Ι ως νέα συσκευή σίγουρα ξεκινάει από ψηλά και αργότερα θα ομαλοποιηθει.

Όσο για το 6αρι που έχεις στα χέρια σου, όσο κι αν πέσει, δεν θα πέσει όπως θα πέφτει αυτό του 2018. Επίσης, τα μεταχειρισμένα κάποια στιγμή φρεναρουν. Πχ παρακολουθώ το s7 edge για φίλο μου και εδώ και πολλούς μήνες έχει κολλήσει στα 350€. Δεν λέει να πέσει. Βγήκε s8, note 8, s9 κι αυτό κολλημένο. Άρα από το 6 του 2017 δεν θα χάσεις τόσα όσα θα κερδίσεις από την πτώση του 2018.

 

Παντως και το πρωτο 6-αρι κρατησε τιμη για αρκετους μηνες! Αν δεν κανω τρομερο λαθος, πρεπει να κυκλοφορησε Ιουνιο - Ιουλιο και οι πρωτες σημαντικες μειωσεις τιμων δεν πρεπει να εγιναν ουτε μεχρι τον Γεναρη!

NOKIA 3210 -> NOKIA 3310 -> NOKIA 3510i -> Sony Ericsson K750i

NOKIA 5530 -> NOKIA Lumia 710 -> NOKIA Lumia 920 -> NOKIA 6 -> ΝΟΚΙΑ 6.1

Xiaomi Mi Note 10

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε μένα η 8.1. Η ένδειξη για το 4G στην αρχή έβγαζε Χ, αλλά μετά έφτιαξε. Ωραία και χρήσιμη η ένδειξη του ποσοστού της μπαταρίας για το bluetooth.

 

Απ'ότι κατάλαβα, το Χ πρέπει να εμφανίζεται όταν τα δεδομένα είναι κλειστά

Καλημερα... η ένδειξη για την μπαταρία του Bluetooth που ειναι ;;;

Link to comment
Share on other sites

@ΤopG, πατώντας το όνομα της συσκευής bluetooth που έχεις συνδέσει, σου βγάζει με μπλε γράμματα το εξής μνμ. "Συνδεδεμένη, μπαταρία 70(πχ) %"
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση.

Γενικότερα εμπιστευόμαστε αγορές κινητών από amazon;

Δεν υπάρχει φόβος να είναι ελαττωματικό ή να έχει κάποιο "πρόβλημα";

Τhankssssss

Link to comment
Share on other sites

 

μπας και είναι μπανάνα το κινητό?:p

Edited by vassilis018
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ... και το Black Art κιόλας...

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

@ΤopG, πατώντας το όνομα της συσκευής bluetooth που έχεις συνδέσει, σου βγάζει με μπλε γράμματα το εξής μνμ. "Συνδεδεμένη, μπαταρία 70(πχ) %"

Καλησπέρα.... χμ δεν βλεπω τπτ τετοιο (όχι ότι εχω καποιο πρόβλημα, απλα περίεργος..... ζουμε και χωρις τα ποσοστα μπαταριας του μπλεδοντιου ) :rotfl:

Link to comment
Share on other sites

Εγω παρέλαβα σημερα το Νοκια 6.1

Από αμαζον γερμανιας ,με αποστολή ups, αν και το παρήγγειλα από το γερμανικό,η αποστολή ξεκίνησε από Γαλλία,πήγε γερμάνια και μετά ελλαδα και σπιτι μου,ξεκίνησε στις 18/4 και σημερα πρωί ήρθε με τον κουριερ στο σπιτι . και δώρο ένα τζαμακι για την οθόνη.

Την δευτερα περιμένω την θήκη,ειναι ήδη Αθήνα,παλι αποστολή με ups. Όλα μαζί τελική τιμή 300€.

Θα επανέλθω ξανα με εντυπωσεις.

Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Εγω παρέλαβα σημερα το Νοκια 6.1

Από αμαζον γερμανιας ,με αποστολή ups, αν και το παρήγγειλα από το γερμανικό,η αποστολή ξεκίνησε από Γαλλία,πήγε γερμάνια και μετά ελλαδα και σπιτι μου,ξεκίνησε στις 18/4 και σημερα πρωί ήρθε με τον κουριερ στο σπιτι . και δώρο ένα τζαμακι για την οθόνη.

Την δευτερα περιμένω την θήκη,ειναι ήδη Αθήνα,παλι αποστολή με ups. Όλα μαζί τελική τιμή 300€.

Θα επανέλθω ξανα με εντυπωσεις.

Nokia 6.1;;;....

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Nokia 6.1;;;....

 

Η επίσημη ονομασία του Νοκια 6 2018 ειναι 6.1

Έτσι το γράφει και το κουτί του. Υπάρχουν και τα σκετικα βιντεο στο YouTube

Edited by MAZ207
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...