Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οταν παμε να στειλουμε ενα μυνημα πως γινετε να μη βγαζει πανω διαφορα ονοματα που εχουμε στειλει μυνηματα ?
Link to comment
Share on other sites

οταν παμε να στειλουμε ενα μυνημα πως γινετε να μη βγαζει πανω διαφορα ονοματα που εχουμε στειλει μυνηματα ?
δεν γίνεται νομίζω

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

 

άσχετο

 

πρώτη φορά το βράδυ έκλεισα δεδομένα, wifi, bt, GPS, και από 81% η μπαταρία πήγε 80 % σε 11 ώρες. όταν τα έχω όλα ανοιχτά είπα πέφτει 1% ανά ώρα!

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο είναι το global version με την 800άρα που μας ενδιαφέρει το δεύτερο μην το κοιτάς καθόλου.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, ενώ πατάω στο Tap to go to Application Settings δε κάνει τίποτα όπως πιο παλιά. Καμία λύση; 49336b9080da7c9ccd476158427c9007.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, ενώ πατάω στο Tap to go to Application Settings δε κάνει τίποτα όπως πιο παλιά. Καμία λύση;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δε λειτουργεί πλέον με την 9. Ή ξαναγυρίζεις σε παλαιότερη έκδοση (MIUI 8), ή ένα άλλο μέλος προ μερικών ημερών, αναφερε ότι αυτό το έλυσε με Nova launcher και κάποια επιλογή/ρύθμιση στον launcher αυτόν. Το πώς το έκανε και αν ισχύει δε μπορώ να στο πω με ασφάλεια, καθότι δε χρησιμοποιώ Nova στο κινητό αυτό, αρκεί να το δοκιμάσεις αν θες και να μας πεις εάν ισχύει.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το sot το βλέπουμε από τις ρυθμίσεις -->μπαταρία και απόδοση -->ενέργεια -->χρήση μπαταρίας -->υλισμικο -->οθόνη -->ενεργός χρόνος; Η από πουθενά αλλού;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εμένα το πράσινο λεντ δε σβήνει όταν ολοκληρωθεί η φόρτιση όση ώρα και αν περάσει
Link to comment
Share on other sites

Δε λειτουργεί πλέον με την 9. Ή ξαναγυρίζεις σε παλαιότερη έκδοση (MIUI 8), ή ένα άλλο μέλος προ μερικών ημερών, αναφερε ότι αυτό το έλυσε με Nova launcher και κάποια επιλογή/ρύθμιση στον launcher αυτόν. Το πώς το έκανε και αν ισχύει δε μπορώ να στο πω με ασφάλεια, καθότι δε χρησιμοποιώ Nova στο κινητό αυτό, αρκεί να το δοκιμάσεις αν θες και να μας πεις εάν ισχύει.

 

Μπα δε θα δοκιμασω καποιο launcher, παντως νομιζω οτι το ειχα δοκιμασει με την 9 και δουλευε, χτες το εψαξα ηθελα κατι και διαπιστωσα οτι δε δουλευει.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, ενώ πατάω στο Tap to go to Application Settings δε κάνει τίποτα όπως πιο παλιά. Καμία λύση; 49336b9080da7c9ccd476158427c9007.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εδώ είσαι φίλε μου... Δουλεύει και στην τελευταία αναβάθμιση... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7311240#post7311240

Link to comment
Share on other sites

Όπως φενεται στα γραφήματα, έχω χρήση περίπου μοιρασμένη WiFi & Δεδομένων (με συνεχής εναλλαγή από 4G σε Η+ κλπ) , όπως επίσης με μέτριο σήμα κινητής. Έτσι προσπαθώ να παρουσιάσω μία κατά το δυνατόν αξιόπιστη μέτρηση και όχι κάτω υπό ιδανικές συνθήκες (πχ άριστο σήμα ή μόνο WiFi). 3 ώρες SOT, με μόνιμη χρήση ως μονόκαρτο, και κοσμοτέ. 0accced25cbbd27b64aa96ae770ab544.jpgc6bbacb0dc8a4ecaa856003123891141.jpg69a3eed41fc67eafe48dd3d9c2184c2a.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το sot το βλέπουμε από τις ρυθμίσεις -->μπαταρία και απόδοση -->ενέργεια -->χρήση μπαταρίας -->υλισμικο -->οθόνη -->ενεργός χρόνος; Η από πουθενά αλλού;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι ακριβώς αυτό.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Όπως φενεται στα γραφήματα, έχω χρήση περίπου μοιρασμένη WiFi & Δεδομένων (με συνεχής εναλλαγή από 4G σε Η+ κλπ) , όπως επίσης με μέτριο σήμα κινητής. Έτσι προσπαθώ να παρουσιάσω μία κατά το δυνατόν αξιόπιστη μέτρηση και όχι κάτω υπό ιδανικές συνθήκες (πχ άριστο σήμα ή μόνο WiFi). 3 ώρες SOT, με μόνιμη χρήση ως μονόκαρτο, και κοσμοτέ. 0accced25cbbd27b64aa96ae770ab544.jpgc6bbacb0dc8a4ecaa856003123891141.jpg69a3eed41fc67eafe48dd3d9c2184c2a.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ναι ακριβώς αυτό.

Το κακό είναι με το sot ότι μηδενίζει μετά από κάθε επανεκκίνησε και χάνεις τα δεδομένα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το τηλέφωνο από το service. Βγάζω την sim από το προηγούμενο την βάζω και δεν έχω internet. Για την ακρίβεια, δεν έχω 4g και έχω μέχρι Ε, δηλαδή τίποτα! Δοκίμασα και στις δύο θέσεις, τα ίδια.

Η κάρτα του cu και στις δύο θέσεις παίζει κανονικά!

Καμία ιδέα;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το τηλέφωνο από το service. Βγάζω την sim από το προηγούμενο την βάζω και δεν έχω internet. Για την ακρίβεια, δεν έχω 4g και έχω μέχρι Ε, δηλαδή τίποτα! Δοκίμασα και στις δύο θέσεις, τα ίδια.

Η κάρτα του cu και στις δύο θέσεις παίζει κανονικά!

Καμία ιδέα;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Μήπως στον προτιμώμενο τύπο δικτύου, δεν έχεις επιλέξει κατά προτίμηση LTE;

Link to comment
Share on other sites

Prefer lte είναι. Δεν έχω πειράξει τίποτα.

Στο *#*#4636#*#* φαίνονται κανονικά οι κάρτες.

 

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις-συνθετα θα το βρεις

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ωραία! το βρήκα, θενκς.

 

Στάλθηκε από το αυτοκίνητο μου χρησιμοποιώντας τα δάκτυλα μου.

Link to comment
Share on other sites

Prefer lte είναι. Δεν έχω πειράξει τίποτα.

Στο *#*#4636#*#* φαίνονται κανονικά οι κάρτες.

 

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

QXDM Professional. Tool για Snapdragon επεξεργαστή, για ξεκλείδωμα bands. Με εγκατάσταση σε PC. To έχω κάνει σε άλλο μου κινητό με snapdragon επεξεργαστή με επιτυχία. Google-αρε το στο XDA, με τίτλο αναζήτησης, unlock LTE bands xiaomi, και ακολουθείς τις οδηγίες πάντα με δική σου ευθύνη.

b1e6d7c5c9f57f2ba2097ee6ae58f5c9.jpg

Edited by Vasileios26

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γύρισα τα δεδομένα σε Vodafone.

Το αποτέλεσμα είναι αυτό που φαίνεται στην φωτό. Είναι απαραίτητο το ξεκλείδωμα κάποιας μπάντας;96c7a254f457e0934a33e3ee97bca918.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Σήμερα ψάχνοντας στα καταστήματα της Κίνας βρήκα στο LightInTheBox.com μια πολύ καλή τιμή για το 4/64 και θέλω να σας ρωτήσω αν έχει εμπειρία κάποιος από αυτό το κατάστημα κι αν όντως --όπως λέει --μας εξασφαλίζει σε περίπτωση τελωνείου.

Αναφέρει τα εξής στο Shipping & Delivery

Add duty & tax insurance to your order (Why get insurance?) EUR € 3.69

Add shipping insurance to your order (Why get insurance?) EUR € 3.56

Link to comment
Share on other sites

Γύρισα τα δεδομένα σε Vodafone.

Το αποτέλεσμα είναι αυτό που φαίνεται στην φωτό. Είναι απαραίτητο το ξεκλείδωμα κάποιας μπάντας;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Είναι απαραίτητο όταν δε δουλεύουν. Αν εσύ έχεις 4G ένδειξη τότε όλα είναι οκ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σε όλους!

Σήμερα ψάχνοντας στα καταστήματα της Κίνας βρήκα στο LightInTheBox.com μια πολύ καλή τιμή για το 4/64 και θέλω να σας ρωτήσω αν έχει εμπειρία κάποιος από αυτό το κατάστημα κι αν όντως --όπως λέει --μας εξασφαλίζει σε περίπτωση τελωνείου.

Αναφέρει τα εξής στο Shipping & Delivery

Add duty & tax insurance to your order (Why get insurance?) EUR € 3.69

Add shipping insurance to your order (Why get insurance?) EUR € 3.56

 

Το κατάστημα δεν είναι ευρέως γνωστό. Προσωπικά από Κίνα ψωνίζω αλλά δε το γνωρίζω. Άνοιξε ένα παράθυρο chat μαζί τους, και ρώτησε τους ευθέως.

Σίγουρη αποφυγή τελωνειου, και συγχρόνως αξιοπιστία στο κατάστημα, είναι με τη μέθοδο "priority direct mail" του καταστήματος banggood. Δεδομένη αποφυγή τελωνειου.

Myphone.gr: Xiaomi Forum Moderator

Redmi Note 9 Pro 6-128 / 5020 mAh / 64mp / 30W Q.charge / 4G+

Guides Redmi Note 9 Pro & Xiaomi Guides

50121532128_76c8201c20_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι όλα οκ φίλε μου.

 

Μόνο με την Vodafone έχω 4g σε όποια θέση και αν βάλω την κάρτα.

 

Με την cosmote σε οποιαδήποτε θέση δεν έχω 4g!!!

 

Το ίδιο και με άλλη κάρτα cosmote! Μόνο με cosmote.

 

Δεν ξέρω πλέον τι άλλο να κάνω ή τι να υποθέσω.

Μπορεί κάτι να έγινε με την αλλαγή της οθόνης, αλλά πως μπορώ να πω, από την στιγμή που η κάρτα CU δουλεύει. Ειλικρινά θα το πετάξω

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι όλα οκ φίλε μου.

 

Μόνο με την Vodafone έχω 4g σε όποια θέση και αν βάλω την κάρτα.

 

Με την cosmote σε οποιαδήποτε θέση δεν έχω 4g!!!

 

Το ίδιο και με άλλη κάρτα cosmote! Μόνο με cosmote.

 

Δεν ξέρω πλέον τι άλλο να κάνω ή τι να υποθέσω.

Μπορεί κάτι να έγινε με την αλλαγή της οθόνης, αλλά πως μπορώ να πω, από την στιγμή που η κάρτα CU δουλεύει. Ειλικρινά θα το πετάξω

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

μηπως οι αριθμοι της cosmote ειναι καινουργιοι και δεν εχει ενεργοποιηθει το 4g?

γιατι σε αυτη την περιπτωση το 4g πρεπει να το ενεργοποιησεις εσυ με αιτημα στην cosmote

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι. Είναι ενεργοποιημένο καιρό τώρα.

Παιδιά, πραγματικά δεν πιστεύω πως υπάρχει εξήγηση. Σίγουρα έχει να κάνει με την αλλαγή οθόνης.

Τι άλλο να πω. Αλλά μόνο στις κάρτες της cosmote!

 

 

Είπα και γω πως ησύχασα από τηλέφωνο και μου βγήκε το πιο κουλό πρόβλημα. Θα το ανοίξω μόνος μου να το αποτελείωσω.

 

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι. Είναι ενεργοποιημένο καιρό τώρα.

Παιδιά, πραγματικά δεν πιστεύω πως υπάρχει εξήγηση. Σίγουρα έχει να κάνει με την αλλαγή οθόνης.

Τι άλλο να πω. Αλλά μόνο στις κάρτες της cosmote!

 

 

Είπα και γω πως ησύχασα από τηλέφωνο και μου βγήκε το πιο κουλό πρόβλημα. Θα το ανοίξω μόνος μου να το αποτελείωσω.

 

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

 

Δοκίμασε να φτιάξεις καινούργιο APN για την cosmote .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...