Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας! Συγγενικό μου πρόσωπο πήρε πριν ελάχιστες μέρες αυτό το τηλέφωνο από μαγαζί του σκρουτζ. Κ με παρεκάλεσε να του βρω θήκη ελαστική διαφανής κ τζαμακι προστασίας της οθόνης από Ελληνικό μαγαζί για να μην περιμένει πολύ καιρό από το εξωτερικό. Μπορείτε σας παρακαλώ να μου δώσετε κάποιο λιγκ για να το παραγγέλλω;;;;

Επίσης με παρεκάλεσε να του ρυθμίσω αλλά δεν τα κατάφερα πως ανάβουν το led της ειδοποιήσεως όταν δέχεται μήνυμα ή κλήση ή στο viper μήνυμα. Που το βρίσκω αυτό;;;; Έψαξα στις τελευταίες 25 σελίδες εδώ κ δεν βρήκα τίποτα…..

Κάποια βοήθεια;;;;:!::)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Συγγενικό μου πρόσωπο πήρε πριν ελάχιστες μέρες αυτό το τηλέφωνο από μαγαζί του σκρουτζ. Κ με παρεκάλεσε να του βρω θήκη ελαστική διαφανής κ τζαμακι προστασίας της οθόνης από Ελληνικό μαγαζί για να μην περιμένει πολύ καιρό από το εξωτερικό. Μπορείτε σας παρακαλώ να μου δώσετε κάποιο λιγκ για να το παραγγέλλω;;;;

Επίσης με παρεκάλεσε να του ρυθμίσω αλλά δεν τα κατάφερα πως ανάβουν το led της ειδοποιήσεως όταν δέχεται μήνυμα ή κλήση ή στο viper μήνυμα. Που το βρίσκω αυτό;;;; Έψαξα στις τελευταίες 25 σελίδες εδώ κ δεν βρήκα τίποτα…..

Κάποια βοήθεια;;;;:!::)

 

https://www.mozik.gr/tilefonia-tablets/axesouar-kinitis/nillkin-nature-soft-gia-xiaomi-redmi-note-4x-white

για κοιτα εδω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Συγγενικό μου πρόσωπο πήρε πριν ελάχιστες μέρες αυτό το τηλέφωνο από μαγαζί του σκρουτζ. Κ με παρεκάλεσε να του βρω θήκη ελαστική διαφανής κ τζαμακι προστασίας της οθόνης από Ελληνικό μαγαζί για να μην περιμένει πολύ καιρό από το εξωτερικό. Μπορείτε σας παρακαλώ να μου δώσετε κάποιο λιγκ για να το παραγγέλλω;;;;

Επίσης με παρεκάλεσε να του ρυθμίσω αλλά δεν τα κατάφερα πως ανάβουν το led της ειδοποιήσεως όταν δέχεται μήνυμα ή κλήση ή στο viper μήνυμα. Που το βρίσκω αυτό;;;; Έψαξα στις τελευταίες 25 σελίδες εδώ κ δεν βρήκα τίποτα…..

Κάποια βοήθεια;;;;:!::)

 

Αγόρασα κι εγώ από μαγαζί του σκρουτζ και μου έστειλαν θήκη σιλικόνης και tempered glass δωρεάν... Το μαγαζί είναι αυτό

https://www.gadget-shop.gr

Δεν κοίταξα αλλά μπορεί να τα πουλάει και ξεχωριστά....

Για το λεντ στις ειδοποιήσεις θα μπεις ρυθμίσεις - πρόσθετες ρυθμίσεις - φλας ειδοποίησης

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση κρίσεως:Αν είχατε να επιλέξετε ανάμεσα στο Redmi Note 4 και στο Honor 6X,τι θα παίρνατε;;;

 

Προτιμάς κάμερα ή μπαταρία;

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση κρίσεως:Αν είχατε να επιλέξετε ανάμεσα στο Redmi Note 4 και στο Honor 6X,τι θα παίρνατε;;;

 

Νομίζω τα έχουμε ξαναπεί :)

 

Gaming, ir blaster, custom roms και αυτονομία redmi note 4x.

Κάμερα και nfc το honor 6x.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω τα έχουμε ξαναπεί :)

 

Gaming, ir blaster, custom roms και αυτονομία redmi note 4x.

Κάμερα και nfc το honor 6x.

 

Ναι ρε Αντρέα....Απλά λυπάμαι να δώσω το Ν4, ούτε δύο βδομάδες δεν το έχω....Είναι και το 4/64,έχω πάρει και 3 επιπλέον tempered glass,θήκη full body temoered,αλλά από την άλλη,έχω και το Honor 6x,Ελληνικό,με εγγύηση,και είμαι καπως....Παντος στην κάμερα φίλε, υπάρχει μεγάλη διαφορά....

Δεν ξέρω αν φτιάχνουν με την Google camera τα πράγματα,αλλά με τις δικές τους υπάρχει διαφορά....

Δευτέρα ένα από τα δύο θα φύγει....

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς εγώ έχω λιπαρή επιδερμίδα και έτσι δεν υπάρχει περίπτωση να μην το γεμίζω δαχτυλιές! δεν είμαι δείγμα ! εννοείται ότι εγώ έχω.

 

όσον αφορά στη θήκη. αυτή μόλις μου είχε έρθει και τη δοκίμαζα αλλά δεν την έχω φορέσει μόνιμα ακόμα. για το καλοκαίρι προτίμησα μια tpu, μιας και αυτή είνια hard case και λίγο σαγρέ. είναι αυτή :

Ωραία φαίνεται αυτή. Ευχαριστημένος?

Η σύγκριση με την TPU πώς είναι?

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση κρίσεως:Αν είχατε να επιλέξετε ανάμεσα στο Redmi Note 4 και στο Honor 6X,τι θα παίρνατε;;;

Λογω αυτονομιας θα επελεγα το χιαομι

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση κρίσεως:Αν είχατε να επιλέξετε ανάμεσα στο Redmi Note 4 και στο Honor 6X,τι θα παίρνατε;;;

 

εχουμε παρει με το κιλο τα κινητα της κουβαει αστο...μπαταρια πατος , το μεσημερακι σου σβηνουν τα πιο πολλα.

παρε Χιαομι να βρεις την υγεια σου !

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτην τσιμπησα προχτες

 

 

http://www.ebay.com/itm/Luxury-Shockproof-Hybrid-Armor-PC-Hard-Case-Back-Cover-For-Xiaomi-Redmi-Note-4X-/222564533802?var=&hash=item33d1e1462a:m:mLFvyHubFLF_Kt2yPon4Ptg

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε Αντρέα....Απλά λυπάμαι να δώσω το Ν4, ούτε δύο βδομάδες δεν το έχω....Είναι και το 4/64,έχω πάρει και 3 επιπλέον tempered glass,θήκη full body temoered,αλλά από την άλλη,έχω και το Honor 6x,Ελληνικό,με εγγύηση,και είμαι καπως....Παντος στην κάμερα φίλε, υπάρχει μεγάλη διαφορά....

Δεν ξέρω αν φτιάχνουν με την Google camera τα πράγματα,αλλά με τις δικές τους υπάρχει διαφορά....

Δευτέρα ένα από τα δύο θα φύγει....

Τα έχεις και τα δύο και τη Δευτέρα πρέπει να αποφασίσεις πιο θα κρατήσεις.

Αν είναι έτσι, κάνε ένα τεστ αυτονομίας στο Huawei, κι αν σε ικανοποιεί, κράτα αυτό.

(και πες μας και το αποτέλεσμα του τεστ!)

Link to comment
Share on other sites

Τα έχεις και τα δύο και τη Δευτέρα πρέπει να αποφασίσεις πιο θα κρατήσεις.

Αν είναι έτσι, κάνε ένα τεστ αυτονομίας στο Huawei, κι αν σε ικανοποιεί, κράτα αυτό.

(και πες μας και το αποτέλεσμα του τεστ!)

 

Δυσκολα να βγαλει το Honor 6 πανω απο 3 ωρες οθονης με 4 Τζι ! Εδω το Χιαομι με τετοια μπαταρια και μου βγαζει με οικονομια

γυρω στις 5 ωρες με φορ τζι !

Ποσες φορες θα χρειαστει καποιος να τραβηξει βιντεο ; Εκτος αν εχεις μικρο παιδι κ τραβας συνεχεια οκ εκει πασο !

Εγω οταν ηταν μικρα τα παιδια 1- 2 χρονων ειχα Samsung S 5.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Δυσκολα να βγαλει το Honor 6 πανω απο 3 ωρες οθονης με 4 Τζι ! Εδω το Χιαομι με τετοια μπαταρια και μου βγαζει με οικονομια

γυρω στις 5 ωρες με φορ τζι !

Ποσες φορες θα χρειαστει καποιος να τραβηξει βιντεο ; Εκτος αν εχεις μικρο παιδι κ τραβας συνεχεια οκ εκει πασο !

Εγω οταν ηταν μικρα τα παιδια 1- 2 χρονων ειχα Samsung S 5.

 

Μονο 5 ωρες; με 4τζι; τι του κανεις; εγω με 4τζι μονιμα βγαζω πανω απο 8 9 ωρες αλλα το δουλευω με μια καρτα δε ξερω αν παιζει πολυ ρολο. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έπειτα απο twrp και supersu (σε stock stable miui, 8.5.4.0), κατέβασα και έκανα κανονικά flash το HZQ_MIUI_Camera_Mod_MIDO_170909_MIUI_8_SILENT.zip. Η stock καμερα λειτουργεί μια χαρά. Κατέβασα επίσης και

GCam_41155109_7.0H_PIXEL_XL2_Full_v2.2, αλλα crashαρει με τη μια (ούτε καν μπαίνω)... Δοκίμασα ακόμα 1-2 Gcam αλλά τίποτα... Τα ίδια. Τι μπορεί να φταίει?

 

Thanx.

 

Edit: ok, τελικά έπρεπε να κάνω ούτως ή άλλως edit το build.prop, και όχι απλα να flashαρω το mod...

Edited by off_d
off / d.
Link to comment
Share on other sites

Μονο 5 ωρες; με 4τζι; τι του κανεις; εγω με 4τζι μονιμα βγαζω πανω απο 8 9 ωρες αλλα το δουλευω με μια καρτα δε ξερω αν παιζει πολυ ρολο. :)
ποια εταιρεία έχεις; γιατί παρατηρώ τώρα δύο μέρες με δεδομένα που τα έχω δώσει στην κάρτα κοσμοτε αντί για την wind, έχω 20% αύξηση στην μπαταρία!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ με δύο κάρτες,4G,συνχρονισμο δύο mail,wifi πάντα ανοικτό,μου βγάζει το περισσότερο 6 ώρες οθόνη...
Link to comment
Share on other sites

εγώ παρατηρώ χτες και σήμερα που δεν χρησιμοποίησα καθόλου gps (το χρησιμοποιώ λόγω δουλειάς κάθε μέρα 1 με 2 ώρες Google maps συνήθως) ότι μια ώρα sot τρώει περίπου 12% με 13%μπαταρία

τώρα είμαι στο 75% με 2 ώρες οθόνη 25% για 2 ώρες οθόνη δηλαδή 12.5% ανά ώρα

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ποια εταιρεία έχεις; γιατί παρατηρώ τώρα δύο μέρες με δεδομένα που τα έχω δώσει στην κάρτα κοσμοτε αντί για την wind, έχω 20% αύξηση στην μπαταρία!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Κοσμοτε οι αλλες δυο τις εχω δοκιμασει είναι για τον μουτσο.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

αυτό που με ενοχλεί και δεν έχω βγάλει άκρη είναι γιατί ΜΌΝΟ στο google maps πολλές φορές σε ΕΥΘΕΊΑ δρόμο μπροστά ενώ ο κερσορας δείχνει όπως πάντα ευθεια ο ΧΆΡΤΗΣ στρίβει είτε δεξιά είτε αριστερά για αρκετά μέτρα μετά ισιώνει μόνος του. δοκίμασα και την beta αλλά το ίδιο. τους έστειλα φωτο στο feedback αλλά καμία απάντηση φυσικά. 69e632d5f2ef5163ff5f70bff90e4379.jpg90b96af9ad5d915b81110275b1f1700c.jpg

 

έχω καλιμπραρει την πυξιδα....

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

ποια εταιρεία έχεις; γιατί παρατηρώ τώρα δύο μέρες με δεδομένα που τα έχω δώσει στην κάρτα κοσμοτε αντί για την wind, έχω 20% αύξηση στην μπαταρία!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Με την wind στα δεδομενα μου εβγαζε μεχρι το 50% 2 ωρες ακριβως οθονης...

Με την vodafone στα δεδομενα μου βγαζει 3 ωρες περιπου στα ιδια...

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

πάντως παρατηρώ αυτό που έχει πει ο antengr η κάπως έτσι (!) έχει σημασία και οι σοτ εάν είναι συνεχόμενες η όχι. τώρα βλέπω είναι μισή ώρα και έχει πέσει ένα %η μπαταρία μόνο! έφτασα τώρα τις τρεις ώρες σοτ και είμαι στο 71% άρα περίπου 10%ανά σοτ εάν τις σοτ τις κάνουμε σπαστά ανεβαίνει το ποσοστό που χάνεται ανά ώρα σοτ όντως

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αυτό που με ενοχλεί και δεν έχω βγάλει άκρη είναι γιατί ΜΌΝΟ στο google maps πολλές φορές σε ΕΥΘΕΊΑ δρόμο μπροστά ενώ ο κερσορας δείχνει όπως πάντα ευθεια ο ΧΆΡΤΗΣ στρίβει είτε δεξιά είτε αριστερά για αρκετά μέτρα μετά ισιώνει μόνος του. δοκίμασα και την beta αλλά το ίδιο. τους έστειλα φωτο στο feedback αλλά καμία απάντηση φυσικά. 69e632d5f2ef5163ff5f70bff90e4379.jpg90b96af9ad5d915b81110275b1f1700c.jpg

 

έχω καλιμπραρει την πυξιδα....

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Μη χρησιμοποιεις γκουγκλ χαρτες ειναι και ενεργοβοροι και κλεβουν δεδομενα τοσα αλλα υπαρχουν για πλοήγηση.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Μη χρησιμοποιεις γκουγκλ χαρτες ειναι και ενεργοβοροι και κλεβουν δεδομενα τοσα αλλα υπαρχουν για πλοήγηση.
ναι το ξέρω αλλά έχουν την καλύτερη εκτίμηση κίνησης στην Αθήνα και συνεργάζονται με όλες σχεδόν τις εφαρμογές, ιστοσελίδες κλπ.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μη χρησιμοποιεις γκουγκλ χαρτες ειναι και ενεργοβοροι και κλεβουν δεδομενα τοσα αλλα υπαρχουν για πλοήγηση.

 

Περίεργη συμβουλή. Είναι από τους καλύτερους και πιο ενημερωμένους χάρτες, και η συμπεριφορά που περιγράφει μπορεί κάλλιστα να οφείλεται στους αισθητήρες της συσκευής. Τα δεδομένα τα έχουμε για να τα χρησιμοποιούμε...

 

@ilka71 έχεις δοκιμάσει με κάποια εφαρμογή πυξίδας ή δοκιμής αισθητήρων πόσο ακριβής και σταθερός είναι ο προσανατολισμός της συσκευής?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...