Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καπιος κάνεις για τις 2 μου απορίες ? Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχεις την​ τελευταία global stable .

Προσωπικά το φορτίζω όταν φτάσει στο 20% ή αν υπάρχει ανάγκη μεταξύ του 20 και 60% . Εκείνο που πρέπει να αποφύγεις ,κατά την γνώμη μου , είναι να​ το χρησιμοποιείς όταν φορτίζει.

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα με την 8.2.10.0 Stable Global χωρίς ακόμα να εμφανιστεί το update....

 

4853a0fbbea97b53fd8d68f60b062cfe.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4Χ using Tapatalk

Μην ανησυχείτε για το update .

Όταν δοκιμαστεί από τους πρώτους χρήστες και δεν αναφερθούν προβλήματα θα δημοσιευθεί στο site και θα δωθεί σε όλους . Υπήρχαν τους προηγούμενους μήνες μερικά που δεν έφτασαν ποτέ σε όλους εξ αιτίας προβλημάτων που είχαν.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις την​ τελευταία global stable .

Προσωπικά το φορτίζω όταν φτάσει στο 20% ή αν υπάρχει ανάγκη μεταξύ του 20 και 60% . Εκείνο που πρέπει να αποφύγεις ,κατά την γνώμη μου , είναι να​ το χρησιμοποιείς όταν φορτίζει.

Σε ευχαριστώ πολύ φιλε μου για τις πληροφορίες. Παρεμπιπτόντως ένα άλλο παιδί προτείνε να το φορτίζουμε το πολύ μέχρι το 90% με 95%. Οι πρώτες εντυπώσεις φοβερες. Ερχομαι από nexus 5 και μπορω να πω ότι εκτός οτι είναι πολύ πιο γρήγορο έχει και σαφως καλύτερη οθόνη.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζοντας να μην είμαι off topic ήθελα τη γνώμη σας.

Είχα αγοράσει πρόσφατα το Redmi 4x από τα ΜΜ και μέσα στις πρώτες ημέρες το τηλέφωνο έκανε restarts.

Στην αρχή λίγα, μετά το τερμάτισε. Μου έδωσαν πιστωτικό.

Προβληματίστηκα αν έπρεπε να το πάρω, είδα μετά και το Redmi Note 4x που είναι μεγαλύτερο και εδώ θέλω τη συμβουλή σας.

4x ή Note 4x;

Το κακό είναι ότι στα Μedia Markt δεν έχουν την έκδοση 4Gb/64Gb rom αλλά μόνο την 32, ενώ στο Πλαίσιο και τον Κωτσόβολο που επίσης προμηθεύονται από InfoQuest, το έχουν.

Το Note 4χ που φοράει την ίδια μπαταρία, βγάζει μέρα;

Έχει βγάλει προβλήματα με τις κλήσεις, να μην σε ακούνε κτλ;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ελπίζοντας να μην είμαι off topic ήθελα τη γνώμη σας.

Είχα αγοράσει πρόσφατα το Redmi 4x από τα ΜΜ και μέσα στις πρώτες ημέρες το τηλέφωνο έκανε restarts.

Στην αρχή λίγα, μετά το τερμάτισε. Μου έδωσαν πιστωτικό.

Προβληματίστηκα αν έπρεπε να το πάρω, είδα μετά και το Redmi Note 4x που είναι μεγαλύτερο και εδώ θέλω τη συμβουλή σας.

4x ή Note 4x;

Το κακό είναι ότι στα Μedia Markt δεν έχουν την έκδοση 4Gb/64Gb rom αλλά μόνο την 32, ενώ στο Πλαίσιο και τον Κωτσόβολο που επίσης προμηθεύονται από InfoQuest, το έχουν.

Το Note 4χ που φοράει την ίδια μπαταρία, βγάζει μέρα;

Έχει βγάλει προβλήματα με τις κλήσεις, να μην σε ακούνε κτλ;

 

Ακου να σου πω την διαφορα, το Note φοραει snapdragon 625, το απλο οχι. Παρε το note.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κι εμένα με την 8.2.10.0 Stable Global χωρίς ακόμα να εμφανιστεί το update....

 

4853a0fbbea97b53fd8d68f60b062cfe.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4Χ using Tapatalk

 

Το update το εδωσαν σε τυχαιες συσκευες για να δουν τυχον προβληματα ενοψη τν μαζικων αναβαθμισεων που ξεκινανε αυριο.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις.

Όποιος γνωρίζει, τώρα, κάτι από τα δύο:

 

Άλλη μια ερώτηση: Το fingerprint είναι εξαιρετικά ευαίσθητο, μέχρι που ανοίγει χωρίς να το ακουμπήσω όλο το δάχτυλο. Πώς μπορεί ν' αλλάξει αυτό;

 

Τα εικονίδια στην αρχική οθόνη πώς μικραίνουν;
Link to comment
Share on other sites

Καπιος κάνεις για τις 2 μου απορίες ? Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

την global εχεις.Μεχρι το 100 το φορτιζεις,μετα το τηλεφωνο σταματαει απο μονο του να δεχεται ρευμα,δεν ειμαστε στο 1992.Απλα ειναι καλο να μην το αφηνεις να πεφτει κατω απο 10% (τωρα αυτα ειναι λιγο υπερβολικα,δεν θα παθει τιποτα,εκτος κι αν εχεις σκοπο να το παντρευτεις το τηλεφωνο για καμια 10ετια)

 

Επισης δεν υπαρχει κανενα προβλημα να το χρησιμοποιεις ενω φορτιζει,απο που προκυπτει αυτο?!

 

Ανακυκλωνονται γενικα πολλοι μυθοι που δεν ισχυουν στο internet.H ισχυαν πριν πολλα χρονια.

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αφού ευχαριστήσω τους συμφορουμίτες για τις απαντήσεις θα ήθελα άλλη μια βοήθεια γιατί πρώτη φορά μπλέκω με miui. Όταν με καλούν αναβοσβήνει και το φλας. Πως το απενεργοποιώ το ρημάδι που το ψάχνω όλη μέρα σήμερα?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως απενεργοποιώ σαβούρα χωρίς ρουτ?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ακόλουθα το βήματα αφού γυρισεις τη γλώσσα στα αγγλικ67a58a1f983d5212a4c7cac324fbd2d4.jpg78fc07b188945749d8b5511c12bfa405.jpg537f264bc685ca1dae39fbbf021af582.jpgda2e04db1770eac0117b82e3cbf23885.jpg242d464ba5be8e05f74b91cb216cc060.jpga3c9292ca9409504998ae1ca27d243eb.jpgd0806e59b72449e8dc6aefea4f1c059b.jpg

 

Xiaomi Redmi Note 4 Global

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και δούλεψε άψογα. Σε ευχαριστώ πολύ. Μπράβο στα παιδιά εδώ που μας βοηθάτε εμάς τους αρχάριους στο miui. Καμία λύση να μην ανάβει το φλας στη κλήση;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήρα την Crystal clear μεμβράνη της nillkin και είναι πολύ καλή. Καλύπτει όλη την οθόνη και έχει ωραία αίσθηση. Tempered glass δεν είναι αλλά το προτιμώ από τα full cover και από τα τζάμια που αφήνουν μέρος της οθόνης ακάλυπτο

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

link παρακαλω?

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και δούλεψε άψογα. Σε ευχαριστώ πολύ. Μπράβο στα παιδιά εδώ που μας βοηθάτε εμάς τους αρχάριους στο miui. Καμία λύση να μην ανάβει το φλας στη κλήση;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

στις ρυθμίσεις του dialer δες. e8d68cbf9445e7ee986ca9081c4a0f66.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

την global εχεις.Μεχρι το 100 το φορτιζεις,μετα το τηλεφωνο σταματαει απο μονο του να δεχεται ρευμα,δεν ειμαστε στο 1992.Απλα ειναι καλο να μην το αφηνεις να πεφτει κατω απο 10% (τωρα αυτα ειναι λιγο υπερβολικα,δεν θα παθει τιποτα,εκτος κι αν εχεις σκοπο να το παντρευτεις το τηλεφωνο για καμια 10ετια)

 

Επισης δεν υπαρχει κανενα προβλημα να το χρησιμοποιεις ενω φορτιζει,απο που προκυπτει αυτο?!

 

Ανακυκλωνονται γενικα πολλοι μυθοι που δεν ισχυουν στο internet.H ισχυαν πριν πολλα χρονια.

 

Έχω μόνο μία σύσκευή στην οποία φούσκωσε η μπαταρία όταν άρχισα να την χρησιμοποιώ ενώ φόρτιζε , σε αντίθεση με παλιότερες συσκευές από αυτήν που σε καμία δεν φούσκωσε η μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Ακόλουθα το βήματα αφού γυρισεις τη γλώσσα στα αγγλικ67a58a1f983d5212a4c7cac324fbd2d4.jpg78fc07b188945749d8b5511c12bfa405.jpg537f264bc685ca1dae39fbbf021af582.jpgda2e04db1770eac0117b82e3cbf23885.jpg242d464ba5be8e05f74b91cb216cc060.jpga3c9292ca9409504998ae1ca27d243eb.jpgd0806e59b72449e8dc6aefea4f1c059b.jpg

 

Xiaomi Redmi Note 4 Global

 

Να επισημάνω ότι για να λειτουργήσει αυτό που παραθέτεις, πρέπει η γλώσσα (συστήματος) να είναι γυρισμένη στα Αγγλικά. Αν είναι Ελληνικά για κάποιον περίεργο λόγο στο στάδιο "Tap to go to application settings" (ή "Πατήστε για να μεταβείτε στις ρυθμίσεις εφαρμογής" όπως είναι η Ελληνική μετάφραση) δεν συμβαίνει τίποτα! Έφαγα προσπαθώντας κανένα μισάωρο μέχρι που σκέφτηκα να αλλάξω τη γλώσσα και μόνο έτσι δούλεψε.

Link to comment
Share on other sites

Έχω μόνο μία σύσκευή στην οποία φούσκωσε η μπαταρία όταν άρχισα να την χρησιμοποιώ ενώ φόρτιζε , σε αντίθεση με παλιότερες συσκευές από αυτήν που σε καμία δεν φούσκωσε η μπαταρία.

 

Οι μπαταριες που φουσκωνουν ειναι απλα ελαττωματικες.Δεν εχει σχεση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μετα από ένα κολημα που ειχα με το google photos(αναγκαστηκα να κανω επανακινηση το κινητο.Τωρα όμως για έναν περιεργο λογο!!απενεργοποιήθηκε η δονηση όταν ξεκλειδωνω το τηλεφωνο με την μεθοδο του δαχτυλικου αποτύπωματος.Καμια βοηθεια στο πως την ξαναβαζουμε?ευχαριστω.Μηπως τελικα η δονηση εμφανιζετε μονο όταν βαλεις λαθος δαχτυλο πανω στον σενσορα?Διοτι αν βαλω διαφορετικο δαχτυλο η δονηση δουλευει. Edited by spartan30gr
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φιλε μου για τις πληροφορίες. Παρεμπιπτόντως ένα άλλο παιδί προτείνε να το φορτίζουμε το πολύ μέχρι το 90% με 95%. Οι πρώτες εντυπώσεις φοβερες. Ερχομαι από nexus 5 και μπορω να πω ότι εκτός οτι είναι πολύ πιο γρήγορο έχει και σαφως καλύτερη οθόνη.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nαι πεστου οτι καθρσαι απο πανω και μολις παει 95% το βγαζεις μη παει 96% η 100 και τιναχτει στον αερα. ΟΤΙ ΝΑΝΑΙ. ΤΟ βασικοτερο ειναι να μην πρφτει 10% και κατω ολα τα αλλα ειναι ναχαμε να λεγαμε.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Nαι πεστου οτι καθρσαι απο πανω και μολις παει 95% το βγαζεις μη παει 96% η 100 και τιναχτει στον αερα. ΟΤΙ ΝΑΝΑΙ. ΤΟ βασικοτερο ειναι να μην πρφτει 10% και κατω ολα τα αλλα ειναι ναχαμε να λεγαμε.

Και η σωστη μεθοδο πια είναι τελικως?Δηλαδη εσυ συνιστάς πληρης φορτιση του κινητου κανονικα?Πολλες διαφορετικες οι γνωμες για την σωστη φορτιση του κινητου.Πραγματικα εχω μπερδευτεί.

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα και δούλεψε άψογα. Σε ευχαριστώ πολύ. Μπράβο στα παιδιά εδώ που μας βοηθάτε εμάς τους αρχάριους στο miui. Καμία λύση να μην ανάβει το φλας στη κλήση;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καταρχας αυτο μαλλον το εβαλες εσυ γιατι απο μονο του δεν το κανει.

Θα πας ρυθμισεις>εφρμογες συστηματος>ρυθμισεις εισερχομενων κλησεων και θα ξετικαρεις το ΑΝΑΛΑΜΠΗ.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Komias2 σε ευχαριστώ. Προφανώς η το πάτησα εγώ ή το έφερε το update. Μετά από αυτό ξεκίνησε να μου το κάνει. Όπως και να έχει με βοήθησες απίστευτα,να είσαι καλά

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και η σωστη μεθοδο πια είναι τελικως?Δηλαδη εσυ συνιστάς πληρης φορτιση του κινητου κανονικα?Πολλες διαφορετικες οι γνωμες για την σωστη φορτιση του κινητου.Πραγματικα εχω μπερδευτεί.

Ακου να δεις εγω δούλευα στην μπερεκ 3 χρονια και κατι παραπανω ξερω δεν ειμαι και ειδημων.

Οι μπαταρίες οι επαναφορτιζομενες ολων των τυπων πλην των πολυμερων, φορτιζονται 100% των οριων τους για να λειτουργει η συμπυκνωση του ρεύματος στα στοιχεια τους και ετσι να διατηρουν την χωρητικότητα τους πιο σθεναρα. Ομως δεν προτεινεται να πεφτει συχνα κατω απο 10% γιατι η συσταση τους "οξειδωνεται" και κρατανε λιγότερο διατημα. Επισης οταν φορτιζουμε αποφευγουμε να το χρησιμοποιουμε για τον λογο οτι δεν πρεπει να εκφορτιζεται με γοργους ρυθμούς ενω φορτιζεται με στάνταρ ρυθμούς ΕΙΔΙΚΑ αυτοι που παιζουν παιχνίδια επηρεαζεται η μακροζωϊα της με λιγα λογια. Το ορθον ειναι 100% εφοσον οι νεες τεχνολογιες εχουν αυτόματο και δεν καταστρεφονται.

Αυτα ειχα να πω αλλα μη γίνομαι κουραστικος.

Ο καθείς πράττει τα ανάλογα της κρισεως του. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

την global εχεις.Μεχρι το 100 το φορτιζεις,μετα το τηλεφωνο σταματαει απο μονο του να δεχεται ρευμα,δεν ειμαστε στο 1992.Απλα ειναι καλο να μην το αφηνεις να πεφτει κατω απο 10% (τωρα αυτα ειναι λιγο υπερβολικα,δεν θα παθει τιποτα,εκτος κι αν εχεις σκοπο να το παντρευτεις το τηλεφωνο για καμια 10ετια)

 

Επισης δεν υπαρχει κανενα προβλημα να το χρησιμοποιεις ενω φορτιζει,απο που προκυπτει αυτο?!

 

Ανακυκλωνονται γενικα πολλοι μυθοι που δεν ισχυουν στο internet.H ισχυαν πριν πολλα χρονια.

Σε ευχαριστω πολύ φιλε μου για τις πολύτιμες πληροφοριες.Απλα μπερδεμένος είμαιγια το θεμα της σωστης φορτισης του κινητου.Οπωτε θα κανω αυτό που μου αναφέρεις.

Link to comment
Share on other sites

την global εχεις.Μεχρι το 100 το φορτιζεις,μετα το τηλεφωνο σταματαει απο μονο του να δεχεται ρευμα,δεν ειμαστε στο 1992.Απλα ειναι καλο να μην το αφηνεις να πεφτει κατω απο 10% (τωρα αυτα ειναι λιγο υπερβολικα,δεν θα παθει τιποτα,εκτος κι αν εχεις σκοπο να το παντρευτεις το τηλεφωνο για καμια 10ετια)

 

Επισης δεν υπαρχει κανενα προβλημα να το χρησιμοποιεις ενω φορτιζει,απο που προκυπτει αυτο?!

 

Ανακυκλωνονται γενικα πολλοι μυθοι που δεν ισχυουν στο internet.H ισχυαν πριν πολλα χρονια.

 

+1000 azuli...

Τι έχω διαβάσει εδώ μέσα ρε παιδιά, έλεος...

Την μπαταρία τη διαχειρίζεται το κύκλωμα φόρτισης πολύ καλύτερα από εσάς... Το μόνο που κάνει κακό μακροπρόθεσμα είναι η θερμοκρασία και η παρατεταμένη αδράνεια. Σταματήστε τους μύθους και τις υπερβολές, ειδικά σε μία μπαταρία 4100 mah σε κινητό των 160€...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...