Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μάλλον δεν παίζει στο note 4, στο 6Α της γυναίκας ήρθε κανονικά....
Link to comment
Share on other sites

Και στο redmi note 4 της συζύγου μου ήρθε κανονικά! Κάτι άλλο φταίει

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και στο redmi note 4 της συζύγου μου ήρθε κανονικά! Κάτι άλλο φταίει

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχει MiUi 11.0.2 ??

Υποθέτω περιοχή Ελλάδα?

Όταν πας στα μηνύματα και μετά επάνω δεξιά στις 3 τελίτσες - Ρυθμίσεις - "Ειδοποιήσεις έκτακτης ανάγκης"

Σε αφήνει να επιλέξεις?:worry:

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Και στο redmi note 4 της συζύγου μου ήρθε κανονικά! Κάτι άλλο φταίει

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μάλλον είναι θέμα κάρτας sim. Θυμάμαι παλιά ότι στα εργαλεία της κάρτας υπήρχε κάτι σχετικό με μηνύματα κυψέλης. Τώρα που το κοίταξα δεν υπάρχει τίποτα τέτοιο... Η δικιά μου είναι wind.. :worry:

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε!

Η προηγούμενη ειδοποίηση χάθηκε στο δρόμο :lol:

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι θέμα κάρτας sim. Θυμάμαι παλιά ότι στα εργαλεία της κάρτας υπήρχε κάτι σχετικό με μηνύματα κυψέλης. Τώρα που το κοίταξα δεν υπάρχει τίποτα τέτοιο... Η δικιά μου είναι wind.. :worry:

Εγώ έχω Wind (F2g) και Vodafone (CU).

 

----- προσθήκη μηνύματος 58 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σήμερα ήρθε!

Η προηγούμενη ειδοποίηση χάθηκε στο δρόμο :lol:

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχεις MiUi 11.0.2 ? Εταιρία sim ?

Όχι τίποτα άλλο, αλλά εάν είναι δυνατότητα που την έχει το τηλέφωνό μας θα ήθελα να βρω τι φταίει.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Custom ROM, για την ακρίβεια pixel experience

 

Κοσμοτε/κιου

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Custom ROM, για την ακρίβεια pixel experience

 

Κοσμοτε/κιου

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Άρα μάλλον εκεί είναι η κρίσιμη διαφορά:(

Εμείς με την "αυθεντική" (original MiUi 11.0.2) δεν λαμβάνουμε τίποτα?:blink:

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Είναι με την original αυθεντική όπως γράφετε 11.0.2 με κάρτα wind, άρα κάτι άλλο παίζει....

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι με την original αυθεντική όπως γράφετε 11.0.2 με κάρτα wind, άρα κάτι άλλο παίζει....

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Θα είναι χρήσιμο όσοι ΔΕΝ λαμβάνουν τα μηνύματα εκτάκτου ανάγκης από το 112 να υποβάλλουν μία αναφορά στην Xiaomi.

Αυτό γίνεται πολύ εύκολα από τις "ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ"-"Υπηρεσίες και σχόλια" όπου εγώ τουλάχιστον σημείωσα:

"ΔΕΝ ΛΑΜΒΑΝΟΝΤΑΙ ΜΗΝΥΜΑΤΑ ΕΚΤΑΚΤΟΥ ΑΝΑΓΚΗΣ ΑΠΟ ΤΟ 112.ΕΝΩ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΠΙΛΟΓΗ ΣΤΙΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΤΩΝ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΗ Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΝΑΙ/ΟΧΙ ΠΑΤΩΝΤΑΣ ΤΗ". Πρέπει επίσης να σημειώσετε που είναι το bug/σχόλιο που αναφέρεστε π.χ. "MHNYMATA" επιλογή της ώρας υποβολής και νούμερο τηλεφώνου ή email.

 

Είναι πολύ εύκολο και υποθέτω ότι όσο πιο πολλοί το υποβάλλουν τόσο πιο πιθανό είναι να διορθωθεί με κάποιο update ή έστω με κάποια επίσημη πληροφόρηση τι πρέπει να αλλαχθεί/τροποποιηθεί προκειμένου να διορθωθεί το πρόβλημα.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως παίζει ρόλο σε ποια χώρα είναι ρυθμισμένο το τηλέφωνο;

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ το έχω σε ΕΝ και δεν μπορώ μέσω των ρυθμίσεων να το αλλάξω. Θέλει να επέμβω στο αρχείο

Link to comment
Share on other sites

Μήπως παίζει ρόλο σε ποια χώρα είναι ρυθμισμένο το τηλέφωνο;

 

----- προσθήκη μηνύματος 75 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ το έχω σε ΕΝ και δεν μπορώ μέσω των ρυθμίσεων να το αλλάξω. Θέλει να επέμβω στο αρχείο

Όχι γιατί χωρίς να αλλάξω κάτι ήρθε την δεύτερη φορά. Την πρώτη όχι.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι γιατί χωρίς να αλλάξω κάτι ήρθε την δεύτερη φορά. Την πρώτη όχι.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Από την στιγμή που έχεις custom rom δεν μπορούμε να βγάλουμε συμπεράσματα για εμάς που έχουμε την 11.0.2.

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Όχι γιατί χωρίς να αλλάξω κάτι ήρθε την δεύτερη φορά. Την πρώτη όχι.

 

Πάντως είχε αναφερθεί ότι το πρώτο μήνυμα υπήρξαν κάμποσοι που δεν το πήραν και θα εξέταζαν το θέμα. Πιθανώς κάτι να βελτίωσαν.

Link to comment
Share on other sites

στο δικο μου δεν ηρθε τιποτα και τις δυο φορες.

και ειναι μανισιο

Link to comment
Share on other sites

Από ανάρτηση στο θέμα του MiA1:

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Έρχονται όπου θέλουν, δεν είναι θέμα ρύθμισης* ή κινητού ή κάρτας sim, μη ψάχνεσαι άδικα.

 

*Εκτός αν τους έχεις απενεργοποιήσει εσύ που είναι πολύ δύσκολο να μη το θυμάσαι

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Άρα πιθανόν δεν είναι θέμα μόνον του μοντέλου μας.Βέβαια η γυναίκα μου με MiA1 το πήρε και τις 2 φορές χωρίς να κάνει κάτι!!!!

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον μπείτε στο 112.gr και βάλτε ότι δεν έχετε smartphone, κάντε εγγραφή να σας έρχεται μέσω τηλεφωνικής κλήσης η ειδοποίηση, μιας και δε νομίζω να λυθεί το πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον μπείτε στο 112.gr και βάλτε ότι δεν έχετε smartphone, κάντε εγγραφή να σας έρχεται μέσω τηλεφωνικής κλήσης η ειδοποίηση, μιας και δε νομίζω να λυθεί το πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έκανα εγγραφή και περιμένω να δω το επόμενο μήνυμα. Αυτό που δεν κατάλαβα είναι γιατί έχει υποχρεωτικό πεδίο το αφμ. Ακόμα κι εκεί κάποια μαϊμουδιά πάνε να κάνουν είμαι σίγουρος. :ninja:

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

Και αυτό με το αφμ και το υποχρεωτικό σταθερό τηλέφωνο. Πχ οι γονείς μου έχουν μόνο κινητό όποτε έβαλα ένα νούμερο που να μην υπάρχει με αριθμό από 200 γιατί αλλιώς δεν προχωράει

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και αυτό με το αφμ και το υποχρεωτικό σταθερό τηλέφωνο. Πχ οι γονείς μου έχουν μόνο κινητό όποτε έβαλα ένα νούμερο που να μην υπάρχει με αριθμό από 200 γιατί αλλιώς δεν προχωράει

 

Στάλθηκε από το Redmi 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μα αν δεν κάνω λάθος τα τηλέφωνα τα έχουν από το taxisnet? Άλλωστε τα πρώτα προειδοποιητικά μηνύματα για τον κορονοιό με μαζικά email στάλθηκαν σε όλους τους φορολογούμενους από εκεί.Τώρα εάν στέλνουν σε όλα τα τηλέφωνα που δηλώνονται από τις εταιρίες κινητής δεν το ξέρω (εάν όμως το κάνανε όσοι έχουν δίκαρτο τηλέφωνο δεν θα λάμβαναν το ίδιο μήνυμα 2 φορές??-εάν αυτό έχει συμβεί σε κάποιους με δίκαρτο τηλέφωνο άς ενημερώσουν).

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ λίγο την βοήθεια σας.

Σε κινητο με την τελευταία stable 11 εκανα local backup τα βασικά wifi ρυθμίσεις κλπ .

Έκανα hard reset και προσπαθώ να τα επαναφέρω.

Ενω βλέπει κανονικά τα αρχεία μου βγάζει σφάλμα there is not enough space.

Το κινητό είναι άδειο και βγαζει το σφάλμα ακόμα και αν προσπαθώ να επαναφέρω ενα τα αρχεία.

Ακόμα βγάζει το μύνημα οταν προσπαθήσω να κάνω καινούργιο backup.

Link to comment
Share on other sites

Ήθελε sd η *******.

Να κάνεις ενα backup καινούργιο.

Και μετά να διαβάσει αυτό που είχα περάσει ξανά στην internal.

 

ΕΡΩΤΗΜΑ

Που να πάω να.μου αλλάξουν μπαταρία στην Αθήνα?

Μάλλον δεν ήταν θέμα hard reset το ότι έπεφτε πολυ γρήγορα.

Είναι και οι μέρες περίεργες.

Link to comment
Share on other sites

Μα αν δεν κάνω λάθος τα τηλέφωνα τα έχουν από το taxisnet? Άλλωστε τα πρώτα προειδοποιητικά μηνύματα για τον κορονοιό με μαζικά email στάλθηκαν σε όλους τους φορολογούμενους από εκεί.Τώρα εάν στέλνουν σε όλα τα τηλέφωνα που δηλώνονται από τις εταιρίες κινητής δεν το ξέρω (εάν όμως το κάνανε όσοι έχουν δίκαρτο τηλέφωνο δεν θα λάμβαναν το ίδιο μήνυμα 2 φορές??-εάν αυτό έχει συμβεί σε κάποιους με δίκαρτο τηλέφωνο άς ενημερώσουν).
Βλέπω ότι απεστάλη κι άλλο μήνυμα. Αυτή τη φορά λοιπόν όπως είπα είχα κάνει εγγραφή. Λοιπόν τσάμπα το αφμ και το σταθερό αλλά και το email που ήθελαν. Δεν ελήφθη τίποτα και πουθενά. Μάλλον κάνουν οικονομία στα μηνύματα δεν εξηγείται αλλιώς. Θυμάμαι ότι στην εγγραφή έλεγε ότι θα γίνοταν ενημέρωση και με email. Μας έγραψαν κανονικά στα :X
http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι απεστάλη κι άλλο μήνυμα. Αυτή τη φορά λοιπόν όπως είπα είχα κάνει εγγραφή. Λοιπόν τσάμπα το αφμ και το σταθερό αλλά και το email που ήθελαν. Δεν ελήφθη τίποτα και πουθενά. Μάλλον κάνουν οικονομία στα μηνύματα δεν εξηγείται αλλιώς. Θυμάμαι ότι στην εγγραφή έλεγε ότι θα γίνοταν ενημέρωση και με email. Μας έγραψαν κανονικά στα :X

 

Λοιπόν στης γυναίκας μου με ΜiA1 που έχει Cosmote(καρτοκινητό) και WInd (F2g) ήρθε 2 φορές!!

Στον γιο μου με Μι9Τpro με Vodafone(CU) και Cosmote(What's up) ήρθε επίσης 2 φορές!!

Σε εμένα με Wind(F2g) και Vodafone(CU) δεν ήρθε καμία.

Άρα συμπέρασμα δικό μου:

1. Φταίει το τηλέφωνό μας ή η rom ή κάποια ρύθμιση που δεν είναι εφικτή για κάποιο παράξενο λόγο (έχω πει ότι υπάρχει στο μενού "Ρυθμίσεις" των μηνυμάτων αλλά δεν οδηγεί σε κάποια επιλογή).

2. Μάλλον τελικά τα τηλέφωνα τα παίρνουν από τις εταιρίες και όχι από Taxisnet.

edit:δεν έκανα εγγραφή στο 112 που άλλωστε δεν θα έλυνε το πρόβλημα αυτό, απλώς υποτίθεται ότι θα στελνόταν email ή sms.

Edited by ath156

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...