Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε μενα πιάνει σχεδόν αμέσως.

 

 

Δοκιμάστε να αλλάξετε firmware

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

του άλλαξα και firmware δοκίμασα 4 εκδόσεις πίσω μαζί με την τελευταία global αλλά το πρόβλημα παρά μια μικρή βελτίωση πολύ μικρή όμως παραμένει το ίδιο τις περισσότερες φορές δεν κάνει πλοήγηση και από ότι βλέπω στο gps locker οι δορυφόροι που βρίσκει είναι λίγοι από 21 που ήταν παλιά και το υποδειγματικο λοκαρισμα τώρα είναι για τον...... μόλις 6 δορυφόρους βλέπει Edited by SR10RS
Link to comment
Share on other sites

του άλλαξα και firmware δοκίμασα 4 εκδόσεις πίσω μαζί με την τελευταία global αλλά το πρόβλημα παρά μια μικρή βελτίωση πολύ μικρή όμως παραμένει το ίδιο τις περισσότερες φορές δεν κάνει πλοήγηση και από ότι βλέπω στο gps locker οι δορυφόροι που βρίσκει είναι λίγοι από 21 που ήταν παλιά και το υποδειγματικο λοκαρισμα τώρα είναι για τον...... μόλις 6 δορυφόρους βλέπει

 

 

ξέρει κανείς γιατί δεν μου ανεβάζει τις φωτογραφίες?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες.

Εδω και καιρο αντιμετωπιζω προβλημα με SMS που δε λαμβανω. Συνεβαινε συχνα με SMS απο τραπεζα ή vpn code που επρεπε να κανω restart το κινητο για να λαβω το επομενο SMS (οχι το πρωτο καθως αυτο δεν ερχοταν ποτε). Νομιζα ομως οτι μονο εκει ειναι το προβλημα. Τελικα τις προαλλες μου ειχε στειλει SMS η παιδιατρος σε απαντηση ενος SMS που ειχα στειλει εγω και δεν το ελαβα ποτε. Το εμαθα οτι μου απαντησε οταν πηρα τηλ να μαθω την απαντηση και μου ειπε οτι απαντησε αμεσως στο SMS. Εχει κανεις καμια ιδεα τι παιζει?

Link to comment
Share on other sites

Σε μενα πιάνει σχεδόν αμέσως.

 

 

Δοκιμάστε να αλλάξετε firmware

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

mol μπορείς να ανεβασεις αν θέλεις το αρχείο gps.conf και flp.conf είναι στο system/etc

Edited by SR10RS
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμια έκδοση της gcam με νυχτερινη οραση που να μην εμφανιζει πράσινες τις φώτο της μπροστινης καμερας;

Ειχα βρει μια αλλά κατα διαστήματα εβγαζε error

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους, 2 ερωτήσεις!

 

1. Υπάρχει κάποια έκδοση της gcam που να δουλεύει χωρίς root;

2. Μπορείτε να μου προτείνετε κάποια αξιόπιστη μπαταρία γιατί έχει αρχίσει και τα παίζει; Πρέπει να προσέξω κάτι;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν το θέμα με το gps λύθηκε τελικά είναι καθαρά θέμα της ΡΟΜ πέρασα μια fastboot την παλιά καλή 8.2.1.0 στοκ και τώρα βλέπει και τους γαλαξίες:) το θέμα είναι ότι δεν θέλω android 6:rolleyes: και γενικά τις στοκ καταστάσεις Edited by SR10RS
Link to comment
Share on other sites

Να μη δω για το αρχείο που ζήτησες???

 

 

Δοκίμασε ξανά να περάσεις την Ρομ που θέλεις. Πιστεύω θα στρώσει

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ναι αν δεν σου είναι δύσκολο το θέλω το gps.conf για παν ενδεχόμενο θα δοκιμάσω να περάσω κατευθείαν από στοκ miui 8.2.1.0 την 9αρα να δω παρεμπιπτόντως δοκίμασα και την RR android 9 νομίζω μου έκανε καλύτερη αίσθηση από την PIE θα δοκιμάσω και το oreo αλλά έχω προσανατολιστεί περισσότερο σε RR έκδοση

κατι αλλο με ποια εκδοση εισαι στην fox recovery 9 η 8.3?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ενα bug στην στοκ ρομ οπου αν γυρισεις μια φορά την ρύθμιση του gps απο το υψηλη ακριβεια στο μονο στην συσκευή μετα υπάρχει πρόβλημα ακόμα και αν επιλέγεις ξανα την υψηλή ακρίβεια. Και επειδη ειχα δοκιμασει αρκετές εκδοσεις της στοκ μπορώ να πω ότι ισχύει σε αρκετές αν οχι σε ολες.

 

Σε custom rom δεν εχω συναντησει τετοιο θέμα

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε το

 

https://www.sendspace.com/file/va4j2m

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

σε ευχαριστώ μόλις το δοκίμασα διαφορά καμία, μάλλον δεν είναι μόνο το gps.conf που παίζει ρόλο αλλά γενικά η ρομ. από τις λίγες δοκιμές που έκανα με τις ρομ κατέληξα στο εξής: καλύτερη ρομ με android 9 ως προς την απόδοση του τηλεφώνου μου άρεσε η RR 7.0.2 , με android 8.1 η LineageOS 15.1 στην οποία το GPS παίζει ναι μεν κανονικά αλλά με τίποτα δεν πιάνει την απόδοση της στοκ miui 8.2.1.0 στην οποία κλειδώνει μέχρι και 17 από τους 34 max που έχει δει κατά τα άλλα η LineageOS 15.1 δουλεύει απροβληματιστα χωρίς κανένα bug δοκίμασα και τις pie και την 9αρα και την 8,1 εννοείτε, τώρα καλύτερη κάμερα όσο σε στοκ αλλά και google camera νομίζω ήταν στην RR 7.0.2 μετά από όλα αυτά λοιπόν νομίζω η θα παραμείνω με την LineageOS 15.1 η θα ξαναγυρίσω στην μαμά ρομ 8.2.1.0 και ο κύριος λόγος το gps όπου λόγο δουλειάς μου είναι απαραίτητο

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ μόλις το δοκίμασα διαφορά καμία, μάλλον δεν είναι μόνο το gps.conf που παίζει ρόλο αλλά γενικά η ρομ. από τις λίγες δοκιμές που έκανα με τις ρομ κατέληξα στο εξής: καλύτερη ρομ με android 9 ως προς την απόδοση του τηλεφώνου μου άρεσε η RR 7.0.2 , με android 8.1 η LineageOS 15.1 στην οποία το GPS παίζει ναι μεν κανονικά αλλά με τίποτα δεν πιάνει την απόδοση της στοκ miui 8.2.1.0 στην οποία κλειδώνει μέχρι και 17 από τους 34 max που έχει δει κατά τα άλλα η LineageOS 15.1 δουλεύει απροβληματιστα χωρίς κανένα bug δοκίμασα και τις pie και την 9αρα και την 8,1 εννοείτε, τώρα καλύτερη κάμερα όσο σε στοκ αλλά και google camera νομίζω ήταν στην RR 7.0.2 μετά από όλα αυτά λοιπόν νομίζω η θα παραμείνω με την LineageOS 15.1 η θα ξαναγυρίσω στην μαμά ρομ 8.2.1.0 και ο κύριος λόγος το gps όπου λόγο δουλειάς μου είναι απαραίτητο

 

Μπορείς να χρησιμοποιήσεις όποια θέλεις. Έχω το κινητό από τον Μάρτιο του 17 , έχω χρησιμοποιήσει μόνο global από τότε μέχρι σήμερα. Σε όλες το GPS είχε την ίδια απόδοση εκτός από 2 miui 9 που δεν δούλευε ο διακόπτης της κουρτίνας και έπρεπε να ανοίξεις το GPS από τις ρυθμίσεις. Έχουμε 5 τέτοιες συσκευές στην οικογένεια , αγορασμενες από διαφορετικά μαγαζιά και κανένας από τους υπόλοιπους χρήστες δεν μου παραπονέθηκε για το GPS . Καταλήγω στο ότι πιθανόν να μην φταίει η ROM αλλά το firmware που έχεις πριν την περάσεις .

Link to comment
Share on other sites

ας μου θυμίσει κάποιος πως γυρίζουμε από beta rom xiaomi στην stable

 

περνώντας μια fastboot rom απλό κατεβάζεις την global και τέλος. το flash γίνεται βάζοντας το κινητό σε fastboot mode και μέσο pc ψαχτο λίγο είναι πολύ εύκολη διαδικασία που όπως και όλες έχει πάντα ένα ρίσκο, αυτά από μένα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά το πουλάω το εν λόγω κινητό λόγω απόκτησης νέου. Είναι σε τέλεια κατάσταση με τζαμάκι και θήκη από την πρώτη ώρα λειτουργίας του. Οποίος ενδιαφέρεται και είναι από Θεσσαλονίκη ας μου στείλει pm. Οποιοσδήποτε έλεγχος δεκτός.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έκανα ενα λάθος και γύρισα την sim 1 σε usa band.

Η xiaomi δεν έχει άλλη επιλογή να πατήσεις εκτός απο usa band οπότε για να επανέλθει θελει root και μια διαδικασία μετά, η πάλι root και μια λειτουργία που μπορεί κάποιος να βρεi στο network signal guru η πέρασμα lineage 15.1 όπως αναφέρει κάποιος.

 

Μιας και σκέφτομαι να προχωρήσω στο root θα ήθελα να μου πείτε τις διαφορές 15 με την 16 και ποια ειναι τα επίσημα site.

 

Σε ποια απο όλες τις εκδόσεις δουλεύουν τα περισσότερα, έχει αναβαθμίσεις και εχει και λειτουργίες οπως wifi calling, volte και 4k αλλά Eis στην κάμερα.

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Μου βγάζει τώρα τελευταία μια ενημέρωση του Mi Μusic στο play store, που όταν την κάνω μετά όταν πάω να ακούσω μουσική απ' το Mi Music με ταράζει στις διαφημίσεις. Όταν πάω κ βγάλω την ενημέρωση όλα κομπλέ. Γιατί με ταράζει στις διαφημίσεις αν κάνω την ενημέρωση;
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Μου βγάζει τώρα τελευταία μια ενημέρωση του Mi Μusic στο play store, που όταν την κάνω μετά όταν πάω να ακούσω μουσική απ' το Mi Music με ταράζει στις διαφημίσεις. Όταν πάω κ βγάλω την ενημέρωση όλα κομπλέ. Γιατί με ταράζει στις διαφημίσεις αν κάνω την ενημέρωση;

 

Γιατί ακριβώς αυτό θα προσθέτει η ενημέρωση.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...