Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας. Απο τις 6 σημερα το απογευμα στο τηλεφωνο σταματησε να λειτουργει το ηχειο.

Δεν μπορω να ακουσω ουτε video στο youtube ουτε οταν με καλει καποιος τον ηχο κλησης.

Πιστεψα αρχικα μηπως εχει γινει τιποτα με την θυρα των ακουστικων και δινει ψευδες σημα, οποτε και εβαλα αρκετες φορες το βυσμα των ακουστικων ματαια ομως απ οτι φανηκε.

Πηγα και στο μενου για το hardware test οπου επισης δεν ακουγα τιποτα.

Τι κανω παιδια?

Παω service?:(

το ειχα παθει και γω οταν ειχα το συγκεκριμενο τηλεφωνο και το πηγα σερβις και το εφτιαξαν σε μια μερα
Link to comment
Share on other sites

Εμένα την πήρε απο νωρίς αλλά μπορεί να φταίει το hard reset και το πέρασμα απο backup μετά.

 

Όσο για το προηγούμενο για να λέμε την αλήθεια και εγώ βολεύτηκα με την "σκατο-miui".

 

Σκεφτόμουν να περάσω στο mi max 3 μιας και έχει 800 αλλά εδω που είμαι αντιμετωπίζω πρόβλημα με το στήσιμο του δικτύου της wind και το πρόβλημα ξεπερνιέται το πιθανότερο με 4g plus.

 

Το mi max 3 νομίζω το έχει και αυτό κομμένο οπότε θέλει σκέψη.

 

Απο την άλλη ίσως και να το πάρω ποντάροντας οτι η wind δεν θα αφήσει αυτό το χάλια στήσιμο μιας και ανοίγει το volte σιγά-σιγά.

 

Η αλήθεια ειναι ότι είμαστε σε μια διαρκή αναβάθμιση τα τελευταία χρόνια αν και αυτό που συμβαίνει είναι ανεπίτρεπτο.

 

Δεν νομιζω να συνεχισει ετσι η Wind,θα το διορθωσει.Απλα κανει προχειροτητες και πειραματα τωρα στη περιοχη σου.

Εγω παντως θα πηγαινα σε Xiaomi,εφοσον με κοσμοτε που ειναι ο κυριος αριθμος μου δουλευει VoLTE και 4G.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Παιδιά έχω το συγκεκριμένο κινητό και έπεσε πριν από ένα μήνα λάδι πάνω και από τότε ανοίγει και λειτουργεί κανονικά και η αφή δουλεύει, μόνο που η οθόνη λαδόθηκε εσωτερικά και δεν λειτουργεί το ακουστικό και το μικρόφωνο όταν με παίρνουν τηλέφωνο.

Γνωρίζετε κάποιο κατάστημα που να επισκευάζει κινητά xiaomi και να είναι αξιόπιστο χωρίς όμως να είναι και ακριβό?

Γιατί δεν θέλω να το πάω στην αντιπροσωπεία, ξέρω οτι είναι πανάκριβα.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπέρασε τότε όλα τα αρχεία εκτός σπό τους χάρτες.

Σβήσε το φάκελο save και κάνε εκκαθάριση δεδομένων στην εφαρμογή.

έσβησα τα πάντα, δοκίμασα τα πάντα αλλά παραμένει μαύρη οθόνη στην αρχή δυστυχώς. και Israel και basasoft

 

primo μια χαρά σταθερή αξία!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το redmi 5 plus πήρε αναβάθμιση σε Oreo γνωρίζουμε αν και πότε θα γίνει και στο rn4; Εάν κάποιος γνωριζει κάτι ας μας ενημερώσει.Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Απίθανο να πάρει το rn4 oreo, μόνο σε unofficial υπάρχει.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7 GLOBAL) μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ας παίρνει αναβαθμίσεις ασφάλειας τακτικά και ας μην πάρει oreo......

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έσβησα τα πάντα, δοκίμασα τα πάντα αλλά παραμένει μαύρη οθόνη στην αρχή δυστυχώς. και Israel και basasoft

 

primo μια χαρά σταθερή αξία!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Κι εγώ προτιμώ το Primo αλλά δυστυχώς δουλεύει μέχρι Android 7.

Στο RN5 που φοράει 8.1 υποχρεωτικά NextGen.

Δοκίμασε πάντως και επανεγκατάσταση του apk.

Edited by anna2
Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

σε γειτονικό φόρουμ αναφέρθηκε ότι το primo δουλεύει στο Android 9 πάντως!!!!

έκανα και απεγκατασταση απκ και τα πάντα! στο αμαξι σε IQ μάρκα με Android 7.1.2 δουλεύουν και τα 2 igo!

Κι εγώ προτιμώ το Primo αλλά δυστυχώς δουλεύει μέχρι Android 7.

Στο RN5 που φοράει 8.1 υποχρεωρικά NextGen.

Δοκίμασε πάντως και επανεγκατάσταση του apk.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σε γειτονικό φόρουμ αναφέρθηκε ότι το primo δουλεύει στο Android 9 πάντως!!!!

έκανα και απεγκατασταση απκ και τα πάντα! στο αμαξι σε IQ μάρκα με Android 7.1.2 δουλεύουν και τα 2 igo!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Primo σε Android 9;

Χλωμό το κόβω......

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ προτιμώ το Primo αλλά δυστυχώς δουλεύει μέχρι Android 7.

Στο RN5 που φοράει 8.1 υποχρεωτικά NextGen.

Δοκίμασε πάντως και επανεγκατάσταση του apk.

Έχεις περάσει το τελευταίο update και σου δουλεύει το next-gen; Γιατί κι εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα σε RN5. Μαύρη οθόνη...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Primo σε Android 9;

Χλωμό το κόβω......

Σε miui 10 έχει αναφερθεί ότι τρέχει το primo

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχεις περάσει το τελευταίο update και σου δουλεύει το next-gen; Γιατί κι εγώ έχω το ίδιο πρόβλημα σε RN5. Μαύρη οθόνη...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε miui 10 έχει αναφερθεί ότι τρέχει το primo

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν εξαρτάται από το miui.

Εξαρτάται από την έκδοση Android.

Το NextGen στο RN5 τρέχει κανονικά.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, λόγω του ότι έχω αλλάξει συσκεύη, αν κάποιος ενδιαφέρεται το έχω στο συρτάρι και κάθετε..

p.m για λεπτομέριες.

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Απευθύνομαι στην παρέα, μήπως και κάποιος άλλος έχει αντιμετωπίσει και λύσει το ίδιο με το δικό μου πρόβλημα και πριν κάνω καμία "πατάτα":

Από τότε που αγόρασα το RN4 είμαι με lineageos 15.1 και δουλεύει χωρίς πρόβλημα. Μέχρι την ενημέρωση 21.8 τις έκανα μέσα από τις ρυθμίσεις (ενημερώσεις lineageos), πάντα με επιτυχία. Από την 28.8 (και τώρα την 4.9) η ενημέρωση δεν γίνεται μέσα από το λειτουργικό (βγάζει αποτυχία) και αν την προσπαθήσω από recovery (TWRP) βγάζει error 7 (το ίδιο λάθος βγάζει και αν πάω να εγκαταστήσω και παλιότερη rom, οπότε μάλλον δεν είναι θέμα rom).

Έχω δει διάφορες λύσεις, αλλά πριν αρχίσω τις δοκιμές θα ήθελα, αν κάποιος έζησε την εμπειρία και το έλυσε, μια δοκιμασμένη λύση, χωρίς χάσιμο δεδομένων.

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά...

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να περάσεις νεότερη έκδοση twrp

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ.

Έχω δοκιμάσει αρκετές (κάποιες δεν βλέπουν καν την εσωτερική μνήμη), το θέμα είναι ότι η εγκατάσταση κόβεται μέσα από τον os downloader, δεν φτάνει να κάνει rebοot σε recovery mode...

Link to comment
Share on other sites

Δεν εξαρτάται από το miui.

Εξαρτάται από την έκδοση Android.

Το NextGen στο RN5 τρέχει κανονικά.

Ποια rom έχεις; miui 9.6.4 ή κάποια άλλη;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Έχω δοκιμάσει αρκετές (κάποιες δεν βλέπουν καν την εσωτερική μνήμη), το θέμα είναι ότι η εγκατάσταση κόβεται μέσα από τον os downloader, δεν φτάνει να κάνει rebοot σε recovery mode...

 

Εγω βρηκα τη σωτηρια βαζωντας αυτη. Σε ολες ειχα αυτα τα προβληματα που λες... Ή δεν γινοταν η εγκατασταση ή δεν εβλεπαν την εωτερικη μνημη.

https://sourceforge.net/projects/orangefox/files/vince/

Δοκιμασε την...

Σαν τα Xiaomi τίποτα!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γνωρίζει κανείς αν θα πάρουμε ποτέ την έκδοση 8 Android?
Official δεν νομίζω. Υπάρχει μόνο σε unofficial rom

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7 GLOBAL) μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, την έβαλα, αλλά μία από τα ίδια (error 7 μέσα από τη recovery και "σφάλμα εγκατάστασης" στην "προκαταρκτική προετοιμασία ενημέρωσης" μέσα από την ενημέρωση από τις ρυθμίσεις...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω βρηκα τη σωτηρια βαζωντας αυτη. Σε ολες ειχα αυτα τα προβληματα που λες... Ή δεν γινοταν η εγκατασταση ή δεν εβλεπαν την εωτερικη μνημη.

https://sourceforge.net/projects/orangefox/files/vince/

Δοκιμασε την...

 

 

Ευχαριστώ, την έβαλα, αλλά μία από τα ίδια (error 7 μέσα από τη recovery και "σφάλμα εγκατάστασης" στην "προκαταρκτική προετοιμασία ενημέρωσης" μέσα από την ενημέρωση από τις ρυθμίσεις...

Link to comment
Share on other sites

Ποια rom έχεις; miui 9.6.4 ή κάποια άλλη;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχω custom miui από mi-globe.com.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα εχω ενα προβλημαμε την μπαταρια του note 4.Oταν το φορτιζω φτανει μεχρι το 94 με 97 και δεν με κραταει ουτε μερα.Εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων αλλα τιποτα δεν εγινε.Φοραει την τελευταια stable miui 9

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...