Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://dragon-tt.com/xx.aspx?id=2552

Γνήσια οθόνη κομπλέ θα βρεις εδώ.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7.8.7.9G) μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Οπως να ξέρετε οτι titanium και miui δεν τα πανε παντα καλά.. παντως με los 15.1 και gcam με κομπλε το βίντεο (βγηκε fix για το σκοτεινο βιντεο) πεταει το κινητό!

Μετά το πατατρακ που έπαθα και δε μπόρεσα να φλασαρω los, αναγκάζομαι να μείνω σε miui λόγω χρόνου!

Οοοοταν ξαναβρώ χρόνο θα κάνω την αλλαγή. Μέχρι τότε μιυι....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οταν ξαναστηνουμε το τηλ απο την αρχη ποιος ειναι ο καλυτερος τροπος να φτασουμε "κοντα" και οσο γρηγοροτερα η γενικοτερα ποιος ειναι ο σωστοτερος τροπος για επαναφορα?

 

Η google μου κανει επαναφορα ολων των εφαρμογων που ειχα αλλα μηπως ειναι καλυτερο να πατησω cancel και να κανω επαναφορα απο local backup η απο το miui cloud?

 

Τα εχω μπλεξει λιγο για πειτε.

Τελικα το γρηγοροτερα δεν με ενδιαφερει το καλυτερο ποιο ειναι?

το απολυτο combo ειναι να κανεις backup τις system εφαρμογες απο το ενσωματωμένο back up της miui και τις εφαρμογες που εχεις βαλει εσυ να τις κανεις με titanium.

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οπως να ξέρετε οτι titanium και miui δεν τα πανε παντα καλά.. παντως με los 15.1 και gcam με κομπλε το βίντεο (βγηκε fix για το σκοτεινο βιντεο) πεταει το κινητό!
μια χαρα τα πανε,το κανω συνεχεια.Γιατι το λες αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, όταν λαμβάνουμε για εισερχόμενη κλήση και έχουμε 2 SIM μέσα, πως βλέπουμε σε ποιον από τους 2 αριθμούς μας καλέσανε;

 

Κανείς δεν το ξέρει αυτό ρε παιδιά;

Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν το ξέρει αυτό ρε παιδιά;
Βγάζει δίπλα από το νούμερο το σηματάκι της σιμ με τον αριθμό 1 ή 2 ανάλογα σε ποια θέση έχεις την κάθε σιμ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το απολυτο combo ειναι να κανεις backup τις system εφαρμογες απο το ενσωματωμένο back up της miui και τις εφαρμογες που εχεις βαλει εσυ να τις κανεις με titanium.

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μια χαρα τα πανε,το κανω συνεχεια.Γιατι το λες αυτο?

 

Όσες φορες ειχα κανει back up με titanium σε miui πάντα μα παντα η επαναφορά ηταν μπέρδεμα!! Υπαρχαν και αλλοι χρήστες που ειχαν και εχουν το ιδιο προβλημα..και πολλες φορες δεν έβλεπε το back up η απλα δεν αναγνωριζε το root!ασε εχω καεί αρκετές φορές!!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Έχω κατεβάσει την εφαρμογή ipay της Εθνικής αλλά δεν μπορώ να κάνω ανέπαφες συναλλαγές. Κάνω κάτι λάθος;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by timkos40
Link to comment
Share on other sites

Οπως να ξέρετε οτι titanium και miui δεν τα πανε παντα καλά.. παντως με los 15.1 και gcam με κομπλε το βίντεο (βγηκε fix για το σκοτεινο βιντεο) πεταει το κινητό!

 

Καλησπέρα. Έχεις πρόχειρο το link για την gcam που αναφέρεσαι?

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει NFC στο RN4 για τις ανέπαφες.
Άρα δεν κάνουμε ανέπαφες παρά μόνο μέσω QR?

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχεις πρόχειρο το link για την gcam που αναφέρεσαι?
https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/

Του Urikill το port απευθυνεται καθαρα στο δικο μας κινητο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδες αν κανω βαθια εκκαθάριση που λεει το κινητο εχω περιπου 3 γκιγκα, θα σβηστουν τιποτα αρχεια φωτο βιντεο η εφσρμογες; η απλα σκουπιδια;
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Παιδες αν κανω βαθια εκκαθάριση που λεει το κινητο εχω περιπου 3 γκιγκα, θα σβηστουν τιποτα αρχεια φωτο βιντεο η εφσρμογες; η απλα σκουπιδια;

 

Έχω την εντύπωση πως με το deep clean σε βάζει να σβήσεις φώτο που έχεις τραβήξει πριν μήνες και δε τις βλέπεις όπως και εφαρμογές που δεν πολυχρησιμοποιεις. Γενικά αρχεία που χρησιμοποιείς σπάνια.

Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν κάνουμε ανέπαφες παρά μόνο μέσω QR?

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ακριβώς

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βγάζει δίπλα από το νούμερο το σηματάκι της σιμ με τον αριθμό 1 ή 2 ανάλογα σε ποια θέση έχεις την κάθε σιμ.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πωωπω στραβομάρα...:wacko:

Thaaanks. :)

Link to comment
Share on other sites

Όσες φορες ειχα κανει back up με titanium σε miui πάντα μα παντα η επαναφορά ηταν μπέρδεμα!! Υπαρχαν και αλλοι χρήστες που ειχαν και εχουν το ιδιο προβλημα..και πολλες φορες δεν έβλεπε το back up η απλα δεν αναγνωριζε το root!ασε εχω καεί αρκετές φορές!!
Αυτο νομιζω συνεβη περυσι για κανα μηνα στην αλλαγη απο miui 8 σε 9,το ειχα συναντησει κι εγω και ηταν προβλημα της miui.

 

Aπο τοτε δουλευει τελεια,το χρησιμοποιω συνεχεια

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει το εξής, όταν φορτίζω το κινητό και φτάσει στο 100% αν το βγάλω από το φορτιστή χωρίς να το ανοίξω πέφτει πολύ γρήγορα στο 99. Αν το ανοίξω ενώ είναι στη πρίζα και το βγάλω αφού μπουταρει πέφτει πολύ ποιο αργά στο 99.
Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει το εξής, όταν φορτίζω το κινητό και φτάσει στο 100% αν το βγάλω από το φορτιστή χωρίς να το ανοίξω πέφτει πολύ γρήγορα στο 99. Αν το ανοίξω ενώ είναι στη πρίζα και το βγάλω αφού μπουταρει πέφτει πολύ ποιο αργά στο 99.
Λογικό δεν είναι? Δεν χρησιμοποιεί την μπαταρία στην πρώτη περίπτωση για την εκκίνηση της συσκευής?

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Aκομα και μετα το hard reset να πω ότι αν εξαιρέσουμε Επιτέλους την προσθήκη live icons αριστερά στην status bar η miui 10 τουλάχιστον στα πρώτα 2 update είναι αρκετά προβληματική.

Το τηλέφωνο δυσκολεύεται στα resents όπως αναφέρθηκε, στην κουρτίνα, σε εκκίνηση προγραμμάτων και γενικότερα σχεδόν σέρνεται.

Link to comment
Share on other sites

Aκομα και μετα το hard reset να πω ότι αν εξαιρέσουμε Επιτέλους την προσθήκη live icons αριστερά στην status bar η miui 10 τουλάχιστον στα πρώτα 2 update είναι αρκετά προβληματική.

Το τηλέφωνο δυσκολεύεται στα resents όπως αναφέρθηκε, στην κουρτίνα, σε εκκίνηση προγραμμάτων και γενικότερα σχεδόν σέρνεται.

εμένα παραδόξως, που γκρινιάζω συχνά, όλα λειτουργούν μια χαρά! χωρίς hard reset. λίγο τα νούμερα με τα αδιάβαστα μηνύματα, viber, whatsapp,κλήσεις στον νοβα δεν λειτουργούν καλά.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Aκομα και μετα το hard reset να πω ότι αν εξαιρέσουμε Επιτέλους την προσθήκη live icons αριστερά στην status bar η miui 10 τουλάχιστον στα πρώτα 2 update είναι αρκετά προβληματική.

Το τηλέφωνο δυσκολεύεται στα resents όπως αναφέρθηκε, στην κουρτίνα, σε εκκίνηση προγραμμάτων και γενικότερα σχεδόν σέρνεται.

Το φλασαρισμα aosp θα σε σώσει εσένα

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...