Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπέρα, έχω το συγκεκριμένο κινητό εδώ και περίπου 7-8 μήνες, αγορασμενο απο το mi-store στην Ελλάδα και παρατήρησα οτι η οθόνη άρχισε να παρουσιάζει σκιές (burn in) αν το λέω σωστά στο σημείο που ελιναι το πληκτρολόγιο και συγκεκειμένα με γκρι backround φαίνετε το G απο το γοογλε που είναι επάνω απο το πληκτρολόγιο αριστερά.

 

 

Είναι πολύ αρχή ακόμα και θα πρέπει κάποιος να το δεί με πολύ λεπτομέρεια για να το καταλάβει αλλά για να μη χειροτερεύεσει δε θα πρέπει να στείλω πίσω?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, έχω το συγκεκριμένο κινητό εδώ και περίπου 7-8 μήνες, αγορασμενο απο το mi-store στην Ελλάδα και παρατήρησα οτι η οθόνη άρχισε να παρουσιάζει σκιές (burn in) αν το λέω σωστά στο σημείο που ελιναι το πληκτρολόγιο και συγκεκειμένα με γκρι backround φαίνετε το G απο το γοογλε που είναι επάνω απο το πληκτρολόγιο αριστερά.

 

 

Είναι πολύ αρχή ακόμα και θα πρέπει κάποιος να το δεί με πολύ λεπτομέρεια για να το καταλάβει αλλά για να μη χειροτερεύεσει δε θα πρέπει να στείλω πίσω?

 

Πάρε ένα τηλέφωνο να δεις τι θα σου πούνε. Λογικά, θα σου πούνε να το στείλεις (ή να στείλουν αυτοί κούριερ να το πάρει - δεν ξέρω πως το κάνουν), για να το δουν στο service.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερο το lineageos σε ολα τι να λεμε τωρα....

 

Δεν θα κάτσω να αποδείξω οσα λεω γιατι δεν εχω χρονο, .Κανε δοκιμή και θα με θυμηθείς.

 

Πραγματικά δοκίμασε και θα δεις, η LOS στο δικό μου δίνει πολύ μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας, δουλεύουν τα πάντα πάντοτε, και είναι pure χωρίς παπατζιλίκια που δεν ξέρεις πως απενεργοποιούνται. Βέβαια εγώ δεν ήμουν πολύ εξοικειωμένος με το MIU και παιδευόμουν ενώ την LOS είναι σαν να την δούλευα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δοκίμασε και θα δεις, η LOS στο δικό μου δίνει πολύ μεγαλύτερη διάρκεια μπαταρίας, δουλεύουν τα πάντα πάντοτε, και είναι pure χωρίς παπατζιλίκια που δεν ξέρεις πως απενεργοποιούνται. Βέβαια εγώ δεν ήμουν πολύ εξοικειωμένος με το MIU και παιδευόμουν ενώ την LOS είναι σαν να την δούλευα πάντα.

 

δώσε λινκ με οδηγίες κλπ

Link to comment
Share on other sites

δώσε λινκ με οδηγίες κλπ

 

https://forum.xda-developers.com/redmi-note-4/xiaomi-redmi-note-4-snapdragon-roms-kernels-recoveries--other-development/rom-lineageos-15-0-t3690465

 

Κι εγω στη διαδικασία εγκατάστασης είμαι τωρα:D

Link to comment
Share on other sites

 

οκ την κατεβάζω μαι και τα gapps τα φλασσάρω και μου βγάζει το εξής μήνυμα αφου ξαναμπαίνει σε twrp

unmodified system partition

twrp can leav your system partition unmodified to make it easier for you to take official updates . twrp will be unable to prevent the stock rom from replacing twrp and will not offer to root your device

zip installations or adb operations may still modify the system partition

swip to allow modification.

εκανα swip αλλά πάλι το ίδιο βγάζει

τι γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

μετά από μαζεμένα λάθη κατάφερα και έσβησα τη ρομ και πλέον μπορώ να μπω μόνο σε Twrp και fastboot, υπάρχει κάποιος να βοηθήσει να περάσω ρομ?

 

προσπάθησα μέσα από sd card αλλά μου βγάζει faild to mount

καμια ιδέα?

Edited by mylw_4
Link to comment
Share on other sites

Όταν είσαι στο twrp και συνδέσεις το κινητό με το pc και έχεις σωστά τα driver θα δεις τον αποθηκ/κο χώρο στο pc περνά την Rom και flash από το twrp
Link to comment
Share on other sites

η ρομ έχει κατέβει σωστά ;; μπες twrp κάνε format data μετά reboot to recovery και μετά install

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πιστεύω να έχεις περάσει το σωστό twrp από εδώ https://forum.xda-developers.com/redmi-note-4/xiaomi-redmi-note-4-snapdragon-roms-kernels-recoveries--other-development/rom-lineageos-15-0-t3690465

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

η ρομ έχει κατέβει σωστά ;; μπες twrp κάνε format data μετά reboot to recovery και μετά install

 

----- προσθήκη μηνύματος 110 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πιστεύω να έχεις περάσει το σωστό twrp από εδώ https://forum.xda-developers.com/redmi-note-4/xiaomi-redmi-note-4-snapdragon-roms-kernels-recoveries--other-development/rom-lineageos-15-0-t3690465

Αυτό ήταν και το λάθος μου. Δεν είχα το σωστό twrp. Τεσπα. Ξαναπέρασα μετά κόπων και βασάνων την stable global

Link to comment
Share on other sites

Gapps οπωσδήποτε φλασαρεις αμέσως μετα τη ρομ.

 

Τι εννοείς; ακόμα και αν βάλω τη global stable πρέπει να φλασαρω Gapps?

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς; ακόμα και αν βάλω τη global stable πρέπει να φλασαρω Gapps?
Αρχηγέ αυτό ισχύει σε Rom που δεν έχει gapps σε miui rom που υπάρχουν τι να φλασαρεις;;

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7.8.6.25beta) μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Αν συζητουσατε εδω https://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=463831 για καστομ ρομς θα ηταν καλυτερα πιστεύω

 

Και θα με βοηθουσατε κιολας :D

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια να ρωτησω κατι οποιος ξερει μπορει να μου απαντήσει ... μου το κανει καμια 10 μερες αυτο δεν ξερω αμα πατησα κατι εγω κ γινεται συνεχεια αυτο... στο μεσατζερ εχω ενα θεμα κ καποιες φορες δν χτυπαει το κινητο ενω εχω μηνυμα... μου βγαζει αυτο εδω πανω πανω

 

36909171_10215047905103931_2357949775787065344_n.png

 

κ μετα παταω εκει που λεει οτι οι ειδοποιήσεις ειναι απενεργοποιημνες

και μου βγαζει αυτο εδω

 

36863982_10215048055907701_7675071949105

 

αλλα κ παλι μπορει μετα απο καποιες ωρες ενω δν εχω κανει κατι να μην μ ερχεται μηνυμα κ παλι θελει να κανω τα ιδια

Edited by Smile10
Link to comment
Share on other sites

μου κάνει εντύπωση που η stable παίρνει αναβαθμίσεις ενώ η beta όχι. τώρα τελευταία εννοώ.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Edited by ilka71
Link to comment
Share on other sites

μου κάνει εντύπωση που η stable παίρνει αναβαθμίσεις ενώ η beta όχι. τώρα τελευταία εννοώ.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Ετοιμάζεται η miui 10 λίγο υπομονή έρχεται.

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...