Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα, νέος κάτοχος και εγώ του τηλεφώνου.

Μια ερώτηση σχετικά με το wifi, παρατηρώ ότι δεν πιάνω καλή ταχύτητα. Υπάρχει κάτι που πρέπει να ενεργοποιήσω ή απλά δεν έχει καλό δεκτή το τηλ ;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η ταχύτητα ειναι του wifi τη δεδομενη στιγμη το τηλεφωνο οτι του δωσει θα τρέξει. Αν ειχε θεμα ο δέκτης δε θα επιανε απλα.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Με vdsl στα 36 στο speedtest μου βγαζει 32 οποτε ειναι μια χαρα απο θεμα ταχυτητας.

Αυτο που δεν μου αρεσει και δεν ξερω αν ειναι θεμα αναβαθμισης ειναι οτι δεν αναγνωριζει παντα το δαχτυλικο αποτυπωμα. Του εχω προσθεσει και αλλα 2 επειδη δεν ακουμπαει καθε φορα με τον ιδιο τροπο το δαχτυλο αλλα συνεχιζει να εχει θεματακια

Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου παντως με το που αγγιζω τον σενσορα ξεκλειδωνει σε χρονο dt.

Προερχομενος απο Vernee Thor που το δαχτυλικο αποτυπωμα δε δουλευε 1 στις 2, με αυτο που εχω 99% επιτυχια ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.

Μηπως εχει καποιο θεμα το δικο σου?

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασε κάποιος τώρα τελευταία από citismarket είναι global έκδοση με ευρωπαϊκο φορτιστή στην συσκευασία?Σε ερώτηση μου δεν το διευκρίνισαν αυτό με το φορτιστή

 

https://www.citismarket.com/tilefona/kinita-tilefona/android-smartphones/xiaomi-redmi-note-4-snapdragon-3gb-32gb-black.html

Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου παντως με το που αγγιζω τον σενσορα ξεκλειδωνει σε χρονο dt.

Προερχομενος απο Vernee Thor που το δαχτυλικο αποτυπωμα δε δουλευε 1 στις 2, με αυτο που εχω 99% επιτυχια ειμαι απολυτα ευχαριστημενος.

Μηπως εχει καποιο θεμα το δικο σου?

 

Δεν εχει θεμα να αργει αλλα να μην το αναγνωριζει καποιες φορες. Τελος παντων δεν ειναι κατι που να με απασχολει για να πω την αληθεια. Ισως να εχω πιο λιπαρα δαχτυλα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει θεμα να αργει αλλα να μην το αναγνωριζει καποιες φορες. Τελος παντων δεν ειναι κατι που να με απασχολει για να πω την αληθεια. Ισως να εχω πιο λιπαρα δαχτυλα :lol:

 

Χεχεχε.

Εμενα εχει επιτυχια κοντα στο 99% μεχρι τωρα. Παιζει στις 10 μερες που το εχω να το εχω ξεκλειδωσει πανω απο 200 φορες με το δαχτυλικο και να μην εχει αντιδρασει 2 φορες κι αυτες μαλλον ηταν δικο μου λαθος.

Link to comment
Share on other sites

Με vdsl στα 36 στο speedtest μου βγαζει 32 οποτε ειναι μια χαρα απο θεμα ταχυτητας.

Αυτο που δεν μου αρεσει και δεν ξερω αν ειναι θεμα αναβαθμισης ειναι οτι δεν αναγνωριζει παντα το δαχτυλικο αποτυπωμα. Του εχω προσθεσει και αλλα 2 επειδη δεν ακουμπαει καθε φορα με τον ιδιο τροπο το δαχτυλο αλλα συνεχιζει να εχει θεματακια

 

Οχι δεν ειναι θεμα αναβαθμισης εγω που εχω ολες τις αναβαθμισεις με μαμα κινητο παντα δεν εχει χαθεί το δαχτυλικο οπως ειπε καποιο παιδι και πιανει άμεσα οπως και να το τοποθετησω, πανω κατω πλαγια λοξα κλπ. Μηπως να καθαρίσεις λιγο τον αισθητηρα με ενα ελαφρα βρεγμενο πανακι; :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

@tolisth

Εγώ το αγόρασα χθες από uniphone. Global έκδοση μαζί με ευρωπαϊκό φορτιστή.

 

Και εγώ με το αποτύπωμα, κανένα πρόβλημα!! Το άλλο θέμα μου είναι ότι δεν μπορώ να διαγράψω ή να απενεργοποιήσω τις εφαρμογές της Google και κάποιες της miui

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by gr_hunter
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει θεμα να αργει αλλα να μην το αναγνωριζει καποιες φορες. Τελος παντων δεν ειναι κατι που να με απασχολει για να πω την αληθεια. Ισως να εχω πιο λιπαρα δαχτυλα :lol:

Μήπως δεν έχει διαβάσει σωστά το δαχτυλικό σου αποτύπωμα;

Σβήστο εντελώς και ξανασκάναρε το αλλά να επιμείνεις μέχρι να γίνουν μπλε όλες οι γραμούλες που σου δείχνει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, νέος κάτοχος και εγώ του τηλεφώνου.

Μια ερώτηση σχετικά με το wifi, παρατηρώ ότι δεν πιάνω καλή ταχύτητα. Υπάρχει κάτι που πρέπει να ενεργοποιήσω ή απλά δεν έχει καλό δεκτή το τηλ ;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φίλε μου εγώ στα τέλη Αυγούστου είχα πάρει το κινητό από citimarket και ήταν το Global Version. Όλα κομπλέ μέσα, εννοείται, με φορτιστές κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και καλώ σας βρήκα. Κάτοχος και εγώ πλέον του τηλεφώνου αγορασμένο από Drele στην έκδοση 3/32- μιας και δεν υπήρχε διαθέσιμη η μεγαλύτερή που ήθελά, και ήταν αδύνατον να μου το απαντήσουν- με Global Rom και ευρωπαϊκό φορτιστή. Και μένα μου ήρθε η νέα αναβάθμιση (V9.5.8.0.NCFMIFA), την οποία κάνω ευθύς αμέσως.
Link to comment
Share on other sites

Λιγη βοηθεια ποιο recovery να περασω ωστε να παραμεινω με την στοκ ρομ; Ειναι μονο το Red Wolf Recovery ή υπαρχει και καποια εκδοση του twrp;

Επισης ο τροπος για την εγκατασταση του ειναι μεσω fastboot γραφοντας fastboot flash recovery ονομασια_recovery.Img και απλα μετα επανεκκινηση;

Link to comment
Share on other sites

Λιγη βοηθεια ποιο recovery να περασω ωστε να παραμεινω με την στοκ ρομ; Ειναι μονο το Red Wolf Recovery ή υπαρχει και καποια εκδοση του twrp;

Επισης ο τροπος για την εγκατασταση του ειναι μεσω fastboot γραφοντας fastboot flash recovery ονομασια_recovery.Img και απλα μετα επανεκκινηση;

Όποιο recovery θες περνάς, δεν επηρεάζει τη ρομ. Ο τρόπος είναι αυτός που γράφεις.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν υπάρχει σημαντική βελτίωση της μπαταρίας. Λιιιιγι καλύτερα από πριν. Την αυτονομία της 9.2.1.0 δεν τη φτάνει με τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Η πρωτη απο αυτες ειναι η ρομ για την συσκευη μας http://en.miui.com/download-321.html; Και επισης μετα την εγκατασταση της θα χαθουν ολα τα δεδομενα;

 

Οσο αφορα αυτο που ελεγα με το fingerprint παρατηρησα πως δεν το αναγνωριζει την πρωτη φορα μετα απο επανεκκινηση. Οποιος μπορει ας το τσεκαρει

Edited by manthes
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι μετά την αναβάθμιση (9.5.8.0 σταθερή), ο καιρός δεν μου δείχνει τις καιρικές συνθήκες βάσει της τοποθεσίας που βρίσκομαι, αλλά της πολής που έχω προσθέσει εγώ χειροκίνητα. Η άδεια για χρήση τοποθεσίας στον καιρό είναι ενεργοποιημένη και η τοποθεσία είναι ρυθμισμένη σε υψηλή ακρίβεια όπως ήταν και πρίν άλλωστε. Τι μπορεί να φταίει;
Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάλι μετά την αναβάθμιση (9.5.8.0 σταθερή), ο καιρός δεν μου δείχνει τις καιρικές συνθήκες βάσει της τοποθεσίας που βρίσκομαι, αλλά της πολής που έχω προσθέσει εγώ χειροκίνητα. Η άδεια για χρήση τοποθεσίας στον καιρό είναι ενεργοποιημένη και η τοποθεσία είναι ρυθμισμένη σε υψηλή ακρίβεια όπως ήταν και πρίν άλλωστε. Τι μπορεί να φταίει;
Συνήθως αυτό είναι bug των server και όχι της ρομ
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Η πρωτη απο αυτες ειναι η ρομ για την συσκευη μας http://en.miui.com/download-321.html; Και επισης μετα την εγκατασταση της θα χαθουν ολα τα δεδομενα;

 

Οσο αφορα αυτο που ελεγα με το fingerprint παρατηρησα πως δεν το αναγνωριζει την πρωτη φορα μετα απο επανεκκινηση. Οποιος μπορει ας το τσεκαρει

 

Μετά από restart ξεκλειδώνει μόνο με pin, την πρώτη φορά με τα το αποτύπωμα δουλεύει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως η εφαρμογή καιρού της συσκευής είναι πολύ φτωχή σε ρυθμίσεις και επιλογές. Έκανα και εκκαθάριση όλων των δεδομένων της εφαρμογής και τώρα αν δεν κάνω προσθήκη πόλης δεν μου δείχνει τίποτα!
Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Πάντως η εφαρμογή καιρού της συσκευής είναι πολύ φτωχή σε ρυθμίσεις και επιλογές. Έκανα και εκκαθάριση όλων των δεδομένων της εφαρμογής και τώρα αν δεν κάνω προσθήκη πόλης δεν μου δείχνει τίποτα!

 

Αν και δε τη χρησιμοποιώ, όντως δε δουλεύει σωστά. Το θέμα είναι πως δεν μπορούμε να την αφαιρέσουμε

Link to comment
Share on other sites

Μετα από 4 μέρες χρήσης με την 9.5.8 stable ... η μόνη διαφορά που είδα ήταν ελάχιστα καλύτερη μπαταρία από την αμέσως προηγούμενη έκδοση...είχα περίπου 8 ώρες ενεργή οθόνη μέχρι το 18% μπαταρία και πήγε στις 8,5 ώρες...τις 10 ώρες περίπου που είχα με την πιο πιο προηγούμενη έκδοση...με τίποτε
Link to comment
Share on other sites

Πατάω πάνω στο φάκελο να κάνω απόκρυψη. Τον δείχνει πιο σκούρο αλλά δεν τον αποκρύπτει. Πως γίνεται?
Εδώ έχουμε κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

ενώ όταν βγάζω βίντεο κανονικά από το κινητό ο ήχος είναι γενικά καλός, στην εφαρμογή του instagram και συγκεκριμένα στα instagram stories ο ήχος του βίντεο είναι σχετικά αλλοιωμένος. Έχει κάποιος καμιά ιδέα τι μπορεί να φταίει γι αυτό; Αντιμετωπίζει και άλλος το ίδιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...