Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με την νέα έκδοση διορθώθηκε το πρόβλημα με το ποσοστό φόρτισης της μπαταρίας, επίσης προστέθηκε μια σελίδα με συντομεύσεις αν κάνεις αριστερά swipe από την κεντρική οθόνη.

Κάποιες αλλαγές στο μενού ρυθμίσεων, το σχετικά με το τηλέφωνο βγαίνει πλέον πρώτο πρώτο, όταν κατεβάζεις την μπάρα κάτω έχει μια γραμμή που λέει πόσα μβ καταναλώσεις σήμερα και πόσα αυτό τον μήνα.

Οταν υπάρχει κίνηση δεδομένων βγαίνουν βελάκια δίπλα από το σήμα του wi-fi η των δεδομένων. Νομίζω πως είναι και ένα τσακ πιο γρήγορο το κινητο, δεν είμαι σίγουρος για αυτό μπορεί να είναι και placebo..

Link to comment
Share on other sites

καποιος να ανεβασει το καινουργιο update να το βαλουμε και μεις που δε μας ηρθε ?
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς αναφέρεται ο πιο πάνω φίλος για Dev, Beta κλπ . Σε Global Stable δεν υπάρχει ενημέρωση :)
http://yoursmiles.org/tsmile/religion/t0807.gif
Link to comment
Share on other sites

Βάλε αυτό το app: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.wilysis.cellinfolite

Δεν χρειάζεται root απλά δεν μπορεί να σου δείξει τη δυνατότητα σύνδεσης σε Β20 αλλά αν είσαι συνδεδεμένος με αυτή τη μπάντα σου το λέει. Και μια και το δοκίμαζα πρόσφατα σε μια εκδρομή -έχω μια κάρτα Wind και μια Cosmote- που έκανα μέχρι απέναντι στην Εύβοια και πίσω, κατά τη διάσχιση του Ευβοϊκού (Αγ. Μαρίνα-Στύρα) από Στύρα προς Αγ. Μαρίνα αλλά και προς την Κάρυστο σε διάφορα σημεία, διαπίστωσα ότι η Cosmote παίζει πολύ με Β20. Περισσότερο από τη Wind. Συνεπώς αυτές οι φήμες που συνεχίζουν περί του ότι (μόνο) "Wind=B20" δεν έχουν πια καμία σχέση με την πραγματικότητα. Η Β20 αρχίζει να γίνεται απαραίτητη όποιο δίκτυο και να έχουμε και τηλέφωνα χωρίς αυτή είναι "ανάπηρα".

 

Σε ποιό πεδίο ή υπομενού του γράφει αυτό περί της B20;

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μια ερώτηση έμενα που δεν είναι το κλομπαλ εχω την 9.0.5.0 θα πάρει αναβάθμιση???? πρέπει να κάνω κάτι η άπλα θα έρθει και ποια θα ερθει ? ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω εγώ που έχω ροοταρισμενη συσκευή έστω και με Red wolf twrp δεν θα δω οτα rom. Σωστά;

 

αν εχεις redwolf κανονικα θα παιξει το ota.Απλα ισως μετα χρειαστει να ξαναρουταρεις μεσω redwolf.

Link to comment
Share on other sites

Αφου ρε παιδιά ειναι nightly stable λέμε δεν την παιρνουν ολοι. Κάντε λιγο υπομονη
Link to comment
Share on other sites

Ωραία

αν εχεις redwolf κανονικα θα παιξει το ota.Απλα ισως μετα χρειαστει να ξαναρουταρεις μεσω redwolf.

Είναι κανείς που αναβάθμισε σε 9.0.7 μέσω Ταϊβάν και να του ήρθε και η επόμενη; ή από 9.0.5 τους ήρθε η 9.2.1?

Link to comment
Share on other sites

Από το γεγονός ότι εδώ και πολλές μέρες η 9.0.7 δεν επεκτείνεται πέραν της Ταϊβάν και τώρα φαίνεται πως η 9.2 δίνεται πιο μαζικά σε νάιτλι, περιμένουμε αυτή με το καλό σε σταθερή.
Link to comment
Share on other sites

Σε ποιό πεδίο ή υπομενού του γράφει αυτό περί της B20;

Εδώ: Screenshot_band.jpg

Σου έβαλα και κίτρινα πλαίσια και βελάκια.

Γράφει τη μπάντα που είσαι συνδεδεμένος εκείνη τη στιγμή ξαναλέω . Αν πετύχεις δηλαδή σύνδεση με κεραία που εκπέμπει σε Β20 θα δεις το 20. Αυτό είναι και το μειονέκτημα του συγκεκριμένου app σε σχέση με το Network Guru Signal το οποίο όμως απαιτεί root, αλλά η δουλειά γίνεται.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από το γεγονός ότι εδώ και πολλές μέρες η 9.0.7 δεν επεκτείνεται πέραν της Ταϊβάν και τώρα φαίνεται πως η 9.2 δίνεται πιο μαζικά σε νάιτλι, περιμένουμε αυτή με το καλό σε σταθερή.

 

Υπάρχουν λόγοι που οι κατασκευαστές κινητών δίνουν πολλές φορές μια νέα έκδοση -αρχικά τουλάχιστον- σε ορισμένες μόνο χώρες και όχι σε όλες. Οι "πατέντες" του να αλλάζουν μερικοί τη χώρα μπορεί να δημιουργήσουν προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μια ερώτηση έμενα που δεν είναι το κλομπαλ εχω την 9.0.5.0 θα πάρει αναβάθμιση???? πρέπει να κάνω κάτι η άπλα θα έρθει και ποια θα ερθει ? ευχαριστώ
Mido είναι και το δικό σου την ίδια ρομ με το global φοράει υπομονή και θα έρθει.

 

Στάλθηκε από το HM_NOTE_1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Mido είναι και το δικό σου την ίδια ρομ με το global φοράει υπομονή και θα έρθει.

 

Στάλθηκε από το HM_NOTE_1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Βγαζει καλυτερες φωτογραφιες με την τελευταια dev η ιδεα μου ειναι;

Ειχα παει σε ενα παιδικο παρτυ εχθες και βαρεθηκα να παρω μαζι A6000 35/1.8 & 18-105/4 και εβγαλα μερικες με το κινητο και μου φανηκαν καλες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κάτοχος του εν λόγω κινητού και θέλω να μάθω εαν μπορώ κάποιες εφαρμογές πχ. Google Drive να τις απενεργοποιήσω. Έψαξα αλλά δεν μου δίνει επιλογή για κάτι τέτοιο.
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ την εφαρμογή και κατευθείαν είδα ότι με vodafone είμαι συνδεδεμένος στην β20.

Πάντως το κντ έχει μερικά θεματακια:

1. Χάνω κλήσεις όταν είμαι στο σπίτι (το κινητό λόγω κακού σχετικά σήματος στο σπίτι ακροβατεί συνεχώς ανάμεσα σε 3g και gsm, δεν το βάζω 4g γιατί το χρησιμοποιώ στην δεύτερη σιμ που έχει τα δεδομένα).

2. Όταν το βάζω DND η αθόρυβο μέσω των πλήκτρων έντασης παραμένει αθόρυβο όταν το βγάζω και στρώνει μόνο με επανακινηση.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα και εγώ την εφαρμογή και κατευθείαν είδα ότι με vodafone είμαι συνδεδεμένος στην β20.

Πάντως το κντ έχει μερικά θεματακια:

1. Χάνω κλήσεις όταν είμαι στο σπίτι (το κινητό λόγω κακού σχετικά σήματος στο σπίτι ακροβατεί συνεχώς ανάμεσα σε 3g και gsm, δεν το βάζω 4g γιατί το χρησιμοποιώ στην δεύτερη σιμ που έχει τα δεδομένα).

2. Όταν το βάζω DND η αθόρυβο μέσω των πλήκτρων έντασης παραμένει αθόρυβο όταν το βγάζω και στρώνει μόνο με επανακινηση.

Αν δεν έχεις καλό σήμα ίσως είναι προτιμότερο να το βάζεις στο gsm μόνο, για σταθερότητα σήματος.

 

From the middle of nowhere to the center of everywhere.. through my Redmi Note 4

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχεις καλό σήμα ίσως είναι προτιμότερο να το βάζεις στο gsm μόνο, για σταθερότητα σήματος.

 

From the middle of nowhere to the center of everywhere.. through my Redmi Note 4

 

Το σκέφτηκα και εγώ αλλά δεν υπάρχει αυτή η επιλογή στην δεύτερη κάρτα. Υπάρχει μόνο στην μια σιμ στην οποία έχω υποχρεωτικά 4g. Μήπως υπάρχει κάποια εφαρμογή που το κάνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτηκα και εγώ αλλά δεν υπάρχει αυτή η επιλογή στην δεύτερη κάρτα. Υπάρχει μόνο στην μια σιμ στην οποία έχω υποχρεωτικά 4g. Μήπως υπάρχει κάποια εφαρμογή που το κάνει αυτό;

Δεν χρειάζεται εφαρμογή.

Διάβασε στην πρώτη σελίδα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...