Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ε αφου επεσες κατηγορια τι περιμενες?ας αγοραζες το s8 :!:

καλα οτι ναναι. :wacko: Τι σχεση εχει η κατηγορια με το οτι η οθονη χαραζεται με το παραμικρο. :blink:

Δλδ το G5 που εχει gorilla glass ειναι ιδια κατηγορια με το Νοτε4? Η μηπως το Α1? δεν ξερω πως τα θεωρεις, αλλα εμενα αυτα μου φαινονται ιδια κατηγορια ολα.

Link to comment
Share on other sites

καλα οτι ναναι. :wacko: Τι σχεση εχει η κατηγορια με το οτι η οθονη χαραζεται με το παραμικρο. :blink:

Δλδ το G5 που εχει gorilla glass ειναι ιδια κατηγορια με το Νοτε4? Η μηπως το Α1? δεν ξερω πως τα θεωρεις, αλλα εμενα αυτα μου φαινονται ιδια κατηγορια ολα.

 

Δηλαδή θα συγκρίνω budget κινητό με ναυαρχίδες??? Εκτός των κινητών που λες εδώ πριν έκανες αναφορά και στα S5 και S7 αν δεν κάνω λάθος.

Edited by djkostas20

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Λίγη βοήθεια οποίος ξέρει.

Έχω ένα θέμα με το Hotspot. Δίνω ίντερνετ στο Ταμπλετ κι ενώ συνδέεται δεν έχει ίντερνετ. Το δοκίμασα και με άλλες συσκευές και σε όλες συμβαίνει το ίδιο. Βγάζει μήνυμα ότι είναι συνδεδεμένο κανονικά, αλλά χωρίς ίντερνετ.

Υπάρχει κάπου κάποια ρύθμιση μου μπορεί να έχω ενεργοποιήσει κάποια φραγή ή κάτι τέτοιο;

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!

Ψάχνοντας βρήκα αυτό:

Αγορά απο εδώ: https://www.aliexpress.com/store/product/2Pcs-Lot-Triple-Enhanced-Plating-Anti-fingerprint-Explosion-proof-HD-2-5D-Tempered-Glass-Film-for/823174_32803479428.html?af=291541&cv=9301928&cn=43ox8l0aaxwahr92wzcntilp3eaazlz0&dp=v5_43ox8l0aaxwahr92wzcntilp3eaazlz0&mall_affr=pr1&aff_platform=aaf&cpt=1507016027027&sk=eub6yrrBy&aff_trace_key=763fa088785143cea23ac828585ae005-1507016027027-01307-eub6yrrBy&terminal_id=edd9e36a9ed4436cbce0a83408f90bb8

Έχει δύο επιλογές για διαφανές tempered glass. Η δεύτερη είναι η πιό καλή.

Στο δικό μου δοκίμασα και πέρασα το γυαλί με μπατονέτα ελαφρώς ακουμπισμένη σε baby oil, καλά στεγνωμένη για να φύγει το περιτό λάδι και διορθώθηκε κάπως.

Απο ότι καταλαβαίνω αυτό το υγρό πρέπει να είναι σιλικόνη.

Βρήκα όμως και σκέτο το λαδάκι σε δύο διαφορετικές συσκευασίες.

Α) Ελάχιστη παραγγελία 10 τεμάχια χωρίς έξοδα αποστολής: https://www.aliexpress.com/store/product/10pcs-lot-Tempered-Glass-White-Edge-Revising-Liquid-with-Brush-For-iPhone-Xiaomi-Screen-Protector-White/823174_32802886813.html?spm=2114.12010612.0.0.5d978368AGb64g

Β) Επιλογή όσων τεμαχίων θέλουμε με έξοδα αποστολής:

1) https://www.aliexpress.com/item/Tempered-Glass-White-Edge-Eliminate-Liquid-For-Phone-Arc-Edge-Models-Screen-Protector-Border-Filling-Revising/32820035645.html?spm=2114.12010108.1000023.2.79ada82tECv8q

2) https://www.aliexpress.com/item/Tempered-Glass-White-Edge-Eliminate-Liquid-For-Phone-Arc-Edge-Models-Screen-Protector-Border-Filling-Revise/32820063352.html?spm=2114.12010108.1000023.1.34345286Ji5zib

Edited by MUSICMANIAC
*Ο γνωστικός άνθρωπος αναγνωρίζει τον αμαθή, γιατί υπήρξε κι ο ίδιος αμαθής. Αντίθετα, ο αμαθής δεν αναγνωρίζει τον γνωστικό, γιατί αυτός ο ίδιος δεν υπήρξε ποτέ γνωστικός* . (Σενέκας) .
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι ειμαι αναμεσα σε αυτες τις δυο.....

 

https://www.ebulk.gr/xiaomi-screen-protectors/lenuo-cf-soft-edge-full-screen-tempered-glass-screen-film-for-xiaomi-redmi-note-4x-black-t10353649a

 

https://www.ebulk.gr/xiaomi-screen-protectors/imak-2pcs-full-screen-soft-hydrogel-protector-films-for-xiaomi-redmi-note-4x-t10353388a

 

Μαλλον θα προτιμησω την πρωτη που εχει τα μαυρα περιθωρια, οπως ακριβως και η οθονη του κινητου.

 

Εχει βαλει κανεις καποια για να μου πει εντυπωσεις;

 

Στάλθηκε από το Xiaomi Redmi Note 4 χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by jimteo
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Λίγη βοήθεια οποίος ξέρει.

Έχω ένα θέμα με το Hotspot. Δίνω ίντερνετ στο Ταμπλετ κι ενώ συνδέεται δεν έχει ίντερνετ. Το δοκίμασα και με άλλες συσκευές και σε όλες συμβαίνει το ίδιο. Βγάζει μήνυμα ότι είναι συνδεδεμένο κανονικά, αλλά χωρίς ίντερνετ.

Υπάρχει κάπου κάποια ρύθμιση μου μπορεί να έχω ενεργοποιήσει κάποια φραγή ή κάτι τέτοιο;

Εχει αναφερθεί και λίγες σελίδες πιο πίσω ότι το hotspot είναι προβληματικό (μια δουλεύει-3 δεν δουλεύει, τουλάχιστον σε εμένα). Εγώ την τελευταία φορά που δούλεψε σωστά είχα το κινητό με μια κάρτα sim (από 2 που έχω συνήθως).

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Εγω δε συμφωνω οτι ειναι προβληματικο σε εμενα δουλευε ολο το καλοκαιρι απροσκοπτα με συνδεμενες 2 συσκευες τουλαχιστον.
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Εγω δε συμφωνω οτι ειναι προβληματικο σε εμενα δουλευε ολο το καλοκαιρι απροσκοπτα με συνδεμενες 2 συσκευες τουλαχιστον.

Τώρα το δοκίμασες; Και σε μενα δούλευε κανονικότατα πριν την τελευταία αναβάθμιση (8.5.8.0 stable OTA)

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, γνωρίζει κανείς γιατί πολλές φορές δεν κάνει αυτόματα sync το gmail?

Επίσης, πως γίνεται να δείχνει απόσπασμα από τα emails και sms στα notifications?

Link to comment
Share on other sites

Εχει αναφερθεί και λίγες σελίδες πιο πίσω ότι το hotspot είναι προβληματικό (μια δουλεύει-3 δεν δουλεύει, τουλάχιστον σε εμένα). Εγώ την τελευταία φορά που δούλεψε σωστά είχα το κινητό με μια κάρτα sim (από 2 που έχω συνήθως).

Χρησιμοποιείς και bluetooth? Απ' ότι έχω καταλάβει, μάλλον δεν υπάρχει πολύ καλός διαχωρισμός του bt με το wifi στα 2.4GHz...

Link to comment
Share on other sites

Τώρα το δοκίμασες; Και σε μενα δούλευε κανονικότατα πριν την τελευταία αναβάθμιση (8.5.8.0 stable OTA)

 

Προχτες για μια ωρα που το χρησιμοπιιησα δούλευε κανονικα, αλλα θα το δοκιμασω παλι αποψε.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει καμιά ρύθμιση για τον αισθητήρα όταν μιλάω, το τηλέφωνο το βάζω στον ώμο και ανοίγει η οθόνη και πατιούνται όλα. με κανένα άλλο τηλέφωνο δεν είχα αυτό το πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το viber σε εσάς δουλεύει κανονικά; Εγώ αν δεν μπω στην εφαρμογή δεν εμφανίζει τα μηνύματα που μου έχουν στείλει. Είχα πχ να μπω από το πρωί και όταν μπήκα αργά το απόγευμα είδα τα μηνύματα. Και μάλιστα ένα μήνυμα μου είχε σταλεί την ώρα που ήμουν σε Wi-Fi

Την βελτιστοποιηση μνήμης την έχω ανενεργή, αν φταίει αυτό

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 global

Edited by gregog7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, το viber σε εσάς δουλεύει κανονικά; Εγώ αν δεν μπω στην εφαρμογή δεν εμφανίζει τα μηνύματα που μου έχουν στείλει. Είχα πχ να μπω από το πρωί και όταν μπήκα αργά το απόγευμα είδα τα μηνύματα. Και μάλιστα ένα μήνυμα μου είχε σταλεί την ώρα που ήμουν σε Wi-Fi

Την βελτιστοποιηση μνήμης την έχω ανενεργή, αν φταίει αυτό

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 global

 

Μια χαρα δουλευει γιατι ρε φιλε μου εχεις ανενεργη την βελτιστοποιηση τι στον κορακα πειραζετε το τηλεφωνο αφηστετο να δουλεψει απο την μανα του. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Να μην την βάλεις ενεργή, δώσε δικαιώματα να ανοίγει αυτόματα, και κλείδωσε την στην εκκαθάριση εφαρμογών δε θα έχεις κανένα πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγο την βοήθεια σας γιατί έχω χάσει την μπάλα!

Θέλω να το πάρω στην σύζυγο για να αντικαταστήσει το τίμιο note 2.Για να έχει 2 χρόνια εγγύηση από infoquest,εκτός από τις μεγάλες αλυσίδες,στα σκρουτζομάγαζα παίζει αυτή η δυνατότητα;

Ή από αγγελία σε μεταχείρω.......ισχύει αυτό που αναφέρεται στο ποστ 1039 για να τσεκάρω

"Για να σιγουρευτειτε οτι ειναι οντως η εκδοση με 800αρα, στο πλαϊ το κουτι γραφει Global Version με κοκκινα γραμματα και τοσο πισω στο κουτι οσο και στο αυτοκολλητακι στη πλατη του κινητου γραφει Model: 2016102 . Προσοχη πισω στο κουτι μην το μπερδεψετε με την ημερομηνια συσκευασιας. "

Σε αυτή την περίπτωση η τιμή του καινούργιο ποια είναι;

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Εχει αναφερθεί και λίγες σελίδες πιο πίσω ότι το hotspot είναι προβληματικό (μια δουλεύει-3 δεν δουλεύει, τουλάχιστον σε εμένα). Εγώ την τελευταία φορά που δούλεψε σωστά είχα το κινητό με μια κάρτα sim (από 2 που έχω συνήθως).

Τώρα δοκίμασα κι εγώ και δεν δούλεψε...

Link to comment
Share on other sites

Να μην την βάλεις ενεργή, δώσε δικαιώματα να ανοίγει αυτόματα, και κλείδωσε την στην εκκαθάριση εφαρμογών δε θα έχεις κανένα πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το ότι ανοίγει αυτόματα το έχω, το άλλο με την εκκαθάριση εφαρμογών βοήθα λίγο.

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 global

Link to comment
Share on other sites

Όταν πατάς για να καθαρίσεις τις εφαρμογές που τρέχουν ή κρατάς πατημένο το κεντρικό κουμπί ή το αριστερό, εκεί θα πας στο viber θα το τραβήξεις κάτω και θα πατήσεις το λουκέτο να μην κλείνει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Όταν πατάς για να καθαρίσεις τις εφαρμογές που τρέχουν ή κρατάς πατημένο το κεντρικό κουμπί ή το αριστερό, εκεί θα πας στο viber θα το τραβήξεις κάτω και θα πατήσεις το λουκέτο να μην κλείνει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε ευχαριστώ

Εκτός της βελτιστοποιησης μνήμης, το άλλο πιο κάτω με το miui το αφήνουμε ενεργό;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 global

Link to comment
Share on other sites

εγώ το miui το έχω ενεργό , αστό και βλέπεις πως πάει.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα δοκίμασα κι εγώ και δεν δούλεψε...

 

Μολις το δοκιμασα συνδεσα ενα λαπτοπ και ενα κινητο ταυτόχρονα πανε σφαιρα δουκευουν ολα. Δεν ξερω τι κανετε στα κινητα σας. :(

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Λίγη βοήθεια οποίος ξέρει.

Έχω ένα θέμα με το Hotspot. Δίνω ίντερνετ στο Ταμπλετ κι ενώ συνδέεται δεν έχει ίντερνετ. Το δοκίμασα και με άλλες συσκευές και σε όλες συμβαίνει το ίδιο. Βγάζει μήνυμα ότι είναι συνδεδεμένο κανονικά, αλλά χωρίς ίντερνετ.

Υπάρχει κάπου κάποια ρύθμιση μου μπορεί να έχω ενεργοποιήσει κάποια φραγή ή κάτι τέτοιο;

 

Δες εδώ και εδώ. Για τέτοια εξειδικευμένα ζητήματα μάλλον μόνο εκεί παίρνεις αξιόλογες απαντήσεις.

 

Στο δικό μου δοκίμασα και πέρασα το γυαλί με μπατονέτα ελαφρώς ακουμπισμένη σε baby oil, καλά στεγνωμένη για να φύγει το περιτό λάδι και διορθώθηκε κάπως.

Απο ότι καταλαβαίνω αυτό το υγρό πρέπει να είναι σιλικόνη.

Βρήκα όμως και σκέτο το λαδάκι σε δύο διαφορετικές συσκευασίες.

 

Παιδιά αυτές τις "πατέντες" με τις μπατονέτες και τα λαδάκια συνιστώ να τα αφήσετε. Είναι μάλλον βέβαιο ότι θα γίνει ζημιά. Το τηλέφωνο δεν είναι αδιάβροχο... Υπάρχουν ωραιότατα full cover τζαμάκια που εφαρμόζουν τέλεια και δεν αφήνουν κενά. Και πάμφθηνα από το aliexpress ας πούμε.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...