Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε την κανω ακομη. Σε λιγες ημερες. Αν αντεξω και δε φλασαρω καποια αλλη

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και εγω την εκανα και δεν ειδα καμια διαφορα!!! Μονο "τρεχει" σε nougat τωρα... Ολα τα αλλα ιδια!
Σαν τα Xiaomi τίποτα!!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

και σε μένα ήρθε. εντυπώσεις αργότερα. το μόνο που είδα γρήγορα είναι ότι εξαφανίστηκε η επιλογή στις ρυθμίσεις προγραμματιστή για το ANR που σας είχα πει

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τα εικονίδια στην μπάρα πάνω απέκτησαν έναν άσπρο φόντο;

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα την έκανα πριν λίγο όλα καλά χωρίς κάποια αισθητή διαφορά
Link to comment
Share on other sites

Οσοι κανατε το update δοκιμαστε αν δουλευει ακομα το τρικ με τα 30 καρε που εχω βαλει στο πρωτο post.
Link to comment
Share on other sites

καλήμερα σε όλους με την τελευταία αναβάθμιση σε nougat o ήχος κλήσης είναι αυξανόμενος υπάρχει κάποιος τρόπος να απενεργοποιηθεί?
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μαζικά αναβαθμίζουν σε Android Nugat. Τα παλιά εικονίδια θεωρώ ότι ήταν καλύτερα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

V.8.5.4.0.NCFMIED

Αυτό μου έβγαλε για update.

 

Στο MIUI Version του τηλεφώνου μου γράφει:

MIUI Global 8.2 | Stable

8.2.10.0(MCFMIDL)

 

Τι λέτε; Να το κάνω άφοβα το update;

 

Μου ήρθε κι εμένα σήμερα η 8.5.4.0 stable και την πέρασα. Παρόλο το πέρασμα σε Nougat, προς το παρόν δεν βλέπω ουσιαστικές διαφορές. Νομίζω ότι οι ουσιαστικές διάφορες θα έρθουν με το πέρασμα σε MIUI 9.

 

Εγώ θα έλεγα να το κάνεις το update, γιατί είναι το ίδιο που κυκλοφόρησε σε κάποιες συσκευές δοκιμαστικά την προηγούμενη εβδομάδα. Οπότε για να το δίνει σε όλους η Xiaomi μάλλον σημαίνει ότι δεν υπήρξαν προβλήματα με τους αρχικούς χρήστες.

Link to comment
Share on other sites

Λογικό να μην βλέπετε διαφορά στο interface αφού είναι ακόμη σε miui8. Οι δυνατότητες του android N θα ενσωματωθούν στην miui9

 

Xiaomi Redmi Note 4 Global

Link to comment
Share on other sites

και μενα τωρα περναει αφου ειναι μανουλα ολα καλα θα ειναι.:)
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Με το Update σε 7.0 να έχει γινει ακόμα βελτίωση-διαφορές σε σχέση με πριν ειναι μικρό το διάστημα..Για MIUI 8 μιλάω.

 

Διορθώθηκε τουλάχιστον σε εμένα το glitch που υπήρχε με το wifi όταν το άνοιγα για να συνδεθώ σε καποιον άλλο χώρο περα από το σπίτι μου έβγαζε τις προήγουμενες συνδέσεις που ημουν και ήθελε κλείσιμο και ξανα άνοιγμα.

 

Στο AnTuTu απο 60.200 στην 6.0 πήγαμε στα 62.238 με την 7.0

 

Αύριο μεθαύριο τα υπόλοιπα τα της μπαταρίας κτλ.

 

Αυτό το άσπρο πλαίσιο πίσω απο τα εικονίδια μπορει να εξαφανιστεί κάπως να φαίνονται μονο τα εικονίδια?

Edited by THANOSJ3
..Σάν Άνεμος..
Link to comment
Share on other sites

στο prefer LTE δεν θα έπρεπε να είναι το από πάνω;

 

 

η το 6ο από πάνω;

 

d3dec9189c48037dfdfc9bd331e3d27f.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επίσης το εικονίδιο της ειδοποίησης "location set by...." (όπου.... η εφαρμογή gps που χρησιμοποιεί την τοποθεσία)

δεν παίρνει την μορφή του εικονιδίου της εφαρμογής gps αλλά παραμένει της miui το πράσινο; για δείτε λίγο και αναφέρετε

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λογικά, κάπου έχει απαντηθεί. Συγχωρήστε μου την τυχόν επανάληψη.

Όταν έρχονται μηνύματα από Messenger, Viber, Whatsapp, καθώς και υπενθυμίσεις κλπ, υπάρχει τρόπος να εμφανίζονται ως ειδοποιήσεις τα εικονίδια της εκάστοτε εφαρμογής πάνω αριστερά, όπως γίνεται στα πιο πολλά τηλέφωνα απ' ό,τι ξέρω, και όχι οι τρεις τελίτσες, για ΚΑΘΕ ειδοποίηση, που βγάζει πάνω αριστερά;

Link to comment
Share on other sites

Λογικά, κάπου έχει απαντηθεί. Συγχωρήστε μου την τυχόν επανάληψη.

Όταν έρχονται μηνύματα από Messenger, Viber, Whatsapp, καθώς και υπενθυμίσεις κλπ, υπάρχει τρόπος να εμφανίζονται ως ειδοποιήσεις τα εικονίδια της εκάστοτε εφαρμογής πάνω αριστερά, όπως γίνεται στα πιο πολλά τηλέφωνα απ' ό,τι ξέρω, και όχι οι τρεις τελίτσες, για ΚΑΘΕ ειδοποίηση, που βγάζει πάνω αριστερά;

οι 3 τελίτσες βγαίνουν γιατί δεν έχει χώρο. απενεργοποιησε το να φαίνονται τα ονόματα των εταιρειών κινητής

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με το Update σε 7.0 να έχει γινει ακόμα βελτίωση-διαφορές σε σχέση με πριν ειναι μικρό το διάστημα..Για MIUI 8 μιλάω.

 

Διορθώθηκε τουλάχιστον σε εμένα το glitch που υπήρχε με το wifi όταν το άνοιγα για να συνδεθώ σε καποιον άλλο χώρο περα από το σπίτι μου έβγαζε τις προήγουμενες συνδέσεις που ημουν και ήθελε κλείσιμο και ξανα άνοιγμα.

 

Στο AnTuTu απο 60.200 στην 6.0 πήγαμε στα 62.238 με την 7.0

 

Αύριο μεθαύριο τα υπόλοιπα τα της μπαταρίας κτλ.

 

Αυτό το άσπρο πλαίσιο πίσω απο τα εικονίδια μπορει να εξαφανιστεί κάπως να φαίνονται μονο τα εικονίδια?

 

Εγω μολις την κατεβασα 7.0 miui 8.5.4.0 και δεν εχουν αλλαξει εικονιδια ολα οπως τα ειχα εκτος απο την αυξανομενη ενταση της κλησης.Επισης μου εβγαλε να διαλεξω 2 λειτουργιες θηκης αλλα δεν εχω και ετσι δεν τικαρα τιποτα,.Ημπαταρια θα δειξη σε 2 3 μερες.:rolleyes:

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Εγω μολις την κατεβασα 7.0 miui 8.5.4.0 και δεν εχουν αλλαξει εικονιδια ολα οπως τα ειχα εκτος απο την αυξανομενη ενταση της κλησης.Επισης μου εβγαλε να διαλεξω 2 λειτουργιες θηκης αλλα δεν εχω και ετσι δεν τικαρα τιποτα,.Ημπαταρια θα δειξη σε 2 3 μερες.:rolleyes:

 

Μήπως έχεις κάποιο θέμα? Αν έχεις θέμα που αλλάζει και τα εικονίδια τότε λογικό είναι να μην άλλαξαν.(αν τα αλλάζει το update, δεν γνωρίζω γιατί εγώ έχω θέμα)

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις κάποιο θέμα? Αν έχεις θέμα που αλλάζει και τα εικονίδια τότε λογικό είναι να μην άλλαξαν.(αν τα αλλάζει το update, δεν γνωρίζω γιατί εγώ έχω θέμα)

 

ε βεβαια εχω θεμα της ξιαομι ενα μαυρο κατραμι εχω βαλει,ο φιλος που ειπε για ασπριλα πισω απο τα εικονιδια δεν διευκρινησε.:rolleyes::rolleyes::rolleyes:

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...