Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε meizυ υπάρχει κάτι αντίστοιχο με το δικό μας?

Επειδή θα αγοράσω ένα ακόμα κινητό η meizu γενικότερα βγάζει κανένα με 800?

 

Επειδή είχα και εγώ κάποτε το m2 note και την είχα συμπαθήσει πολύ την meizu, παρακολουθώ το νήμα της αλλά βλέπω μια στασιμότητα γενικά από την εταιρία σε νέα μοντέλα... Μακράν xiaomi προς το παρόν.

Link to comment
Share on other sites

Το νήμα έχει να κάνει με το RN4 Global σαν κινητό και τις λειτουργίες του. Το να αναλώνονται συζητήσεις για τελωνεία, disputes και παραλαβές υπάρχει διαφορετικό νήμα με αποστολές/παραλαβές από Κίνα. Για ακόμα μια φορά έχω ρωτήσει κάτι συγκεκριμένο για λειτουργία του κινητού και ακόμα δεν έχω λάβει απάντηση στο ερώτημα. Θεωρώ ότι το νήμα έχει απλώσει άσκοπα τόσο πολύ και κάποιος διαχειριστής θα έπρεπε να επιληφθεί.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

 

 

Παλαιότερη version της stable global rom είχατε; Γιατί αυτή ήταν η ερώτηση μου. Σύγκριση της μπαταρίας μεταξύ των versions, με τη δική σας χρήση από έκδοση σε έκδοση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αν και το δικό μου ερώτημα δεν απαντήθηκε, έχω να πω ότι έχω με ανοιχτούς συγχρονισμούς σε gmail, email συσκευής, fb, messenger, viber (x2), skype, mi home, wifi-data (2g)-bluetooth συνέχεια on, χωρίς παιχνίδια και μισή με 1 ώρα κλήσεις,

έχω Μ.Ο. 11,5 ώρες sot/ 24ωρες συσκευής 100-1%. Με 4g να πέσει στις 9,5-10 ώρες.

Αυτή τη στιγμή είμαι ακριβώς στο 19%, με 33,5 ώρες λειτουργίας με 9,5 ώρες οθόνη στην V8.2.10.0

 

Το θέμα είναι αν με παλιότερη έκδοση, γιατί με το που το άνοιξα έκανα update, είχε καποιος καλύτερους χρόνους (όχι από τους δικούς μου, αλλά ο ίδιος χρήστης με τη χρήση που κάνει στο κινητό του). Έτσι ακούστηκε από κάποιους.

οι 11.5 ωρες ΑΝΟΙΧΤΗΣ οθονης που τις καταναλωνεις?τι κανεις αυτες τις 11.5 ωρες?αυτα που ανεφερες?fb,messenger,skype μονο?για 11,5 ωρες?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Πριν λίγο είπα να μπω να δω πως είναι το MI cloud. Πατώντας στο εικόνίδιο contacts μου ζητάει να βάλω τον αριθμό του τηλεφώνου μου.

Απορία. Αφού έχω κάνει ήδη ΜΙ account στην συκευή, τι τον χρειάζεται τον αριθμό τηλεφώνου; Και αν το βάλω τον αριθμό, θα μου έρθει κάποια χρέωση σαν sms από εξωτερικό;

Link to comment
Share on other sites

Πως ανεβαζω φωτο παιδια???

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτο το πραγμα με το messenger πραγματικα σπαει @@....ελεος καθε φορα πρεπει να ενεργοποιω το "Εικονες συνομιλητων"

Link to comment
Share on other sites

Πάει έγινε το κακό :(

Μου έπεσε από μισό μέτρο ύψος και έγινε κομμάτια η οθόνη.

Ευτυχώς υπάρχουν με το κιλό για αγορά αλλά με τόσες εκδώσεις που έχε το κινητό δεν ξέρω εάν πρέπει να προσέξω κάτι συγκεκριμένο.

Φαντάζομαι εάν πάρω μόνο το τζαμάκι δεν θα έχω πρόβλημα.

Ξέρει κάποιος εάν φοράνε όλα την ίδια οθόνη?

:X
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Κατ' εμέ δεν είναι γελοία διαφορά γιατί, όταν σε καθε αναβάθμιση επεξεργαστή - μοντέλο κινητού σου λένε οι εταιρίες ότι το καινούργιο έχει 10-20% περισσότερη ισχύ, καίει 10-20% λιγότερο και με κάθε αναβάθμιση του έχεις απώλεια της τάξης του 10% (έστω στην μπαταρία), άλλο προϊόν σου διαφήμιζε και αγόρασες. Σκέψου ότι με την αναβάθμιση σε nougat θα χάσει άλλο ένα 10%, άλλη μια ώρα (λογικά). Δύο ώρες απώλεια οθόνης, -20%, για κινητό σε 2,5 μήνες για κάποιους είναι πάρα πολύ. Γι'αυτό και εγώ δε συνηθίζω τις αναβαθμίσεις στο λειτουργικό και τις εφαρμογές, όταν όλα λειτουργούν κανονικά εκτός και αν έχει να κάνει με θέματα ασφαλείας. (Είδες καμία βασική διαφορά, πέραν της αρνητικής μείωσης μπαταρίας, μεταξύ των δύο εκδόσεων;;;)

Με βλέπω για downgrade στην V8.2.5.0.

Σε ευχαριστώ και πάλι για την απάντηση.

 

Αν παρει νουγκατινα δε σημαινει οτι θα χασει αυτονομια 10% αναλογα τον χρηστη εγω οι ωρες που γραφω ειναι από 100% εως 18% που φορτιζω περιπου με 4τζι wifi μονιμα ανοιχτα εννοειται με μειλ βαϊμπερ κλπ εχω δει και 12 ωρες με 38 αναμονη και υπολοιπο 9% οτι ειναι πανω απο 6 7 ωρες φιλε μου ειναι υπεραρκετο έχουμε και αλλες δουλειες δεν καθόμαστε πανω απο το κινητο χαχχαχαχα εδω αλλα τριπλασια τιμη δε βγαζουν μερα ας μη διυλυζουμε τον κωνοπα. :)

Και οχι αλλη αλλαγη σε σχέση με τη χρηση που του κανω δεν εχω δει.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Το νήμα έχει να κάνει με το RN4 Global σαν κινητό και τις λειτουργίες του. Το να αναλώνονται συζητήσεις για τελωνεία, disputes και παραλαβές υπάρχει διαφορετικό νήμα με αποστολές/παραλαβές από Κίνα. Για ακόμα μια φορά έχω ρωτήσει κάτι συγκεκριμένο για λειτουργία του κινητού και ακόμα δεν έχω λάβει απάντηση στο ερώτημα. Θεωρώ ότι το νήμα έχει απλώσει άσκοπα τόσο πολύ και κάποιος διαχειριστής θα έπρεπε να επιληφθεί.

 

Τόσο αυτό το forum όσο και άλλα παρόμοια βασίζονται στη εθελοντική προσφορά των μελών.

Δεν μπορείς να απαιτείς κάτι.

Κάνεις την ερώτηση σου ευγενικά και αν κάποιος γνωρίζει και έχει ελεύθερο χρόνο θα σου απαντήσει.

Αυτό το υφακι και απαιτήσεις για άμεση απάντηση των ερωτημάτων σου δεν μπορείς να έχεις ούτε σε επι πληρωμή υπηρεσίες πόσο μάλλον σε εθελοντικές.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Κατ' εμέ δεν είναι γελοία διαφορά γιατί, όταν σε καθε αναβάθμιση επεξεργαστή - μοντέλο κινητού σου λένε οι εταιρίες ότι το καινούργιο έχει 10-20% περισσότερη ισχύ, καίει 10-20% λιγότερο και με κάθε αναβάθμιση του έχεις απώλεια της τάξης του 10% (έστω στην μπαταρία), άλλο προϊόν σου διαφήμιζε και αγόρασες. Σκέψου ότι με την αναβάθμιση σε nougat θα χάσει άλλο ένα 10%, άλλη μια ώρα (λογικά). Δύο ώρες απώλεια οθόνης, -20%, για κινητό σε 2,5 μήνες για κάποιους είναι πάρα πολύ. Γι'αυτό και εγώ δε συνηθίζω τις αναβαθμίσεις στο λειτουργικό και τις εφαρμογές, όταν όλα λειτουργούν κανονικά εκτός και αν έχει να κάνει με θέματα ασφαλείας. (Είδες καμία βασική διαφορά, πέραν της αρνητικής μείωσης μπαταρίας, μεταξύ των δύο εκδόσεων;;;)

Με βλέπω για downgrade στην V8.2.5.0.

Σε ευχαριστώ και πάλι για την απάντηση.

 

Δε πάει πάντα έτσι άλλες εκδόσεις βελτιώνουν τη μπαταρία άλλες όχι. Πχ με την 8.2.10 παρατηρήσαμε σχεδόν όλοι ότι μειώθηκε λίγο η αυτονομία. Με την nougat όσοι τη περάσαμε (σε dev) διαπιστώσαμε ότι αυξήθηκε πάλι φτάνοντας στα επίπεδα της πιο παλιάς έκδοσης. Αλίμονο αν κάθε νέα έκδοση που λες έκοβε 10-20% σε τρεις μήνες θα είχαμε φτάσει από τις 10 ώρες στις 5

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα παραγγελία της δύο παρακάτω θήκες:

 

Ollivan redmi note 4x case 360 degree full protection case for xiaomi redmi note 4x 3g 32gb 3in1 hard PC cover note 4 x fundas

http://s.aliexpress.com/Bve6FVni

(from AliExpress Android)

 

και

 

Ollivan note4x Heat Dissipation case for xiaomi redmi note 4x case 3gb 32gb Hard PC back cover redmi note 4 pro prime fundas 4 x

http://s.aliexpress.com/UZJVVfUJ

(from AliExpress Android)

 

και τις δύο σε μαύρο χρώμα.

 

την εχω την δευτερη,την πηρα γιατι ειναι τρυπητη και περναει η ζεστη εξω αλλα εχει μεγαλο θεμα στα πληκτρα,πρεπει να πατησεις πολυ δυνατα για να πατηθουν και δεν λεει.

 

Επισης στο κατω μερος δεν καθεται καλα,βγαινει λιγο το τζαμι πανω απο το πλαστικο.Αν πεσει θα σπασει νομιζω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δε πάει πάντα έτσι άλλες εκδόσεις βελτιώνουν τη μπαταρία άλλες όχι. Πχ με την 8.2.10 παρατηρήσαμε σχεδόν όλοι ότι μειώθηκε λίγο η αυτονομία. Με την nougat όσοι τη περάσαμε (σε dev) διαπιστώσαμε ότι αυξήθηκε πάλι φτάνοντας στα επίπεδα της πιο παλιάς έκδοσης. Αλίμονο αν κάθε νέα έκδοση που λες έκοβε 10-20% σε τρεις μήνες θα είχαμε φτάσει από τις 10 ώρες στις 5

 

με το miui 9 θα ανεβει η μπαταρια,ειναι πιο ελαφρυ

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

πήρα μια θήκη σιλικόνης από amazon, βγαίνει το τζάμι πάνω απο την θήκη στο κάτω μέρος. Έχετε να προτείνετε κάτι που να ταιριάζει 100% ;
Link to comment
Share on other sites

Πως ανεβαζω φωτο παιδια???

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτο το πραγμα με το messenger πραγματικα σπαει @@....ελεος καθε φορα πρεπει να ενεργοποιω το "Εικονες συνομιλητων"

Το ίδιο πρόβλημα είχα και εγώ με το Messenger θα πας ασφάλεια, άδειες, λοιπές άδειες θα βρεις το Messenger και θα του δώσεις όλες της άδειες.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάει έγινε το κακό :(

Μου έπεσε από μισό μέτρο ύψος και έγινε κομμάτια η οθόνη.

Ευτυχώς υπάρχουν με το κιλό για αγορά αλλά με τόσες εκδώσεις που έχε το κινητό δεν ξέρω εάν πρέπει να προσέξω κάτι συγκεκριμένο.

Φαντάζομαι εάν πάρω μόνο το τζαμάκι δεν θα έχω πρόβλημα.

Ξέρει κάποιος εάν φοράνε όλα την ίδια οθόνη?

 

Αν πάρεις μόνο τζαμάκι, τζάμπα θα το πάρεις. Πλέον τα τζαμάκια είναι ένα με την οθόνη και σχεδόν κανένας δε θα αναλάβει να το φτιάξει, μιας και υπάρχει το ρίσκο να σπάσει και η οθόνη (αν δεν έχει σπάσει ήδη).

Εκτός εάν λέγοντας τζαμάκι εννοείς το tempered glass και όχι αυτό του κινητού.

 

Λογικά λοιπόν, εφόσον έχεις το 4Χ, αυτή η οθόνη είναι ΟΚ. Μπορείς φυσικά να επικοινωνήσεις με το κατάστημα ή και να βρεις κάποια άλλη οθόνη από εδώ.

 

Τώρα, αν σκοπεύεις να το φτιάξεις μόνος σου (και φυσικά, πιάνουν τα χέρια σου) μπορείς να δεις αναλυτικούς βίντεο-οδηγούς

και
.
Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει να εχει ξαναειπωθει αλλα θα το ρωτησω ... τζαμακια και θηκες ειναι τα ιδια και για το redminote 4 αλλα και για το 4x?
Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει να εχει ξαναειπωθει αλλα θα το ρωτησω ... τζαμακια και θηκες ειναι τα ιδια και για το redminote 4 αλλα και για το 4x?

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7094862#post7094862

Link to comment
Share on other sites

Το πήρε φίλος μετά από προτροπή μου και εννοείται έχει ξετρελαθεί.

Μπορείτε να μου προτείνεται από που να πάρει την αυθεντική θήκη με το καπάκι ή μια καλή παρόμοια.

Από Ελλάδα ή Ευρώπη προτιμώ.

Η θήκη είναι η ίδια στην global version με την κινέζικη γιατί θυμάμαι στο redmi note pro 3 δεν ταίριαζε;

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει εκδοση του τηλεφωνου με Snapdragon αλλα χωρις την 20αρα?

https://www.vickmall.com/xiaomi-redmi-note-4x-snapdragon-625-octa-core-2-0ghz-5-5inch-4g-lte-smartphone.html

Ναι την εκανα την πατατα :O ... μετα το ειδα

Link to comment
Share on other sites

εαν εχουμε παρει back up τοπικο τωρα(με την 6.0.1) εστω οτι περναμε μετα απο hard reset την 7αρα.κανει να επαναφερουμε back up προηγουμενης εκδοσης?
Link to comment
Share on other sites

Το πήρε φίλος μετά από προτροπή μου και εννοείται έχει ξετρελαθεί.

Μπορείτε να μου προτείνεται από που να πάρει την αυθεντική θήκη με το καπάκι ή μια καλή παρόμοια.

Από Ελλάδα ή Ευρώπη προτιμώ.

Η θήκη είναι η ίδια στην global version με την κινέζικη γιατί θυμάμαι στο redmi note pro 3 δεν ταίριαζε;

 

Καλησπέρα. Εγώ πήρα αυτήν http://www.gearbest.com/cases-leather/pp_619382.html.

Είναι η original, πολυ καλη ποιοτητα και επιλεγοντας για το Note 4Χ, η θήκη έχει ενεργό πορτακι. Στο Note 4 μου ειπαν θε εχει προβλημα στη λειτουργια smart case.

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτήσω αν κάποιος ξέρει .... στο τηλεφωνο έχω δυο sim (1 wind μονο για κλήσεις αρα θέλω μόνο 2G k 1 vodafone μόνο 4G για δεδομένα)από το κρυφό μενού βρήκα πως μπορω να βάλω την μία κάρτα μόνιμα σε 2G ...εκει έχει κ την επιλογή απενεργοποίηση πομποδεκτη αλλα αν το κάνω για την vodafone απενεργοποιηται και η wind . Εγω θέλω να δουλευω 2G WIND και να έχω απενεργοποιημένη την vodafone και να την ενεργοποιώ όποτε θέλω εγώ 4G . Eπισης στο φανερο μενού στις ρυθμίσεις για τις σιμ έχει απενεργοποίηση αλλα δεν το κάνει κ βγάζει ένα μυνημα :να ορισουμε εμεις μια ενεργεί κάρτα.... ???
Link to comment
Share on other sites

Πάνω κάτω αυτό ήθελα να ρωτήσω και εγώ... Στην πρώτη θέση έχω μια wind η οποία είναι σε 4g και στη δεύτερη θεση μια cosmote η οποία δείχνει 3g... Για ποιο λόγο δεν δείχνει και η cosmote 4g? Δεν μπορούν να έχουν και οι δύο?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ παιδιά το βρήκα.... Τελικά έπρεπε να αλλάξω ποια κάρτα επιθυμώ για Internet και μετά χειροκίνητα να επιλέξω δίκτυο στην 2η κάρτα για cosmote 4g

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάνω κάτω αυτό ήθελα να ρωτήσω και εγώ... Στην πρώτη θέση έχω μια wind η οποία είναι σε 4g και στη δεύτερη θεση μια cosmote η οποία δείχνει 3g... Για ποιο λόγο δεν δείχνει και η cosmote 4g? Δεν μπορούν να έχουν και οι δύο?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ παιδιά το βρήκα.... Τελικά έπρεπε να αλλάξω ποια κάρτα επιθυμώ για Internet και μετά χειροκίνητα να επιλέξω δίκτυο στην 2η κάρτα για cosmote 4g

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Νομιζω δε γινετε να εχεις κ στις δυο καρτες 4G...το λεει στις οδηγιες χρησης αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει εκδοση του τηλεφωνου με Snapdragon αλλα χωρις την 20αρα?

https://www.vickmall.com/xiaomi-redmi-note-4x-snapdragon-625-octa-core-2-0ghz-5-5inch-4g-lte-smartphone.html

Ναι την εκανα την πατατα :O ... μετα το ειδα

Ναι υπαρχει. Ζητα ακυρωση της παραγγελιας αν προλαβαινεις.

 

Sent from my LeEco-LeTv Le Max 2 X829 6/128 using tapalk!

Link to comment
Share on other sites

οι 11.5 ωρες ΑΝΟΙΧΤΗΣ οθονης που τις καταναλωνεις?τι κανεις αυτες τις 11.5 ωρες?αυτα που ανεφερες?fb,messenger,skype μονο?για 11,5 ωρες?

 

Σορυ φίλε μου, δεν έγραψα το browsing. Το περισσότερο είναι browsing με Chrome, όπου εκεί αν απαιτηθεί βλέπω και βιντεάκια, μετά fb και messenger, + όλα τα άλλα που έγραψα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δε πάει πάντα έτσι άλλες εκδόσεις βελτιώνουν τη μπαταρία άλλες όχι. Πχ με την 8.2.10 παρατηρήσαμε σχεδόν όλοι ότι μειώθηκε λίγο η αυτονομία. Με την nougat όσοι τη περάσαμε (σε dev) διαπιστώσαμε ότι αυξήθηκε πάλι φτάνοντας στα επίπεδα της πιο παλιάς έκδοσης. Αλίμονο αν κάθε νέα έκδοση που λες έκοβε 10-20% σε τρεις μήνες θα είχαμε φτάσει από τις 10 ώρες στις 5

 

με το miui 9 θα ανεβει η μπαταρια,ειναι πιο ελαφρυ

 

Μακάρι να είναι έτσι φίλοι μου με την nougat, να μην χρειαστεί να "πάω πίσω".

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τόσο αυτό το forum όσο και άλλα παρόμοια βασίζονται στη εθελοντική προσφορά των μελών.

Δεν μπορείς να απαιτείς κάτι.

Κάνεις την ερώτηση σου ευγενικά και αν κάποιος γνωρίζει και έχει ελεύθερο χρόνο θα σου απαντήσει.

Αυτό το υφακι και απαιτήσεις για άμεση απάντηση των ερωτημάτων σου δεν μπορείς να έχεις ούτε σε επι πληρωμή υπηρεσίες πόσο μάλλον σε εθελοντικές.

 

Βαγγέλη θα ήθελα πολύ να σου εξηγήσω κάποια πράγματα που δεν καταλαβαίνεις, αλλά θα αναιρέσω τα ίδια τα λεγόμενά μου. Άλλα πράγματα πρέπει να λέμε στο συγκεκριμένο topic. Και δεν απαίτησα σε καμία περίπτωση άμεσες απαντήσεις...

Link to comment
Share on other sites

Για να πάρω back up της συσκευής πρέπει να έχω κάρτα sd μέσα; θέλω να κάνω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μετά το πέρασμα της miui 9 (για σήμερα δεν έχουν πει?) και θέλω μετά να κάνω restore από το back up.

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...