Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

HHT = handheld twilght που ειναι ενα ειδος multiframe noise reduction. Τραβαει πολλαπλες και τις συγκρινει για να εντοπιζει τι ειναι θορυβος ωστε να τον αφαιρεσει. Το αποτελεσμα ειναι με ιδια λεπτομερια να εχει λιγοτερο θορυβο. Επιπλεον εχω προσεξει οτι τις φωτιζει σχεδον ολοκληρο στοπ στα σκοταδια. Οποτε ειναι ενα πολυ σημαντικο χαρακτηριστικο. Σκεψου οτι με το που περασω το iso 2000 το ενεργοποιω μονος μου (στο αυτοματο το ενεργοποιει οταν τελικιαζει το iso).
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα!θέλω να το παραγγείλω το κινητό μέσα στην εβδομάδα αλλά έχω μπερδευτεί..πιο να διαλέξω 4X η 4σκετο?κ αν μπορείτε δώστε μ λινκ από Σκρουτζ από αξιόπιστο μαγαζι,θέλω το 3/32
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα!θέλω να το παραγγείλω το κινητό μέσα στην εβδομάδα αλλά έχω μπερδευτεί..πιο να διαλέξω 4X η 4σκετο?κ αν μπορείτε δώστε μ λινκ από Σκρουτζ από αξιόπιστο μαγαζι,θέλω το 3/32

 

Χωρίς να είμαι ο πλέον ειδικός.. αλλά απο τι έχω καταλάβει η διαφορά του 4χ με το 4 είναι ότι το 4χ δεν έχει 800αρα μπάντα (Β20).

 

Και εγώ το 3/32 θα παραγγείλω και έχω βρεί το παρακάτω κατάστημα. Από την επικοινωνία που είχα μαζί τους έχει την 800άρα μπάντα και απο τις κριτικές του καταστήματος που είναι καλές μάλλον θα το παραγγείλω απο εκεί. Σου έχει και 2 δώρα με την παραγγελία (tempered glass και θήκη σιλικόνης).

 

http://www.unifone.gr/index.php?route=product/product&product_id=372

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα!θέλω να το παραγγείλω το κινητό μέσα στην εβδομάδα αλλά έχω μπερδευτεί..πιο να διαλέξω 4X η 4σκετο?κ αν μπορείτε δώστε μ λινκ από Σκρουτζ από αξιόπιστο μαγαζι,θέλω το 3/32

Διάβασε το πρώτο-πρώτο μήνυμα αυτού του θέματος.

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε οτι για θήκες, τζαμάκια κλπ επιλέγουμε το 4Χ...

Εχει διαφορά όμως αν είναι το 3-32 με το 4-64? Γιατί σε ορισμένους πωλητές βλέπω πως εχει ξεχωριστή επιλογή

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρει κάποιος το Note 4 από ελληνικό μαγαζί (εκτός από αυτά που συνεργάζονται με infoquest) και εμφανίσει κάποιο πρόβλημα, θα "φάει" πόρτα από το επίσημο service; Γιατί αν πάρω πχ ένα Samsung από Σκρουτζομάγαζο μπορώ να πάω στο service της Samsung;
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε χθες αυτό το τζαμάκι και το φόρεσα σήμερα,η διαφορά με της φωτογραφίας είναι ότι το άνοιγμα για το ακουστικό και την κάμερα είναι ενιαίο και όχι με τρείς τρύπες,για μένα καλύτερο έτσι,έκατσε μια χαρά πάνω στην οθόνη,καλύπτει όλη την ενεργή οθόνη και μόνο γύρω γύρω,περιμετρικά δηλαδή,φαίνεται ένα χιλιοστό περίπου ότι δεν κολλάει πάνω στην πρόσοψη,λόγω της κυρτότητας στις άκρες,δεν φαίνεται όμως αντιαισθητικό μια χαρά το βλέπω εγώ.

Ίσως αύριο ανεβάσω και σχετική φωτό,για του λόγου το αληθές και να το δούν όσοι κάτοχοι μπορεί να ενδιαφέρονται για κάτι αντίστοιχο.

 

ΥΓ. Πριν μου στείλει αυτό το τζάμι είχα παραλάβει ένα χρυσαφί,με τις τρεις τρύπες πάνω,όπως στις φωτό και φυσικά μου ξανά έστειλε το σωστό,αυτό που είχα παραγγείλει το διάφανο δηλαδή και με ενιαία τρύπα,που μου ταιριάζει και καλύτερα.

Επέλεξες για το 4x, σωστά;

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρει κάποιος το Note 4 από ελληνικό μαγαζί (εκτός από αυτά που συνεργάζονται με infoquest) και εμφανίσει κάποιο πρόβλημα, θα "φάει" πόρτα από το επίσημο service; Γιατί αν πάρω πχ ένα Samsung από Σκρουτζομάγαζο μπορώ να πάω στο service της Samsung;

 

Θα φας άκυρο γιατί η samsung θα το δεχτεί μόνο αν είναι εισαγωγή από άλλη ευρωπαική χώρα λόγω της υποχρέωσης για πανευρωπαική εγγύηση, για πήγαινε κινητό εισαγωγής εκτός ΕΕ και θα δεις αν το αναλαμβάνουν. Τα μικρομάγαζα το φέρνουν από Κίνα κυρίως οπότε δεν έχουν εγγύηση επίσημη φυσικά. Επίσης η infoquest είναι απλά εισαγωγέας οπότε δε θα σε κάλυπτε ούτε από τον αντίστοιχο εισαγωγέα της Ιταλίας αν το είχες πάρει

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι ο πλέον ειδικός.. αλλά απο τι έχω καταλάβει η διαφορά του 4χ με το 4 είναι ότι το 4χ δεν έχει 800αρα μπάντα (Β20).

 

Και εγώ το 3/32 θα παραγγείλω και έχω βρεί το παρακάτω κατάστημα. Από την επικοινωνία που είχα μαζί τους έχει την 800άρα μπάντα και απο τις κριτικές του καταστήματος που είναι καλές μάλλον θα το παραγγείλω απο εκεί. Σου έχει και 2 δώρα με την παραγγελία (tempered glass και θήκη σιλικόνης).

 

http://www.unifone.gr/index.php?route=product/product&product_id=372

Πώς κατάφερες κ επικοινωνήσεις?απτό πρωί παίρνω κ μου λεει υ γραμμή είναι κατελημενη..

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε οτι για θήκες, τζαμάκια κλπ επιλέγουμε το 4Χ...

Εχει διαφορά όμως αν είναι το 3-32 με το 4-64? Γιατί σε ορισμένους πωλητές βλέπω πως εχει ξεχωριστή επιλογή

 

δεν έχει διαφορά! εγώ απλώς για 4χ πήρα για το 4/64

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παραγγειλα από unifone.gr το Xiaomi Redmi note 4 eu με snapdragon.αυριο μπορεί να το έχω στα χέρια μ.το έχει κανένας σε γκρι να μ πει εντυπωσεις?γιατί το ήθελα σε μαύρο αλλά δεν το είχαν ετοιμοπαραδοτο
Link to comment
Share on other sites

@Antretng είχα δει πιο πίσω αυτό το post σου και σε ρώτησα αλλά μάλλον δεν το είδες...

 

Οι φωτος είναι τραβηγμένες με το default app που έχει πάνω η ROM ή έχεις βάλει άλλο;

Link to comment
Share on other sites

@Antretng είχα δει πιο πίσω αυτό το post σου και σε ρώτησα αλλά μάλλον δεν το είδες...

 

Οι φωτος είναι τραβηγμένες με το default app που έχει πάνω η ROM ή έχεις βάλει άλλο;

 

Στοκ καμερα. Παντα οταν βαζουμε δειγματα για τη ποιοτητα μιας καμερας χρησιμοποιουμε την στοκ, auto, σβηστο φλας και χωρις επεξεργασια εκτος και αν γραφει κατι διαφορετικο στο σχολιασμο. Αν και να σου πω την αμαρτια μου, παιζει οταν τις τραβηξα να ειχα ηδη αυξησει το contrast κατα μια μοναδα στις ρυθμισεις του κινητου (το πειραζεις μια φορα και τελος).

 

Βεβαια αυτο που δεν λενε τα δειγματα μου ειναι οτι σε χαμηλο φωτισμο θα τραβηξεις 3-4 για να βγαλεις μια καλη καθοτι βγαινουν ευκολα κουνημμενες (εστω και ελαχιστα που μπορει να μην το καταλαβεις). Οποτε τραβαω 3-4, μετα ζουμαρω καπου που εχει λεπτομερια ωστε να δω ποια ειναι πιο sharp και σβηνω τις αλλες.

 

Αν παιξεις βεβαια με manual mode και λιγη επεξεργασια μπορεις να χεις και τετοια αποτελεσματα. Στη δευτερη μονο κροπαρισμα εκανα. Στη πρωτη κροπαρα αλλα και φωτισα λιγο τις σκιες.

 

34847729960_91c34b1239_c.jpgIMG_20170610_235713-2 by Andreas L., on Flickr

 

34892997710_ded66dc1d2_c.jpgIMG_20170613_015120-2a by Andreas L., on Flickr

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς να είμαι ο πλέον ειδικός.. αλλά απο τι έχω καταλάβει η διαφορά του 4χ με το 4 είναι ότι το 4χ δεν έχει 800αρα μπάντα (Β20).

 

Και εγώ το 3/32 θα παραγγείλω και έχω βρεί το παρακάτω κατάστημα. Από την επικοινωνία που είχα μαζί τους έχει την 800άρα μπάντα και απο τις κριτικές του καταστήματος που είναι καλές μάλλον θα το παραγγείλω απο εκεί. Σου έχει και 2 δώρα με την παραγγελία (tempered glass και θήκη σιλικόνης).

 

http://www.unifone.gr/index.php?route=product/product&product_id=372

:lost::lost:Τελικα το 4 η το 4χ εχει 800αρα? Γιατι εγω εχω το 4χ και εχει 800αρα.θα τρελαθουμε

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

:lost::lost:Τελικα το 4 η το 4χ εχει 800αρα? Γιατι εγω εχω το 4χ και εχει 800αρα.θα τρελαθουμε

 

Αμα διαβαζες το Link στο πρωτο μηνυμα δεν θα τρελαινοσουν ;)

Link to comment
Share on other sites

το κουτί σου πάνω γράφει 4χ ;

το σχολιο μου αφορουσε αυτην την παραγραφο...... (.. αλλά απο τι έχω καταλάβει η διαφορά του 4χ με το 4 είναι ότι το 4χ δεν έχει 800αρα μπάντα (Β20). )εγω λοιπον εχω παρει πριν μερικες ημερες απο κοτσοβολο το 4χ (οπως με ειπε ο πωλητης) και ειναι εισαγωγης απο την επισημη αντιπροσωπεια infoqouest στην Ελλαδα και ειναι αυτο με την 800αρα.συγκεκριμενα ειναι με snapdragon επεξεργαστη και εχει τον αριθμο σειρας που βεβαιωνει την 800αρα.λοιπον τελικα ρωταω το 4 η το 4χ ειναι το"καλο"?

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πραγματικά πόσο μασημενη τροφή θέλετε; Σου λέω διάβασε το link που έχει στο πρώτο μήνυμα και ξαναγράφεις τα ίδια.

 

Το redmi note 4 global έχεις που έχει κανονικά 800αρα.

Link to comment
Share on other sites

Αμα διαβαζες το Link στο πρωτο μηνυμα δεν θα τρελαινοσουν ;)
αντιγραφω γιατι διαβαζω παντα ολα τα ποστ ειδικα οταν παιρνω καινουργια συσκευη....(Redmi Note 4X της infoquest: η infoquest βαπτιζει ετσι το global οποτε εχει κανονικα 800αρα στα μεγαλα καταστηματα Κωτσοβολος/Πλαισιο/Γερμανος κλπ) και ενταξει το σταματαω εδω γιατι μπλεξαμε σε κυκεονα εξαιτιας της xiaomi που δεν ξεκαθαριζει τα μοντελλα και τις μπαντες Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Αν οντως το χες διαβασει, προς τι η απορια σου λοιπον; Τι αλλο θες να σου πουμε για να μας πιστεψεις; Μεχρι και το πως να το εξακριβωσετε απο το κουτι εχω γραψει.

Στη τελικη, google is your friend. ;)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

χαχαχα ! μερικές φορές προσπαθώ να μάθω κόσμο στα ιντερνετς να χρησιμοποιούν τα ιντερνετς για να μαθαίνουν αυτό που θέλουν. τις περισσότερες φορές ή τσακωνόμαστε ή δεν καταλαβαίνουν ή βρίσκεται κάποιος άλλος να τους απαντήσει!

 

πλέον με τα fb groups ειδικά ο κόσμος όντως θέλει μασημένη την τροφή και αυτή η κλασσική εικονίτσα με τον bart γίνεται πιο επίκαιρη από ποτέ!!!

 

http://www.siliconholler.com/djuggler/pics/bart.gif

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...