Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βασικα στο 64αρη θα πας αν το δουλευεις δικαρτο οποτε θες αποθηκευτικο. Στη Ram προς το παρον οι περισσοτεροι εχουμε περισσοτερο απο 1 GB ελευθερο κατα μεσο ορο. Προσωπικα δεν εχω πεσει ποτε κατω απο 650 mb ελευθερα και αυτο οταν παιζω καποιο βαρυ παιχνιδι. Τωρα το αν θα ειναι λιγα μετα απο κανα 2 χρονια δεν το ξερω... αλλα μετα απο κανα 2 χρονια μπορει και να χεις αλλαξει τηλεφωνο.

 

 

εγώ εντέλει και με το 4άρι χώρις καν να έχω παίξει τίποτα. είμαι συνήθως κάτω από 1GB free ( γύρω στα 760mb - αυτή τη στιγμή 699mb )

οπότε το θέμα είναι αν τελικά κερδίζε κανείς κάτι με τα 4gb η τελικά πάντα θα σου δεσμεύει όσο έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν στην εφαρμογή του Facebook πατάω να δω σχόλια και αφού τα κλείσω μια μαύρη γραμμή στην οθόνη κατεβαίνει στιγμιαία. Έχετε καμιά εξήγηση; σε εσάς το κάνει; σε καμία άλλη εφαρμογή και γενικότερα πουθενά στην οθόνη δεν έχω παρατηρήσει το παραμικρό
Link to comment
Share on other sites

Τελικά 4/64 με Snapdragon και 800άρα μπάντα μόνο απ' το πλαίσιο παίζει ; Άλλος πωλητής δεν ;

 

http://www.skroutz.gr/s/10864021/Xiaomi-Redmi-Note-4-Snapdragon-4GB-64GB.html

 

πρέπει να τσεκάρεις αυτούς!

φαίνεται από αυτά που λέει ότι το citimarket ( το πρώτο που το ανακοίνωσε κιόλας ) ότι το έχει !

Link to comment
Share on other sites

εγώ εντέλει και με το 4άρι χώρις καν να έχω παίξει τίποτα. είμαι συνήθως κάτω από 1GB free ( γύρω στα 760mb - αυτή τη στιγμή 699mb )

οπότε το θέμα είναι αν τελικά κερδίζε κανείς κάτι με τα 4gb η τελικά πάντα θα σου δεσμεύει όσο έχεις;

 

Πολύ λιγο μου ακούγεται.Στο δικό μου εάν ανοίξω 3-4 εφαρμογές στυλ fb,Viber,insta,chrome θα είναι στο 1,2-1,5 και κλειστά όλα από 2,2-2,7 έχω δει μετά από restart.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε χθες αυτό το τζαμάκι και το φόρεσα σήμερα,η διαφορά με της φωτογραφίας είναι ότι το άνοιγμα για το ακουστικό και την κάμερα είναι ενιαίο και όχι με τρείς τρύπες,για μένα καλύτερο έτσι,έκατσε μια χαρά πάνω στην οθόνη,καλύπτει όλη την ενεργή οθόνη και μόνο γύρω γύρω,περιμετρικά δηλαδή,φαίνεται ένα χιλιοστό περίπου ότι δεν κολλάει πάνω στην πρόσοψη,λόγω της κυρτότητας στις άκρες,δεν φαίνεται όμως αντιαισθητικό μια χαρά το βλέπω εγώ.

Ίσως αύριο ανεβάσω και σχετική φωτό,για του λόγου το αληθές και να το δούν όσοι κάτοχοι μπορεί να ενδιαφέρονται για κάτι αντίστοιχο.

 

ΥΓ. Πριν μου στείλει αυτό το τζάμι είχα παραλάβει ένα χρυσαφί,με τις τρεις τρύπες πάνω,όπως στις φωτό και φυσικά μου ξανά έστειλε το σωστό,αυτό που είχα παραγγείλει το διάφανο δηλαδή και με ενιαία τρύπα,που μου ταιριάζει και καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν στην εφαρμογή του Facebook πατάω να δω σχόλια και αφού τα κλείσω μια μαύρη γραμμή στην οθόνη κατεβαίνει στιγμιαία. Έχετε καμιά εξήγηση; σε εσάς το κάνει; σε καμία άλλη εφαρμογή και γενικότερα πουθενά στην οθόνη δεν έχω παρατηρήσει το παραμικρό

Έχω πετάξει αυτήν την άθλια εφαρμογή από τις συσκευές μου και χρησιμοποιώ Facebook lite πολύ πιο γρήγορη και δεν λιώνει την μπαταρία.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

No name ηταν. Αλλα στην αρχη μου χε κατσει με λιγο παραπανω αερα στη μια πλευρα. Το εβγαλα, το ταμποναρισα με μονωτικη ταινια να παρει τις σκονες, το κεντραρα και λιγο καλυτερα και τελικα ειναι ανεκτικα τα κενα που αφηνει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Welcome to the club. Δεν ειναι τυχαιο απο τα καλυτερα vfm. Και περαν αυτων που λες, η xiaomi εχει τιμες "κινεζου" αλλα ποιοτητα επωνυμου (κατασκευη, λογισμικο, updates κλπ). Αν και μας κανει και καμια κινεζια που και που :p (πχ που αλλαξε τον αισθητηρα στη καμερα).

Θυμάμαι όταν περίμενα να έρθει,και είχαμε μιλήσει για το MIUI επεμενες ότι αν το συνηθίσεις είναι ίσως το καλύτερο σύστημα,και τώρα βλέπω πόσο δίκιο είχες...

Ακόμα και για την κάμερα είναι.ουνα πολύ αυστηρός,γιατί προσπαθούσα να την συγκρίνω με τις τελευταίες μου συσκευές που ήταν Lumia 1520,S5,Nexus 5X,S7,1+3 Lumia950,και είναι πραγματικά άδικο να γίνεται σύγκριση ιδίως αν σκεφτούμε σε τι τιμή είναι τα παραπάνω και σε τι τιμή είναι το Ν4....

Παντός επειδή τώρα είναι η μόνη συσκευή που μου έχει μείνει,μέχρι να έρθει το 1+3Τ,τελικά δεν είναι και τόσο άσχημη η κάμερα,το πρωί ,αλλά το βράδυ απλά δεν υπάρχει κάμερα...χαχα

Και εν συντομία σε αυτά τα λεφτά,σε σχέση με αυτά που πρόσφερει πιστεύω είναι η καλύτερη επιλογή....

Link to comment
Share on other sites

Είναι φυσιολογικό. Το android όσο περισσότερο χώρο βρίσκει τόσο περισσότερο απλώνεται. Προφανώς δεν συμπιέζει τίποτα και κρατάει στη μνήμη ακόμα και πολύ δευτερεύοντα στοιχεία.

 

Αν και μου κάνει εντύπωση που φτάνεις να χεις λιγότερη ελεύθερη μνήμη ακόμα και από τα δικά μας 3αρια. Ίδια ελεύθερη οκ... Λιγότερη είναι περίεργο...

Link to comment
Share on other sites

Το smart Lock για trusted places υπάρχει στη MIUI 8 ?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

Μάλλον όχι.

 

Εμένα μου έβγαλε μια ειδοποίηση ο Google να το ενεργοποιήσω, το ρύθμισα, και μετά ούτε δούλεψε ούτε μπόρεσα να ξαναβρώ τις ρυθμίσεις του.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ λιγο μου ακούγεται.Στο δικό μου εάν ανοίξω 3-4 εφαρμογές στυλ fb,Viber,insta,chrome θα είναι στο 1,2-1,5 και κλειστά όλα από 2,2-2,7 έχω δει μετά από restart.

 

Είναι φυσιολογικό. Το android όσο περισσότερο χώρο βρίσκει τόσο περισσότερο απλώνεται. Προφανώς δεν συμπιέζει τίποτα και κρατάει στη μνήμη ακόμα και πολύ δευτερεύοντα στοιχεία.

 

Αν και μου κάνει εντύπωση που φτάνεις να χεις λιγότερη ελεύθερη μνήμη ακόμα και από τα δικά μας 3αρια. Ίδια ελεύθερη οκ... Λιγότερη είναι περίεργο...

 

εσείς κλείνετε κάποια στιγμή ό,τι δε χρησιμοποιείτε όμως ;

Link to comment
Share on other sites

εσείς κλείνετε κάποια στιγμή ό,τι δε χρησιμοποιείτε όμως ;

 

Ναι αλλα οχι συχνα. Γενικα βλεπω οτι κατω απο 750 δεν πεφτω εκτος και αν ανοιξω κανα βαρυ παιχνιδι.

 

Βεβαια στη θεση σου δεν θα ανησυχουσα, γιατι οπως ειπα γενικα το android απλωνεται. Αλλωστε η ελευθερη μνημη ειναι χαμενη μνημη ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θυμάμαι όταν περίμενα να έρθει,και είχαμε μιλήσει για το MIUI επεμενες ότι αν το συνηθίσεις είναι ίσως το καλύτερο σύστημα,και τώρα βλέπω πόσο δίκιο είχες...

Ακόμα και για την κάμερα είναι.ουνα πολύ αυστηρός,γιατί προσπαθούσα να την συγκρίνω με τις τελευταίες μου συσκευές που ήταν Lumia 1520,S5,Nexus 5X,S7,1+3 Lumia950,και είναι πραγματικά άδικο να γίνεται σύγκριση ιδίως αν σκεφτούμε σε τι τιμή είναι τα παραπάνω και σε τι τιμή είναι το Ν4....

Παντός επειδή τώρα είναι η μόνη συσκευή που μου έχει μείνει,μέχρι να έρθει το 1+3Τ,τελικά δεν είναι και τόσο άσχημη η κάμερα,το πρωί ,αλλά το βράδυ απλά δεν υπάρχει κάμερα...χαχα

Και εν συντομία σε αυτά τα λεφτά,σε σχέση με αυτά που πρόσφερει πιστεύω είναι η καλύτερη επιλογή....

 

Ακριβως. Και οσο περναει ο καιρος συνεχιζω να ανακαλυπτω "κολπακια" που δεν ειχα βρει.

 

Οσον αφορα τη καμερα, δικαιη συγκριση θα ηταν μονο με καμερα τυπου p9 lite. Αξιοπρεπεστατη ειναι. Απλα τη νυχτα να τραβας 3-4 φωτογραφιες για να σου βγει μια καλη γιατι δυστυχως ειναι επιρρεπες στο camera shake.

Link to comment
Share on other sites

Nougat θα πάρει επίσημα το τηλέφωνο;

Έχει πάρει nougat εδώ και αρκετό καιρό, λογικά η επόμενη stable θα είναι nougat, αν βιάζεσαι βάλε developer Rom.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε χθες αυτό το τζαμάκι και το φόρεσα σήμερα,η διαφορά με της φωτογραφίας είναι ότι το άνοιγμα για το ακουστικό και την κάμερα είναι ενιαίο και όχι με τρείς τρύπες,για μένα καλύτερο έτσι,έκατσε μια χαρά πάνω στην οθόνη,καλύπτει όλη την ενεργή οθόνη και μόνο γύρω γύρω,περιμετρικά δηλαδή,φαίνεται ένα χιλιοστό περίπου ότι δεν κολλάει πάνω στην πρόσοψη,λόγω της κυρτότητας στις άκρες,δεν φαίνεται όμως αντιαισθητικό μια χαρά το βλέπω εγώ.

Ίσως αύριο ανεβάσω και σχετική φωτό,για του λόγου το αληθές και να το δούν όσοι κάτοχοι μπορεί να ενδιαφέρονται για κάτι αντίστοιχο.

 

ΥΓ. Πριν μου στείλει αυτό το τζάμι είχα παραλάβει ένα χρυσαφί,με τις τρεις τρύπες πάνω,όπως στις φωτό και φυσικά μου ξανά έστειλε το σωστό,αυτό που είχα παραγγείλει το διάφανο δηλαδή και με ενιαία τρύπα,που μου ταιριάζει και καλύτερα.

d561174d99f2dc80ae21257dd2236957.jpg46a775dcffaebfb57459f828a0bcb762.jpga7f0239e7888a542548e7a2201e728e1.jpga96fb727564ea183fc353cf5da8aa823.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει nougat εδώ και αρκετό καιρό, λογικά η επόμενη stable θα είναι nougat, αν βιάζεσαι βάλε developer Rom.

το θέμα είναι όσοι έχετε βάλει nougat έχει τίποτα τρελή βελτίωση; γιατί ομάδα που κερδίζει δεν την αλλάζεις!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω με την ελληνικη developers nougat, το βραδυ το αφηνα πχ με 64% και το πρωι το βρισκα παλι 64%. Με την stable mm χανω καπου 2%. Γυρισα ομως πισω στη stable γιατι ειχε κανα 2 bug που με ενοχλουσαν.
Link to comment
Share on other sites

Εγω με την ελληνικη developers nougat, το βραδυ το αφηνα πχ με 64% και το πρωι το βρισκα παλι 64%. Με την stable mm χανω καπου 2%. Γυρισα ομως πισω στη stable γιατι ειχε κανα 2 bug που με ενοχλουσαν.

 

Τι είδους bug, για πες;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ενεργοποιουσε αυτοματα το hht στη καμερα (μονο χειροκινητα) και ο ηχος κλησης δεν ακουγοταν αν ηταν συντομος (πχ αναπαντητη). Δεν ξερω αν τα διορθωσαν σε επομενες developers.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα θέμα και δεν ξέρω αν το έχει κάποιος άλλος και δεν θυμάμαι αν το έκανε από την αρχή.Το θέμα είναι οτι αν το χτυπήσω λίγο δυνατά με το δάκτυλο μου στο σημείο της κάμερας πίσω, ακούγεται όχι έντονα ένας μεταλλικός θόρυβος.Κατά τα άλλα το τηλέφωνο ειναι σούπερ ,οθόνη 10 ώρες και ειχα αλλα 10% με 4g,wifi facebook και άλλα πολλά!Το τηλ το πήρα απο banggood και για αυτό το ψιλό θόρυβο δεν αξίζει να το στείλω πίσω!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Για κάποιο λόγο δεν μου αποθηκεύει τις επαφές στο κινητό, παρά μόξο στο google. Σας έχει συμβεί και εσάς? Είμαι με την 8.5.2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...