Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα στην παρεα για το λογω οτι ειμαι απο κυπρο και ολα τα δεματα περνουν τελωνειο και χρειαζομαι αμεσα κινητο θελω την βοηθεια σας. αυτο στο vickmall ειναι το κινητο για το οποιο γινετε τοσος λογοσ? https://www.vickmall.com/official-global-version-xiaomi-redmi-note-4-5-5-inch-snapdragon-625-3gb-ram-32gb-rom-stock-in-eu-warehouse-black.html το εχουν στα 170 ευρο ενω στο honorbuy sta 187 με τα μεταφορικα. ευχαριστω

 

Ναι αυτο ειναι. Η 3/32 εκδοση

Link to comment
Share on other sites

Στη Κυπρο ποσο το βρισκεις; Ελλαδα παντως ειναι στα 167 ευρω.

 

Κυπρο δεν φερνουν xiaomi. μονο απο eshop τα οποια ειναι πανακριβα

Link to comment
Share on other sites

Κυπρο δεν φερνουν xiaomi. μονο απο eshop τα οποια ειναι πανακριβα

 

Για δες τοτε μηπως σε συμφερουν τα μεταφορικα απο Ελλαδα αντι honorbuy.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η συγκεκριμένη έκδοση με Snapdragon και 4 RAM / 64 ROM ;

 

Καμιά πρόταση για ελληνικό κατάστημα ; Γιατί νομίζω πως έχω μπλεχτεί λιγάκι με τις εκδόσεις.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η συγκεκριμένη έκδοση με Snapdragon και 4 RAM / 64 ROM ;

 

Καμιά πρόταση για ελληνικό κατάστημα ; Γιατί νομίζω πως έχω μπλεχτεί λιγάκι με τις εκδόσεις.

 

ΥΠΑΡΧΕΙ στο PLASIO ..sta 269

 

αυριο μαλλον θα παω να το παρω.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Πήρα flip Nillkin, 10ε από e-smartbuy.gr και ταιριάζει γάντι.

https://www.e-smartbuy.gr/thikes-kiniton/xiaomi/nillkin-sparkle-xiaomi-redmi-note-4x-golden-5356-proion

 

Δεν με βόλεψε και πολύ αυτό το στυλ θήκης, αλλά τώρα που το RN4 το έχω ακόμη σαν δεύτερο, είναι ότι πρέπει για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

 

στα κινητα μου δεν βαζω ποτε προστασια στην οθονη, εχω το redmi note 3 pro, εχει πεσει απειρες φορες και η οθονη ειναι αψεγαδιαστη

 

Έτυχε. Εμένα το Redmi 3 είχε τύχψει να πέσει από το πάνω κρεβάτι στρατοπέδου (περίπου από το 1,60μ δηλαδή) με και χωρίς tempered glass και να μη πάθει τίποτα η οθόνη. Κι έχει τύχει να που πέσει κι από το ύψος της τσέπης, χωρίς tempered και να σπάσει παντού (μόνο το τζάμι της).

 

Να σημειώσω ότι απεχθάνομαι και τις θήκες και τα tempered και μόνο τις διάφανες σιλικόνες έχω συνηθίσει λίγο (όταν είμαι σπίτι ή για καφέ κλπ, κι όχι εν κινήσει, την αφαιρώ).

Αλλά είναι μεγάλο το ρίσκο πλέον στις οθόνες των 5, 5.5" να τις έχεις απροστάτευτες. Ευτυχώς, στο Redmi 3 τουλάχιστον, με 20-25 ευρώ από Κίνα έχεις όλο το μπροστινό frame. Κάτι Samsung A5 κλπ χτυπάνε 100άρια.

My Hall of Fame: Motorola V360, Samsung E590 & F700.

6.3.28 Xiaomi R3 'IDO' - 2/16 - Gold-Black (custom) - Global Dev

7.6.08 Xiaomi RN4 'MIDO' - 3/32 - All Black - Global Stable

Link to comment
Share on other sites

Τώρα έχω το LeTV Le1 x600.

Σκέφτομαι για την έκδοση 4/64

https://m.banggood.com/Xiaomi-Redmi-Note-4-Global-Edition-5_5-inch-4GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-625-Octa-core-4G-Smartphone-p-1148122.html

Έχει κάποιος άποψη για την φωτογραφική σε σχέση με του x600;

Link to comment
Share on other sites

Τώρα έχω το LeTV Le1 x600.

Σκέφτομαι για την έκδοση 4/64

https://m.banggood.com/Xiaomi-Redmi-Note-4-Global-Edition-5_5-inch-4GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-625-Octa-core-4G-Smartphone-p-1148122.html

Έχει κάποιος άποψη για την φωτογραφική σε σχέση με του x600;

 

Σε λάθος θέμα είσαι. Υπάρχει ενότητα "επιλογη κινητού".

Link to comment
Share on other sites

Σε λάθος θέμα είσαι. Υπάρχει ενότητα "επιλογη κινητού".

Αν το βλέπεις έτσι, εντάξει.

Πάντως,οι πιθανότητες να βρεθεί κάποιος που να έχει δει και το x600, είναι μεγαλύτερες εδώ. Άλλωστε σε άλλες σελίδες υπάρχουν συγκρίσεις με άλλα κινητά.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το σκεφτηκα και το αποφασισα θα το παραγγειλω απο aliexpress .

 

https://www.aliexpress.com/item/Global-Version-Xiaomi-Redmi-Note-4-Mobile-Phone-4GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-625-Octa-Core/32808113973.html?aff_platform=data-feeds&cpt=1497687040839&sk=JYJQJYByj&aff_trace_key=8fd730ca933a44e8ae8656d62497674f-1497687040839-00248-JYJQJYByj

 

Με αυτα που εχω διαβασει νομιζω η πιθανοτητα να ερθει χωρις τελωνειο και χωρις προβληματα ειναι πολυ μεγαλη (θα ελεγα 90%) οποτε αξιζει αυτο το μικρο ρισκο ωστε να γλυτωσω 100 ευρω σε συγκριση με Ελλαδα. Εχει τυχει σε καποιον απο εσας να του ερθει ελλατωματικο απο ali ?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το σκεφτηκα και το αποφασισα θα το παραγγειλω απο aliexpress .

 

https://www.aliexpress.com/item/Global-Version-Xiaomi-Redmi-Note-4-Mobile-Phone-4GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-625-Octa-Core/32808113973.html?aff_platform=data-feeds&cpt=1497687040839&sk=JYJQJYByj&aff_trace_key=8fd730ca933a44e8ae8656d62497674f-1497687040839-00248-JYJQJYByj

 

Με αυτα που εχω διαβασει νομιζω η πιθανοτητα να ερθει χωρις τελωνειο και χωρις προβληματα ειναι πολυ μεγαλη (θα ελεγα 90%) οποτε αξιζει αυτο το μικρο ρισκο ωστε να γλυτωσω 100 ευρω σε συγκριση με Ελλαδα. Εχει τυχει σε καποιον απο εσας να του ερθει ελλατωματικο απο ali ?

 

Απο Ali αν θες θα σου προτεινα αυτον https://www.aliexpress.com/item/Global-Version-Xiaomi-Redmi-Note-4-4GB-64GB-Smartphone-Qualcom-Snapdragon-625-13MP-Fingerprint-ID-5/32810130288.html?aff_platform=data-feeds&cpt=1497688490537&sk=JYJQJYByj&aff_trace_key=03ca94ecf4ec4991905e26724a9bc8e0-1497688490537-02145-JYJQJYByj πηρα παλαιοτερα πραγματα και εμεινα ικανοποποιημενος..Επισης περιμενω ηδη απο αυτον ενα global 4, 64..Ειναι συνεννοήσιμος και του ειπα να βάλει και ενδειξη ταμπλετ με αξια 60 δολ. Το εχει και πιο φθηνα,,,Η αποφαση βέβαια δικη σου :)

Link to comment
Share on other sites

Απο Ali αν θες θα σου προτεινα αυτον https://www.aliexpress.com/item/Global-Version-Xiaomi-Redmi-Note-4-4GB-64GB-Smartphone-Qualcom-Snapdragon-625-13MP-Fingerprint-ID-5/32810130288.html?aff_platform=data-feeds&cpt=1497688490537&sk=JYJQJYByj&aff_trace_key=03ca94ecf4ec4991905e26724a9bc8e0-1497688490537-02145-JYJQJYByj πηρα παλαιοτερα πραγματα και εμεινα ικανοποποιημενος..Επισης περιμενω ηδη απο αυτον ενα global 4, 64..Ειναι συνεννοήσιμος και του ειπα να βάλει και ενδειξη ταμπλετ με αξια 60 δολ. Το εχει και πιο φθηνα,,,Η αποφαση βέβαια δικη σου :)

 

το μαυρο ειναι σε ελλειψη και σε αυτον!!!! δεν το εχει κανενας πλεον

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το σκεφτηκα και το αποφασισα θα το παραγγειλω απο aliexpress .

 

https://www.aliexpress.com/item/Global-Version-Xiaomi-Redmi-Note-4-Mobile-Phone-4GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-625-Octa-Core/32808113973.html?aff_platform=data-feeds&cpt=1497687040839&sk=JYJQJYByj&aff_trace_key=8fd730ca933a44e8ae8656d62497674f-1497687040839-00248-JYJQJYByj

 

Με αυτα που εχω διαβασει νομιζω η πιθανοτητα να ερθει χωρις τελωνειο και χωρις προβληματα ειναι πολυ μεγαλη (θα ελεγα 90%) οποτε αξιζει αυτο το μικρο ρισκο ωστε να γλυτωσω 100 ευρω σε συγκριση με Ελλαδα. Εχει τυχει σε καποιον απο εσας να του ερθει ελλατωματικο απο ali ?

να κανω τον δικηγορο του :devil: λεγοντας αν σου κατσει?(τελωνειο εννοω).οι τελωνες και φαρισαιοι κοστολογουν με το ματι και οχι με την αξια που εχει καποιο προιον.παντως σου ευχομαι να πανε ολα καλα. επισης αντιγραφω δικο μου ποστ στο αλλο θεμα για το τηλεφωνο μας....κανω update σε προηγουμενη αποψη μου και λεω,μπαταρια δεν υπαρχει προς το παρων καλυτερη (ιδια μπορει),οθονη καθαρη χωρις πιξελιασματα,λειτουργικο καλο αλλα θελει διορθωματα σε εφαρμογες οπως πχ συλλογη,εξερευνηση αρχειων,οχι κατι τρελλο αλλα θελει κατι παραπανω,λειτουργια κλησεων με μεγαλο σφαλμα την εληψη ταχειας κλησης,προσωπικα περασα αλλη εφαρμογη.φωτο την ημερα προς το τελειο,την νυχτα μονο με φλας και μονο κοντινα πλανα,wifi επειδη διαβασα οτι ειναι αργο(στη συνδεση?) δεν προσεξα κατι τετοιο.διαδικασια ροοτ ειναι πονεμενη ιστορια για αλλους καλη και για αλλους χαλι μαυρο.δηλαδη η xiaomi αποφασιζει σε αλλους να δωσει την αδεια και σε αλλους οχι,τρελλα πραγματα.διαδικασια ξεκλειδωματος με αναγνωση αποτυπωματος σε εμενα θελει τουλαχιστο 2 πατηματα,ισως και να φταιω και εγω αλλα παντα σχεδον 2 πατηματα.ο sd επεξεργαστης πολυ καλος για την κατηγορια του,γενικα δεν προσεξα κολληματα/υπερθερμανση.εκεινο που δεν καταλαβα οχι για την συσκευη αυτη μονο ποιος ο λογος μη αφαιρουμενης μπαταριας αφου απο αδιαβροχοποιηση δεν υπαρχει τετοιος λογος(αν βραχει ..βραχηκε),ισως σχεδιαστικα να μην βολευε να ανοιγει το καπακι.καταληκτικα σε σχεση με j5/j7(τα ειχα για μικρο διαστημα) η παρομοια μοντελλα η βαθμολογια που βαζω στα πρωτα 6/10 στο rn4x 9/10 αλλα στο παλιοτερο g3(10/10) που ειχα 7/10,και το αναφερω για να καταληξω οτι ειναι μια συσκευη στην μεση προς τα πανω.και για να τελιωσω με το θεμα αν εχει 800μπαντα τουλαχιστον οσα ειναι εισαγωγης infoqouest ειναι οκ.

Edited by stauros2653
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το σκεφτηκα και το αποφασισα θα το παραγγειλω απο aliexpress .

 

https://www.aliexpress.com/item/Global-Version-Xiaomi-Redmi-Note-4-Mobile-Phone-4GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-625-Octa-Core/32808113973.html?aff_platform=data-feeds&cpt=1497687040839&sk=JYJQJYByj&aff_trace_key=8fd730ca933a44e8ae8656d62497674f-1497687040839-00248-JYJQJYByj

 

Με αυτα που εχω διαβασει νομιζω η πιθανοτητα να ερθει χωρις τελωνειο και χωρις προβληματα ειναι πολυ μεγαλη (θα ελεγα 90%) οποτε αξιζει αυτο το μικρο ρισκο ωστε να γλυτωσω 100 ευρω σε συγκριση με Ελλαδα. Εχει τυχει σε καποιον απο εσας να του ερθει ελλατωματικο απο ali ?

 

Γιατι ειναι 100 ευρω η διαφορα; Στο σκρουτζ καπου 220 ευρω το βρισκεις. Αρα κανα 70αρη ειναι η διαφορα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν το βλέπεις έτσι, εντάξει.

Πάντως,οι πιθανότητες να βρεθεί κάποιος που να έχει δει και το x600, είναι μεγαλύτερες εδώ. Άλλωστε σε άλλες σελίδες υπάρχουν συγκρίσεις με άλλα κινητά.

 

Δεν το βλεπω ετσι, ειναι η πραγματικοτητα. Περαν οτι βγαινουμε offtopic, οταν ρωτας για καποιο κινητο σε ενε thread παντα θα σου πουν οτι το καλυτερο ειναι το δικο μας. Οποτε ουτε εσυ θα εξυπηρετηθεις. Αλλωστε γιατι ειναι πιθανοτερο να να εχουμε το x600?

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Τώρα έχω το LeTV Le1 x600.

Σκέφτομαι για την έκδοση 4/64

https://m.banggood.com/Xiaomi-Redmi-Note-4-Global-Edition-5_5-inch-4GB-RAM-64GB-ROM-Snapdragon-625-Octa-core-4G-Smartphone-p-1148122.html

Έχει κάποιος άποψη για την φωτογραφική σε σχέση με του x600;

 

Λίγο καλύτερη του xiaomi. Samsung βέβαια δεν είναι......όμως σε αυτά τα λεφτά ότι δίνεις παίρνεις. Και φυσικά το xiaomi είναι σε όλους τους τομείς καλύτερο από το letv x600.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατι ειναι 100 ευρω η διαφορα; Στο σκρουτζ καπου 220 ευρω το βρισκεις. Αρα κανα 70αρη ειναι η διαφορα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν το βλεπω, ειναι η πραγματικοτητα. Περαν οτι βγαινουμε offtopic, οταν ρωτας για καποιο κινητο σε ενε thread παντα θα σου πουν οτι το καλυτερο ειναι το δικο μας. Οποτε ουτε εσυ θα εξυπηρετηθεις. Αλλωστε γιατι ειναι πιθανοτερο να να εχουμε το x600?

 

Κι ομως έχει απόλυτο δίκιο. Το είχα και το letv x600 και μπορώ να έχω άποψη.

Link to comment
Share on other sites

Αθήνα υπάρχει πουθενά μεμβράνη προστασίας όχι tampered γιατί μου ξεκολλάει η αρχική ζελατίνα που είχε και είναι χάλια!. Θέλω σήμερα να βρω άλλη απλή ζελατίνα.!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εκανα αναλυση με expected utility

δυο περιπτωσεις διαλεγουμε αυτην που δινει το μικροτερο κοστος επι την πιθανοτητα

 

απο skroutz = 230 * 1 = 230

 

απο ali περιπτωση να μην περασει τελωνειο 90% = 150 * 0,9

απο ali περιπτωση να περασει τελωνειο 9% = (150 + (150*23%)) * 0,09

απο ali περιπτωση να μπλεξεις ασχημα πχ το κινητο να ειναι ελλατωματικο οποτε να χασεις και τα λεφτα και το κινητο

κοστος διπλασιο με πιθανοτητα 1% = (150 * 2) * 0,01

 

μας κανει 150 * 0,9 + 150 + (150*23%) * 0,09 + (150 * 2) * 0,01 = 135 + 16,605 + 3 = 154.605

 

οποτε 154,605 < 230 οποτε δεδομενου καποιος πιστευει σε αυτες τις πιθανοτητες η ορθολογικη επιλογη ειναι το ali

 

μπορει να γινει και πιο πολυπλοκο με πιθανοτητα να σου ερθει ελλατωματικο δεδομενου οτι εχει περασει τελωνειο (με νομο bayes) αλλα θεωρω οτι τοση γκαντεμια μπορει να παραληφθει

Link to comment
Share on other sites

το μαυρο ειναι σε ελλειψη και σε αυτον!!!! δεν το εχει κανενας πλεον

 

το πηρα απο λαθος σε χρυσο με ασπρο εμπρος αλλα ειχε το γνωστο προβλημα (απο το s3 galaxy) να φεγκιζουν τα πληκτρα ειδικα στο σκοταδι και ευτηχως σε 3 ημερες δεχτηκαν(κοτσοβολος) και το αλλαξαν σε μαυρο.καταπληκτικο σε εμφανιση το μαυρο χρωμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

λοιπον εκανα αναλυση με expected utility

δυο περιπτωσεις διαλεγουμε αυτην που δινει το μικροτερο κοστος επι την πιθανοτητα

 

απο skroutz = 230 * 1 = 230

 

απο ali περιπτωση να μην περασει τελωνειο 90% = 150 * 0,9

απο ali περιπτωση να περασει τελωνειο 9% = (150 + (150*23%)) * 0,09

απο ali περιπτωση να μπλεξεις ασχημα πχ το κινητο να ειναι ελλατωματικο οποτε να χασεις και τα λεφτα και το κινητο

κοστος διπλασιο με πιθανοτητα 1% = (150 * 2) * 0,01

 

μας κανει 150 * 0,9 + 150 + (150*23%) * 0,09 + (150 * 2) * 0,01 = 135 + 16,605 + 3 = 154.605

 

οποτε 154,605 < 230 οποτε δεδομενου καποιος πιστευει σε αυτες τις πιθανοτητες η ορθολογικη επιλογη ειναι το ali

 

μπορει να γινει και πιο πολυπλοκο με πιθανοτητα να σου ερθει ελλατωματικο δεδομενου οτι εχει περασει τελωνειο (με νομο bayes) αλλα θεωρω οτι τοση γκαντεμια μπορει να παραληφθει

 

τσακαλωτος...:lol:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

λοιπον εκανα αναλυση με expected utility

δυο περιπτωσεις διαλεγουμε αυτην που δινει το μικροτερο κοστος επι την πιθανοτητα

 

απο skroutz = 230 * 1 = 230

 

απο ali περιπτωση να μην περασει τελωνειο 90% = 150 * 0,9

απο ali περιπτωση να περασει τελωνειο 9% = (150 + (150*23%)) * 0,09

απο ali περιπτωση να μπλεξεις ασχημα πχ το κινητο να ειναι ελλατωματικο οποτε να χασεις και τα λεφτα και το κινητο

κοστος διπλασιο με πιθανοτητα 1% = (150 * 2) * 0,01

 

μας κανει 150 * 0,9 + 150 + (150*23%) * 0,09 + (150 * 2) * 0,01 = 135 + 16,605 + 3 = 154.605

 

οποτε 154,605 < 230 οποτε δεδομενου καποιος πιστευει σε αυτες τις πιθανοτητες η ορθολογικη επιλογη ειναι το ali

 

μπορει να γινει και πιο πολυπλοκο με πιθανοτητα να σου ερθει ελλατωματικο δεδομενου οτι εχει περασει τελωνειο (με νομο bayes) αλλα θεωρω οτι τοση γκαντεμια μπορει να παραληφθει

 

Το expected utility το χρησιμοποιουμε για να καταλαβουμε τις επιλογες του καταναλωτη, να τις μαθηματικοποιησουμε. Οταν ειναι σε ατομικο επιπεδο για τον εαυτο σου, γιατι να το κανεις ολο αυτο; Επιπλεον ολο αυτο που περιεγραψες αφορα τον risk neutral καταναλωτη.

 

Αλλωστε τα probabilities που βαζεις ειναι λιγο αυθαιρετα και σου λειπει και η αρνητικη ευημερια απο την καθυστερηση που θα εχεις να το παραλαβεις (ή την χαμηλοτερη expected price που θα χει Ελλαδα καθοτι η τιμη του κινητου συνεχως πεφτει) καθως και την αρνητικη ευημερια σε περιπτωση που χρειαστεις doa και το στελνεις πισω Κινα.

 

Να υποθεσω οτι εισαι φοιτητης οικονομικης επιστημης; :) Αν ναι, που;

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Αργοσβήνει το Mi4C... :p

 

Που σημαίνει 3/32 ή 4/64?

Αξίζουν τα 60€ παραπάνω; Μήπως είναι overkill?

 

Δεδομένο: Δε γεμίζω το κινητό με παιχνίδια, μουσική, φωτογραφίες.

Link to comment
Share on other sites

Το expected utility το χρησιμοποιουμε για να καταλαβουμε τις επιλογες του καταναλωτη, για να μαθηματικοποιησουμε τις επιλογες του. Οταν ειναι σε ατομικο επιπεδο για τον εαυτο σου, γιατι να το κανεις ολο αυτο; Επιπλεον ολο αυτο που περιεγραψες αφορα τον risk neutral καταναλωτη.

 

Αλλωστε τα probabilities που βαζεις ειναι λιγο αυθαιρετα και σου λειπει και η αρνητικη ευημερια απο την καθυστερηση που θα εχεις να το παραλαβεις (ή την expected price που θα χει Ελλαδα δεδομενο οτι συνεχως πεφτει η τιμη του κινητου) καθως και την αρνητικη ευημερια σε περιπτωση που χρειαστεις doa και το στελνεις πισω Κινα.

 

Να υποθεσω οτι εισαι φοιτητης οικονομικης επιστημης; :) Αν ναι, που;

 

εχεις δικιο ειναι και αυτα . Ειναι πιο πολυπλοκο το θεμα

 

Οχι προγραμματιστης ειμαι . Εκανα ενα course πανω σε αυτα προσφατα και ηθελα απο σκαλωμα να τα εφαρμοσω σε ενα πραγματικο μου προβλημα :)

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο ειναι και αυτα . Ειναι πιο πολυπλοκο το θεμα

 

Οχι προγραμματιστης ειμαι . Εκανα ενα course πανω σε αυτα προσφατα και ηθελα απο σκαλωμα να τα εφαρμοσω σε ενα πραγματικο μου προβλημα :)

 

Ελεγα μηπως σε ειχα φοιτητη :)

 

Τα πραγματα ειναι πιο απλα. Σιγουρα τα 70 ευρω διαφορα ειναι αρκετα για να σκεφτεις να το παρεις απ'εξω. ;) Σε πειραζει η αναμονη; Σε πειραζει αν τυχον εχει θεμα και το στειλεις πισω να χεις ακομα παραπανω αναμονη (ακομα και αν η διαφορα της τιμης ως τοτε εχει πεσει στα 30-40 ευρω). Για σενα εχει καποια αξια η εγγυηση ελληνικου καταστηματος και οτι θα το παρεις αμεσα στο χερι; Αναλογως τις απαντησεις σου, ξερεις τι σε βολευει περισσοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να συνυπολογίσετε ότι οι αγορές από Ελλάδα συμφέρουν και οσους μπορούν να περάσουν το τιμολόγιο αγοράς στα έξοδα τους (γλυτώνοντας τον ΦΠΑ και ένα μέρος της αξίας από τον φόρο εισοδήματος).
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...