Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ολα μεταφερονται απο οποιαδηποτε συσκευή και ειδικα στα xiaomi το μονο που πρεπει η επρεπε να κανεις να κατεβασεις την εφαρμιγη mi moveer απο το καταστημα στο s7 και να το ζευγαρωσεις με το ξιαομι μεταφερονται ολα οταν λεμε ολα ολα, φωτο βιντεο εφαρμογες επαφές κωδικοι wifi ετσι εκανα εγω απο lg στο 4x και δεν χρειαστηκα σεταρισμα καν. :)

 

θα το δοκιμασω, ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς χρησιμοποιήσει αυτό το τζαμακι

http://www.247home.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=17474&virtuemart_category_id=331&Itemid=474

 

Γιατί και αυτό που πήρα με το μαύρο περίγραμμα παρόλο που πιάνει όλη την επιφάνεια και κάθεται καλά, επειδή δεν έχει κόλλα παντού κάνει κινήσεις και δεν είναι σταθερό.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επιστρεφω ξανα,μετα απο μερικες μερες χρησης της συσκευης.Καταρχας την πηρε και αλλος γνωστος που ειχε ενα nokia lumia.Σαν συσκευη εχω να πω τα εξης.Σε σχεση με το iPhone 5s που εχω,ειναι ανωτερο σε μπαταρια και οθονη.Μια χαρα ειναι,δεν ειδα πιξελιασμα και αρκετα ευκρινης στον ηλιο.Περι μπαταριας με 5/5 σημα 4G στο σπιτι(vodafone) και wifi με χρηση 50-50 απο τη μανα μου σε fb,gmail και browsing με κλειστο συγχρονισμο (ειναι χειροκινητος,δεν συγχρονιζει συνεχεια) εβγαλε 6 ωρες και 30 λεπτα με 33% μπαταρια ακομα.Εχω παθει σοκ απο τη μπαταρια,τετοιο χρονο εβλεπα σε φιλο με note 3 pro και 4G Wind(ειχε το μοντελο χωρις την B20) και επαιζε παιχνιδια με 10% μπαταρια ακομα.Εχει την εκδοση 3/32 και rom τη Miui 8.2.4.0. Απο ταχυτητα πεταει,η εμπειρια χρησης ειναι ισαξια με το iphone 5s/6 στο iOS 10 και καλυτερη κι ολας.Εχει 1,5GB ελευθερα αν κλεισω τα παντα.

Επειδη τα αφηνει ολα ανοιχτα η μανα μου,εβλεπα 1GB ελευθερο παντα.Το Xiaomi note 3 με τον Helio X10 και 2GB ram που εχει ο πατερας μου εδω και ενα χρονο,τρεχει το ιδιο καλα απλως ορισμενες φορες βλεπω οτι κανει reload το facebook κυριως.Στα αλλα apps σπανια το βλεπω.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

τι πρέπει να κάνω για να μην "κλείνει" η εφαρμογή πχ Viber στο παρασκήνιο; μήνυμα σήμερα ήρθε με μισή ώρα καθυστέρηση και όταν άναψα την οθόνη του κινητού!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τι πρέπει να κάνω για να μην "κλείνει" η εφαρμογή πχ Viber στο παρασκήνιο; μήνυμα σήμερα ήρθε με μισή ώρα καθυστέρηση και όταν άναψα την οθόνη του κινητού!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ρυθμισεις/Μπαταρία και αποδοση/Δχση χρήσης μπαταρίας εφαρμογών/Επιλογή εφαρμογών και επιλέγεις στην εφαρμογή που θες "κανένας περιορισμός"

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμισεις/Μπαταρία και αποδοση/Δχση χρήσης μπαταρίας εφαρμογών/Επιλογή εφαρμογών και επιλέγεις στην εφαρμογή που θες "κανένας περιορισμός"

 

Σε ευχαριστω πολυ :)

Link to comment
Share on other sites

lhttp://m.geekbuying.com/item/Offical-Global-Version-Xiaomi-Redmi-Note-4-4G-64GB-Smartphone---Black-379093.html

Αρκετά ικανοποιημενος από το 3/32 που πήρα της κόρης μου από το vickmall. Το σκέφτομαι σοβαρά καθώς η τιμή είναι πρόκληση. Το μόνο που με κράτα είναι το GeekBuying, καθώς έχω ανάμεικτες εντυπώσεις στο παρελθόν. Έχει αγοράσει κανείς πρόσφατα από το εν λόγω;

 

Το θεμα ειναι το τελωνειο.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

τι πρέπει να κάνω για να μην "κλείνει" η εφαρμογή πχ Viber στο παρασκήνιο; μήνυμα σήμερα ήρθε με μισή ώρα καθυστέρηση και όταν άναψα την οθόνη του κινητού!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το καλύτερο είναι να πας ρυθμίσεις- άδειες- αυτόματη έναρξη και να τσεκάρεις οποία εφαρμογή θες να μην κλείνει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς αν παίζει ομαλά ή με διακοπές, η σύνδεση ακουστικού bluetooth (χρήση μουσικής, όχι ομιλίας);

Στο redmi note 3 pro που έχω τώρα υπάρχει πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς αν παίζει ομαλά ή με διακοπές, η σύνδεση ακουστικού bluetooth (χρήση μουσικής, όχι ομιλίας);

Στο redmi note 3 pro που έχω τώρα υπάρχει πρόβλημα...

Δεν υπαρχει κανενα προβλημα ουτε σε τιουμπ, ραδιοφωνο, ομιλια, κλπ. Με μπλε δοντι σονυ ερικσον που εχω.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι το τελωνειο.

Από εδώ http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_604986.html?wid=4 και το τελωνείο να σε πιάσει πάλι κερδισμένος είσαι!!!

141€ το 4/64!!;)

Link to comment
Share on other sites

Από εδώ http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_604986.html?wid=4 και το τελωνείο να σε πιάσει πάλι κερδισμένος είσαι!!!

141€ το 4/64!!;)

 

157 λέει το 32άρι το λίνκ που έστειλες

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Καλοδουλευτο,μπορείς να μας πεις τι κάμερες έχει το δικό σου;;;

Πόσο το πήρες;;;

 

απάντηση με πολύ delay μιας και δεν κάθησα να δω το θέμα τοσες μέρες.

 

ευχαριστώ πολύ!

προφανώς samsung και μένα οι κάμερες.

176.17 μου βγήκε εμένα μιας και τη μερα που αποφασισα να παραγγειλώ περαν του άλι ήταν η πιο φτηνή τιμή. την επομενη το geek την εριξε πάλι πολυ χαμηλά. τουλαχιστον εγινε shipped την επομενη ακριβώς.

και μου ήρθε με swisspost.

δεν έχω παίξει πολύ μαζί του ακóμα, απλώς εντυπωσιαζομαι και ας τα περίμενα όλα αυτά!

stand by με κλειστά 4G/WIFI και μένα η κατανάλωση ήταν 1% overnight.

 

ειμαι με αυτή τη θήκη http://m.ebay.com/itm/For-Xiaomi-Redmi-Full-Coverage-Shockproof-Slim-Case-Silicone-Soft-Cover-Skin-/172484324309?var=&hash=item2828ddebd5%3Am%3Am5O4h682WPWNixVXzHvED8Q&_trkparms=pageci%253Aa1ad8a12-4f67-11e7-bad5-74dbd1806e13%257Cparentrq%253A9c33271415c0abc64590e20cffffa1f1%257Ciid%253A3&varId=471403011819

 

και παρηγγειλα άλλη μια αλλά κατα λάθος επέλεξα redmi 4x αντί note και εχω μια λάθος!

 

τζαμάκι πηρα πλήρους κάλυψης με μαύρα περιθώρια και περιμενω και κάποια διάφανα.

Link to comment
Share on other sites

157 λέει το 32άρι το λίνκ που έστειλες

157 λέει, αλλά DOLLARS φίλε μου!!!

Είναι όμως το 32άρι....που αλλού το βρίσκεις και πιο κάτω π.χ. στο geekbuying που κάνει 128 ευρώ.

Γράψε λάθος!

Edited by DragonD
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μέσω kimovil βλέπεις συγκριτικά τις τιμές σε όλα τα μαγαζιά και μάλιστα τις τελικές μαζί με προσφορές ή ότι εκπτωτικά κουπόνια έχουν προκύψει.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Την πήρα για την γυναίκα μου προστατεύει καλύτερα από όλες καλύπτει και την κυρτότητα,όπως ξαναέγραψα απομίμηση από spigen είναι άλλα την δουλειά της την κάνει μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μέσω kimovil βλέπεις συγκριτικά τις τιμές σε όλα τα μαγαζιά και μάλιστα τις τελικές μαζί με προσφορές ή ότι εκπτωτικά κουπόνια έχουν προκύψει.

Απλά δεν έχει όλα τα μαγαζιά. Έχει όμως τα περισσότερα. Πολύ εξυπηρέτικο. Κάτι παρόμοιο αλλά με μικρότερη γκαμα κατάστηματων κάνει πλέον και το devicespecification

 

Sent from my C103 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Απλά δεν έχει όλα τα μαγαζιά. Έχει όμως τα περισσότερα. Πολύ εξυπηρέτικο. Κάτι παρόμοιο αλλά με μικρότερη γκαμα κατάστηματων κάνει πλέον και το devicespecification

 

Sent from my C103 using Tapatalk

 

έχει ali ξεχωριστά τους διαφορετικούς πωλητές, έχει gearbest, geekbuying, bangood, honorbuy, lightinthebox και ένα κάρο άλλα που δεν τα ξέρω καν. οπότε δεν ξέρω τι λείπει !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μία ερώτηση για τις πρώτες φορτίσεις του κινητού που μερικοί ενδεχομένως να μην ξέρουμε ποιο είναι το πιο σωστό.

Είδα στο forum ότι ανοίγουμε πρώτη φορά το κινητό και έχει μπαταρία περίπου 50%. Δεν το φορτίζουμε αλλά περιμένουμε να πάει κοντά στο 10%. Στη συνέχεια το κλείνουμε και το φορτίζουμε μέχρι να πάει 100% και το αφήνουμε και δύο ώρες παραπάνω. Αυτό το κάνουμε τις πρώτες 3 φορές περίπου. Τα κατάλαβα σωστά?

Ακόμη, μετά το τέλος αυτής της διαδικασίας μπορούμε να το φορτίζουμε π.χ. στο 70% ή στο 35% ή στο 10% χωρίς καμία αρνητική επίπτωση στη μέγιστη διάρκεια της μπαταρίας?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, μία ερώτηση για τις πρώτες φορτίσεις του κινητού που μερικοί ενδεχομένως να μην ξέρουμε ποιο είναι το πιο σωστό.

Είδα στο forum ότι ανοίγουμε πρώτη φορά το κινητό και έχει μπαταρία περίπου 50%. Δεν το φορτίζουμε αλλά περιμένουμε να πάει κοντά στο 10%. Στη συνέχεια το κλείνουμε και το φορτίζουμε μέχρι να πάει 100% και το αφήνουμε και δύο ώρες παραπάνω. Αυτό το κάνουμε τις πρώτες 3 φορές περίπου. Τα κατάλαβα σωστά?

Ακόμη, μετά το τέλος αυτής της διαδικασίας μπορούμε να το φορτίζουμε π.χ. στο 70% ή στο 35% ή στο 10% χωρίς καμία αρνητική επίπτωση στη μέγιστη διάρκεια της μπαταρίας?

 

Αργα ή γρηγορα η μπαταρια θα στρωσει οποτε φορτισε το οπως σε βολεψει για αρχη.

 

Ιδανικη φορτιση ειναι 50-80. Γενικα αποφευγουμε τις ακρες και ειδικα το αδειασμα.

 

Στην πραξη το φορτιζεις οποτε εχει χρονο και διαθεση. Κατα τα αλλα δεν χρειαζεται να τρελαινομαστε γιατι απο αλλα κινητα θα κανει τους μισους κυκλους φορτισης οποτε θα εχει και τη μιση φθορα. Προσωπικα το φορτιζω 40κατι με 90κατι (αν τυχει να δω πρασινο το λαμπακι το βγαζω απο τη μπριζα)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...