Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατι να μην κανουν; Αφου ειναι ιδιο κινητο απλα με εξτρα μια μπαντα...

 

Ετσι ειπαν πιο πανω

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

εβγαλα ακρη με το fotobucket κατεβασα την εφαρμογη απο το playstore και τωρα ανεβαζει μια χαρα τις φωτο :)

οσο για την τιμη στο geek ειναι πολυ καλη για το 4/64 και απ οτι ειδα εχει την 800αρα

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ κάποιοι δεν είχαν αναφέρει πρίν καιρό ότι έχει βγει νέα έκδοση; Εγώ στην 8.2.5 είμαι δε βρίσκει νέα version τόσο καιρό

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά έχω πάρει αυτη: http://www.plaisio.gr/tilefona/prostasia-kinitou/thikes/Jelly-Thiki-Back-Cover-gia-Redmi-Note-4X-Diafani-JLCNOTE4X.htm στα 9.90. Είναι διάφανη από σιλικόνη και εφαρμόζει αρκετά καλά. Επίσης το παχαίνει πολύ λίγο.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά έχω πάρει αυτη: http://www.plaisio.gr/tilefona/prostasia-kinitou/thikes/Jelly-Thiki-Back-Cover-gia-Redmi-Note-4X-Diafani-JLCNOTE4X.htm στα 9.90. Είναι διάφανη από σιλικόνη και εφαρμόζει αρκετά καλά. Επίσης το παχαίνει πολύ λίγο.

 

10€ για μια θηκη που εξω κανει 1$. Τι αλλο θα δω σε αυτη την αλυσιδα πια. Οχι οτι τα αλλα μεγαλα καταστηματα πανε πισω αλλα απλη διαφανη θηκη τοσο ακριβη δεν εχω ξαναδει

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα εδώ και δύο μέρες έχω πάρει το κινητό ξέρετε αν αυτή η ρομ είναι μουφα;
nokia 3310 ->sony ericsson w995 -> iphone 3g -> x10 mini -> s3 -> s5 -> g3 32/3 -> xperia z3 -> iphone 6s
Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ κάποιοι δεν είχαν αναφέρει πρίν καιρό ότι έχει βγει νέα έκδοση; Εγώ στην 8.2.5 είμαι δε βρίσκει νέα version τόσο καιρό

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

και εγω 8.2.5 είμαι

Link to comment
Share on other sites

10€ για μια θηκη που εξω κανει 1$. Τι αλλο θα δω σε αυτη την αλυσιδα πια. Οχι οτι τα αλλα μεγαλα καταστηματα πανε πισω αλλα απλη διαφανη θηκη τοσο ακριβη δεν εχω ξαναδει

Το θέμα δεν είναι αυτό, μαγαζί είναι όσο θέλει πουλάει, το θέμα είναι ότι υπάρχουν άνθρωποι που πάνε και τα δίνουν.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα εδώ και δύο μέρες έχω πάρει το κινητό ξέρετε αν αυτή η ρομ είναι μουφα;

Ποια ρομ έχεις;

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντησεις σας

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτήν έχω 039c70c31aecb231eb4ba5977e758cd2.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk[/

 

Μια χαρά εισαι .

Link to comment
Share on other sites

Η Ipaky σε μένα μια χαρά μου χει κάτσει μέχρι στιγμής και κρύβει άψογα την δεύτερη sim με το γνωστό κόλπο.

Η 8.2.5 είναι η τελευταία επίσημη Stable Rom και λογικά αύριο θα βγει η 7.1.6 για μας που έχουμε την Global developer. Εδώ θα παρακολουθεί οποίος θέλει τις επίσημες Ρομ από την Xiaomi για το μοντέλο μας... http://en.miui.com/extra.php?mod=rom/download&r=309&mobile=no#468 οι οποίες είναι ίδιες με του Redmi note 4x οπότε μην αγχωθείτε.

Όποιος το χει ξεκλειδώσει, έχει περάσει Twrp και το χει ρουταρει και θέλει να περάσει την καινούργια έκδοση τότε πρέπει να το ξερουταρει να του περάσει το stock recovery για να του την δώσει ΟΤΑ. Βέβαια μπορεί να την περάσει κανονικά μέσω TWRP εφόσον την έχει κατεβάσει ολόκληρη όμως πάλι θέλει uproot και φυσικά μετά χάνει το Twrp οπότε ξανά μανά τα ίδια από την αρχή.

Edited by CRISPAF77

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Η Ipaky σε μένα μια χαρά μου χει κάτσει μέχρι στιγμής και κρύβει άψογα την δεύτερη sim με το γνωστό κόλπο.

Η 8.2.5 είναι η τελευταία επίσημη Stable Rom και λογικά αύριο θα βγει η 7.1.1 για μας που έχουμε την Global developer. Εδώ θα παρακολουθεί οποίος θέλει τις επίσημες Ρομ από την Xiaomi για το μοντέλο μας... http://en.miui.com/extra.php?mod=rom/download&r=309&mobile=no#468 οι οποίες είναι ίδιες με του Redmi note 4x οπότε μην αγχωθείτε.

Όποιος το χει ξεκλειδώσει, έχει περάσει Twrp και το χει ρουταρει και θέλει να περάσει την καινούργια έκδοση τότε πρέπει να το ξερουταρει να του περάσει το stock recovery για να του την δώσει ΟΤΑ. Βέβαια μπορεί να την περάσει κανονικά μέσω TWRP εφόσον την έχει κατεβάσει ολόκληρη όμως πάλι θέλει uproot και φυσικά μετά χάνει το Twrp οπότε ξανά μανά τα ίδια από την αρχή.

 

Η developer που χα βαλει ηταν ηδη βασισμενη σε nougat. Εκτος αν ηταν μεν nougat αλλα 7.0 και οχι 7.1.1 που γραφεις.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα δεν είναι αυτό, μαγαζί είναι όσο θέλει πουλάει, το θέμα είναι ότι υπάρχουν άνθρωποι που πάνε και τα δίνουν.

 

 

Από το να περιμένω ένα μήνα να έρθει η θήκη από Κίνα 1.000 φορές από εδω. Δεν θέλω να ριψοκινδυνέψω φθορά στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Η developer που χα βαλει ηταν ηδη βασισμενη σε nougat. Εκτος αν ηταν μεν nougat αλλα 7.0 και οχι 7.1.1 που γραφεις.

 

Έκανα λάθος και το διόρθωσα.. εννοούσα την 7.1.6

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να βρω ακρη με geekbuying για να μαθω ποιον κωδικο εχει πισω το κουτι πραγματικα...Μια μου λεει να επικοινωνησω ωρες αποθηκης και εκεινες τις ωρες μου λεει το chat οτι δουλευουν απο το σπιτι...Απαντηση στο mail περιμενω 3μερες.

 

Οχι τπτ αλλο θελω να παραγγειλω,αποτι μου ειπε παντως δεν εχει ελληνικα η γκλομπαλ βερσιον :/

 

Κατι μου πεταξε οτι ισως να λεει 232074 αλλα δεν ξερω αν υπαρχει τετοιος κωδικος σε καποια απο τις εκδοσης στο πισω μερος

 

Υ.γ τελικα με τις θηκες ειμαστε κορονα γραμματα η κοιταμε για redmi note 4x μονο?Η τελικα και του redmi note 4 κανουνε?

Μην τις φανε τα ντουλαπια

Edited by kflabouris

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά έχω πάρει αυτη: http://www.plaisio.gr/tilefona/prostasia-kinitou/thikes/Jelly-Thiki-Back-Cover-gia-Redmi-Note-4X-Diafani-JLCNOTE4X.htm στα 9.90. Είναι διάφανη από σιλικόνη και εφαρμόζει αρκετά καλά. Επίσης το παχαίνει πολύ λίγο.

 

Και πολυ καλα εκανες την ιδια πηρα και γω και εχει τις απολυτες τρυπες ακριβως ομως για ολα στο κινητο απο κωτσοβολο εγω σιγα μην περιμενω ενα μηνα απο την κινα θα μου πεις και η διαφορα τιμης; εξω εχει 3 ευρω. Θα πω οτι μου λειπουν πολλα με 6 ευρω διαφορα δε σωζομαι :lol:

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,σκεφτομαι να παρω το redmi note 4 για τη μανα μου.Αξιζει; Ξερω οτι το 3αρι ειναι vfm και γι αυτο το διαλεξαμε.Πως ξεχωριζεις οτι εχει την 800αρα; Γιατι το ειδαμε σε σκρουτζομαγαζο και θελουμε να το παρουμε.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,σκεφτομαι να παρω το redmi note 4 για τη μανα μου.Αξιζει; Ξερω οτι το 3αρι ειναι vfm και γι αυτο το διαλεξαμε.Πως ξεχωριζεις οτι εχει την 800αρα; Γιατι το ειδαμε σε σκρουτζομαγαζο και θελουμε να το παρουμε.

 

Το κινητό για τα χρήματα που κοστίζει είναι μια χαρά. Το μόνο αρνητικό είναι η πολύ μέτρια κάμερα του. Για να ξεχωρίσεις ποιά έκδοση είναι διάβασε το πρώτο post. Έχει γίνει πολύ καλή ανάλυση από τον συμφορουμίτη Antretng.

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό για τα χρήματα που κοστίζει είναι μια χαρά. Το μόνο αρνητικό είναι η πολύ μέτρια κάμερα του. Για να ξεχωρίσεις ποιά έκδοση είναι διάβασε το πρώτο post. Έχει γίνει πολύ καλή ανάλυση από τον συμφορουμίτη Antretng.

 

Ο πατερας μου εχει το 3αρι με τον Helio X10.Η μανα μου ειναι εδω και 2,5 χρονια με galaxy s3 neo.Σιγουρα καλυτερη καμερα απο το s3 θα εχει.Το θεμα ειναι να ειναι αξιοπρεπεις φωτογραφιες κυριως το βραδυ.Το 3αρι του πατερα μου μια χαρα ειναι,σε γενικες γραμμες.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει πάρει κανείς τζαμάκι της Nillkin; Διαφέρουν αυτά που είναι για το 4 με του 4Χ;
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να βρω ακρη με geekbuying για να μαθω ποιον κωδικο εχει πισω το κουτι πραγματικα...Μια μου λεει να επικοινωνησω ωρες αποθηκης και εκεινες τις ωρες μου λεει το chat οτι δουλευουν απο το σπιτι...Απαντηση στο mail περιμενω 3μερες.

 

Οχι τπτ αλλο θελω να παραγγειλω,αποτι μου ειπε παντως δεν εχει ελληνικα η γκλομπαλ βερσιον :/

 

Κατι μου πεταξε οτι ισως να λεει 232074 αλλα δεν ξερω αν υπαρχει τετοιος κωδικος σε καποια απο τις εκδοσης στο πισω μερος

 

Υ.γ τελικα με τις θηκες ειμαστε κορονα γραμματα η κοιταμε για redmi note 4x μονο?Η τελικα και του redmi note 4 κανουνε?

Μην τις φανε τα ντουλαπια

 

Ολα τα Global version που εχουν την επισημη Ρομ εχουν ελληνικα.

Για θηκη μη το σκεφτεις καν,δες οτι κυκοφορει για το Redmi Note 4x ή πολυ απλα ελεγξε τη στο μαγαζι που θα πας.:p

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Ας το πουμε ακομα μια φορα.

 

Θηκη/τζαμακια ειναι ιδια Note 4X με Note 4 Global. Δεν χρειαζεται να αγχωνεστε. :)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Ας το πουμε ακομα μια φορα.

 

Θηκη/τζαμακια ειναι ιδια Note 4X με Note 4 Global. Δεν χρειαζεται να αγχωνεστε. :)

Όταν λέω Note 4 εννοώ το mediatek. Ξέρω ότι οι θήκες διαφέρουν, για τα τζαμάκια δεν ξέρω. Προφανώς 4X και Global είναι το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...