Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εδω λεει οτι εχει ανταπτορα!!!

 

Αν δεν εχει ευρωπαικο φορτιστη τοτε δεν ειναι το global. Και αν δεις παρακατω εχει πινακα για τις εκδοσεις και γραφει οτι το global εχει 4100mAh CE EU Charger

Link to comment
Share on other sites

Για να σπάσω λίγο την ατέρμονη σειρά ερωτήσεων σχετικά με το ποια έκδοση Note 4 έχει το κάθε κατάστημα (έλεος παιδιά, αν δεν μπορείτε ακόμα να καταλάβετε πως ξεχωρίζετε τις εκδόσεις, ΜΗΝ το πάρετε), θα κάνω ως νέος κάτοχος ενός Note 4 Global δύο ερωτήσεις:

1. O default dialer δεν υποστηρίζει ταχεία κλήση αριθμών (με αντιστοίχιση στα νούμερα 1-9 εννοώ) ;

2. Χρειάζεται κάποια ειδικά ενσύρματα handsfree για να μπορέσεις να χρησιμοποιήσεις τα κουμπιά τους (αποδοχή και τερματισμός κλήσης, ρύθμιση έντασης); Έχω δοκιμάσει δύο ζευγάρια (JBL T110 και κάποια του Πλαισίου) και παρόλο που το/τα κουμπί/κουμπιά τους λειτουργούν κανονικά στη μουσική (αφού ενεργοποίησα από τις ρυθμίσεις ήχου τον ενισχυτή Mi Sound) σε λειτουργία τηλεφώνου δεν κάνουν τίποτα, παρόλο που ακούς μέσα από τα ακουστικά το πάτημα του κουμπιού.

 

Κατά τ' άλλα, ερxόμενος από ένα LG G4 η μεγάλη απώλεια είναι η κάμερα και το μεγάλο κέρδος είναι η μπαταρία, όπου χοντρικά υπολογίζω τριπλάσια διάρκεια. Ένας συμβιβασμός που έκανα απόλυτα συνειδητά, για το καλοκαίρι.

Edited by harisma23
Link to comment
Share on other sites

Για να σπάσω λίγο την ατέρμονη σειρά ερωτήσεων σχετικά με το ποια έκδοση Note 4 έχει το κάθε κατάστημα (έλεος παιδιά, αν δεν μπορείτε ακόμα να καταλάβετε πως ξεχωρίζετε τις εκδόσεις, ΜΗΝ το πάρετε), θα κάνω ως νέος κάτοχος ενός Note 4 Global δύο ερωτήσεις:

1. O default dialer δεν υποστηρίζει ταχεία κλήση αριθμών (με αντιστοίχιση στα νούμερα 1-9 εννοώ) ;

2. Χρειάζεται κάποια ειδικά ενσύρματα handsfree για να μπορέσεις να χρησιμοποιήσεις τα κουμπιά τους (αποδοχή και τερματισμός κλήσης, ρύθμιση έντασης); Έχω δοκιμάσει δύο ζευγάρια (JBL T110 και κάποια του Πλαισίου) και παρόλο που το/τα κουμπί/κουμπιά τους λειτουργούν κανονικά στη μουσική (αφού ενεργοποίησα από τις ρυθμίσεις ήχου τον ενισχυτή Mi Sound) σε λειτουργία τηλεφώνου δεν κάνουν τίποτα, παρόλο που ακούς μέσα από τα ακουστικά το πάτημα του κουμπιού.

 

Κατά τ' άλλα, ερxόμενος από ένα LG G4 η μεγάλη απώλεια είναι η κάμερα και το μεγάλο κέρδος είναι η μπαταρία, όπου χοντρικά υπολογίζω τριπλάσια διάρκεια. Ένας συμβιβασμός που έκανα απόλυτα συνειδητά, για το καλοκαίρι.

OFFTOPIC

 

με αφορμη το σχολιο για μπαταρια/καμερα ηθελα να ηξερα-ρωταω γενικα οχι μονο εσενα- ενα κινητο που να συνδυαζει την μπαταρια αυτου του κινητου και την καμερα ενος αλλου δεν υπαρχει?τοσο δυσκολο ειναι να βγει?και ας κανει 80 ευρω πανω απο το redmi note 4!

Link to comment
Share on other sites

OFFTOPIC

 

με αφορμη το σχολιο για μπαταρια/καμερα ηθελα να ηξερα-ρωταω γενικα οχι μονο εσενα- ενα κινητο που να συνδυαζει την μπαταρια αυτου του κινητου και την καμερα ενος αλλου δεν υπαρχει?τοσο δυσκολο ειναι να βγει?και ας κανει 80 ευρω πανω απο το redmi note 4!

Αυτό ακριβώς αναρωτιέμαι κι εγω ρε φίλε Οφσάιντ. Εγώ νομίζω θα κανω λίγο υπομονη μήπως βγει σύντομα το redmi pro 2

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς αναρωτιέμαι κι εγω ρε φίλε Οφσάιντ. Εγώ νομίζω θα κανω λίγο υπομονη μήπως βγει σύντομα το redmi pro 2

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΕΛΑ ΡΕ εισαι ο πρωτος που καταλαβε τι σημαινει fuorigioco!!! χαχα!βλεπεις ιταλικο ποδοσφαιρο ε?? :lol:
Link to comment
Share on other sites

Τζαμάκι nillkin παρέλαβε κανείς μήπως; Είναι δαφορετικά για το απλό 4 και το 4X (και κατ' επέκταση το global);

 

εδω λεει οτι εχει ανταπτορα!!!

 

Ίσως το έχει λάθος από copy paste από άλλο προϊόν του που είναι με κινέζικο φορτιστή. Αν δεις στις φωτογραφίες των reviews έχει κανονικό ευρωπαϊό φορτιστή.

Link to comment
Share on other sites

το redmi pro 1 ας πουμε ειχε καλυτερη καμερα απο αυτο εδω το κινητο για να περιμενεις το 2?

Έχω το redmi pro θα έλεγα ότι έχει καλή κάμερα την μέρα αλλά νύχτα μέτρια, πάνω κάτω σαν του Note 4 ελάχιστα καλύτερη, δυστυχώς λόγο mtk πάσχει από μπαταρία αν έπαιρνα τώρα τηλέφωνο το Note 4 snapdragon θα διάλεγα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

OFFTOPIC

 

με αφορμη το σχολιο για μπαταρια/καμερα ηθελα να ηξερα-ρωταω γενικα οχι μονο εσενα- ενα κινητο που να συνδυαζει την μπαταρια αυτου του κινητου και την καμερα ενος αλλου δεν υπαρχει?τοσο δυσκολο ειναι να βγει?και ας κανει 80 ευρω πανω απο το redmi note 4!

 

Moto z play, oneplus 3t, s7 edge σου κάνουν;

Link to comment
Share on other sites

Moto z play, oneplus 3t, s7 edge σου κάνουν;

Πανε ψηλά αυτά. Μ εξαίρεση ίσως το z Play. Που και για αυτό δε διαβάζω και τα καλύτερα για τη καμερα. Και δε φτάνουν την αυτονομία του xiaomi σε καμία περίπτωση..

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΕΛΑ ΡΕ εισαι ο πρωτος που καταλαβε τι σημαινει fuorigioco!!! χαχα!βλεπεις ιταλικο ποδοσφαιρο ε?? :lol:

Πλέον όχι τόσο. Πιο παλιά ειχα μουρλια!

Pinturicchio αδερφε!!

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μα αν τα θέλεις όλα λογικό δεν είναι να ανεβαίνει η τιμή; ;)

Δε λέμε για το τελειο. Ενα πχ honor 6x σε καμερα(και λίγο καλύτερο ακόμη), με 625 επεξεργαστη (ή και 660 που βγαίνει τωρα) και 4000 μπαταρια

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by nikos_nia86
Link to comment
Share on other sites

Δε λέμε για το τελειο. Ενα πχ honor 6x σε καμερα με 625 επεξεργαστη και 4000 μπαταρια

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μα εχει καλη αυτονομια το honor 6x. Οσον αφορα τη καμερα μην ξεχναμε οτι εχουν και κανα 40αρη διαφορα στα σκρουτζομαγαζα. Αλλωστε μπορει να χει καλυτερη καμερα απο το honor 6x αλλα δεν την λες και καλη. Ειναι αρκετα κατωτερη απο πχ moto g4 plus ενω η ψαλιδα μεγαλωνει και αλλο οταν το συγκρινουμε με honor 8, moto z play, nexus 5x κλπ ανωτερα καμεροκινητα.

 

Αν θελουμε να μαστε δικαιοι θα το συγκριναμε με αλλα 5.5αρια κινητα των 180. Ποιο λοιπον 5.5αρη κινητο παιρνεις με αυτη τη τιμη και εχει καλυτερη καμερα;

Link to comment
Share on other sites

Μα εχει καλη αυτονομια το honor 6x. Οσον αφορα τη καμερα μην ξεχναμε οτι εχουν και κανα 40αρη διαφορα στα σκρουτζομαγαζα. Αλλωστε μπορει να χει καλυτερη καμερα απο το honor 6x αλλα δεν την λες και καλη. Ειναι αρκετα κατωτερη απο πχ moto g4 plus ενω η ψαλιδα μεγαλωνει και αλλο οταν το συγκρινουμε με honor 8, moto z play, nexus 5x κλπ ανωτερα καμεροκινητα.

 

Αν θελουμε να μαστε δικαιοι θα το συγκριναμε με αλλα 5.5αρια κινητα των 180. Ποιο λοιπον 5.5αρη κινητο παιρνεις με αυτη τη τιμη και εχει καλυτερη καμερα;

Εγώ προσωπικά αν το honor είχε την αυτονομία του redmi θα το προτιμούσα. Κι ας έχει 40 ευρω περισσότερα (20-25 απο κινα). Και δεν είναι μόνο θέμα τιμης ή ποιότητας αισθητήρα νομίζω αλλά και λογισμικού...

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά αν το honor είχε την αυτονομία του redmi θα το προτιμούσα. Κι ας έχει 40 ευρω περισσότερα (20-25 απο κινα). Και δεν είναι μόνο θέμα τιμης ή ποιότητας αισθητήρα νομίζω αλλά και λογισμικού...

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλα ναι, σιγουρα. Απλα υπενθυμιζω για τι τιμη μιλαμε. Γιατι εχει δημιουργηθει η εντυπωσιαση οτι θυσιαζεις καμερα για μπαταρια ενω στη πραγματικοτητα η καμερα του δεν ειναι και τοσο κακη για τα χρηματα του. Τωρα αν καποιος προερχεται απο το lg g4 που εχει και κανα 100αρη πανω σε τιμη (και μαλσιτα πεσμενη λογω bootloop) εννοειται οτι θα δει διαφορα. Αλλα μιλαμε και διαφορετικη τιμη ;)

Link to comment
Share on other sites

Γιατι εχει δημιουργηθει η εντυπωσιαση οτι θυσιαζεις καμερα για μπαταρια ενω στη πραγματικοτητα η καμερα του δεν ειναι και τοσο κακη για τα χρηματα του.

 

Συμφωνω απολυτα...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτα...

Κι εγώ δε διαφωνώ απλα νομίζω ότι μπορούν και καλυτερα

 

Στάλθηκε από το Coolpad 8675-W00 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κάνεις από citismarket;Είναι όντως η global με την Β20;Ενδιαφέρομαι για το 4/64

 

Παιδια και να χει παρει καποιος απο καποιο καταστημα και να χει 800αρα, δεν σημαινει απαραιτητα οτι συνεχιζει να πουλαει ιδια κομματια. Οποτε απλα τα πραγματα. Παιρνετε τηλεφωνο, ρωτατε αυτα που χω βαλει στο link του πρωτου μηνυματος και μετα το ελεγχετε απο κοντα. ;) Μην λεμε τα ιδια πραγματα :)

Link to comment
Share on other sites

Για tempered και θηκες για να παρουμε απ'εξω κοιταμε κανονικα απο redmi note 4 μονο?η και απο 4χ?

 

Τελικα στο λινκ απο geek πανω ειναι το global με τον κωδικο 2016102 ?εμαθε κανεις?

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Παιδια και να χει παρει καποιος απο καποιο καταστημα και να χει 800αρα, δεν σημαινει απαραιτητα οτι συνεχιζει να πουλαει ιδια κομματια. Οποτε απλα τα πραγματα. Παιρνετε τηλεφωνο, ρωτατε αυτα που χω βαλει στο link του πρωτου μηνυματος και μετα το ελεγχετε απο κοντα. ;) Μην λεμε τα ιδια πραγματα :)

 

Οκ ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κάνεις από citismarket;Είναι όντως η global με την Β20;Ενδιαφέρομαι για το 4/64

 

Πηρα προχθες το 3-32 μαυρο και ολα ηταν οπως πρεπει.Αξιολογο μαγαζι κατα την αποψη μου.

Επισης να ξεκαθαρισουμε κατι, οι κινεζοι οταν λενε Redmi note 4 εννουν αυτο με τον ΜΤΚ (nikel) ενω τα υπολοιπα Redmi note 4 Global - 4x εννοουν αυτο με τον SD (mido).

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για tempered και θηκες για να παρουμε απ'εξω κοιταμε κανονικα απο redmi note 4 μονο?η και απο 4χ?

 

Τελικα στο λινκ απο geek πανω ειναι το global με τον κωδικο 2016102 ?εμαθε κανεις?

 

Για θηκες οσοι εχουμε τo global edition προσοχη αγοραζουμε αυτες που ειναι για το Note 4x,αυτες που ειναι Note 4 (Nikel -MTK) εχουν διαφορετικη θεση στα ακουστικα - υπερυθρες.

Για tempered glass εκει εχω ριξει πολυ χρημα και κλαμα επειδη σε ολα κανει νερα περιμετρικα λογω του 2,5D..Προτεινω λοιπον οποιος δεν τη παλευει οπως η αφεντια μου τα ...Brotect airglass Amazon.co.uk στα 7,20 ευρω...https://www.amazon.co.uk/BROTECT-AirGlass-Flexible-Protector-Xiaomi-x/dp/B06XFXZWP5/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1496276624&sr=8-1&keywords=brotect+redmi+note+4x (σε 4-5 μερες σπιτι μας) ή αυτη εδω..https://www.cellphones.gr/memvrani-prostasias-xiaomi-redmi-note-4-anticrash-x-one-ultimate-upgrade-v2-japan

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...