Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Update : Δεν μπορουσα να μπω για 2 ημερες ετρεχα...τελικα εχασα αλλες 2 φορες απο 1 κληση αλλα στο δρομο ΟΧΙ στο σπιτι..

Λογικα φταιει η wind και οχι το κινητο ολα καλα.

 

ΘΗΚΗ απο Ελλαδα βρηκε κανεις ; Εγω εβαλα τελικα απο ΝΟΤΕ 4 μπαινει αλλα οι τρυπες ειναι αλλου για αλλου.

 

Ισως όντως φτάσει η κάλυψη της wind εκεί που κινείσαι. Εγώ που το δουλεύω με Cosmote εδώ που ζω, δεν είχα ούτε μια χαμένη κλήση.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε το κινητό χωρίς παρατράγουδα από to2c , σε περίπου 15 ημέρες με austrian post,

Καλορίζικο.

Πρόσεξες αν άλλαξε tracking number κατά την διαδρομή ?

 

Στάλθηκε από το HT6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν στα συνοδευτικά εγγραφα που συνήθως ειναι κολλημένα στο πακετο φαίνεται ως χωρα αποστολής η Αυστρια τοτε ισχυει η τριγωνικη.

Το t/n τι αποτελεσματα εδινε ως χώρα εκκινησης του πακετου?

Link to comment
Share on other sites

το πρωτο πράγμα που βλέπω ειναι ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ, ουτε από που ήρθε ουτε τιποτα , στο 17 τρακ δίνει παντως αυστρια, κινεζικα δεν υπηρχαν επάνω στο πακέτο
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

Εδωσα παραγγελια απο geekbuying για το Gold, τελικη τιμη με κουπονι απο kimovil 156 ευρω, ελπιζω να γλιτωσω το τελωνειο :)

Προοριζω το κινητο για αντικαταστατη του LG G2 το οποιο αντεχει ακομα, απλα χρεαιζομαι dual sim κινητο, το LG G2 θα παει για backup :)

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα σήμερα από Γερμανό το global σε χρυσό στα 249€ με δώρο το mi band 2 της xiaomi(το οποίο κοστολογεί στην Ελλάδα 39,90€).

Στο πρώτο κατάστημα Γερμανός που ρώτησα δεν είχαν ιδέα για την προσφορά, δεν ήξεραν καν για global ή 4x ονομασία.

Στο δεύτερο πάλι τα ίδια, όμως όταν του ανέφερα την προσφορά άνοιξε τα ντουλάπια βρήκε ένα και μόνο κομμάτι διαθέσιμο, και το πήρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στα welcomestores δεν είχαν ιδέα για την προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

 

Εδωσα παραγγελια απο geekbuying για το Gold, τελικη τιμη με κουπονι απο kimovil 156 ευρω, ελπιζω να γλιτωσω το τελωνειο :)

Προοριζω το κινητο για αντικαταστατη του LG G2 το οποιο αντεχει ακομα, απλα χρεαιζομαι dual sim κινητο, το LG G2 θα παει για backup :)

 

Εγω προλαβα προσφορες γενεθλιων του aliexpress οποτε βγηκε 140€ τελικη. Του ειπα να βαλει και τιμολογιο με το ακριβες κοστος μεσα τουλαχιστον οταν ανοιχτει το δεμα να μπει με βαση αυτο το ποσο η χρεωση οποτε να μη μπει πανω απο 50αρι το τελωνειο οποτε και παλι καλα θα μαι. Αντε καλη υπομονη και εγω ελεγα το grey να παρω αλλα ειδα το χρυσο κωτσοβολο και μ αρεσε πολυ οποτε πηρα αυτο.

Απο μπαταρια μετα απο πρωτες φορτισεις ποσεε ωρες οθονης βγαζει τωρα παιδια;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω και ο Γερμανός 4χ το έχει.

Ετσι το χαρακτηρίζει μάλλον ο εισαγωγέας.

 

Ναι ετσι το ονομαζει.

Link to comment
Share on other sites

Σε λίγες μέρες θα έχουν όλοι και το μαύρο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εννοώ τα Ελληνικά καταστήματα

Link to comment
Share on other sites

Εγω προλαβα προσφορες γενεθλιων του aliexpress οποτε βγηκε 140€ τελικη. Του ειπα να βαλει και τιμολογιο με το ακριβες κοστος μεσα τουλαχιστον οταν ανοιχτει το δεμα να μπει με βαση αυτο το ποσο η χρεωση οποτε να μη μπει πανω απο 50αρι το τελωνειο οποτε και παλι καλα θα μαι. Αντε καλη υπομονη και εγω ελεγα το grey να παρω αλλα ειδα το χρυσο κωτσοβολο και μ αρεσε πολυ οποτε πηρα αυτο.

Απο μπαταρια μετα απο πρωτες φορτισεις ποσεε ωρες οθονης βγαζει τωρα παιδια;

Γενικά έχω πάψει να ασχολούμαι με την μπαταρία, με την έννοια ότι δεν με αφήνει ξεκρεμαστο. Τώρα για sot γύρω στο10h είμαι.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα σήμερα από Γερμανό το global σε χρυσό στα 249€ με δώρο το mi band 2 της xiaomi(το οποίο κοστολογεί στην Ελλάδα 39,90€).

Στο πρώτο κατάστημα Γερμανός που ρώτησα δεν είχαν ιδέα για την προσφορά, δεν ήξεραν καν για global ή 4x ονομασία.

Στο δεύτερο πάλι τα ίδια, όμως όταν του ανέφερα την προσφορά άνοιξε τα ντουλάπια βρήκε ένα και μόνο κομμάτι διαθέσιμο, και το πήρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 97 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στα welcomestores δεν είχαν ιδέα για την προσφορά.

 

Ακριβώς το ίδιο φίλε. Εγώ το πήρα από welcome stores χωρίς το δώρο. Σε ένα Γερμανό το είχαν, σε άλλο δεν είχαν ιδέα ή τουλάχιστον έτσι έλεγαν. Ίσως να κάνω ένα τηλ στην infoquest να δούμε αυτοί τι γνωρίζουν

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, αν κάνω αναβάθμιση στην Miuiεκδοση 8.2.2 το κινητό επανέρχεται σε εργοστασιακή ρυθμίσεις και πρέπει να ξαναβάλω τις εφαρμογές ή δεν το επηρεάζει;

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω, αν κάνω αναβάθμιση στην Miuiεκδοση 8.2.2 το κινητό επανέρχεται σε εργοστασιακή ρυθμίσεις και πρέπει να ξαναβάλω τις εφαρμογές ή δεν το επηρεάζει;

 

Καμία επίσημη αναβάθμιση δεν επηρεάζει ποτε δεδομένα χρήστη.

Θα βρεις τα πάντα όπως τα άφησες.

Link to comment
Share on other sites

 

ΘΗΚΗ απο Ελλαδα βρηκε κανεις ; Εγω εβαλα τελικα απο ΝΟΤΕ 4 μπαινει αλλα οι τρυπες ειναι αλλου για αλλου.

 

Μπορείς σε παρακαλώ να μου βγάλεις μία φωτογραφία να δω τη διαφορά στις τρύπες?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος πως απενεργοποιούμε το φλας στις εισερχόμενες κλήσεις?

Καλησπέρα. Πας στις εφαρμογές συστήματος, Τηλέφωνο,ρυθμίσεις εισερχόμενων κλήσεων και ενεργοποιείτε την αναλαμπή κατά το κουδούνισμα. Νέος και γώ στη παρέα με το global version και ακόμα το ψάχνω.

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...