Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eτσι ακριβώς.....δεν υπάρχει κανένας λόγος πλέον να αγοράσει κάποιος ΄΄κουτσή'΄ συσκευή

 

Ισως αν το βρισκες στα μισα λεφτα να αξιζε. Αλλα πιστευω οτι συντομα (και οταν λεω συντομα εννοω στις προσεχεις 1-2 βδομαδες) θα φερουν και τα σκρουτομαγαζα global οποτε η διαφορα θα ειναι στα 10 αντε 20 ευρω μαξ.

Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά έτσι όπως τα λες είναι, αλλά στην πράξη η συντριπτική πλειοψηφία των κοινόχρηστων wifi είναι για κλάματα, οπότε καλύτερα η συσκευή σου να είναι πλήρως συμβατή για το 4G.

 

Θεωρητικά είναι όπως τα λες, αλλά πρακτικά η ταχύτητα και η σταθερότητα του 4G εκεί που μπορεί να λείπει οποιαδήποτε άλλη πηγή ίντερνετ μπορεί επίσης να είναι για κλάματα...

 

...αυτό μπορεί να αλλάξει με νέες κεραίες και καλύτερη κάλυψη, βέβαια...

 

...το κρίσιμο μετά θέμα γίνεται πόσο απαραίτητο πραγματικά είναι σε αυτές τις λίγες περιστάσεις το 4G, ώστε πχ να πληρώνεις παραπάνω σε κινητό ή σε δεδομένα ή να μην παίρνεις το τηλέφωνο που θες, επειδή δεν έχει 800άρα...

 

...η απάντηση σαφώς δεν είναι κοινή για όλους, αλλά για τη πλειοψηφία θα αμφέβαλλα πως είναι τόσο απαραίτητο...και στη πράξη εκεί που θα το χρειαστείς μπορεί να είναι πολύ ασθενές ή να υπάρχουν κι άλλες πηγές σύνδεσης στο διαδίκτυο.

Link to comment
Share on other sites

Ισως αν το βρισκες στα μισα λεφτα να αξιζε. Αλλα πιστευω οτι συντομα (και οταν λεω συντομα εννοω στις προσεχεις 1-2 βδομαδες) θα φερουν και τα σκρουτομαγαζα global οποτε η διαφορα θα ειναι στα 10 αντε 20 ευρω μαξ.

 

Είναι σίγουρο αυτό ;;;

δεν κρατιέμαι :lol:

DF
Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο αυτό ;;;

δεν κρατιέμαι :lol:

 

Χαχαχαχαχα.

 

Σιγουρο δεν ειναι αλλα ειναι πολυ ρεαλιστικη προσδοκια. Στανταρ εχουν κανει παραγγελιες που καποια στιγμη θα τους ερθουν :)

Link to comment
Share on other sites

Ήρθαν.

Xiaomi Redmi Note 4 Global Edition σε μαύρο στα 214,5 ευρώ.

https://www.my24shop.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=27422&Itemid=0

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Global Version το ονομαζει και στα χαρακτηριστικά δεν αναφέρει αν εχει την Β20

 

Στάλθηκε από το HT6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήρθαν.

Xiaomi Redmi Note 4 Global Edition σε μαύρο στα 214,5 ευρώ.

https://www.my24shop.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=27422&Itemid=0

 

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Global Version το ονομαζει και στα χαρακτηριστικά δεν αναφέρει αν εχει την Β20

 

Στάλθηκε από το HT6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν την έχει μίλησα χθες μαζί τους. Κανένας πέραν της εισαγωγής infoquest δεν έχει 800αρα, όπως και να το λέει.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Δεν την έχει μίλησα χθες μαζί τους. Κανένας πέραν της εισαγωγής infoquest δεν έχει 800αρα, όπως και να το λέει.

Μόλις μίλησα και εγω μαζι τους.

Δεν την εχει.

 

Άρα για μαύρο το honorbuy μονόδρομος.

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με την αποθήκη των welcomestores. Αύριο παραλαμβάνουν note 4 global σε μαύρο χρώμα.

Επίσης έχουν γι αυτό θήκη τύπου book στα 6€.

 

Νομιζω ηρθε η ωρα να πουλησω το κινητο μου :D

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με την αποθήκη των welcomestores. Αύριο παραλαμβάνουν note 4 global σε μαύρο χρώμα.

Επίσης έχουν γι αυτό θήκη τύπου book στα 6€.

 

Global δηλαδή 4x;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Οι θήκες για το note 4 global ειναι της εταιρείας versa.

Τους ρώτησα αν εχουν tempered glass 9H και μου είπε οτι δοκίμασαν καμια δεκαρια tempered πανω στο κινητό για να τα εμπορευτουν και δεν τους αρεσε κανενα γιατί δεν καθονταν καλά στο κινητό.

Ρωτησα αν δοκίμασαν nillkin 9H και μου είπε οχι

Link to comment
Share on other sites

Τα έχουνε και έχουμε κάνει ΤΑΑΑΝΑΑΑΑ με τη ρημάδα μπάντα!!!!!!!!!!! :mad:

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Υποψιν, θα υπαρχουν περιοχες που θα φτανει το 4g με 800αρα αλλα δεν θα φτανει το 3g+ λογω ικανοτητας της 800αρας να φτανει μακρυα ;) Σε τετοιες περιοχες θα εισαι ειτε με 800αρα 4g ειτε θα καταληγεις να εισαι με edge ή 2g.

 

Απο εκει και περα ο καθενας επιλεγει. Απλα να γνωριζει ο κοσμος τι σημαινει ελλειψη 800αρας ;)

Συγχαρητήρια από τα πιο σωστά ποστ που έχω διαβάσει τελευταία. Δεν θα είναι θέμα α δεν πιάνω 4g αλλά το 3g μου φτάνει,θα είναι η 4g η edge!

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπαίνουμε και λίγο on topic λέω εγώ με το κινητό; Αρκετά ασχολειθήκαμε με την 800άρα μπάντα! Υπάρχει νομίζω συγκεκριμένο topic γι'αυτήν!

 

Η γνήσια smart flip case θήκη της Xiaomi δεν κλειδώνει/ξεκλειδώνει αυτόματα την οθόνη του κινητού. Μου το επιβεβαίωσαν από το Honorbuy ότι δεν δουλεύει στη Global Version. Σήμερα που θα μου έρθουν τα γκρι θα ελέγξω αν παίζει με άλλης εταιρίας η smart flip case που μου έχουν στείλει.

Edited by arva

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Στις οποίες όμως φαντάζομαι θα πιάνει 3G τουλάχιστον που είναι σε άλλη μπάντα..σωστά?

 

Ούτε που ξέρω τι είναι αυτό(το VoLTE) :p:p:p:lol::lol:

 

ΟΧΙ βεβαια. Αν δεν υπάρχει άλλη κεραία, δε θα πιάνεις τίποτα.

 

VoLTE είναι το "Voice over LTE" H δυνατότητα δηλαδή να έχεις ιντερνετ (δεδομένα) ταυτόχρονα με τηλεφωνική κλήση. Είναι χρήσιμο όταν έχεις κάνει tethering σε κάποιο laptop για παραδειγμα. Μπορείς να μιλάς έτσι στο κινητό και ταυτόχρονα να κάνεις κάποια ανζήτηση στο google, σερφάρεις, ή έχεις SKYPE ανοιχτό κλπ.

http://mowned.com/sig/mybestmobiles.smart.jpg
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα είμαι κι εγώ κάτοχος του κινητού.Το αγόρασα από welcomestores Θεσσαλονίκη. 4x ολα κομπλέ.

Να ρωτήσω μια noobικη ερώτηση,με τη μπαταρία πρώτη φόρτιση. Το αφήνω μέχρι να κλεισει τελείως και το φορτίζω κλειστό;

 

Επίσης είδα ότι έχει την έκδοση 8.1.14 global. Να την αφήσω ή να την ενημερώσω με την Ω8.2.2.0 που έχει διαθέσιμη; Τι προτείνετε, αν τις έχετε δοκιμάσει. Ευχαριστώ

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα είμαι κι εγώ κάτοχος του κινητού.Το αγόρασα από welcomestores Θεσσαλονίκη. 4x ολα κομπλέ.

Να ρωτήσω μια noobικη ερώτηση,με τη μπαταρία πρώτη φόρτιση. Το αφήνω μέχρι να κλεισει τελείως και το φορτίζω κλειστό;

 

Επίσης είδα ότι έχει την έκδοση 8.1.14 global. Να την αφήσω ή να την ενημερώσω με την Ω8.2.2.0 που έχει διαθέσιμη; Τι προτείνετε, αν τις έχετε δοκιμάσει. Ευχαριστώ

Μια χαρά είναι η 8.2.2. Προχώρα άφοβα

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα πριν λίγο απ το Γερμανό να ρωτήσω από περιέργεια αν το έχουν φέρει. Ειχαν το Global και μαζί δώρο έδιναν το Smart watch! Σε εμένα δεν υπήρχε μαζί στην αγορά που έκανα. Ξέρετε αν η προσφορά ισχύει για όλες τις συσκευές ή είναι κάποια εξτρα προσφορά σε συνεργασία με τον Γερμανό;

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα πριν λίγο απ το Γερμανό να ρωτήσω από περιέργεια αν το έχουν φέρει. Ειχαν το Global και μαζί δώρο έδιναν το Smart watch! Σε εμένα δεν υπήρχε μαζί στην αγορά που έκανα. Ξέρετε αν η προσφορά ισχύει για όλες τις συσκευές ή είναι κάποια εξτρα προσφορά σε συνεργασία με τον Γερμανό;

 

στο site δεν το έχει πάντως.......

Στα 249 το είδες ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες οτι όλα είχαν θέμα με χαμένες κλήσεις... Είσαι σίγουρος οτι όλη η σειρά 3 & 4 έχουν θέμα.; Μήπως το σήμα π. χ. δεν είναι δυνατό μέσα στο σπίτι;

Πρώτη φορά το ακούω!

Έχω το mi3w σχεδόν τρία χρόνια και θέλω να το αλλάξω με το redmi note 4 global edition...

 

Update : Δεν μπορουσα να μπω για 2 ημερες ετρεχα...τελικα εχασα αλλες 2 φορες απο 1 κληση αλλα στο δρομο ΟΧΙ στο σπιτι..

Λογικα φταιει η wind και οχι το κινητο ολα καλα.

 

ΘΗΚΗ απο Ελλαδα βρηκε κανεις ; Εγω εβαλα τελικα απο ΝΟΤΕ 4 μπαινει αλλα οι τρυπες ειναι αλλου για αλλου.

Edited by Modeling
My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

στο site δεν το έχει πάντως.......

Στα 249 το είδες ?

 

Ναι στα 249!!!

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα πριν λίγο απ το Γερμανό να ρωτήσω από περιέργεια αν το έχουν φέρει. Ειχαν το Global και μαζί δώρο έδιναν το Smart watch! Σε εμένα δεν υπήρχε μαζί στην αγορά που έκανα. Ξέρετε αν η προσφορά ισχύει για όλες τις συσκευές ή είναι κάποια εξτρα προσφορά σε συνεργασία με τον Γερμανό;

 

Μαλλον smart band εννοεις. Μαλλον ειναι προσφορα του γερμανου.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον smart band εννοεις. Μαλλον ειναι προσφορα του γερμανου.

Μπορεί, μη σας γελάσω.

One ring to rule them all, one ring to find them,

One ring to bring them all, and in the darkness bind them!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...