Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελευταία stable η 10.1.1 σωστά;

Το βίντεο στα 60 fps ουσιαστικά δουλεύει σαν fast forword? Η απλά δεν δουλεύει σωστά;

Και σ'εμενα έτσι είναι. Προφανώς είναι bug και θα διορθωθεί με την επόμενη αναβάθμιση

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, όσο είχα dev δεν διορθώθηκε, απλά αφαιρέθηκε η επιλογή. Και αν σκεφτεί κανείς ότι dev τέλος, χλωμό να διορθωθεί... Το ίδιο και με το portait Mode. Μία δούλευε 10 όχι
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. Σε κινητό της κόρης μου ποια εφαρμογή κάμερας να βάλω; στη πρώτη σελίδα το λινκ είναι από το 17. Ποιό είναι η καλύτερη σήμερα;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να σβήνει η οθόνη με το δαχτυλικό αποτύπωμα; Γίνεται αυτό;

Για κάποιο λόγο έχει σταματήσει να ανταποκρίνεται καλά το πλάγιο κουμπί του on/off της οθόνης και θα με βόλευε πολύ αν έσβηνε με το δαχτυλικό αποτύπωμα.

Edited by mplamplakas
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία stable η 10.1.1 σωστά;

Το βίντεο στα 60 fps ουσιαστικά δουλεύει σαν fast forword? Η απλά δεν δουλεύει σωστά;

 

Ναι δυστυχώς και είχα φάει σκάλωμα τόσο καιρό τι έφταιγε μέχρι να το ανακαλύψω.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να σβήνει η οθόνη με το δαχτυλικό αποτύπωμα; Γίνεται αυτό;

Για κάποιο λόγο έχει σταματήσει να ανταποκρίνεται καλά το πλάγιο κουμπί του on/off της οθόνης και θα με βόλευε πολύ αν έσβηνε με το δαχτυλικό αποτύπωμα.

 

Μπορείς να βάλεις το κλείδωμα της οθόνης από τα widgets.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις το κλείδωμα της οθόνης από τα widgets.
Η ακόμη, με κάποιο από τα πλήκτρα κάτω από την οθόνη...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν το εξήγησα σωστά. Αυτό που ήθελα να πετύχω ήταν να σβήνει η οθόνη όπως ανάβει, με το δαχτυλικό αποτύπωμα στην πίσω πλευρά του κινητού και όχι στην οθόνη.

Βρήκα πάντως μια εφαρμογή που σου επιτρέπει να το κάνεις αυτό, και μάλιστα δεν επηρεάζει προγράμματα που χρησιμοποιούν δαχτυλικό αποτύπωμα, όπως πχ οι εφαρμογές των τραπεζών.

Όπως και να 'χει, ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Είχε τις τελευταίες αναβαθμίσεις ασφαλείας. Λίγο πιο γρήγορα ξεκλείδωμα στο δακτυλικό αποτύπωμα έχω την αίσθηση. Επίσης μικρή διαφορά προς το χειρότερο στην μπαταρία. Συνολικά μια βδομάδα που την έχω κακή δεν την λες...

Την 10.2.3 την περάσατε ολοι?.

Οσοι την πέρασαν εντυπώσεις?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει έρθει ειδοποίηση μέσω ΟΤΑ ή από λινκ;Στην αναζήτηση δεν μου βγάζει κάτι διαθέσιμο
http://en.miui.com/thread-5499167-1-1.html

Είναι beta stable και πήγε σε ορισμένα τηλέφωνα, δεν έχει βγει ακόμα υπομονή.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7.2.0.0Α) μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να σβήνει η οθόνη με το δαχτυλικό αποτύπωμα; Γίνεται αυτό;

Για κάποιο λόγο έχει σταματήσει να ανταποκρίνεται καλά το πλάγιο κουμπί του on/off της οθόνης και θα με βόλευε πολύ αν έσβηνε με το δαχτυλικό αποτύπωμα.

 

A simple tap will lock your phone and a long tap will open the power menu.

 

You don't require a app or a module to do so. You need a root access and little bit of common sense.

 

Steps-

1. Open Root Explorer.

2. Go to system/usr/keylayout

3. Open Generic.kl with Text Editor.

4. Replace

Code:

 

key 353 DPAD_CENTER

 

with

Code:

 

key 353 POWER

 

5. That's it! Now you can unlock as well as lock your phone with fingerprint sensor.

 

For the users on 9.2.2.0 or Developer Rom 8.2.8 and China Stable rom(9.2.1.0)

Follow this-

Do the same as above with files gf3208.kl and uinput-fpc.kl as well (3 files, including the generic.kl) and you have got yourself a FP lock!

 

 

Tested on- Redmi Note 4(mido) running Stable MIUI V9.2.1.0.NCFMIEK (MIUI9) and Developer Rom 8.2.8 (MIUI9)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι με custom και σκέφτομαι απλά για αλλαγή να γυρίσω στην MIUI 10. Προτείνετε να βάλω την επίσημη; Ή κάποια άλλη τους στυλ MIUI Pro κλπ;
Link to comment
Share on other sites

Έφτασε η 10.2.3.0....

 

Είναι αυτή που σας έχω δώσει με λινκ από τις 1/2/19 (Ποστ #14358).

My TVboxes : H96 max X3 4/32 , HK1 Box 4/32 , X88 King 4/128 , Beelink GT1 2/16, TOX3, X96 max Plus 4/32 (2101w)

Link to comment
Share on other sites

Ναι απλά τόσο καιρό ημανε με dev και τώρα που σταμάτησαν τις αναβαθμίσεις επέστρεψα σε stable
Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα το update σε 10.2.3.0 και βλεπω πανω δεξια, διπλα στο σημα της τηλεφωνιας ενα ορθογωνιο που γραφει μεσα VPN.

Εχω Adguard εγκατεστημενο αλλα δεν εχω βαλει vpn στο κινητο. Στο Adguard αναφερεται, ξερει κανεις?

Δεν υπηρχε αυτο το εικονιδιο στην μπαρα πριν το upgrade

Link to comment
Share on other sites

Μολις εκανα το update σε 10.2.3.0 και βλεπω πανω δεξια, διπλα στο σημα της τηλεφωνιας ενα ορθογωνιο που γραφει μεσα VPN.

Εχω Adguard εγκατεστημενο αλλα δεν εχω βαλει vpn στο κινητο. Στο Adguard αναφερεται, ξερει κανεις?

Δεν υπηρχε αυτο το εικονιδιο στην μπαρα πριν το upgrade

 

Το adguard απο οσο ξερω ελεγχει τις διαφημίσεις μεσω vpn. Δοκιμασε πολυ απλα κλεισεις την εφαρμογη να δεις αν εξαφανιστεί το σηματακι.

Link to comment
Share on other sites

Το adguard απο οσο ξερω ελεγχει τις διαφημίσεις μεσω vpn. Δοκιμασε πολυ απλα κλεισεις την εφαρμογη να δεις αν εξαφανιστεί το σηματακι.

 

Λολ. Τοσες ωρες μετα που ξυπνησα κι ακομα κοιμαμαι. Ουτε που σκεφτηκα ρε φιλε την τοσο απλη λυση. :lol::lol::lol:

Οντως το adguard ηταν και οντως τοσο απλο ηταν.

Thnx :D

Link to comment
Share on other sites

https://gr.gizchina.com/2019/02/13/miui-11-aytes-einai-oi-syskeyes-poy-tha-anavathmistoyn-apo-tin-xiaomi/

 

Εδώ το αναφέρει

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλαν το 60fps στο βίντεο που έτσι κι αλλιώς δεν δούλευε σωστά και έβαλαν το portait Mode

Ισχυει αυτο? Βαλανε και το bokeh εφε και στην πισω καμερα?

Και αν ναι πως τοο ενεργοποιουμε?

Edited by Teo010
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...