Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ανέβασε ένα screenshot από το σχετικά με το τηλέφωνο, να δούμε πιο μοντέλο είναι.

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασε ένα screenshot από το σχετικά με το τηλέφωνο, να δούμε πιο μοντέλο είναι.

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

43790319344_16540df1bd_z.jpg41290355_2315125991836757_6179789839601238016_n by Kostas Sifis, on Flickr

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έβαλες κάποια εφαρμογή και δημιουργεί πρόβλημα;

 

Δεν έβαλα τίποτα μέσα σε ένα τέταρτο χάνει 15% πρώτη φορά το έχω δει αυτό απίστευτα πράγματα.Ειπα και πριν το έκανα και επαναφορά.Το μόνο που με δείχνει ότι τρώει μπαταρία είναι το σύστημα android

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, την έβαλα, αλλά μία από τα ίδια (error 7 μέσα από τη recovery και "σφάλμα εγκατάστασης" στην "προκαταρκτική προετοιμασία ενημέρωσης" μέσα από την ενημέρωση από τις ρυθμίσεις...

 

Μήπως έχει γίνει στο TWRP το system read-only;

 

Δεν έβαλα τίποτα μέσα σε ένα τέταρτο χάνει 15% πρώτη φορά το έχω δει αυτό απίστευτα πράγματα.Ειπα και πριν το έκανα και επαναφορά.Το μόνο που με δείχνει ότι τρώει μπαταρία είναι το σύστημα android

 

Υπάρχει ενα bug δε κάποιες καινούργιες ROM που μετά τη φόρτιση ενεργοποιεί στο φουλ όλους τους πυρήνες και λύνεται με επανεκκίνηση. Δεν ξέρω αν ισχύει και γι αυτήν την ROM.

Επίσης δοκίμασε να κάνεις διαγραφή προσωρινών δεδομένων στα google play και google play services

Link to comment
Share on other sites

8.9.6 beta σήμερα. μάλλον βλέπω έφτιαξε η αυτόματη φωτεινότητα. θα το τσεκάρω πιο πολύ προς το βράδυ

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει γίνει στο TWRP το system read-only;

 

 

 

Υπάρχει ενα bug δε κάποιες καινούργιες ROM που μετά τη φόρτιση ενεργοποιεί στο φουλ όλους τους πυρήνες και λύνεται με επανεκκίνηση. Δεν ξέρω αν ισχύει και γι αυτήν την ROM.

Επίσης δοκίμασε να κάνεις διαγραφή προσωρινών δεδομένων στα google play και google play services

 

Eχω ακουσει οτι μετα τον 1 χρονο περιπου η συγκεκριμενη συκευη βγαζει θεμα με την μπαταρια ισχυει μηπως ειναι θεμα μπαταριας?

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

σε ένα χρόνο είναι πολύ δύσκολο να έχει χαλάσει, μόνο από κακή φόρτιση μπορεί.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι σήμερα πατούσες ασφάλεια μπαταρία και έβλεπες τα στατιστικά.. Με τη σημερινή dev το αλλάξανε. Πλέον μόνο σκαναρει και σου λέει Χ προβλήματα. Πρέπει να πας από ρυθμίσεις για δεις πχ sot
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια όποιος μπορεί, 9.5.10 stable, μόλις αγορασμένο. Δεν κλειδώνει με τίποτα δορυφόρους, ξέρω ότι το κινητό είναι άψογο στο θέμα gps, άρα κάποιο πρόβλημα με το gps.conf υπάρχει το οποίο δεν μπορώ να το πειράξω γιατί δεν θέλω να κάνω root. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος ? Πρέπει να είναι πρόβλημα με τις stable .... Όσοι έχετε stable δεν έχετε πρόβλημα με το gps?
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια όποιος μπορεί, 9.5.10 stable, μόλις αγορασμένο. Δεν κλειδώνει με τίποτα δορυφόρους, ξέρω ότι το κινητό είναι άψογο στο θέμα gps, άρα κάποιο πρόβλημα με το gps.conf υπάρχει το οποίο δεν μπορώ να το πειράξω γιατί δεν θέλω να κάνω root. Μπορεί να βοηθήσει κάποιος ? Πρέπει να είναι πρόβλημα με τις stable .... Όσοι έχετε stable δεν έχετε πρόβλημα με το gps?
Κανε το update σε 9.6.2.0 stable (που ειναι κι η πιο προσφατη ενημερωση miui για το κινητο μας) και παρατηρησε αν διορθωθηκε.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα το κάνω, αλλά δεν νομίζω ότι θα αλλάξει κάτι, από την 9.5.8 που το πήρα πήγα στην 9.5.10 και δεν άλλαξε τίποτα. Είναι θέμα με τις stable. Τέλος πάντων θα κάνω τα update και θα ενημερώσω.
Link to comment
Share on other sites

Θα το κάνω, αλλά δεν νομίζω ότι θα αλλάξει κάτι, από την 9.5.8 που το πήρα πήγα στην 9.5.10 και δεν άλλαξε τίποτα. Είναι θέμα με τις stable. Τέλος πάντων θα κάνω τα update και θα ενημερώσω.
Κοιτα επειδη το χεις μολις αγορασμενο απο οτι διαβασα...οταν κανεις και το τελευταιο update κανε και μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.Και πες μας...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα το κάνω, αλλά δεν νομίζω ότι θα αλλάξει κάτι, από την 9.5.8 που το πήρα πήγα στην 9.5.10 και δεν άλλαξε τίποτα. Είναι θέμα με τις stable. Τέλος πάντων θα κάνω τα update και θα ενημερώσω.

Καλημέρα δεν ξέρω πως κάνεις τις ενημερώσεις αλλά δεν είναι λογικό να κάνεις ενημέρωση και να μην σε πάει αυτοματα στην τελευταία έκδοση .

Υπήρχε μια έκδοση που είχε πρόβλημα με τους διακόπτες της κουρτίνας , πιθανόν να είναι αυτή που φοράς.

Κάνε μία ενημέρωση μέσω της εφαρμογής της συσκευής για να πας στην τελευταία έκδοση και αν έχεις πάλι πρόβλημα το ξανασυζητάμε .

Ελπίζω να έχεις την έκδοση με Snapdragon . Αν όχι γράφεις σε λάθος νήμα.

Link to comment
Share on other sites

8.9.6 beta σήμερα. μάλλον βλέπω έφτιαξε η αυτόματη φωτεινότητα. θα το τσεκάρω πιο πολύ προς το βράδυ

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Με τους ήχους από τις ειδοποιήσεις αλλαξε τίποτα; είχα περάσει προηγούμενες development miui 10 και δεν άλλαζε ο ήχος ειδοποίησης. Εχει διορθωθεί ;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με τους ήχους από τις ειδοποιήσεις αλλαξε τίποτα; είχα περάσει προηγούμενες development miui 10 και δεν άλλαζε ο ήχος ειδοποίησης. Εχει διορθωθεί ;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

τι εννοείς; δεν το ξέρω αυτό το πρόβλημα

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς; δεν το ξέρω αυτό το πρόβλημα

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Αλλαζα ήχο στα μηνύματα και είχε πάλι τον αρχικό. Οπως επίσης είχε τον ίδιο ήχο και στην λήψη μηνύματός και στην λήψη αναφοράς μηνύματος

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα επειδη το χεις μολις αγορασμενο απο οτι διαβασα...οταν κανεις και το τελευταιο update κανε και μια επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων.Και πες μας...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Λοιπόν όπως φαντάζουν δεν είναι θέμα έκδοσης.Ειναι πρόβλημα μάλλον της Stable. Με 9.6.2 βλέπει τους δορυφόρους αλλά δεν κλειδώνει σήμα. Μου έρχεται να το πετάξω.

Edited by kosbar
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν όπως φαντάζουν δεν είναι θέμα έκδοσης.Ειναι πρόβλημα μάλλον της Stable. Με 9.6.2 βλέπει τους δορυφόρους αλλά δεν κλειδώνει σήμα. Μου έρχεται να το πετάξω.

Τι εννοείς όταν λες βλέπει τους δορυφόρους αλλά δεν κλειδώνει.

Με ποιά εφαρμογή το βλέπεις αυτό ;

ΔΕΝ είναι πρόβλημα της stable σίγουρα

γιατί τα περισσότερα τρέχουν αυτή απροβληματιστα .

Link to comment
Share on other sites

μπα και με την τελευταία beta η αυτόματη φωτεινότητα πάσχει. είναι πολύ σκοτεινή ακόμα και κάτω από ήλιο!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, εχετε να προτεινετε καποιο αξιοπιστο φορτιστη αυτοκινητου για το κινητο; Θα ηθελα απο Ελλαδα μιας και θα τον χρειαστω σχετικα συντομα, ευχαριστω.

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς όταν λες βλέπει τους δορυφόρους αλλά δεν κλειδώνει.

Με ποιά εφαρμογή το βλέπεις αυτό ;

ΔΕΝ είναι πρόβλημα της stable σίγουρα

γιατί τα περισσότερα τρέχουν αυτή απροβληματιστα .

 

http://farm2.staticflickr.com/1847/44497277632_fc31aa67a1_b.jpg

 

Screenshot_2018-09-07-22-26-00-177_com.chartcross.gpstest

 

Και τι πιστεύεις, ότι είναι θεμα hardware?

Edited by kosbar
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν όπως φαντάζουν δεν είναι θέμα έκδοσης.Ειναι πρόβλημα μάλλον της Stable. Με 9.6.2 βλέπει τους δορυφόρους αλλά δεν κλειδώνει σήμα. Μου έρχεται να το πετάξω.

Μα τι χαζομαρες ειναι αυτες που εχουν οι σταθερες προβλημα μια χαρα δουλευουν οι δορυφοροι και τα gps σε μαμα τηλεφωνο σε ολες τις ενημερωσεις παλιες και νεες. Προφανως εχει θεμα η συσκευη σου και μονο οποτε απευθυνσου στην ινφοκουεστ αφου τωρα το πηρες να στο αλλαξουν; :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

http://farm2.staticflickr.com/1847/44497277632_fc31aa67a1_b.jpg

 

Screenshot_2018-09-07-22-26-00-177_com.chartcross.gpstest

 

Και τι πιστεύεις, ότι είναι θεμα hardware?

το έχεις στο high accuracy (υψηλή ακρίβεια);

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια, εχετε να προτεινετε καποιο αξιοπιστο φορτιστη αυτοκινητου για το κινητο; Θα ηθελα απο Ελλαδα μιας και θα τον χρειαστω σχετικα συντομα, ευχαριστω.

 

https://www.skroutz.gr/c/1417/Car_Charger.html?from=catspan&keyphrase=xiaomi+car+charger

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...