Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παρέλαβα ένα σφραγισμένο Redmi note 4x 32gb/3gb ram και από την πρώτη μέρα δε λειτουργεί ο φακός αλλά και ούτε το φλας στις φωτογραφίες.

Έκανα και το test από το kernel menu και ανάβει μόνο το κίτρινο led.

Έχω κάνει όλες τις αναβαθμίσεις και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά τίποτα.

Είμαι με την Miui Global 9.2.1.0 Kernel 3.18.31

Υπάρχει λύση ή είναι hardware problem;

 

Δύσκολα ρωτάω;

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολα ρωτάω;
Το πας πίσω και παίρνεις άλλο, μάλλον hardware είναι.

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Το πας πίσω και παίρνεις άλλο, μάλλον hardware είναι.

 

 

Ε μα και συ. Ρώτα για κανένα τζαμάκι ή καμία θήκη....!!!

 

Πολυ σωστοι και οι δυο !!!!!:lol:

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Τι κοροϊδεύουμε?? Εμένα σκέτη ώρα έδειχνε από τότε που το πήρα κ τώρα έχει κ τον καιρό μαζί με την ώρα

 

Έχει δίκιο ο Γιώργης, ώρα και καιρό τα δείχνει από την 8, εξαρτάται πάντα τι θέμα θα βάλεις. Ορισμένα θέματα έχουν και animation τον καιρό και κάποια μάλιστα αλλάζουν και τα γραφικά του καιρού. Πχ Heike (πολύ καλό dark theme).

enjoy your life...:p
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έπεσε στα χέρια μου ενα και περιμένω να περάσουν οι 72 ώρες να ξεκλειδώσω να περάσω καμια aospοειδη γιατί με τη miui δεν έχω και τις καλύτερες σχέσεις.

Να φανταστώ η rr είναι η πιο safe επιλογή?Βασικά είτε lineage σκέφτομαι να περάσω και με gravity το φέρνω στα μέτρα μου ή rr.

Ωραία συσκευή αλλά όταν πήγα να βγάλω φωτό με τη stock cam ένα δάκρυ κύλησε στο μάγουλο μου....θα δω και με τη gcam τι παίζει αν και δεν με πολυκαινε οι φωτό.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

 

πως ξεκλειδωνει αδερφε? θελω να ανακτησω κατι φωτος που διεγραψα κατα λαθος και τα προγραμματα που κατεβασα μου ζητανε να το κανω root πρωτα.. :wacko:

 

IJ0BHAKB_o.jpg

Edited by Lyngas1
Link to comment
Share on other sites

Έχει δίκιο ο Γιώργης, ώρα και καιρό τα δείχνει από την 8, εξαρτάται πάντα τι θέμα θα βάλεις. Ορισμένα θέματα έχουν και animation τον καιρό και κάποια μάλιστα αλλάζουν και τα γραφικά του καιρού. Πχ Heike (πολύ καλό dark theme).

Έχω χάσει επεισόδια?

Λειτουργούν τα live icons επάνω αριστερά στην μπάρα?

Εμένα το weather underground αλλά και άλλες εφαρμογές ακόμα το σήμα τους δείχνουν χωρίς την έξτρα πληροφορία όπως η θερμοκρασία κλπ .

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

πως ξεκλειδωνει αδερφε? θελω να ανακτησω κατι φωτος που διεγραψα κατα λαθος και τα προγραμματα που κατεβασα μου ζητανε να το κανω root πρωτα.. :wacko:

Για δοκίμασε αυτό, δεν θέλει root. Διάβασε κι αυτό το άρθρο.

Link to comment
Share on other sites

Οσοι εχετε official dev rom....Το βιντεο εχει διαφορα ως προς το καλυτερο απ την global version;Και μιλαω συγκεκριμενα για το "σπασμενο" frame σε χαμηλο φωτισμο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

στην σημερινή dev είναι πολύ ωραία η καινούργια εφαρμογή μουσικής

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

καταρχήν ευχαριστώ όσους βοήθησαν τελικά μετά από πέρασμα σε dev δεν με άφηνε να κάνω επαλήθευση το μαιλ μ μετά απο 24 ωρες μ άφησε όποτε οποίος θέλει να βάλει dev για αρχαρίους το λέω σαν έμενα για να μην τρέχει να απενεργοποίηση πρώτα τα μαιλ του απο το τηλεφωνώ και μετά να το κάνει
Link to comment
Share on other sites

καταρχήν ευχαριστώ όσους βοήθησαν τελικά μετά από πέρασμα σε dev δεν με άφηνε να κάνω επαλήθευση το μαιλ μ μετά απο 24 ωρες μ άφησε όποτε οποίος θέλει να βάλει dev για αρχαρίους το λέω σαν έμενα για να μην τρέχει να απενεργοποίηση πρώτα τα μαιλ του απο το τηλεφωνώ και μετά να το κάνει
Οπότε αν κατάλαβα καλά τα βήματα που πρέπει να γίνουν είναι full backup τα πάντα και απενεργοποίηση το email και μετά να βάλει κανείς την dev;

Πάντως χάρηκα που το έλυσες φίλε, φαντάζομαι τι άγχος πέρασες!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καταρχήν ευχαριστώ όσους βοήθησαν τελικά μετά από πέρασμα σε dev δεν με άφηνε να κάνω επαλήθευση το μαιλ μ μετά απο 24 ωρες μ άφησε όποτε οποίος θέλει να βάλει dev για αρχαρίους το λέω σαν έμενα για να μην τρέχει να απενεργοποίηση πρώτα τα μαιλ του απο το τηλεφωνώ και μετά να το κάνει

Στα ελεγα ασε να περασει το 24ωρο αγχωθηκες πολυ. Τελος καλο ολα καλα. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

πολύ ανχος άστα το έλεγες εσύ άλλα ποιος σε άκουγε χαχαχαχ χωρίς τηλεφωνώ δεν μπορείς πλέων ούτε λεπτό ναι οπωσδήποτε απενεργοποίηση μαιλ μην τρέχει και άλλος
Link to comment
Share on other sites

Να λοιπόν κάτι που δεν ήξερα, ότι σε αλλαγή σε dev θέλει 24 ώρες να περάσουν. Ερώτηση τώρα γιατί το είδα να το αναφέρουν κάποιοι αλλά δεν είδα επιβεβαίωση. Ισχύει ότι το ξεκλείδωμα bootloader γίνεται πλέον σε 15 μέρες αντί για τρεις; Αν συμβαίνει αυτό μάλλον ισχύει για τους καινούριους κατόχους, λογικά όσοι έχουν ξεκλείδώσει παλιότερα άλλη συσκευή θα ισχύει το όριο των τριών ημερών με τον ίδιο λογαριασμό. Εκτός αν ήταν τρολοείδηση.
Link to comment
Share on other sites

στην σημερινή dev είναι πολύ ωραία η καινούργια εφαρμογή μουσικής

Υπαρχει τροπος κατι Ελληνικα που τα δειχνει Κινεζικα στα τραγουδια να φτιαχτει;

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τροπος κατι Ελληνικα που τα δειχνει Κινεζικα στα τραγουδια να φτιαχτει;
Εγώ είμαι με την ελληνική ρομ δεν έχω official, οπότε όλα είναι ελληνικά όπως πρέπει.

Μπορει σε επόμενη αναβάθμιση να το φτιάξουν

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι με την ελληνική ρομ δεν έχω official, οπότε όλα είναι ελληνικά όπως πρέπει.

Μπορει σε επόμενη αναβάθμιση να το φτιάξουν

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

παιδια σε windows10 δεν μου βγαζει ανοιγμα παραθυρου εντολων για να περασω twrp μεσα απο τον φακελο adb

μονο ανοιγμα παραθυρου powershell...

ξερει κανεις πως μπορω να ανοιξω το παραθυρο αντολων?

Link to comment
Share on other sites

Και το powershell την ίδια δουλειά κάνει

 

Redmi Note 3 pro

 

το εχεις δοκιμασει η ετσι νομιζεις?

γιατη μου βγαζει error:cannot load twrp_3.2.1-0.img

Link to comment
Share on other sites

Ναι το powershell δουλεύω για να περνάω διαφορά αρχεία. Το αρχείο twrp που έχεις στο φάκελο adb μήπως το έχεις με την κατάληξη. img στο τέλος του ονόματος

 

Redmi Note 3 pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι το powershell δουλεύω για να περνάω διαφορά αρχεία. Το αρχείο twrp που έχεις στο φάκελο adb μήπως το έχεις με την κατάληξη. img στο τέλος του ονόματος

 

Redmi Note 3 pro

ναι ακριβως οπως το εβγαλε στο error...

twrp_3.2.1-0.img

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις όπως λες το όνομα του αρχείου στο φάκελο δώσε την εντολή στο powershell fastboot flash recovery twrp_3.2.1-0.img.img

 

Redmi Note 3 pro

Link to comment
Share on other sites

παιδια σε windows10 δεν μου βγαζει ανοιγμα παραθυρου εντολων για να περασω twrp μεσα απο τον φακελο adb

μονο ανοιγμα παραθυρου powershell...

ξερει κανεις πως μπορω να ανοιξω το παραθυρο αντολων?

 

Για win 10 δες μήπως υπάρχει ζήτημα σύμφωνα με αυτόν τον οδηγό, είναι και στο πρώτο ποστ παραπομπή μαζί με άλλους οδηγούς.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...