Jump to content

Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)


celtic1453
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω εκανα και ενα factory reset καλου κακου..restore απο miui backup και ετοιμος ...θελω να δω για μπαταρια αλλα αυτο αυριο-μεθαυριο...ευχαριστημενος απο xiaomi ως τωρα,το miui μου αρεσει πιο π[ολυ απο το stock android
Ζητά υποχρεωτικά factory reset η προληπτικά κάποιοι το κάνατε; Από μόνη της η αναβάθμιση OTA θα γίνει χωρίς να χαθεί κάτι από τα υπάρχοντα αρχεία;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως και δεν εχει βγει σε fastboot rom

 

Εχει καπου να την κατεβασω η πρεπει να βαλω την stable που υπαρχει σε fastboot και να περιμενω ota update?

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση για οποιον ξερει,το MUI 9 εχει νεα pre-installed θεματα και τα προηγουμενα που ειχε το 8 δεν υπαρχουν πια.Ξερεις κανεις πως μπορουμε να βρουμε τα προηγουμενα?

Θελω να χρησιμοποιησω τα εικονιδια απο ενα απ τα προηγουμενα θεματα!

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα κι εγώ την 9 , έχουμε και διαχωρισμό οθόνης!!!! :D

 

38113653421_d3bc68cdb0_c.jpg

 

Αυτό με το διαχωρισμό οθόνης πως;

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

εμείς που έχουμε μείνει στην 8.2.10.0 πρέπει να πάμε πρώτα στην 8.5.8.0 για να δούμε ΟΤΑ την MIUI 9;γιατί ακόμα μου προτείνει την 8.5.8.0

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εμείς που έχουμε μείνει στην 8.2.10.0 πρέπει να πάμε πρώτα στην 8.5.8.0 για να δούμε ΟΤΑ την MIUI 9;γιατί ακόμα μου προτείνει την 8.5.8.0

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν βλέπεις την 9 γιατί είναι nightly.

Αν δεν αναφερθούν προβλήματα θα γίνει επίσημη και τότε θα μάθουμε αν πρέπει να κάνεις τα ενδιάμεσα update ή θα πάς κατ ευθείαν στην 9.

Link to comment
Share on other sites

Ζητά υποχρεωτικά factory reset η προληπτικά κάποιοι το κάνατε; Από μόνη της η αναβάθμιση OTA θα γίνει χωρίς να χαθεί κάτι από τα υπάρχοντα αρχεία;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φιλε ποτε δε ζηταει μηδενισμι εργοστασιου, και οταν γινεται ΟΤΑ δεν χανεται τιποτα.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Εβαλες κανείς τον κερνελ που κάνει oc@2.2ghz?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Κανεις???

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια η infoquest και οποιο αλλο μαγαζι το αγορασατε δεν εχει σχεση με το ποτε θα σας ερθει το update.Kαι απο τον σκλαβενιτη να το παιρνες το ιδιο θα ηταν,μονο απο την xiaomi ερχονται τα update.

 

Anyway,στο ζητουμενο:τα notifications ειναι σαν αυτα απο την φωτογραφια που ανεβασα το πρωι η παλι τα ιδια ειναι και τα φτιαξαν για 2-3 εφαρμογες μονο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κανεις???

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

για να μην σου απανταει κανεις παει να πει οτι κανεις.Γιατι ρωτας εδω και οχι στο thread του kernel στο xda?

 

Δεν θα κερδισεις τιποτα αν το βαλεις στο 2.2 ετσι κι αλλιως,εκτος απο λιγοτερη μπαταρια.

 

Το performance που ζηταμε βρισκεται στο optimization του os,την καρτα γραφικων,την γρηγορη μνημη και γρηγορo storage και στα πιο εσωτερικα features του soc,οχι στα 200 παραπανω mhz

Edited by azuli
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το διαχωρισμό οθόνης πως;

Ανοίγεις τις εφαρμογές, πατάς κάτω αριστερά τις τρεις παύλες και μετά πάνω αριστερά που λέει διαχωρισμός οθόνης. Μετά σέρνεις τη μία πάνω κλπ.

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις τις εφαρμογές, πατάς κάτω αριστερά τις τρεις παύλες και μετά πάνω αριστερά που λέει διαχωρισμός οθόνης. Μετά σέρνεις τη μία πάνω κλπ.

 

Kαι ενα tip γιατι μου ειχε παρει καιρο για να το βρω:double tap πανω στην διαχωριστικη γραμμη για να αλλαξουν θεση μεταξυ τους οι εφαρμογες

Link to comment
Share on other sites

Kαι ενα tip γιατι μου ειχε παρει καιρο για να το βρω:double tap πανω στην διαχωριστικη γραμμη για να αλλαξουν θεση μεταξυ τους οι εφαρμογες

 

Σωστός, Thanx!

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Λογικά ναι. Εμένα άρχισε να την κατεβάζει μόνο του σήμερα και είναι nightly τελικά (άγνωστο πως μου ήρθε αφού είμαι με stable ).

Παρ' όλα αυτά μια χαρά φαίνεται.

various classic phones, iphone 4, LG Optimus 4X HD (P880), Xiaomi Redmi Note 3G , Xiaomi Redmi Note 4X , Redmi Note 7 , Realme Gt Neo 2 

Link to comment
Share on other sites

Μολις την κατέβασα και 'γω.

Με τα widgets τι γίνεται σας δουλεύουν;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Άκυρο,την βρήκα την άκρη

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα και εγώ την 9 αλλά είναι νωρίς για να διαπιστώσω αλλαγές. Αυτό όμως που παρατήρησα είναι ότι πατώντας πριν τις 3 παυλες κάτω αριστερά μου εμφάνιζε το ποσοστό ελεύθερης μνήμης. Τώρα με την 9 αυτό δεν φαίνεται. Ξερει κανεις που πηγε;
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω που είναι αυτό που ζητάς, αλλά γιατί σε ενδιαφέρει τόσο η ελεύθερη μνήμη;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να δω αν με την 9 καταναλώνει λιγοτερη ή περισσότερη μνήμη
Λιγότερη ή περισσότερη δεν έχει σημασία!!! Το έχουμε πει πολλές φορές το γιατί.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγεις τις εφαρμογές, πατάς κάτω αριστερά τις τρεις παύλες και μετά πάνω αριστερά που λέει διαχωρισμός οθόνης. Μετά σέρνεις τη μία πάνω κλπ.

 

Σε ευχαριστώ, το έκανα! Καλά δεν υπάρχει!!!!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

για την ελεύθερη μνήμη είναι στις ρυθμίσεις κάπου το διάβασα. έχουν βάλει έναν διακόπτη ειδικά για αυτήν την ρύθμιση

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδη χθες ειχα 20% μπαταρια απλα κατεβασα την miui 9 μεσω OTA χωρις να κανω εγκασταση.Δεν ξερω πως τα καταφερα κι εσβησα την rom.Ξαναμπαινω τωρα να την ξανακατεβασω μεσω ota και μου λεει οτι εχω την τελευταια miui 8.Φανταζετε κανεις γιατι δεν μου βγαζει πλεον ξανα την 9 ωστε να την κατεβασω; Edited by leuteris23
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 4 Global Edition (Redmi Note 4X)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...