Jump to content

Huawei P10


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα ειχα δει αυτα πριν το αγορασω και γι αυτο πηγα προχθες και σε Γερμανο να ρωτησω αλλα καταληξαμε απλα να περιμενουμε την Huawei να μας στειλει το firmware. Μεχρι και σε αυτους εστειλα μηνυμα απο το support και περιμενω απαντηση
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Άρα λοιπόν, αν δεν έχεις το δικό τους software δεν έχει "κοκό". :mad:

Δεν πειράζει. Θα περιμένω μπας και αλλάξουν τα πράγματα. Προς στιγμήν δεν καίγομαι κιόλας. Δεν λέω, καλό είναι σαν feature (το WiFi calling) αλλά να έχω unbrand συσκευή και να πάω να την κάνω brand ..... :fool:

Ευχαριστώ αλλά δεν θα πάρω!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Άρα λοιπόν, αν δεν έχεις το δικό τους software δεν έχει "κοκό". :mad:

Δεν πειράζει. Θα περιμένω μπας και αλλάξουν τα πράγματα. Προς στιγμήν δεν καίγομαι κιόλας. Δεν λέω, καλό είναι σαν feature (το WiFi calling) αλλά να έχω unbrand συσκευή και να πάω να την κάνω brand ..... :fool:

Ευχαριστώ αλλά δεν θα πάρω!

Θα μπορουσες να μου εξηγησεις τη διαφορα με unbranded και branded;;Τι διαφορα θα εχει δηλαδη στη συσκευη σου;(εκτος απο το οτι προφανως θα εχεις wifi calling)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Θα ήθελα την βοήθεια σας....

Ράγισε η οθόνη ελάχιστα σ ένα p10

Και σκέφτεται να την αλλάξει βρίσκετε Θεσσαλονίκη

Που θα του προτείνετε να πάει για να βρει αξιοπιστία και όσο το δυνατό οικονομικά.....

 

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσες να μου εξηγησεις τη διαφορα με unbranded και branded;;Τι διαφορα θα εχει δηλαδη στη συσκευη σου;(εκτος απο το οτι προφανως θα εχεις wifi calling)
Καλησπερα σου.

Το βασικότερο μείον όλων είναι η συχνότητα και η ποσότητα των αναβαθμίσεων που θα πάρει το τηλέφωνο.

Χωρίς βέβαια κανείς να γνωρίζει το μέλλον, υπάρχουν πολλαπλά παραδείγματα και μεγάλων καθυστερήσεων αλλά ακόμη και μη υιοθέτησης του τελευταίου software του κατασκευαστή.

Εν ολίγοις? Το αν και πότε θα πάρεις μια αναβάθμιση δεν εξαρτάται από τον κατασκευαστή αλλά από τον εκάστοτε provider.

 

Sent from my Huawei P10, using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σου.

Το βασικότερο μείον όλων είναι η συχνότητα και η ποσότητα των αναβαθμίσεων που θα πάρει το τηλέφωνο.

Χωρίς βέβαια κανείς να γνωρίζει το μέλλον, υπάρχουν πολλαπλά παραδείγματα και μεγάλων καθυστερήσεων αλλά ακόμη και μη υιοθέτησης του τελευταίου software του κατασκευαστή.

Εν ολίγοις? Το αν και πότε θα πάρεις μια αναβάθμιση δεν εξαρτάται από τον κατασκευαστή αλλά από τον εκάστοτε provider.

 

Sent from my Huawei P10, using Tapatalk.

Αυτο πρωτη φορα το ακουω! Δηλαδη εγω που το πηρα απο τον Κωτσοβολο αλλα χρησιμοποιω καρτα Cosmote ειμαι κομπλε, αλλα ο αλλος που το πηρε απο την Cosmote οχι; Και για ποιο λογο θα περναει η αναβαθμιση απο την Cosmote ας πουμε; Επισης πως καταλαβαινεις σιγουρα αν ειναι branded ή unbranded; Εχω μια εφαρμογη AIDA64, που στην επιλογη Brand λεει HUAWEI. Αυτο σημαινει οτι ειναι unbranded ή είναι ασχετο;

Edited by Abdalis_3k60
Link to comment
Share on other sites

Αυτο πρωτη φορα το ακουω! Δηλαδη εγω που το πηρα απο τον Κωτσοβολο αλλα χρησιμοποιω καρτα Cosmote ειμαι κομπλε, αλλα ο αλλος που το πηρε απο την Cosmote οχι; Και για ποιο λογο θα περναει η αναβαθμιση απο την Cosmote ας πουμε; Επισης πως καταλαβαινεις σιγουρα αν ειναι branded ή unbranded; Εχω μια εφαρμογη AIDA64, που στην επιλογη Brand λεει HUAWEI. Αυτο σημαινει οτι ειναι unbranded ή είναι ασχετο;

Το ότι το ακούς πρώτη φορά είναι το περίεργο :)

Όλες οι εταιρείες κινητής, σε όλο τον πλανήτη, από τις πρώτες εκδόσεις android, βγάζουν branded συσκευές, διαφημίζοντας ουσιαστικά το δίκτυο τους.

Προσθέτουν δηλαδή το welcome logo της εταιρείας ή/και κάποιες εφαρμογές που τις ανήκουν ή/και κάποια αποκλειστική υπηρεσία (καλή ώραwifi calling) ή/και κάποιο ringtone ή/και κάποιο wallpaper κτλ.

 

Όντως οι αναβαθμίσεις τους αργούν λίγο ως πολύ παραπάνω από τα unbranded λόγω του ότι παίρνουν το λειτουργικό της εταιρείας, προσθέτουν τα δικά τους και μετά το δίνουν OTA.

 

Όμως θα επαναλάβω ότι προς μεγάλη έκπληξη στο s7 edge που έχω περάσει το firmware της cosmote, οι αναβαθμίσεις έχουν έρθουν αμέσως και πολύ πιο γρήγορα από πολλές χώρες με unbranded firmware.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Το ότι το ακούς πρώτη φορά είναι το περίεργο :)

Όλες οι εταιρείες κινητής, σε όλο τον πλανήτη, από τις πρώτες εκδόσεις android, βγάζουν branded συσκευές, διαφημίζοντας ουσιαστικά το δίκτυο τους.

Προσθέτουν δηλαδή το welcome logo της εταιρείας ή/και κάποιες εφαρμογές που τις ανήκουν ή/και κάποια αποκλειστική υπηρεσία (καλή ώραwifi calling) ή/και κάποιο ringtone ή/και κάποιο wallpaper κτλ.

 

Όντως οι αναβαθμίσεις τους αργούν λίγο ως πολύ παραπάνω από τα unbranded λόγω του ότι παίρνουν το λειτουργικό της εταιρείας, προσθέτουν τα δικά τους και μετά το δίνουν OTA.

 

Όμως θα επαναλάβω ότι προς μεγάλη έκπληξη στο s7 edge που έχω περάσει το firmware της cosmote, οι αναβαθμίσεις έχουν έρθουν αμέσως και πολύ πιο γρήγορα από πολλές χώρες με unbranded firmware.

Ναι μπορει να ειναι περιεργο που εγω δεν το εχω ακουσει, ωστοσο ασχολουμαι με τα κινητα εδω και 5 μηνες πιο ουσιαστικα. Παλια δεν με ενδιεφεραν τετοιες "λεπτομερειες"! Παρολα αυτα, πως μπορεις να καταλαβεις αν το κινητο σου ειναι unbranded η branded απο καποια εταιρια; Κι επισης, αυτα τα εξτρα "καλουδια" οπως το wifi calling αν δεν το εχεις/κανεις branded δεν θα τα εχεις επομενως;

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορει να ειναι περιεργο που εγω δεν το εχω ακουσει, ωστοσο ασχολουμαι με τα κινητα εδω και 5 μηνες πιο ουσιαστικα. Παλια δεν με ενδιεφεραν τετοιες "λεπτομερειες"! Παρολα αυτα, πως μπορεις να καταλαβεις αν το κινητο σου ειναι unbranded η branded απο καποια εταιρια; Κι επισης, αυτα τα εξτρα "καλουδια" οπως το wifi calling αν δεν το εχεις/κανεις branded δεν θα τα εχεις επομενως;

Έγραψα παραπάνω πως το καταλαβαίνεις. Οι εταιρείες προσθέτουν τα δικά τους πράγματα εμφανώς. Αν δεν έχεις κάτι να υποδηλώνει cosmote/wind/Vodafone κτλ, είναι unbranded.

 

Όταν μια υπηρεσία προσφέρεται αποκλειστικά από μια εταιρεία και δεν υπάρχει ήδη μέσα στο λειτουργικό της Huawei και των άλλων brands, όχι, δε θα το έχεις.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Έγραψα παραπάνω πως το καταλαβαίνεις. Οι εταιρείες προσθέτουν τα δικά τους πράγματα εμφανώς. Αν δεν έχεις κάτι να υποδηλώνει cosmote/wind/Vodafone κτλ, είναι unbranded.

 

Όταν μια υπηρεσία προσφέρεται αποκλειστικά από μια εταιρεία και δεν υπάρχει ήδη μέσα στο λειτουργικό της Huawei και των άλλων brands, όχι, δε θα το έχεις.

Ευχαριστω φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον... Για να τα πουμε ακριβως ως εχουν. Αγορασα το p10 απο cosmote και αφου εκανε 3-4 update το firmware, καποια στιγμη πηρε ΟΤΑ και προσαρμοσμενο λειτουργικο της cosmote. Στον ελεγχο του λειτουργικου,ενφανιζονται δυο επιλογες. Η μια ειναι της huawei οπως εχουν ολα τα huawei και απο κατω αναγραφεται ξεχωριστα η προσαρμοσμενη εκδοση . Οταν την εγκατεστησα αυτην,εμφανιστηκαν 5-6 εφαρμογες της cosmote οι οποιοες σβηνονται ολες αμα θες. Δεν εμφανιζεται κανενα λογοτυπο της cosmote ή οτιδηποτε αλλο μεσα στο κινητο. Η δε huawei μου απαντησε σε email οτι πολυ απλα να περιμενω της Β161 εκδοση ωστε να εχω πλεον το Volte και Vowifi. Δεν ξερω αν σε αλλα branded γινοταν ετσι,προς το παρων δεν εχει κατι αλλο μεσα η συσκευη που να δειχνει branded. Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Θα ήθελα την βοήθεια σας....

Ράγισε η οθόνη ελάχιστα σ ένα p10

Και σκέφτεται να την αλλάξει βρίσκετε Θεσσαλονίκη

Που θα του προτείνετε να πάει για να βρει αξιοπιστία και όσο το δυνατό οικονομικά.....

 

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πόσο καιρό έχει τη συσκευή; Νομίζω πως εντός τριμήνου από την αγορά, γίνεται δωρεάν αλλαγή οθόνης μέσω της εγγύησης στο επίσημο service.

 

Επειδή δεν έχω τη συσκευή και δεν είμαι απόλυτα σίγουρος, ας βοηθήσει και κάποιος που γνωρίζει καλύτερα.

 

sent from nexus 6

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει η μην εγγύηση για σπάσιμο οθόνης αρκεί να την έχεις ενεργοποιήσει μέσω του κινητου
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να ρυθμίσω την χρήση δεδομένων να ξεκινήσει από της 23 του μήνα και όχι από 1 γιατί τότε μηδενίζει το συμβόλαιο μου
Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό έχει τη συσκευή; Νομίζω πως εντός τριμήνου από την αγορά, γίνεται δωρεάν αλλαγή οθόνης μέσω της εγγύησης στο επίσημο service.

 

Επειδή δεν έχω τη συσκευή και δεν είμαι απόλυτα σίγουρος, ας βοηθήσει και κάποιος που γνωρίζει καλύτερα.

 

sent from nexus 6

 

Ισχύει η μην εγγύηση για σπάσιμο οθόνης αρκεί να την έχεις ενεργοποιήσει μέσω του κινητου

 

πως την ενεργοποιώ από ρυθμίσεις?

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχής κάτοχος της συσκευής από σήμερα(silver), είμαι στο στάδιο των αναβαθμίσεων και της πρώτης φόρτισης. Μόνο το hicare έκανα, εντυπώσεις από αύριο

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έτσι να μαζευόμαστε..

Ενώ έκανα την vip εγγραφή καθυστερημένα(είχαν περάσει 4 μήνες από την αγορά) φαίνεται να έγινε η επέκταση της εγγύησης στα 3 χρόνια και πλέον γράφει στο επίσημο site μέχρι 2020 !

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το Hicare και τι κάνεις με αυτό

 

HiCare παρέχει υπηρεσίες εξυπηρέτησης πελατών για συσκευές Huawei.

HiCare σας παρέχει κοινές online υπηρεσίες, συμπεριλαμβανομένων των υπηρεσιών των πελατών, ανατροφοδότηση θέματος, οι οδηγοί χρήστη, επισκευαστικά κέντρα και αυτό εξυπηρέτηση. HiCare έχει ως στόχο να προσφέρει ένα one-stop shop για την παροχή υπηρεσιών μετά την πώληση, ώστε να εντοπίζουν γρήγορα και να επιλύουν τυχόν προβλήματα που αντιμετωπίζετε.

1.Επισκευαστικά κέντρα

Αναζητήστε τις διευθύνσεις και τους αριθμούς των τοπικών κέντρων παροχής υπηρεσιών σας.

2.Αριθμοί εξυπηρέτησης πελατών

Αναζήτηση για τους τοπικούς αριθμούς εξυπηρέτησης πελατών και τις εργάσιμες ώρες

3.Πολιτική Εντός εγγύησης

Αναζήτηση για Huawei μετά την πώληση πολιτική εγγύησης στην περιοχή σας.

4.Εγχειρίδια

σας παρέχει ένα εγχειρίδιο που περιέχει αναλυτικές περιγραφές λειτουργίας.

5.τόπος συζητήσεως

σας παρέχει ένα μέρος συζητήσεως όπου μπορείτε να επικοινωνείτε με άλλους τοπικούς χρήστες τηλεφώνου.

6.Κατάσταση Εντός εγγύησης

Μπορείτε να ελέγξετε τις πληροφορίες της συσκευής εντός εγγύησης.

7.Τιμή Ανταλλακτικών

Μπορείτε να ελέγξετε την οθόνη, μητρική πλακέτα, φωτογραφική μηχανή και άλλες τιμές αξεσουάρ.

8.Μέλος

Μπορείτε να ζήσετε εξαιρετική εξυπηρέτηση με μια ιδιότητα μέλους Huawei.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνοντας θηκες κλπ καλουδια, αφου ειδα απο θηκες πλατης ματ μαυρο λαστιχο του ενος ευρω εως τις γνησιες Huawei, επεσα κατα τυχη σε μια Nillkin η οποια μ αρεσε γιατι ειναι ποιοτικη,ομορφη κατ'εμε, λιγο διαφορετικη απο τις γνησιες αλλα με παραθυρο,αψογη εφαρμογη και κοστος 10 ευρω απο σκρουτζομαγαζο.Δερμα θεοσκληρο επανω,πλαστικο η πλατη. Αν δειτε να την πουλανε ως μαυρο χρωμα,ειναι γκρι τελικα οπως γραφουν και στο site τους και μαλιστα πιο ανοιχτο απο τις φωτο. Με ξινισε λιγο στην αρχη αλλα οσο την βλεπω,μου μοιαζει πιο στυλατη σε αυτο το χρωμα

 

http://nillkin.org/smartphones-accessories/huawei-phones-accessories/huawei-p10-accessories/nillkin-huawei-p10-sparkle

Οι γνησιες official εχουν 25 και 35 ευρω και τις θεωρω πανακριβες οποτε θα τις ψαξω στο ebay.

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια τι χρόνους οθονης βγαζετε με το p10 τωρα με το lg g4. Βγαζω. 2 ωρες. Τουλαχιστον να περναει της 4 θελω αλιως με βλεπω για s8.
Την βρήκα και θα την παντρευτώ :X ..................
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια τι χρόνους οθονης βγαζετε με το p10 τωρα με το lg g4. Βγαζω. 2 ωρες. Τουλαχιστον να περναει της 4 θελω αλιως με βλεπω για s8.

 

Το ίδιο είχα και εγώ με το nexus 5x.. 1h και 50min έβλεπα συνέχεια SOT. Με το P10 στις 4 ώρες sot έχω περίπου 35-40% μπαταρία. Εννοείται όμως χωρίς παιχνίδια.. εκεί δεν ξέρω..

Link to comment
Share on other sites

Γενικα δεδομενα ανοιχτα και 4 ωρες οθονη θα ταν μια χαρα
Την βρήκα και θα την παντρευτώ :X ..................
Link to comment
Share on other sites

Γύρω στις 5 ώρες βγάζω εγώ χωρίς παιχνίδια.. κλήσεις, κοινωνικά δίκτυα και φωτογραφίες η κυριότερη χρήση

 

τα δεδομένα τ ανοίγω περίπου 6-7 ώρες την ημέρα, μόνιμα στο αυτόματο 4G/3G/2G το έχω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...