Jump to content

Huawei P10


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις ήρθε και σε εμένα το Oreo. Μήπως γίνεται να ανεβάσετε ενα screenshot να δούμε αυτό που λέτε με τη γραμματοσειρά, σε περίπτωση που με ενοχλεί να μην την εγκαταστήσω?

https://imgur.com/a/xTmaD

Edited by p10
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

η γραμματοσειρά είναι λίγο κάπως πάντως έχει κανείς εντοπίσει διαφορές με oreo 8?
Μήπως έχεις εγκαταστήσει κάποιο theme που αλλάζει και το font, και δεν αρεσει στην Oreo;
Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποιον φορτιστή αυτοκινήτου που να φορτίζει το κινητό επαρκώς; Κυρίως όταν το χρησιμοποιεί κάποιος για πλοήγηση (παράλληλα με τη φόρτιση). Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως έχετε να μου προτείνετε κάποιο καλό δοκιμασμένο tempered glass για το κινητό;

full body κατά προτίμηση, ευχαριστώ πολύ! :)

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνετε κάποιον φορτιστή αυτοκινήτου που να φορτίζει το κινητό επαρκώς; Κυρίως όταν το χρησιμοποιεί κάποιος για πλοήγηση (παράλληλα με τη φόρτιση). Ευχαριστώ!

 

Οποιοδήποτε Fast Charge σου κάνει, εγώ πήρα το πρώτο και είμαι ευχαριστημένος:

http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/fortistes-kalodia/fortistis-aytokinitoy-universal-usb-cusb-c-15w-belkin-universal-car-charger-f7u005bt04-blk-mayro/prod8274163pp/

http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/fortistes-kalodia/samsung-usb-type-c-fast-charger-fortistis-aytokinitoy-mayro/prod8544280pp/

http://www.public.gr/product/aksesoyar/kiniton/fortistes-kalodia/fortistis-aytokinitoy-puro-mini-quick-car-charger-usb-type-c-3a-mayro/prod8563030pp/

 

Ή αλλιώς της Huawei:

https://www.skroutz.gr/s/12542405/Huawei-Super-Charge-AP38.html#specs

https://www.skroutz.gr/s/12609938/Huawei-Car-Charger-AP31.html#specs

Link to comment
Share on other sites

Οποιοδήποτε Fast Charge σου κάνει, εγώ πήρα το πρώτο και είμαι ευχαριστημένος:

Ευχαριστώ για την απάντηση :) Πήρα αυτόν: https://www.anker.com/products/variant/PowerDrive%2B-1-Port/A2210012, από ότι είδα είναι αντίστοιχα Watt με αυτόν που πρότεινες, οπότε πιστεύω θα είναι μια χαρά...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως έχετε να μου προτείνετε κάποιο καλό δοκιμασμένο tempered glass για το κινητό;

full body κατά προτίμηση, ευχαριστώ πολύ! :)

 

Αγόρασα αυτό: https://goo.gl/fjWT8K. Δεν είναι full body αλλά είναι φθηνό, καλύπτει τον ωφέλιμο χώρο της οθόνης πλήρως (ειδικά στις πλαϊνές πλευρές που μπορεί να είναι σπαστικό) και η εφαρμογή ήταν εύκολη (αν το έχεις κάνει αρκετές φορές). Απλά θα χρειαστείς κανα έξτρα πανάκι γιατί αυτά που έχει μέσα είναι ανεπαρκή για τον καθαρισμό της οθόνης.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για όσους έχουν ήδη πάρει την 8.0:

Υπάρχει η δυνατότητα επιλογής ημερομηνίας έναρξης στην κατανάλωση δεδομένων;

Τώρα μετράει πάντα από την 1η του μήνα, και σε μένα πχ που ξεκινάει στις 8, είναι λάθος ο υπολογισμός.

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν μου έχει έρθει ακόμη, πιστεύω οτι δεν θα έχει. Αυτη η ιστορία κρατάει χρόνια τωρα.

Μόνον με εξωτερική εφαρμογή

 

 

PS: Και εγώ την 185 πήρα, μόλις τώρα. Λογικά σε λίγες μέρες ....

 

Sent from my Huawei P10 using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση για όσους έχουν ήδη πάρει την 8.0:

Υπάρχει η δυνατότητα επιλογής ημερομηνίας έναρξης στην κατανάλωση δεδομένων;

Τώρα μετράει πάντα από την 1η του μήνα, και σε μένα πχ που ξεκινάει στις 8, είναι λάθος ο υπολογισμός.

 

Δεν βλέπω κάτι

Δεν υπάρχει μονοπάτι για την ευτυχία, ευτυχία είναι το μονοπάτι
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Εμένα δεν μου έχει έρθει ούτε η oreo, ούτε η 185, είμαι ακόμα με την 155 και συγκεκριμένα έχω να πάρω αναβάθμιση από το Νοέμβριο όπου και αγόρασα τη συσκευή

Όπως και να έχει δεν με απασχολεί ιδιαίτερα αφού το κινητό δουλεύει κομπλέ

Να ρωτήσω κάτι σε όσους έχουν αφαιρέσει την εργοστασιακή ζελατίνα, είδατε διαφορά στη ποιότητα της οθόνης? Ως προς την απόδοση χρωμάτων εννοώ και όχι το feeling

Σκέφτομαι μήπως είναι κακής ποιότητας η εργοστασιακή ζελατίνα, γιατί στη κοπέλα μου έχω πάρει το p9 lite και ρε παιδιά η οθόνη της μου φαίνεται πολύ πιο ζωντανή από τη δική μας και μου έχει κάνει τρομερή εντύπωση, εκείνο φορά ένα τζαμάκι nilkin

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, προφανώς και δεν μπορεί να γίνει σύγκριση.

Από την μία τζάμι nilkin και από την άλλη μια μεμβράνη που είναι άγνωστης προέλευσης, απλά έχει τοποθετηθεί από το εργοστάσιο.

Όχι ότι είναι κακή η μεμβράνη αλλά σίγουρα δεν μπορεί να φτάσει καν ένα μέτριο τζάμι, πόσο μάλλον το nilkin.

Από την άλλη δεν ξέρουμε πως είναι η οθόνη του κινητού σου. Σίγουρα πάντως (εφόσον είναι όλα καλά) δεν έχει κάποιο θέμα. Είναι πολύ φωτεινή και με ζωηρά χρώματα.

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!!!

Στο P10 όταν μπαίνω στο facebook έχει μεγαλύτερη γραμματοσειρά άπω το ολο το κινητό που το έχω σε πολυ μικρή γραμματοσειρά!!! ξέρει κάνεις πως αλλάζει ???? και ξέρει κανείς ποιο είναι ποιο αξιόπιστο benchmark adroid????

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Κάτοχος P10. Μόλις αφαίρεσα την μαλακή ζελατίνα από την οθόνη. Όμως φαίνεται να έχει το κινητό και άλλη προστασία οθόνης. Έχουν περάσει από το εργοστάσιο; Μπορεί να αφαιρεθεί ώστε να περάσω ένα temperred glass της nillkin που πήρα;;;
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται μπορείς να την αφαιρεσεις

Όταν την αφαιρέσεις και βάλεις τη nilkin πες μου σε παρακαλώ άμα είδες διαφορά στην απεικόνιση της οθόνης, πριν και μετά τη nilkin

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους, πήρα το κινητό την παρασκευή. Το πρώτο update που μου έκανε με πήγε στην 185 (1,2GB file update). Μόλις έκανε την ενημέρωση, ξαναπήγα στην ενημέρωση του συστήματος και εκεί μου είχε την έκδοση VTR-L09 8.0.0.360(C432) με 2,6GB file size. Δεν την έκανα και μετά από λίγη ώρα είδα ότι δεν την είχε. Να αναφέρω ότι στο μεταξύ έκανα εγκατάσταση από Play Store εφαρμογή που κάνει το EMUI μετατροπή από άσπρο σε μαύρο background κάτι που άλλαξε και το Logo του EMUI στην καρτέλα ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ. Δεν έβγαζε διαθέσιμες ενημερώσεις και το απεγκατέστησα πλήρως. Ακόμα και όταν έγινε άσπρο ξανά το μενού του EMUI και αποκαταστάθηκε το Logo δεν μου βγάζει τη διαθέσιμη αναβάθμιση. Έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά πάλι τίποτα. Δεν έχω κάνει κάποια άλλη ενέργεια για να πειράξω ROM ή BOOTLOADER ή rooting. Παίζει η εξαφάνιση της διαθέσιμης αναβάθμισης σε 8.0.0 να είναι τυχαία; Τι νομίζετε;
Link to comment
Share on other sites

Τη καλησπέρα μου. Κάτοχος p10 εδώ κ 2 μήνες. Από το τηλ είμαι υπέρ ευχαριστημένος μέχρι προχθές που πήγα να βγάλω μια φωτογραφία. Τράβηξα τη φωτογραφία και όταν μπήκα στην έκθεση να τη δω μου έγραφε Φορτωνει..... Και μετά χάνοταν. Τράβηξα άλλη κ άλλη το ίδιο. Έσβησα το τηλ τίποτα. Τράβηξα βίντεο τα ίδια. Αναγκάστηκα να κάνω επαναφορά εργοστάσιακων.μετά από την επαναφορά το τηλ έφτιαξε. Το τηλ είναι άδειο. Ούτε πρόγραμματα ούτε τίποτα. Η χρήση που του κάνω είναι απλή τελείως. Έχει παρουσιάστει το ίδιο πρόβλημα σε κανεναν άλλο φίλο? Και μια ακομα βοήθεια. Για να τραβάω πολύ κοντινές φώτο αγόρασα ένα φακό έξτρα μακρο.ξερει κανένας τη καλύτερη δυνατή ρύθμιση για αυτό? Έχει μητρική σημιακη και κέντροβαρη μέτρηση στο Manual.μπορει να βοηθήσει κάποιος φίλος? Ευχαριστώ κ συγνώμη για το μέγεθος του μηνύματος
Link to comment
Share on other sites

Τη καλησπέρα μου. Κάτοχος p10 εδώ κ 2 μήνες. Από το τηλ είμαι υπέρ ευχαριστημένος μέχρι προχθές που πήγα να βγάλω μια φωτογραφία. Τράβηξα τη φωτογραφία και όταν μπήκα στην έκθεση να τη δω μου έγραφε Φορτωνει..... Και μετά χάνοταν. Τράβηξα άλλη κ άλλη το ίδιο. Έσβησα το τηλ τίποτα. Τράβηξα βίντεο τα ίδια. Αναγκάστηκα να κάνω επαναφορά εργοστάσιακων.μετά από την επαναφορά το τηλ έφτιαξε. Το τηλ είναι άδειο. Ούτε πρόγραμματα ούτε τίποτα. Η χρήση που του κάνω είναι απλή τελείως. Έχει παρουσιάστει το ίδιο πρόβλημα σε κανεναν άλλο φίλο? Και μια ακομα βοήθεια. Για να τραβάω πολύ κοντινές φώτο αγόρασα ένα φακό έξτρα μακρο.ξερει κανένας τη καλύτερη δυνατή ρύθμιση για αυτό? Έχει μητρική σημιακη και κέντροβαρη μέτρηση στο Manual.μπορει να βοηθήσει κάποιος φίλος? Ευχαριστώ κ συγνώμη για το μέγεθος του μηνύματος

 

Σχετικά με το πρόβλημα της κάμερας δεν έχω διαβάσει κάτι στο φόρουμ.

Όσο για τον μάκρο φακό, επειδή έχω και εγώ έναν μάκρο και έναν zoom φακό από παλιότερα, δεν κατάφερα να τους κεντράρω σε μία από τους δύο φακούς της κάμερας, μήπως ο δικός σου είναι για το συγκεκριμένο τηλέφωνο και για δύο κάμερες? :worry:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...