Jump to content

Huawei P10


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχω καταλάβει στα αρνητικά, τι εννοείς με το 4.

Theme store έχει και μάλιστα πολύ καλό.

Μια οποιαδηποτε φωτογραφια οταν κανεις swipe left or right δειχνει ας πουμε πανοραμικη εικονα.

Πχ πες εχεις φωτογραφίσει πχ εναν ανθρωπο και δεξια εχω μια ας πούμε γάτα και δεξιά έναν σκύλο σε μια αρχική ρύθμιση με 3 οθόνες στην home screen στην μεση θα βλεπω τον άνθρωπο και σε swipe ειτε προς την μια η την αλλη κατεύθυνση θα βλέπω αντίστοιχα τα αλλα 2 αντικείμενα και ξαναγυρναει στην αρχικη παλι με συνεχες scrolling.

 

Ενώ τωρα βλέπω μονο τον ανθρωπο σαν στατική εικόνα.

 

Με οσες αλλες συσκευες δεν ειχα τετοιο θεμα(Samsung,Sony,ZTE,LG,HTC)

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κάτοχος από την Παρασκευή όπως ανέφερα και παραπάνω.

Πολύ ευχαριστημένος γενικά και είδικά. Κατέβασα κλασικά το nova launcher όπως κάνω σε όλα τα κινητά και το έχω φέρει στα μέτρα μου.

Ταχύτατο, φωτογραφίες που τα σπάνε και μέγεθος ιδανικό. Έχοντας αλλάξει πολλά κινητά, θεωρώ πλέον ότι οι 5" είναι το ιδανικό μέγεθος για κινητό. Εύκολο στη μεταφορά χωρίς ουσιαστικά να στερείσαι κάτι από μεγαλύτερες οθόνες. Μια χαρά βλέπεις τα βιντεάκια σου, τις φωτό σου κ.ο.κ.

Μου λέιπει το double tap, αρκετά θα έλεγα, αλλά θα ζήσω και χωρίς αυτό.

Δυο ερωτησούλες μόνο. Μπαίνοντας στο fb, διαπιστώνω ότι αυτόματα μειώνεται η φωτεινότητα της οθόνης. Το κάνει σε όλους αυτό ή υπάρχει κάπου καποια ρύθμιση την οποία δεν εχω εντοπίσει; Όταν κλείνω την εφαρμογή, επανερχεται η φωτεινότητα στα κανονικά επίπεδα.

Επίσης με κάποιο τρόπο απενεργοποίησα την εναλλαγή ταπετσαρίας στην οθόνη κλειδώματος. Πως την ενεργοποιώ ξανά;

 

Για το φατσοβιβλίο δεν γνωρίζω, είναι κάκιστη εφαρμογή και την έχω ξηλώσει. Δουλεύω το μέταλ αντί αυτού.

Για το άλλο που ρωτάς, Ρυθμίσεις, Κλείδωμα οθόνης και κωδικοί, στυλ κλειδώματος, ξεκλείδωμα περιοδικού. Το επιλέγεις, εφαρμογή και είσαι έτοιμος.

Με την από κάτω επιλογή μπορείς να ρυθμίσεις και ποια σετ από φωτό θα σου εμφανίζει, ενημερώσεις κλπ.

 

Μια οποιαδηποτε φωτογραφια οταν κανεις swipe left or right δειχνει ας πουμε πανοραμικη εικονα.

Πχ πες εχεις φωτογραφίσει πχ εναν ανθρωπο και δεξια εχω μια ας πούμε γάτα και δεξιά έναν σκύλο σε μια αρχική ρύθμιση με 3 οθόνες στην home screen στην μεση θα βλεπω τον άνθρωπο και σε swipe ειτε προς την μια η την αλλη κατεύθυνση θα βλέπω αντίστοιχα τα αλλα 2 αντικείμενα και ξαναγυρναει στην αρχικη παλι με συνεχες scrolling.

 

Ενώ τωρα βλέπω μονο τον ανθρωπο σαν στατική εικόνα.

 

Με οσες αλλες συσκευες δεν ειχα τετοιο θεμα(Samsung,Sony,ZTE,LG,HTC)

 

Όπως είσαι στην home screen, κράτα πατημένο το δάκτυλο επάνω της. Σου εμφανίζει τις επιλογές, πας Ρυθμίσεις, εναλλαγή αρχικών οθονών.

 

Διόρθωση!!!

 

Σόρρυ, τώρα κατάλαβα. Δεν πας ρυθμίσεις αλλά ταπετσαρίες και από εκεί επιλέγεις την δυνατότητα "με δυνατότητα κύλισης". Με το πρώτο έχεις κυκλική ολίσθηση στις αρχικές οθόνες.

 

Α! Και όπως είσαι στην οθόνη κλειδώματος κάνε από χαμηλά sweep προς τα επάνω!

Edited by fanatikos

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Για το φατσοβιβλίο δεν γνωρίζω, είναι κάκιστη εφαρμογή και την έχω ξηλώσει. Δουλεύω το μέταλ αντί αυτού.

Για το άλλο που ρωτάς, Ρυθμίσεις, Κλείδωμα οθόνης και κωδικοί, στυλ κλειδώματος, ξεκλείδωμα περιοδικού. Το επιλέγεις, εφαρμογή και είσαι έτοιμος.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Όπως είσαι στην home screen, κράτα πατημένο το δάκτυλο επάνω της. Σου εμφανίζει τις επιλογές, πας Ρυθμίσεις, εναλλαγή αρχικών οθονών.

 

Διόρθωση!!!

 

Σόρρυ, τώρα κατάλαβα. Δεν πας ρυθμίσεις αλλά ταπετσαρίες και από εκεί επιλέγεις την δυνατότητα "με δυνατότητα κύλισης". Με το πρώτο έχεις κυκλική ολίσθηση στις αρχικές οθόνες.

 

Α! Και όπως είσαι στην οθόνη κλειδώματος κάνε από χαμηλά sweep προς τα επάνω!

Χρησιμοποιώ 500firepaper εφαρμογή για home screen background

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιώ 500firepaper εφαρμογή για home screen background

 

Δεν την γνωρίζω. Αν την κλείσεις την εφαρμογή, ενεργοποιήσεις την ρύθμιση που σου έγραψα και στην συνέχεια ξανα-ανοίξεις την εφαρμογή που λες, δεν δουλεύει?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δεν την γνωρίζω. Αν την κλείσεις την εφαρμογή, ενεργοποιήσεις την ρύθμιση που σου έγραψα και στην συνέχεια ξανα-ανοίξεις την εφαρμογή που λες, δεν δουλεύει?

 

Δεν έχω τέτοια ρύθμιση.

 

c18af237471736b7dea049932ef9d93d.jpg

 

Άκυρο άκυρο δούλεψε τώρα που έβαλα Huawei wallpaper και μετά ξανά έβαλα 500firepaper.

 

Ωραίος μια χαρά τώρα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω τέτοια ρύθμιση.

 

c18af237471736b7dea049932ef9d93d.jpg

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Πιστεύω ότι στο κάνει γιατί ενώ τα άλλα τηλέφωνα έχουν default να σκρολάρουν το background και εσύ αν δεν το θέλεις πας και το κλείνεις, το Ρ10 έχει το ανάποδο. Το έχει default κλειστό και αν θες πας και το ανοίγεις.

Βγάλε την εφαρμογή αν δεν μπορείς να την κάνεις στοπ. Κάνε την ρύθμιση που σου είπα και μετά ξανά πέρνα την. Λογικά θα δουλέψει.

 

 

Δεν έχω τέτοια ρύθμιση.

 

c18af237471736b7dea049932ef9d93d.jpg

 

Άκυρο άκυρο δούλεψε τώρα που έβαλα Huawei wallpaper και μετά ξανά έβαλα 500firepaper.

 

Ωραίος μια χαρά τώρα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Ωραίος! Αυτό σου έγραψα ακριβώς παραπάνω!

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι δούλεψε πλέον αφού έκανα αυτό που ανέφερες.:up:

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι ναι δούλεψε πλέον αφού έκανα αυτό που ανέφερες.:up:

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

Ναι, σ' αυτό είναι λίγο ανάποδο το Ρ10. Ενώ στους υπόλοιπους το κλείνεις, σ' αυτό πρέπει να το ανοίξεις. Είναι λίγο κουλό αλλά έτσι το ρύθμισαν οι Κινέζοι. ;)

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, σ' αυτό είναι λίγο ανάποδο το Ρ10. Ενώ στους υπόλοιπους το κλείνεις, σ' αυτό πρέπει να το ανοίξεις. Είναι λίγο κουλό αλλά έτσι το ρύθμισαν οι Κινέζοι. ;)

Στην αρχή κατηγόρησα τον Nova η την εφαρμογή τα έκανα επανεγκατασταση και μετά επανεκκίνηση το τηλέφωνο,αλλα μάταια εως το παρατήσω:p

Και λεω μάλλον η Huawei υπεύθυνη με βλακώδεις επιλογή της:O

 

Ενταξει συμβαίνουν αυτά μιας και οπως ανέφερα η πρώτη μου Huawei συσκευή.

 

Δικαιολογουμε κάπως:D

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Για το άλλο που ρωτάς, Ρυθμίσεις, Κλείδωμα οθόνης και κωδικοί, στυλ κλειδώματος, ξεκλείδωμα περιοδικού. Το επιλέγεις, εφαρμογή και είσαι έτοιμος.

Άψογος. Ευχαριστώ πολύ.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη μείωση της φωτεινότητας πάντως, τη βλέπω και όταν ανοίγω το chrome.

Κάνει ελαφρώς σαν κιτρινιλα.

Το εχει παρατηρήσει κάποιος άλλος αυτό;

Στο insta για παράδειγμα ή στο tapatalk, δε μου το κάνει.

 

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με την τεχνική υποστήριξη και μου είπαν να την επιστρέψω και να πάρω μια καινούρια συσκευή.
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με την τεχνική υποστήριξη και μου είπαν να την επιστρέψω και να πάρω μια καινούρια συσκευή.

Φίλε μου που ακριβώς μίλησες;

Link to comment
Share on other sites

211 1988000.

Μου είπαν ότι εντός 7 ημερών από την ημ/νία αγοράς, μπορώ να κάνω αντικατάσταση συσκευής.

Τους εξήγησα το πρόβλημα και δε φάνηκε να έχουν τη λύση για τη μείωση της φωτεινότητας.

Μου κάνει εντύπωση βέβαια που μόνο σε αυτές τις δυο εφαρμογές (chrome & fb) συναντάω αυτό το προβλημα.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Και καινούργια να πάρεις δεν νομίζω να αλλάξει κάτι όσον αφορά την διακύμανση στην φωτεινότητα που βλέπεις στις δύο εφαρμογές.

 

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Δυο λεπτά. Εννοείς ότι όλοι όσοι το έχετε εδώ μέσα, έχετε το ίδιο θέμα;

Γιατί δε μου το λέει κανείς τότε;

Για να μη μιλάει κανέις από χθες που το ανέφερα, φαντάστηκα ότι οι συσκευές τους δουλεύουν άψογα.

Ας κάνει κάποιος τόν κόπο να μπει στο chrome και να μου πει αν βλέπει διαφορά στη φωτεινότητα.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Σε reviews σε sites και στο youtube αναφερουν αυτη τη μειωση φωτεινοτητας για διαφορες εφαρμογες. Με ενα γκουγκλαρισμα το ειδα πως το αναφερουν απο το 2015 και για πολλα αλλα huawei. Περιεργος το δοκιμασα και στο p9 μου και εκει το κανει. Ενα χρονο τωρα δεν το ειχα παρατηρησει,ειναι ανεπαισθητο. Τεινω να πιστεψω οτι ειναι default ρυθμιση της huawei. Για εξοικονομηση μπαταριας; Για ανετοτερη αναγνωση; Πολλους τους ενοχλει,οπως συμφορουμιτες και reviewers,ενω αλλους τους βολευει,οπως εμενα, που οταν διαβαζω θελω χαμηλη φωτεινοτητα στην οθονη. Το κινητο δεν ειναι ελαττωματικο παντως. Επισης ειναι περισσοτερο αισθητο εντος ,εξω με ηλιο δεν πρεπει να συμβαινει σε τετοιο βαθμο.
Link to comment
Share on other sites

Δυο λεπτά. Εννοείς ότι όλοι όσοι το έχετε εδώ μέσα, έχετε το ίδιο θέμα;

Γιατί δε μου το λέει κανείς τότε;

Για να μη μιλάει κανέις από χθες που το ανέφερα, φαντάστηκα ότι οι συσκευές τους δουλεύουν άψογα.

Ας κάνει κάποιος τόν κόπο να μπει στο chrome και να μου πει αν βλέπει διαφορά στη φωτεινότητα.

 

Φίλε μου στο p10 plus που έχω, όντως συμβαίνει στο chrome. Fb πιο σπάνια να σου πω την αλήθεια. Αλλά chrome πολλές φορές.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις επέστρεψα από το Γερμανό που έχω δίπλα μου.

Το ίδιο ακριβώς κάνει και στην εκθεσιακη συσκευή.

Προφανώς δεν υπάρχει λόγος αντικατάστασης.

 

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω αυτό το θέμα με την μείωση φωτεινότητας σε fb και Chrome, με το honor 9.

Δεν το θεωρώ πρόβλημα.

Edited by arrigo
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας παιδιά. Να είστε καλά.

Για να είμαι ειλικρινής, δε μου αρέσει αυτή η μείωση της φωτεινότητας αλλά τουλάχιστον επιβεβαίωσα ότι δεν είναι πρόβλημα της συσκευής.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Και στο δικο μου συμβαινει στις κλησεις,μηνυματα,επαφες,chrome αλλα οχι facebook messenger κλπ

Δεν ειναι προβλημα του κινητου και προσωπικα δεν με ενοχλει καθολου

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου που ακριβώς μίλησες;

 

211 1988000.

Μου είπαν ότι εντός 7 ημερών από την ημ/νία αγοράς, μπορώ να κάνω αντικατάσταση συσκευής.

Τους εξήγησα το πρόβλημα και δε φάνηκε να έχουν τη λύση για τη μείωση της φωτεινότητας.

Μου κάνει εντύπωση βέβαια που μόνο σε αυτές τις δυο εφαρμογές (chrome & fb) συναντάω αυτό το προβλημα.

 

Δηλαδή σου είπαν ότι μόνο εντός 7 ημερών από την αγορά (DOA) έχεις δικαίωμα αλλαγής συσκευής. Σωστά σου είπαν, όντως υπάρχει αυτό το bug με την φωτεινότητα και δεν υπάρχει λύση. Εγώ κατάλαβα ότι είχε περάσει μεγαλύτερο διάστημα από τις 7 ημέρες και σου είπαν για αντικατάσταση, γι αυτό και ρώτησα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι είναι θέμα του κινητού. Οι συγκεκριμένες εφαρμογές ρυθμίζουν την φωτεινότητα από τον προγραμματιστή τους. Άλλα κινητά το επιτρέπουν να γίνεται, άλλα όχι.

Ούτε bug μπορεί να θεωρηθεί. Δες πόσα μοντέλα το κάνουν. Όλα έχουν το ίδιο bug?

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει, ο χαρακτηρισμός πρόβλημα μπορεί να είναι υπερβολικός.

Πρόβλημα ουσιαστικό δεν είναι, απλά μου κάνει εντύπωση γιατί είναι η πρώτη συσκευή που μου παρουσιάζει κατι τετοιο. Ούτε το καν το mate 9 που είναι της ίδιας εταιρείας.

 

Στάλθηκε από το VTR-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...