Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nikaki με την samsung ειμαι απο εποχη s1 αλλα το σωστο το λεω.ειχα και g2,g3,g4,g5.εχει ποο φυσικα χρωματα το g6.το εχω δει σε πολλα video με το s8!νομιζω οτι ο αισθητηρας sony imx258 αποδιδει καλυτερα!

 

Κι εγω μαζι σου..Εξαλου πλακα εκανα...;)

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παντως η τιμη κατεδαφίζεται σιγα σιγα στα ελληνικα σκρουτζομαγαζα... πλησιαζει τα 610.

Γνωρίζει κανεις αν εχει πλέον εισαχθει κανονικά στην Ελλάδα;

Link to comment
Share on other sites

Παντως η τιμη κατεδαφίζεται σιγα σιγα στα ελληνικα σκρουτζομαγαζα... πλησιαζει τα 610.

Γνωρίζει κανεις αν εχει πλέον εισαχθει κανονικά στην Ελλάδα;

καταδαφιζεται?

απ τα 695 εχει πεσει στα 612

το S8 απο 829 τωρα ειναι στα 685

πρεπει να πεσει ακομα περισσοτερο..στα 500 το πηρα

Link to comment
Share on other sites

το S8 απο 829 τωρα ειναι στα 685

πρεπει να πεσει ακομα περισσοτερο..

γιατί βιάζεστε?θα πέσει κι αλλοοοο

Link to comment
Share on other sites

Στο eglobalcentral το δίκαρτο με τα 64gb το έχει στα 523 αν θυμάμαι καλά. Αρκετά καλή τιμή.
He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Στο eglobalcentral το δίκαρτο με τα 64gb το έχει στα 523 αν θυμάμαι καλά. Αρκετά καλή τιμή.
Αυτο το site πρωτη φορα το βλέπω, πραγματικα φοβερη διαφορα τιμης, 100 ευρω κατω απο τα ελληνικα σκρουτζομαγαζα.

Και μάλιστα για τα 64 GB dual !!!

Παιρνουμε αφοβα απο εδώ;; Από άποψης ταχυτητας παραδοσης, αξιοπιστιας προιοντων, να είναι non-branded και να υπαρχει καλυψη service στην Ελλαδα

Edited by nonoif
Link to comment
Share on other sites

Αυτό νομίζω και εγώ μιας και το δίκαρτο έχω την εντύπωση δεν εισάγεται επίσημα στην Ε.Ε.

Βέβαια καλό θα ήταν όποιος ενδιαφέρεται για το συγκεκριμένο μοντέλο, να μιλήσει με το support της LG να το ξεκαθαρίσει.

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

παντως το site τους ειναι με καταληξη .eu και οι τιμες ειναι ευρω και στο "about us" αναφέρουν μεταξύ αλλων:

We have now launched eglobalcentral.eu so that we can expand our excellent value and services in digital products to customers in Europe.

Link to comment
Share on other sites

παντως το site τους ειναι με καταληξη .eu και οι τιμες ειναι ευρω και στο "about us" αναφέρουν μεταξύ αλλων:

We have now launched eglobalcentral.eu so that we can expand our excellent value and services in digital products to customers in Europe.

 

Αυτό δε σημαίνει ότι τα κινητά που φέρνει προορίζονται και για την Ευρωπαϊκή αγορά. Αν και τελευταία το συγκεκριμένο κατάστημα έχει πάρει αρκετές αρνητικές κριτικές (ενώ πριν μερικούς μήνες είχε ως επί το πλείστον θετικές μόνο)

He who controls the past,commands the future.He who commands the future,conquers the past.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό δε σημαίνει ότι τα κινητά που φέρνει προορίζονται και για την Ευρωπαϊκή αγορά. Αν και τελευταία το συγκεκριμένο κατάστημα έχει πάρει αρκετές αρνητικές κριτικές (ενώ πριν μερικούς μήνες είχε ως επί το πλείστον θετικές μόνο)

 

6/10 αρνητικες τους τελευταιους μηνες στο trustpilot...

Link to comment
Share on other sites

Από χθες, είμαι κι εγώ με το G6, αφήνοντας πίσω την sammy, όσο κι αν λάτρεψα το S7 edge και το κόσμημα S8. Κουράστηκα με τις edge οθόνες, το φόβο μην τυχόν ακουμπήσει πουθενά, μην γίνει τίποτα...από την πρώτη στιγμή που είδα το G6, ερωτεύτηκα με το σχέδιο, την κατασκευή, την ποιότητα, τα φυσικά χρώματα στην οθόνη (και όχι τέρμα υπερκορεσμενα), το ποσό μικρό-κομψο-ποιοτικο και όμορφο είναι το μαύρο του!!!

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by tfd1978
Link to comment
Share on other sites

Από χθες, είμαι κι εγώ με το G6, αφήνοντας πίσω την sammy, όσο κι αν λάτρεψα το S7 edge και το κόσμημα S8. Κουράστηκα με τις edge οθόνες, το φόβο μην τυχόν ακουμπήσει πουθενά, μην γίνει τίποτα...από την πρώτη στιγμή που είδα το G6, ερωτεύτηκα με το σχέδιο, την κατασκευή, την ποιότητα, τα φυσικά χρώματα στην οθόνη (και όχι τέρμα υπερκορεσμενα), το ποσό μικρό-κομψο-ποιοτικο και όμορφο είναι το μαύρο του!!!

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και ομως οσους εχω ρωτησει, λενε οτι δεν αξιζει η μεταβαση απο s7 edge σε g6..! γιατι και εγω σκεφτομουν να δωσω το σαμμυ μου..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μόνο που γλυτώνεις από την βλακεία-βραχνά της κυρτής οθόνης, αξίζει.

Ότι πιο gimmick έχει βγει τα τελευταία χρόνια!

 

Sent from my Huawei P9, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Και ομως οσους εχω ρωτησει, λενε οτι δεν αξιζει η μεταβαση απο s7 edge σε g6..! γιατι και εγω σκεφτομουν να δωσω το σαμμυ μου..

 

Κι εγω την ιδια μεταβαση εκανα απο s7 edge σε g6 και ειμαι απολυτα ευχαριστημενος σε ολα μεχρι στιγμης,και ουτε θελω να ξαναγυρισω σε edge οθονη...

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Από χθες, είμαι κι εγώ με το G6, αφήνοντας πίσω την sammy, όσο κι αν λάτρεψα το S7 edge και το κόσμημα S8. Κουράστηκα με τις edge οθόνες, το φόβο μην τυχόν ακουμπήσει πουθενά, μην γίνει τίποτα...από την πρώτη στιγμή που είδα το G6, ερωτεύτηκα με το σχέδιο, την κατασκευή, την ποιότητα, τα φυσικά χρώματα στην οθόνη (και όχι τέρμα υπερκορεσμενα), το ποσό μικρό-κομψο-ποιοτικο και όμορφο είναι το μαύρο του!!!

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλοριζικο ωραια επιλογη πιο αληθινη.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Όντως είναι μια αληθινή επιλογή, και όχι λόγω υπερβολικού μάρκετινγκ και ατελείωτης διαφήμισης (βλέπε sammy), και χωρίς να είμαι fan boy καμίας εταιρίας.

 

Στο G6 βρήκα μια "λειτουργική" συσκευή, με οθοναρα, φυσικά χρώματα, από ότι δείχνει πολύ καλή μπαταρία, βολικό στο χέρι και στην τσέπη...

 

Δεν μετανιώνω καθόλου που έφυγα από το S7 edge, που είναι μεν μια αξιοπρεπέστατη συσκευή, αλλά όχι όπως την παρουσιάζουν. Ειδικά μετά το update σε 7, μπαταρία μέτρια, ψιλοκολληματα, και άλλα διάφορα, που φταίει φυσικά η sammy από πίσω.

 

Εύχομαι το G6 να μην έχει κανένα από τα θέματα των προηγούμενων μοντέλων!!!

 

Edit:

Μία ερώτηση...όταν έχω το κινητό στην τσέπη μου, και ειναι βράδυ, μόλις το βγάλω η οθόνη για ένα δευτερόλεπτο φωτίζεται ελαφρώς περισσότερο (σαν να βγάζει λίγο άσπρο φώς στο μαύρο φόντο) και επιστρέφει στο μαύρο του aod...συμβαίνει και σε εσάς αυτό;

Edited by tfd1978
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Όντως είναι μια αληθινή επιλογή, και όχι λόγω υπερβολικού μάρκετινγκ και ατελείωτης διαφήμισης (βλέπε sammy), και χωρίς να είμαι fan boy καμίας εταιρίας.

 

Στο G6 βρήκα μια "λειτουργική" συσκευή, με οθοναρα, φυσικά χρώματα, από ότι δείχνει πολύ καλή μπαταρία, βολικό στο χέρι και στην τσέπη...

 

Δεν μετανιώνω καθόλου που έφυγα από το S7 edge, που είναι μεν μια αξιοπρεπέστατη συσκευή, αλλά όχι όπως την παρουσιάζουν. Ειδικά μετά το update σε 7, μπαταρία μέτρια, ψιλοκολληματα, και άλλα διάφορα, που φταίει φυσικά η sammy από πίσω.

 

Εύχομαι το G6 να μην έχει κανένα από τα θέματα των προηγούμενων μοντέλων!!!

 

Edit:

Μία ερώτηση...όταν έχω το κινητό στην τσέπη μου, και ειναι βράδυ, μόλις το βγάλω η οθόνη για ένα δευτερόλεπτο φωτίζεται ελαφρώς περισσότερο (σαν να βγάζει λίγο άσπρο φώς στο μαύρο φόντο) και επιστρέφει στο μαύρο του aod...συμβαίνει και σε εσάς αυτό;

 

Ναι,ετσι κανει και στο δικο μου...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνεις sot να μας στείλει;

 

Στάλθηκε από το D6603 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτω απ τα 600€ σήμερα στο σκρουντζ... Για να δούμε...
είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Ναι,ετσι κανει και στο δικο μου...

 

 

 

Επειδη εχω παρει στην κορη μου ενα G5 SE, που θεωρητικα εχουν την ιδια οθονη (IPS LCD) εκει δεν το κανει...γιατι αραγε να συμβαινει αυτο; Ισως καποια ρυθμιση; Ή απλά θέμα λογισμικου; (και το SE τρεχει πια 7 Nougat)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ! Όντως είναι μια αληθινή επιλογή, και όχι λόγω υπερβολικού μάρκετινγκ και ατελείωτης διαφήμισης (βλέπε sammy), και χωρίς να είμαι fan boy καμίας εταιρίας.

 

Στο G6 βρήκα μια "λειτουργική" συσκευή, με οθοναρα, φυσικά χρώματα, από ότι δείχνει πολύ καλή μπαταρία, βολικό στο χέρι και στην τσέπη...

 

Δεν μετανιώνω καθόλου που έφυγα από το S7 edge, που είναι μεν μια αξιοπρεπέστατη συσκευή, αλλά όχι όπως την παρουσιάζουν. Ειδικά μετά το update σε 7, μπαταρία μέτρια, ψιλοκολληματα, και άλλα διάφορα, που φταίει φυσικά η sammy από πίσω.

 

Εύχομαι το G6 να μην έχει κανένα από τα θέματα των προηγούμενων μοντέλων!!!

 

Edit:

Μία ερώτηση...όταν έχω το κινητό στην τσέπη μου, και ειναι βράδυ, μόλις το βγάλω η οθόνη για ένα δευτερόλεπτο φωτίζεται ελαφρώς περισσότερο (σαν να βγάζει λίγο άσπρο φώς στο μαύρο φόντο) και επιστρέφει στο μαύρο του aod...συμβαίνει και σε εσάς αυτό;

 

Πιστευω δεν ειναι κατι ισως επειδη μετραει ο αισθητηρας διαφορά φωτός μην ασχολεισαι ας το ειχα και γω και ας αναβε 2 δευτερα.:lol::lol::lol:

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Δώσε μας εντυπώσεις μόλις μπορέσεις. Καλοριζικο!

Εννοείται ότι στην Αμερική με το φοβερό promotion με το ρόλοι το μαζεύεις επιτοπου!

 

Πάμε για κάποιες πρώτες εντυπώσεις, τα ergonomics είναι... περίεργα, ναι κάθεται πιο καλά μέσα στη παλάμη γτ είναι πιο στενόμακρο από τα υπόλοιπα τηλ, επουδενί όμως δεν είναι για χρήση one hand, πρέπει να έχεις τα δάχτυλα του Διαμαντιδη για να φτάσεις το notification drawer, οπότε προσωπικά χρησιμοποιώ το finger sensor για να βλέπω notifications.. Σκεφτείτε πως είναι σαν να κρατάτε είτε ένα τηλεκοντρόλ είτε ένα DECT τηλέφωνο κάπως.. :p

Τώρα, η οθόνη είναι φανταστική, τέτοιο LCD panel δε νομίζω πως έχω ξαναδεί, ειδικά σε ντάλα ήλιο κάνει δουλίτσα. Έχω βάλει να κάνει αυτόματα resize στα διάφορα apps και ως επί το πλείστον δεν έχει θέματα.. Σε κάποιες πιο specialized εφαρμογές, για παράδειγμα το Crystal που το χρησιμοποιώ για να κάνω mirror το Sketch, αν το βάλω να κάνει auto resize κρασάρει συνεχώς.. αλλά ΟΚ, το G6 και το S8 είναι και για λίγο early adopters σε κάποια πράγματα.

Η φωτογραφική είναι θεσπέσια, ειδικά ο ευρυγώνιος, τι ωραίο πράγμα :p αλλά το UI της LG.. χάλια μαύρα.. ενώ σε επίπεδο χρωμάτων είναι υποδειγματικό (είναι πολύ κοντά στο vanilla android το UX) το iconography είναι λες και σχεδιάστηκε με γνώμονα μόνο την Ασία..:cry:

 

Συνολικά είναι δυνατό, και στα $600 μαζί με το ρολόι νομίζω είναι τρελό bargain.. αλλά επειδή είμαι και λιγο creature of habit και έχω καλομάθει με τα όσα προσφερει η motorola με το moto app, το G6 δεν το έχω σαν κύριο και δε νομίζω πως θα το κρατήσω πολύ ακόμα..:X

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα... εννοείτε ότι δεν θα κολλήσω εκεί. Το πρόσεξα χθες βράδυ ενώ έβγαζα βόλτα το σκύλο. Αλλιώς, σιγά μην κάθομαι να ξεψειρισω την μαϊμού!

 

 

Εύχομαι να το πάρεις και να το ευχαριστηθεις! Είναι άψογο κινητό!!!

Link to comment
Share on other sites

@tfd1978 ,Το εχω παρατητησει και στο V20 οποτε μην ασχολεισαι :):)

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...