Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ένα από τους λογους που διαλεξα το g6... OI 2 κάμερες.

 

Δείτε πόσο πολύ βοηθάει η Ευρυγωνια κάμερα...

 

Από τη σημερινή επίσκεψη στη Ραφήνα για αγώνα του ανηψιου.

 

ddb2c5b654b7281e6f06c1f32179d19b.jpgd5e1745b87e68a2b21fa711db1f56e36.jpg0154976d6afe24031d8ef9721939ff3e.jpge1b777b339fbaa9e3722171fc5ac0e18.jpgaba0cca697e323d6e7dcf132b418e617.jpgafcde842f047386a552fd4d591bbc024.jpge344c58c45fd9e689e511ac915c08891.jpgfb999645005bc02786a6cd8449994770.jpge0aba880fc02de96baf3abcb8af8b1c3.jpg3eddb799a5beade661e0714725c6ad47.jpg

 

Sent from my SM-T810 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είναι ο λόγος που θέλω να το πάρω, φέτος ειδικά που η ποιότητα των φώτο του ευρυγωνιου είναι πολύ καλή
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

η ευρηγωνια εχει την ιδια αναλυση η μικροτερη απο την κανονικη?

 

13αρες και οι 2 φιλε μου,αλλα με διαφορετικο διαφραγμα.Η απλη ειναι f 1,8 και η ευρυγωνια f 2,4...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια του ειναι μετρια...

Με τη χρηση που εγω του κανω, που ειναι αρκετα βαρια, δεν ανοιγοκλεινω υπηρεσιες (τα εχω ολα ανοιχτα σχεδον παντα) , και δεν εχω ποτε αυτοματη φωτεινοτητα (παιζω μεταξυ 50 και 100%), μου βγαζει δυσκολα την ημερα.

Eχω το screen always ON παντα επισης.

 

Ειναι περιπου στα ιδια επιπεδα με το απλο iphone 6 kai 7 , Samy s7 .

 

Τα iphone 6s plus kai s7 edge Που ειχα, καθως και το xiaomi red note4 , ηταν σαφως ανωτερα.

 

3-4 SOT εχω, αλλα οπως ειπα εχω πολυ υψηλη φωτεινοτητα , εχω επισης το screen always ON kai υπηρεσιες ανοιχτα .

 

 

Με τη χρηση που κανουν οι περισσοτεροι , θα βγαζει περιπου 4-5 ωρες SOT... στο μεσο ορο της κατηγοριας περιπου.

Edited by toxotis70
Link to comment
Share on other sites

Με την μπαταρία Πως τα πάει

 

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η μπαταρια του Ακη είναι ακριβως στο μεσο ορο της κατηγοριας. Στα 2800 του προκατοχου, ηταν προβληματικη, στα 3300 μπορεις να αναμενεις ακριβως την ιδια συμπεριφορά με την 3000 του S8...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
μια και δεν ειμαι ο πρωτος που το εχει στα χερια μηπως να ανηξει καποιος το official η να το κανω εγω;

 

Δεν υπάρχει λόγος, το παρόν θέμα έχει λίγα post, αρκεί να τροποποιηθεί ο τίτλος λοιπόν.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος, το παρόν θέμα έχει λίγα post, αρκεί να τροποποιηθεί ο τίτλος λοιπόν.

 

Κανε ενα κοπο Γιαννη, να τον αλλαξεις καταλληλα. Ευχαριστουμε.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πριν λιγο το επιασα στα χερια μου απο ενα συναδελφο το περιεργαστηκα κανα δεκαλεπτο.

Κακα τα ψεματα η lg αλλη μια φορα εβγαλε ενα πολυεργαλειο που δε φιβασαι να σου βραχει κιολας χααχαχα δουλευουν ολα τοσο αερινα και με μια ποιοτητα μου θυμιζει το συγχωρεμενο μου v10 αλλα σε λιγο καλυτερη υλοποιηση.Παντως ολα τα lg που εχω παρει δουλευουν οι εφαρμογες και στα μειλ ανοιγουν ολα τα αρχεια χωρις εξαιρεσεις.Το λεω γιατι ενω εχω παρει αλλες συσκευες απο αλλους κατασκευαστες οπως sony lenovo motorola xiaomi τωρα και καποια πραγματα δεν τα κανουν ασχετως αν ειναι 5 6 η 7 κλπ.

Ελπιζω να αξιωθω να το παρω μεσα στο 2017.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Για μετά το καλοκαίρι το βλέπω και εγώ, να έχει παίσει εντωμεταξύ σε γήινες τιμές.

Όσον αφορά την "επίσημη" εισαγωγή του ή όχι εδώ, μου έχει γεννηθεί μια απορία. Εφόσον δεν υπάρχει πλέον τμήμα LG mobile εδώ στο Ελλάντα (έκλεισε αν δεν κάνω λάθος), ποιος ή πως καθορίζεται η "επίσημη" εισαγωγή? Ποιος δηλαδή θα πρέπει να το εισάγει για να πάρει την ταμπέλα "επίσημη"? :confused:

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

η τιμη του ειναι πλεον 530Ε στην Ιταλια και πεφτει με τρελο ρυθμο.

 

Το κινητο εχει μπαταρια τυπου S7Edge πριν το Νουγκατ.Ανετα 5h+ SOT.

εχει καλη οθονη αλλα λιγο ξεπλυμενα χρωματα

καλες καμερες αλλα η ευρυγωνια δεν ειναι καλη στις λεπτομερειες,το ξεραμε βεβαια.

Πολυ καλο ακουστικο αλλα οχι μεγαλο ηχειο.

 

γενικα ειναι μια τιμια συσκευη που δεν κανει κατι τελεια αλλα τα κανει ολα πολυ καλα ,ομοιομορφη.

Το κομματι που λατρεψα ειναι το design πολυ μικρο στο χερι για αυτην την οθονη,το δαχτυλο πεφτει με την μια πανω στο fingerprint.

Γενικα πολυ αξιολογη συσκευη και πιστευω οταν παει στα 440 θα γινει best buy.Στα 400 αναρπαστο.

 

μπραβο στην LG.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

η τιμη του ειναι πλεον 530Ε στην Ιταλια και πεφτει με τρελο ρυθμο.

 

Το κινητο εχει μπαταρια τυπου S7Edge πριν το Νουγκατ.Ανετα 5h+ SOT.

εχει καλη οθονη αλλα λιγο ξεπλυμενα χρωματα

καλες καμερες αλλα η ευρυγωνια δεν ειναι καλη στις λεπτομερειες,το ξεραμε βεβαια.

Πολυ καλο ακουστικο αλλα οχι μεγαλο ηχειο.

 

γενικα ειναι μια τιμια συσκευη που δεν κανει κατι τελεια αλλα τα κανει ολα πολυ καλα ,ομοιομορφη.

Το κομματι που λατρεψα ειναι το design πολυ μικρο στο χερι για αυτην την οθονη,το δαχτυλο πεφτει με την μια πανω στο fingerprint.

Γενικα πολυ αξιολογη συσκευη και πιστευω οταν παει στα 440 θα γινει best buy.Στα 400 αναρπαστο.

 

μπραβο στην LG.

Επετρεψε μου να διαφωνησω στα περισσοτερα σε οσα οσα εγραψες,κατοχος της συσκευης τις τελευταιες 2 εβδομαδες..Καταρχην η μπαταρια δεν βγαζει με τιποτα 5 ωρες + SOT που γραφεις,ειδικα αν εχεις τερμα την φωτεινοτητα και δεδομενα ενεργα...2ον τα χρωματα της οθονης ειναι πολυ ζωντανα σε σημειο που σου κανει εντυπωση για Ips Lcd οθονη, και φυσικα η ευρυγωνεια εχει πολυ καλη λεπτομερεια και χρωματα ανταξια της απλης,ισως και λιγο καλυτερη..Στα υπολοιπα για το ακουστικο συμφωνω και το ηχειο αν οχι μεγαλο,με καλη αποδοση...

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

οι 5 ωρες SOT ειναι με μικτη χρηση wifi και 4g.

φωτεινοτητα εχω σε ολα τα κινητα μου στο 45% και στο αυτοματο για οταν ειμαι εξω.

Η οθονη εχει καλα χρωματα αλλα πχ του U Ultra ειναι ακομα καλυτερα,δεν μιλαω για τα amoled της Sammy ειναι σε αλλο επιπεδο.Απλα ειναι ενα πολυ ομορφο display του G6 χωρις προβληματα,οχι ομως απιστευτο.

Η Ευρυγωνια καμερα χανει στο ανοιγμα σε υπολογιστη αλλα αυτο δεν εχει σημασια,υπαρχει και λειτουργει και ειναι ο κυριος λογος αγορας .

 

να προσθεσω οτι εχει καταπληκτικο σημα 4g και wifi.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ διαφωνώ για τη κάμερα, εχω βάλει και πολλές φώτο.

5 ώρες SOT ούτε για πλάκα.

3-4 με τη χρήση που κανω, και φωτεινότητα 50% μέσα, 100%εξω.

 

 

Sent from my SM-T810 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ διαφωνώ για τη κάμερα, εχω βάλει και πολλές φώτο.

5 ώρες SOT ούτε για πλάκα.

3-4 με τη χρήση που κανω, και φωτεινότητα 50% μέσα, 100%εξω.

 

 

Sent from my SM-T810 using Tapatalk

Αυτο που κανετε με τημ φωτεινοτητα στο 100% δεν το καταλαβαινω το κινητο στο αυτοματο θα ανεβει πσο πρεπει δηλαδη αμα εισαι σε ισκιο τι να το κανεις το 100% πως θελετε να εχετε αυτονομια εκτος αν εχει καποιος προβλημα με τα ματια τπυ.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Αυτό κάνω πάντα... Κι έτσι συγκρίνω.

Για μένα είναι στο μέσο όρο από θέμα μπαταριας.

 

 

Σε εξωτερικό χώρο ούτε το 100% δεν είναι αρκετό. Δε έχει τόσο μεγάλη φωτεινότητα το g6.

 

 

 

Sent from my SM-T810 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό κάνω πάντα... Κι έτσι συγκρίνω.

Για μένα είναι στο μέσο όρο από θέμα μπαταριας.

 

 

Σε εξωτερικό χώρο ούτε το 100% δεν είναι αρκετό. Δε έχει τόσο μεγάλη φωτεινότητα το g6.

 

 

 

Sent from my SM-T810 using Tapatalk

 

Παω πασο αλλα δε σημαινει οτι επειδη το κανεις παντα ειναι και σωστο αλλα περι ορεξεως!!!!!! :):)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Τι σημαίνει σωστό....?

 

Σε εξωτερικούς χώρους, όπως είπα, η οθόνη δεν φαίνεται αν δεν είναι στο 100%.

 

 

Sent from my SM-T810 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό κάνω πάντα... Κι έτσι συγκρίνω.

Για μένα είναι στο μέσο όρο από θέμα μπαταριας.

 

 

Σε εξωτερικό χώρο ούτε το 100% δεν είναι αρκετό. Δε έχει τόσο μεγάλη φωτεινότητα το g6.

 

 

 

Sent from my SM-T810 using Tapatalk

 

με την χρηση σου δηλαδη ποιο κινητο ειναι στην κορυφη;

Με 100% φωτεινοτητα

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Τι σημαίνει σωστό....?

 

Σε εξωτερικούς χώρους, όπως είπα, η οθόνη δεν φαίνεται αν δεν είναι στο 100%.

 

 

Sent from my SM-T810 using Tapatalk

 

Δεν εξηγεις το εξωτερικους χωρους δηλαδη στον ηλιο απο κατω να το καταλαβω αλλα μεσα σε αυτοκινητο σε καφετερια η κατω απο ομπρελλα δεν ειναι δυνατο να μη βλεπεις εξον και αν ειναι τοσο χαλια. :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

με την χρηση σου δηλαδη ποιο κινητο ειναι στην κορυφη;

Με 100% φωτεινοτητα

 

Να σου πω εγω 3 δοκιμασμενα απο μενα; σε καραηλιο κιολας; microsoft 640xl & 950xl και xiaomi redmi note 4x.Σορυ ξερω οτι ρωτησες αλλον. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

με συγχωρεις αλλα αυτα εκτος απο την μπαταρια δεν εχουν κανενα αλλο χαρακτηριστικο.

Οποτε δεν τα λαμβανω υποψην μου.

 

Οταν μιλαω για κινητα εννοω για high end συσκευες.

με δυνατους επεξεργαστες ,μεγαλες αναλυσεις σε οθονες και καλες καμερες.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...