Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καιρό είχα να δω 5ωρο SOT με βαριά χρήση και αυξημένη φωτεινότητα!

Μακάρι να οφείλετε στην τελευταία αναβάθμιση και να μην είναι κάτι τυχαίο.

Θα το κοιτάξω και τις επόμενες μέρες ενημερώνω πάλι...

Κάτι καλό έκαναν και στην κάμερα πάντως. Θα το επιβεβαιώσω σήμερα που θα πάω την μικρή σε ένα πάρτι και εννοείτε οι φωτογραφίες θα πέφτουν με το κιλό!

Αλλά ρε σεις έλεος, το ορθογραφικό bug στο ξυπνητήρι πότε θα το διορθώσουν??? ( ""λεπτάαπό τώρα"" ) :p

Δεν είναι σημαντικό εννοείτε, αλλά πάει το ρημάδι το μάτι μου εκεί συνεχώς. Χαχαχαχα...

Που πρέπει να στείλουμε mail να το πούμε? Υπάρχει κάποιος τρόπος να ενημερώσουμε κατευθείαν το τμήμα ενημερώσεων?

 

 

Εγω απο το 100% μεχρι το 20% μπαταριας πριν την τελευταια αναβαθμιση ειχα 4 ωρες screen on time.

Τωρα αυτο επεσε στις 3,5 ωρες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για οσους ασχολούνται με gcam, θα σας προτεινα αυτη τη gcam που εχει την δυνατοτητα εναλλαγης μεταξυ wide και tele https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/cstark27_GCam_5.1.018_24_wide_v3.8-fu24-6.apk

 

(ετσι γραφει στο changelog)

Link to comment
Share on other sites

Εγω απο το 100% μεχρι το 20% μπαταριας πριν την τελευταια αναβαθμιση ειχα 4 ωρες screen on time.

Τωρα αυτο επεσε στις 3,5 ωρες.

 

Δεν ξέρω τι γίνετε αδερφέ, προφανώς σε κάθε κινητό έχει διαφορετικό αντίκτυπο η κάθε αναβάθμιση μιας και όλοι έχουμε άλλες εφαρμογές εγκατεστημένες. Μια "κακογραμμένη" για παράδειγμα εφαρμογή, σίγουρα θα τραβάει παραπάνω πόρους από μια άλλη πιο προσεγμένη!

Εγώ πάντως πέτυχα δεύτερο συνεχόμενο 5ωρο sot με πραγματικά βαριά χρήση και φωτεινότητα στο 75%. Πριν με τα ίδια ακριβώς είχα 3.5 με 4 ώρες.

Αν δείτε και στο XDA το ίδιο γράφουν και άλλοι! Επίσης η κάμερα διαχειρίζεται πολύ καλύτερα τις φωτογραφίες σε δύσκολες συνθήκες φωτισμού. Θα το σκεφτώ πολύ να κάνω άλλη αναβάθμιση με τον φόβο να μου πειράξει κάτι στα παραπάνω!

Τώρα είμαι στην τρίτη φόρτιση και πάλι φαίνεται πως πάει για χαλαρό 5ωρο.

Γιώργο, κάνε μια επαναφορά και βάζε σιγά σιγά τις εφαρμογές ώστε να καταλάβεις αν κάποια σου ... καταπίνει την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που πέρασε το σημερινό update, μπορεί να επιβεβαιώσει ότι αυτά δείχνει μετά τα update το τηλέφωνο ?

Έκδοση Android 8.0.0

Επίπεδο ασφαλείας 1-Ιουνίου-2018

Kernel 3.18.71

Έκδοση λογισμικού V20b-EUR-XX?

Ναι. Επιβεβαιώνω

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αυτά τα 5 ώρες SOT μου ακούγονται εξωπραγματικά...

Ακόμα και οι 4 δλδ.

 

Πίστευε και μη ερευνα..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την στιγμή το G6 με 4-5 ώρες SOT και το τούμπανο V30 με 5-6 ώρες, είναι τα TOP κινητά της αγοράς!
Link to comment
Share on other sites

Ναι στοκ launcher , face, instag, messeg, twit, pinter, youtube .... και κτλ, αλλά σου έγραψα αυτά που όλη μέρα βαράνε ειδοποιήσεις! Η δικιά μου χρήση είναι κάμποσα τηλεφωνήματα, αρκετές φώτο, πολύ περιήγηση, πολλά βίντεο στο youtube, κάνα επεισόδιο στο netflix, facebook, λίγο 4g, το wifi είναι όλη μέρα ανοιχτό και λίγο instag kai pinter! Που και που αραιά και λίγο gaming.

Φωτεινότητα πάντα γύρω στο 70-80% και στον ήλιο τέρμα! ΠΡΙΝ την τελευταία μικρή αναβάθμιση είχα πέσει αρκετά στο 4ωρο SOT με το ζόρι και πάνω που ψαχνόμουν τι φταίει και ήμουν έτοιμος για επαναφορά και να βάζω λίγες λίγες τις εφαρμογές ώστε να δω ποια φταίει, ήρθε η τελευταία και με πήγε στις παλιές καλές εποχές που το πρωτοπήρα. Τώρα αν έτυχε, θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ βλέπω καλύτερους χρόνους μπαταρίας μετά το update.
lg g7, lg g6, lg nexus 5x, lg g2, lg nexus 5, samsung galaxy nexus, moto defy
Link to comment
Share on other sites

Ναι στοκ launcher , face, instag, messeg, twit, pinter, youtube .... και κτλ, αλλά σου έγραψα αυτά που όλη μέρα βαράνε ειδοποιήσεις! Η δικιά μου χρήση είναι κάμποσα τηλεφωνήματα, αρκετές φώτο, πολύ περιήγηση, πολλά βίντεο στο youtube, κάνα επεισόδιο στο netflix, facebook, λίγο 4g, το wifi είναι όλη μέρα ανοιχτό και λίγο instag kai pinter! Που και που αραιά και λίγο gaming.

Φωτεινότητα πάντα γύρω στο 70-80% και στον ήλιο τέρμα! ΠΡΙΝ την τελευταία μικρή αναβάθμιση είχα πέσει αρκετά στο 4ωρο SOT με το ζόρι και πάνω που ψαχνόμουν τι φταίει και ήμουν έτοιμος για επαναφορά και να βάζω λίγες λίγες τις εφαρμογές ώστε να δω ποια φταίει, ήρθε η τελευταία και με πήγε στις παλιές καλές εποχές που το πρωτοπήρα. Τώρα αν έτυχε, θα δείξει.

Όταν λες λίγο 4g τι εννοείς;

Δεν είναι συνέχεια ανοιχτό;

Κλείνεις τα data;

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ που δεν χρησιμοποιώ εφαρμογές όπως facebook αλλά το τρέχω από broswer ο μόνος τρόπος για να φτάσω 4-5 ώρες είναι μόνο με wifi.

 

Κάτι άσχετο ήθελα να ρωτήσω, χρησιμοποιώ από broswer είτε μπαίνω από brave είτε από chrome στην bet365. Το θέμα μου είναι ότι κάποιες φορές είναι λες και κολλάει όλο το κινητό και δεν σκρολαρει, είναι λες και φριζαρει ολο , αλλά γίνεται μόνο όταν είναι στην 365. Για να σας προλάβω δεν υπάρχει εφαρμογή στο playstore

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, τι ρυθμίσεις κάνουμε στην gcam για ιδανικά αποτελέσματα ? Επίσης ποια έκδοση θεωρείτε την καλύτερη ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με stock launcher και κλείσιμο data όταν είμαι σε WiFi και το αντίστροφο πέτυχα 4+ sot.

Το πρόβλημα είναι ότι δεν αντέχω τον stock launcher...

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ.

 

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΑΡΗΓΓΕΙΛΑ ΑΠΟ ΕΒΑΥ TO LG G6 ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΩ 4 ΗΜΕΡΕΣ.

 

ΜΕ 15-20 ΛΕΠΤΑ ΧΡΗΣΗ FACEBOOK,BROWSING ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΙ ΖΕΣΤΑΙΝΕΤΑΙ ΠΙΣΩ ΣΤΟ ΠΑΝΩ ΜΕΡΟΣ ΕΚΕΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗ ΚΑΜΕΡΑ.

 

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΣΩΣΤΑ?

 

ΤΟ ΣΤΕΛΝΩ ΠΙΣΩ Η ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΣΕΡΒΙΣ?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

ειχα βαλει το φθινοπωρο τζαμακι nillkin (νομιζω το 0.2) και σε μια απλη πτωση απο 1 μετρο περιπου, φορωντας τη θηκη της LG και που μαλιστα σε μεγαλο βαθμο επεσε πανω στο παπουτσι μου , τελικα ραγισε σε 2 σημεια...

οποτε παω για αλλαγη, μαλλον παλι για το ιδιο..

 

ειχα βαλει κ το τζαμακι-ταινια που ηρθε μαζι για τις καμερες.. δεν με ενθουσιασε καθολου η προστασια που παρεχει ειναι γεματο σημαδια... ενω το προστατευτικο της οθονης σηκωνεται ευκολα και θα το βγαλω οταν παραλαβω το καινουργιο, η ταινια που προστατευει τις καμερες ειναι καλα κολλημενη... και θελω να τη βγαλω χωρις να πληγωσω το τζαμακι, υπαρχει καποιος τροπος; σκεφτηκα με ξυραφι αλλα μπορει να πληγωσω τις καμερες

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ.

 

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΑΡΗΓΓΕΙΛΑ ΑΠΟ ΕΒΑΥ TO LG G6 ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΩ 4 ΗΜΕΡΕΣ.

 

ΜΕ 15-20 ΛΕΠΤΑ ΧΡΗΣΗ FACEBOOK,BROWSING ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΙ ΖΕΣΤΑΙΝΕΤΑΙ ΠΙΣΩ ΣΤΟ ΠΑΝΩ ΜΕΡΟΣ ΕΚΕΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗ ΚΑΜΕΡΑ.

 

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΣΩΣΤΑ?

 

ΤΟ ΣΤΕΛΝΩ ΠΙΣΩ Η ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΣΕΡΒΙΣ?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

είναι φυσιολογικό, το πήρες και μέσα στις ζέστες οπότε ανεβάζει φουλ θερμοκρασίες.:rolleyes:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα,

 

ειχα βαλει το φθινοπωρο τζαμακι nillkin (νομιζω το 0.2) και σε μια απλη πτωση απο 1 μετρο περιπου, φορωντας τη θηκη της LG και που μαλιστα σε μεγαλο βαθμο επεσε πανω στο παπουτσι μου , τελικα ραγισε σε 2 σημεια...

οποτε παω για αλλαγη, μαλλον παλι για το ιδιο..

 

ειχα βαλει κ το τζαμακι-ταινια που ηρθε μαζι για τις καμερες.. δεν με ενθουσιασε καθολου η προστασια που παρεχει ειναι γεματο σημαδια... ενω το προστατευτικο της οθονης σηκωνεται ευκολα και θα το βγαλω οταν παραλαβω το καινουργιο, η ταινια που προστατευει τις καμερες ειναι καλα κολλημενη... και θελω να τη βγαλω χωρις να πληγωσω το τζαμακι, υπαρχει καποιος τροπος; σκεφτηκα με ξυραφι αλλα μπορει να πληγωσω τις καμερες

 

Κολλα πανω στην ακρη του φακου ενα κομματι σελοτειπ κ τραβα το..κι εγω ετσι το ειχα βγαλει πανευκολα σε δευτερολεπτα.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ.

 

ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ ΠΑΡΗΓΓΕΙΛΑ ΑΠΟ ΕΒΑΥ TO LG G6 ΚΑΙ ΤΟ ΕΧΩ 4 ΗΜΕΡΕΣ.

 

ΜΕ 15-20 ΛΕΠΤΑ ΧΡΗΣΗ FACEBOOK,BROWSING ΑΡΧΙΖΕΙ ΚΑΙ ΖΕΣΤΑΙΝΕΤΑΙ ΠΙΣΩ ΣΤΟ ΠΑΝΩ ΜΕΡΟΣ ΕΚΕΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΗ ΚΑΜΕΡΑ.

 

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟ ΣΩΣΤΑ?

 

ΤΟ ΣΤΕΛΝΩ ΠΙΣΩ Η ΨΑΧΝΩ ΓΙΑ ΣΕΡΒΙΣ?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

γενικα δεν ειναι και το πιο κρυο κινητο, αν το δουλευεις ειδικα με social κλπ που τραβανε πλεον, θα ζεσταθει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

γενικα δεν ειναι και το πιο κρυο κινητο, αν το δουλευεις ειδικα με social κλπ που τραβανε πλεον, θα ζεσταθει.

 

Σ' ευχαριστώ πολύ Νίκο για την ενημέρωση να σαι καλα!

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ για την ενημέρωση να σαι καλα!!

Link to comment
Share on other sites

Κολλα πανω στην ακρη του φακου ενα κομματι σελοτειπ κ τραβα το..κι εγω ετσι το ειχα βγαλει πανευκολα σε δευτερολεπτα.
ΟΚ μια χαρα, σευχαριστώ! Με παιδεψε λίγο βεβαια, ηταν καλα κολημενο, οποτε κολλησα σελοτεηπ σε ολη την επιφανεια και το τραβηξα απο διαφορες πλευρες για να ξεκολλησει.. παντως φανηκε οτι αυτη ειναι η σωστη κ ασφαλης μεθοδος για να μη πληγωθει το κινητο.

 

Υπαρχει καποια καλυτερη προστασια για την επιφανεια των καμερων σε σχεση με την πλαστικη ταινια της Νιλκιν;

(η οποια μου μαζευε και πολλα χνουδια by the way..)

Θυμαμαι σε παλιοτερα ποστ που λεγαμε οτι το καπακι των καμερων ειναι ενα πλαστικο κομματι (ουτε gorilla ουτε τπτ) οποτε πληγωνεται ευκολα, οσοι δεν εχετε προστασια επανω στις καμερες εχετε δει σημαδια μετα απο καιρο;

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λαθος ειχε ακουστει οτι ειναι Gorilla Glass 4! 3 για την οθονη, 4 για το καπακι στις καμερες και 5 για την υπολοιπη πλατη! Εγω ειμαι 7-8 μηνες χωρις προστασια και δεν εχω δει κατι! Εκτος απο την γνωστη σκονη που μαζευεται και θελει το σκουπισματακι του! :)

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

ωραια, μακαρι να ειναι ετσι.. δε θελω να βαλω παλι τπτ εκει πανω.. μου αρκει η θηκη της LG και ενα τζαμακι μπροστα

 

Καποιες γρηγορες ερωτησεις γιατι ειμαι λιγο πριν το factory reset:

 

1. Τελικά έχει νόημα το factory reset μετα και απο τις τελευταιες αναβαθμισεις;;

Εγώ θα το κανω οπως και να'χει γιατι δεν εχω κανει ποτέ (ειχα το LG G2 και κακώς δεν το ειχα κανει ποτέ, ειχε βαρυνει πολύ τελευταια) και θέλω να μαθω τη διαδικασία. Απλά ρωτάω αν οσοι το κανατε ειδατε καποια βελτιωση στο κινητο.

 

2. Πριν το factory reset θελησα να περασω ολες τις φωτο (απο Camera, Viber, Messenger κτλ) μεσω USB στον υπολογιστη μου αλλά ειδα ότι όταν συνδεω σε usb 3 δεν αναγνωριζει το κινητο... ενω σε usb 2 επαιξε κανονικα.. το εχει παθει αλλος; (ισως ειναι κ θεμα του λαπτοπ βεβαια.. θα το δοκιμασω και στον σταθερο που ειναι πιο καινουργιος και θα επανελθω)

 

3. Το factory reset κραταει όλα τα security updates.. δλδ δε θα με γυρισει απλα στο Oreo αλλα θα εχει και τα τελευταια updates της LG, σωστα;

Link to comment
Share on other sites

ωραια, μακαρι να ειναι ετσι.. δε θελω να βαλω παλι τπτ εκει πανω.. μου αρκει η θηκη της LG και ενα τζαμακι μπροστα

 

Καποιες γρηγορες ερωτησεις γιατι ειμαι λιγο πριν το factory reset:

 

1. Τελικά έχει νόημα το factory reset μετα και απο τις τελευταιες αναβαθμισεις;;

Εγώ θα το κανω οπως και να'χει γιατι δεν εχω κανει ποτέ (ειχα το LG G2 και κακώς δεν το ειχα κανει ποτέ, ειχε βαρυνει πολύ τελευταια) και θέλω να μαθω τη διαδικασία. Απλά ρωτάω αν οσοι το κανατε ειδατε καποια βελτιωση στο κινητο.

 

2. Πριν το factory reset θελησα να περασω ολες τις φωτο (απο Camera, Viber, Messenger κτλ) μεσω USB στον υπολογιστη μου αλλά ειδα ότι όταν συνδεω σε usb 3 δεν αναγνωριζει το κινητο... ενω σε usb 2 επαιξε κανονικα.. το εχει παθει αλλος; (ισως ειναι κ θεμα του λαπτοπ βεβαια.. θα το δοκιμασω και στον σταθερο που ειναι πιο καινουργιος και θα επανελθω)

 

3. Το factory reset κραταει όλα τα security updates.. δλδ δε θα με γυρισει απλα στο Oreo αλλα θα εχει και τα τελευταια updates της LG, σωστα;

 

Αν και αργά. Το factory reset καλό είναι να το κάνεις. Ο μόνος λόγος που δεν το κάνουν κάποιοι είναι γιατι είναι χρονοβόρο. Θα κρατηθούν όλα τα updates και δεν θα σβηστεί τίποτα στην SD αν έχεις. Θα σβηστούν τα πάντα από εσωτερική μνήμη μαζί με εφαρμογές , ρυθμίσεις κλπ.

 

Backup μπορείς να πάρεις και με την επιλογή από τις ρυθμίσεις(βλ. Γενικές ρυθμίσεις ->Αντίγραφο ασφαλείας)

 

Για το 2 δεν ξερω να σου πω.

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...