Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίρνει δεδομένα από την αυτόματη φωτεινότητα που έχεις. Στο σκοτάδι πέφτει και στο φως ανεβαίνει. Όπως ακριβώς η οθόνη σου όταν την έχεις ανοικτή.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Α άρα αν απενεργοποιήσω την αυτόματη φωτεινότητα οταν είμαι στη μοτο θα είναι εντάξει... ευχαριστώ!

 

Όχι φίλε μου....

Δεν έχει να κάνει με το πως έχεις ρυθμίσει την φωτεινότητα...

Όπως και να την βάλεις εσύ, η aod θα φωτίζει ανάλογα με τον εξωτερικό φωτισμό που πέφτει στον αισθητήρα...

Αν θες να μην λειτουργεί στην μοτο, μπορείς να το βάλεις με την οθόνη προς τα κάτω, όπου εκεί θα λειτουργήσει ο αισθητήρας εγγυτητας και θα απενεργοποιησει την aod. Μόλις το γυρίσεις, θα ενεργοποιηθεί η aod πάλι...

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου....

 

Δεν έχει να κάνει με το πως έχεις ρυθμίσει την φωτεινότητα...

 

Όπως και να την βάλεις εσύ, η aod θα φωτίζει ανάλογα με τον εξωτερικό φωτισμό που πέφτει στον αισθητήρα...

 

Αν θες να μην λειτουργεί στην μοτο, μπορείς να το βάλεις με την οθόνη προς τα κάτω, όπου εκεί θα λειτουργήσει ο αισθητήρας εγγυτητας και θα απενεργοποιησει την aod. Μόλις το γυρίσεις, θα ενεργοποιηθεί η aod πάλι...

 

 

 

ΟΚ αλλά ποιος ο λόγος να έχεις ένα τηλ σε βάση στην μοτοσυκλέτα με την οθόνη προς τα κάτω.. (άσε που η δικιά μου βάση είναι ανοιχτού τύπου και ούτε έτσι θα λειτουργήσει ο αισθητήρας εγκύτητας)... ;;

Αν είναι έτσι το βάζεις στην τσέπη... :) :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, βλέπωντας αυτό το
για να αποφασίσω ποια θα είναι η επόμενη συσκευή είδα οτι στην αρχή εκεί που ανοίγει τον dialler το G6 έχει αριστερά κάτω το σήμα της βιντεοκλήσης όπως έχει και το S7, αυτό ισχύει και σε σας? Μπορεί το G6 να κάνει βίντεοκλήση? το ρωτάω γιατί είναι ο λόγος που μένω σε samsung συσκευές τα τελευταία 2 χρόνια όπου χρειάζομαι την βίντεοκλήση, Edited by Dreamw
-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, βλέπωντας αυτό το βίντεο για να αποφασίσω ποια θα είναι η επόμενη συσκευή είδα οτι στην αρχή εκεί που ανοίγει τον dialler το G6 έχει αριστερά κάτω το σήμα της βιντεοκλήσης όπως έχει και το S7, αυτό ισχύει και σε σας? Μπορεί το G6 να κάνει βίντεοκλήση? το ρωτάω γιατί είναι ο λόγος που μένω σε samsung συσκευές τα τελευταία 2 χρόνια όπου χρειάζομαι την βίντεοκλήση,

 

Ποιο βίντεο;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ποιο βίντεο;

 

έχεις δίκιο το διόρθωσα

-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχει. Ισως ειναι καποια αμερικανικη εκδοση που το υποστηριζει λογω firmware κινητης. Το απλο h870 και το DS δεν το υποστηριζουν.

 

Στάλθηκε από το LG-H870DS μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχει. Ισως ειναι καποια αμερικανικη εκδοση που το υποστηριζει λογω firmware κινητης. Το απλο h870 και το DS δεν το υποστηριζουν.

 

Στάλθηκε από το LG-H870DS μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ VoLTE και VoWifi στην cosmote υποστηρίζονται;

-> HTC Touch Cruise->Nokia 5310 ->HTC Desire ->LG optimus 4x ->Sony Xperia P -> HTC OneX-> iphone 4s -> Galaxy S4 -> lumina 1020 + Honor 6 -> Lumia 1020 + Meizu MX4 -> LG G4-> Galaxy S7 -> Galaxy S7 + Lumia950 -> Galaxy S7 + Nexus 5x -> HTC 10 -> S7Edge -> P20Pro -> S10 -> iPhone11
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ VoLTE και VoWifi στην cosmote υποστηρίζονται;

Όχι ακόμη, και εάν δεν φέρει ο ΟΤΕ "δικά του" G6, δεν είναι πολύ αισιόδοξο ότι θα υποστηρίξουν σύντομα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί σε πειράζει η έντονη AOD??

 

 

 

Δεν με πειράζει η έντονη aod το ότι συνεχώς μεταβάλλεται με προβληματίζει! Λογικα τρώει ακόμα πιο πολύ μπαταρία... λέω γω τώρα!

Link to comment
Share on other sites

Το βράδυ στο 8ωρο με wifi on πόσο % περίπου χάνεται; Για πρώτη φορά μέσα σε 2 εβδομάδες από το 34 έπεσα στο 28 και μου κάνει τρομερή εντύπωση και είχα κλείσει και όλες τις εφαρμογές που είχα ανοίξει .
Link to comment
Share on other sites

Το βράδυ στο 8ωρο με wifi on πόσο % περίπου χάνεται; Για πρώτη φορά μέσα σε 2 εβδομάδες από το 34 έπεσα στο 28 και μου κάνει τρομερή εντύπωση και είχα κλείσει και όλες τις εφαρμογές που είχα ανοίξει .

Μια χαρα ειναι εχει και σκαμπανευασματα το δίκτυο ειδικά η κοκκινη και η πορτοκαλι.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Το περιμένω με την σειρά μου και εγώ το DS.

Δεν μπορω να απομακρυνθώ απο τα LG τελικά και πάντα τα ζυγά.

LG G2, LG G4 και τώρα LG G6

To V30 του χρόνου....:love:

Htc Desire, Htc One S, LG G2, LG G4, LG G6, LG V40, S21 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Το περιμένω με την σειρά μου και εγώ το DS.

Δεν μπορω να απομακρυνθώ απο τα LG τελικά και πάντα τα ζυγά.

LG G2, LG G4 και τώρα LG G6

To V30 του χρόνου....:love:

 

Eεεεεεετσι. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά , νέος κάτοχος του κινητού και θέλω να κάνω μια ερώτηση για να δω αν έχει προβληματίσει και κανέναν άλλον. Έιχα δει σε βιντεο ότι ειναι πολύ σημαντικό να κουμπώσει καλά το συρταράκι για τη sim για να μην χάσει την αδιαβροχοποίηση. Παρατηρώ όμως ότι αυτο όταν έρχεται σε πλήρη εφαρφμογή, μπαίνει λίγο πιο μέσα και δεν έρχεται σε πλήρη ευθεία με το υπόλοιπο σώμα του κινητού και είναι πασιφανές ότι μπορεί να πάρει νερό από το μικρό κενό που δημιουργείται. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κανείς γνώμη για το InvisibleGlass της Zagg? Στα χαρακτηριστικά του φαίνεται αρκετά εντυπωσιακό κ έχει και εγγύηση εφ'όρου ζωής ώστε αν ραγίσει/σπάσει στο αλλάζουν με καινούριο. Δεν είναι ότι πρόκειται να αρχίσω να το χτυπάω με σφυριά ή να το πετάω κάτω αλλά μετά από 2 σπασμένες οθόνες λέω να το προτιμήσω, ειδικά αν προστατεύει καλύτερα από τα κλασσικά tempered glass της σειράς, τι 10 τι 20 ευρώ. Να σημειώσω ότι μιλάω για το τελευταίο προιόν τους το Glass+ που είναι το ισχυρότερο από όλα τα προηγούμενα tempered τους ως τώρα με 3πλάσια αντοχή σε πτώση.
Siemens S6 (1998), Siemens C25 (1999), Motorola T2288 (2000), Nokia 8310 (2001), Nokia 5510 (2003), Sony Ericsson S700 (2005), Sony Ericsson W760i (2008), Motorola Droid (2010), Google (Samsung) Nexus S (2011), Google (Samsung) Galaxy Nexus (2012), Google (LG) Nexus 4 (2013), iPhone 5S (2014), Google (Motorola) Nexus 6 (2014), iPhone 6S (2016), LG G6 (2017), Huawei P20 Pro (2018)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, και εγώ ένας πανευτυχείς κάτοχος ενός LG G6 έχω 2 απορίες. Ποιον Phone Dialer χρησιμοποιείτε, γιατί ο ενσωματωμένος δεν με βοηθάει στην αναζήτηση ελληνικά, τώρα χρησιμοποιώ τον xdialer, και ποιο πρόγραμμα εγγραφής συνομιλιών χρησιμοποιείτε. Ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

Δεν γράφω για προβλήματα γιατί απλά δεν υπάρχουν.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά σε κάποιο μενού στις ρυθμίσεις είχα βρει την επιλογή να βγάζεις αυτά τα ηλίθια τετράγωνα πίσω από τα εικονίδια των εφαρμογών! Το ψάχνω και δεν μπορώ να το βρω!

Ξέρει κάνεις που είναι;

Είμαι με home launcher και Black Theme!

Μήπως είναι επιλογή μόνο στον launcher & drawer;

Link to comment
Share on other sites

πας settings, home screen,

Icon shape: Original

 

διόρθωση, στο black theme δεν βλέπω την επιλογή.

Edited by aioan
Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις αν το dual sim η το plus που κυκλοφορουν εδω εχουν ασυρματη φορτιση και quad dac?

 

γιατι εχει τοσο μεγαλη διαφορα τιμης το δικαρτο?..

Ericsson GA618-Ericsson A1018s-Panasonic G600-Panasonic GD93-Alcatel OT701-Motorola A008-Siemens ME45-Siemens S45i-Siemens SL45i-Siemens M55-Motorola V525-Motorola V635-Sharp GX15-Sagem myZ5-Nokia 6290-Motorola W510-SonyEricsson C702-Blackberry 8800-Blackberry 9530-Motorola VE66-LG GT405-Nokia X6- LG P500-Huawei X5-LG P970-Huawei G500-Galaxy S3 -Lumia 920-LG G2-Xiaomi RedMi2-Galaxy Note 3-LG G4 -LG G6 -LG G8s -S24 Ultra - Xperia 1 VI

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...