Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και την αυτονομια λιγο να διορθωνανε, κατι θα ηταν κι αυτο....Αληθεια, η αλλαγη μπαταριας στην Προκορντια ξερει κανεις ποσο παει;; Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει κάποιος που έχει μειώσει την ανάλυση στα 1080p? Αν ναι, υπάρχει μεγάλη διαφορά με την 2k ανάλυση?
Link to comment
Share on other sites

Τη έχει αλλάξει τώρα τελευταία και ενεργοποιήτε ο αυτόματος συγχρονισμός μόνος του?

 

Στάλθηκε από το SM-T580 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τη έχει αλλάξει τώρα τελευταία και ενεργοποιήτε ο αυτόματος συγχρονισμός μόνος του?

 

Στάλθηκε από το SM-T580 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ακριβως αυτο το ερωτημα ειχα βαλει κι εγω πριν 3 εβδομαδες αλλα απαντηση δεν εχω δει ακομα..το εψαξα κι αλλου αλλα τιποτα.

Στην αρχη ειχα αντιληφθει οτι ανοιγε μονο με το wifi,αλλα τελικα ανοιγει κ με τα δεδομενα.

Αβυσσος η ψυχη της LG!

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως αυτο το ερωτημα ειχα βαλει κι εγω πριν 3 εβδομαδες αλλα απαντηση δεν εχω δει ακομα..το εψαξα κι αλλου αλλα τιποτα.

 

Στην αρχη ειχα αντιληφθει οτι ανοιγε μονο με το wifi,αλλα τελικα ανοιγει κ με τα δεδομενα.

 

Αβυσσος η ψυχη της LG!

Τα ίδια και εγώ,ακόμα και σε ένα τάμπλετ Samsung

 

Στάλθηκε από το SM-T580 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το πήρα τελικά το εργαλείο. Έδωσα το S7 για 120€ και πήρα με 180€ ένα καινούριο σχεδόν G6. Μέχρι στιγμής μπορώ να πω τα εξής.

 

--- Όσον αφορά τις φωτογραφίες, το G6 είναι κάπως υποδεέστερο του S7, κυρίως σε κοντινές, στην απόδοση λεπτομέρειας. Ωστόσο είναι πιο φυσικό στην απόδοση χρωμάτων. Από την άλλη η wide camera είναι πολύ ωραία, και μου αρέσει η οπτική που δίνει. Νομίζω η πιο χρήσιμη προσθήκη όσον αφορά τις διπλές/τριπλές κάμερες. Στο βίντεο τώρα και πάλι μπαίνει στο παιχνίδι η wide camera, μου φαίνεται ότι το G6 έχει καλύτερη σταθεροποίηση, ενώ δίνει πιο φυσικά χρώματα. Αυτό τώρα για άλλους είναι καλό, άλλοι θέλουν το boost της Samsung.

 

--- Στην ταχύτητα είναι λίγο πιο γρήγορο από το S7. Τρέχει εντελώς απροβληματιστα, χωρίς να κολλάει.

 

--- Με ενοχλεί η ειδοποίηση όταν ανοίγω τα δεδομένα (δεν έχω βρει τον τρόπο να φύγει) και το ότι δεν έχω wifi calling.

 

---Μου αρέσει περισσότερο το interface των κλήσεων και των επαφών σε σχέση με αυτό της Samsung. Όπως επίσης παρατήρησα πως η LG προσφέρει περισσότερες επιλογές εξατομίκευσης σε θέματα και μάλιστα δωρεάν, κάτι που και στην Samsung ναι μεν υπάρχει, αλλά τα περισσότερα (ειδικά τα όμορφα) είναι επί πληρωμή.

 

---Στην οθόνη τώρα. Το περίμενα πολύ χειρότερο κάτω από τον ήλιο με βάση τα όσα διάβασα στο gsmarena. Ωστόσο εμένα μου φαίνεται μια χαρά, χωρίς να παρατηρώ ουσιαστική διαφορά κάτω από τον ήλιο σε σχέση με το S7. Άσε που το λευκό είναι αρκετά καλύτερο στο G6. Δεύτερο υπέρ του G6 το μέγεθος της οθόνης. Τρίτο το ότι δεν έχει ούτε curved ούτε το ανόητο 2.5d (έτσι μου φαίνεται τουλάχιστον). Και πιστεύω πως θα παίρνει εύκολα tempered glass.

 

---Ποιότητα κατασκευής αψεγάδιαστη. Νομίζω δίκαια συγκαταλέγεται στα premium και οποίοι λένε το αντίθετο, κάνουν λάθος, εφόσον δεν έχουν δοκιμάσει.

 

--- Και τέλος, το σημαντικότερο, μπαταρία. Εδώ ούτε κρύο, ούτε ζέστη. Δεν έχω εντυπωσιαστεί στο κομμάτι αυτό, ακόμη προσπαθώ να ρυθμίσω κάποια πράγματα. Σίγουρα καλύτερη από την πεσμένη του S7, αλλά δεν ξέρω πως θα είναι όταν φτάσουμε στην ίδια φθορά. Ωστόσο σε αυτό το θέμα, φανερά καλύτερο όταν το κινητό βρίσκεσαι σε αδράνεια. Το έβγαλα στις 01:00 το βράδυ από την πρίζα, με AOD ανοιχτό στις 07:00 ήταν 100% με 2 ξυπνητήρια να έχουν χτυπήσει. Για να βελτιώσω την κατάσταση χθες έβγαλα και το VoLTE γιατί θεωρώ δεν το χρειάζομαι.

 

Σαν γενικό αποτέλεσμα είναι θετικό. Είναι αξιόλογη συσκευή και ακόμη και στα 280€ που κοστίζει καινούριο, νομίζω αξίζει σε σχέση με πολλά νέα mid-range.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε εμένα η μπαταρία δεν τα πάει καθόλου καλά πλέον.

Μόνιμα ανοιχτά data, WiFi κ location βέβαια αλλά δείχνει να έχει πέσει αρκετά.

Ίσως φταίει κ το ότι όλο το σκαλίζω με launchers κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε εμένα η μπαταρία δεν τα πάει καθόλου καλά πλέον.

Μόνιμα ανοιχτά data, WiFi κ location βέβαια αλλά δείχνει να έχει πέσει αρκετά.

Ίσως φταίει κ το ότι όλο το σκαλίζω με launchers κλπ.

 

Σε ολους μας ισχυει αυτο με την μπαταρια.Αν σου βγαζει μερα, με ολα αυτα ανοιχτα και ευχαριστημενος να εισαι.Μην ξεχναμε οτι το τηλεφωνο ειναι 3ετιας πια...

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Με το καινούριο update αλλαχθηκε το ρολόι.

 

Ποιο update?Και ποιο ρολοι,το AOD,η το κυριο??

Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

820 megabyte το καινούριο update για πείτε βρε παιδιά εσείς που το κάνατε σίγουρα θα έχει κάποιες αλλαγές είναι πολύ μεγάλο
Link to comment
Share on other sites

Ποιο update?Και ποιο ρολοι,το AOD,η το κυριο??
Το τελευταίο update που πήραμε. Εγώ το πήρα σήμερα. Άλλαξαν την εφαρμογή ρολόι που έχει το ξυπνητήρι κτλ.
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει παιδιά κι εγώ όσον αφορά την μπαταρία δεν είμαι κατενθουσιασμένος. Με καλύπτει όμως. Και έχω τα παρακάτω νούμερα. Βέβαια κάθε πρωί στην δουλειά το έχω flight mode περίπου 7 ώρες και δουλεύω μόνο wifi όταν έχω ελεύθερο χρόνο, γιατί έχω δεύτερο τηλέφωνο για δύσκολες συνθήκες (ένα σκύλο Lumia 435!!).

 

Τρομερή εντύπωση μου κάνει η κατανάλωση του G6 με σβηστή οθόνη. Μιλάμε για εξαιρετική δουλειά από την LG. Γιατί ακόμη και με την AOD από 01:00 το βράδυ μέχρι τις 07:00 δεν χάνει ούτε 1%. Και το κινητό είναι και χρόνου σχεδόν. Να πω μόνο ότι το απλό S7 με AOD σταθερά στο 3,5%/ώρα και ακόμη και σε flight mode είχε 1,9%/hr από καινούριο. 469acfba575e316ff86104b826f6fef9.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο update που πήραμε. Εγώ το πήρα σήμερα. Άλλαξαν την εφαρμογή ρολόι που έχει το ξυπνητήρι κτλ.

 

Για το απλο G6 μιλατε η για το DS?Γιατι εγω με το απλο δεν εχει ερθει κατι....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Για το απλο G6 μιλατε η για το DS?Γιατι εγω με το απλο δεν εχει ερθει κατι....

 

Για το απλό μιλάμε σήμερα είδα και εγώ ότι υπάρχει αναβάθμιση αλλά δεν είμαι σε WiFi και δεν μπορώ να την κάνω.. το δικό μου είναι ρουμανικό... Για πείτε κάποιος δεν μπορεί 820 megabyte να είναι μόνο το ρολόι και το ξυπνητήρι

Link to comment
Share on other sites

Τι ειναι τούτο ? 2,82gb

 

418.png

 

Σου κατεβάζει όλη την ROM για αυτό είναι τόσο μεγάλο. Κανονικά το update είναι 820 megabyte

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε παιδια,αρα περιμενουμε...Πως τσεκαρουμε τη χωρα προελευσης του κινητου μας??Στο κουτακι,στο αυτοκολλητο,μου γραφει ενα DEC... Edited by nikaki71
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε παιδια,αρα περιμενουμε...Πως τσεκαρουμε τη χωρα προελευσης του κινητου μας??Στο κουτακι,στο αυτοκολλητο,μου γραφει ενα DEC...

 

http://www.imeipro.info/check_lg.html

 

2019-04-18-125142.jpgamoco gas station near me

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Το update έγινε το πρωί. Καμία διαφορά (δεν μιλάω για το ρολόι, αλλά για απόδοση / μπαταρία). Αν και είναι νωρίς.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλά είμαι ο μόνος εδώ μέσα ο οποίος πρόσεξε ότι μετά το update έχει μπει το πιο άχρηστο future που θα μπορούσαν να δώσουν δηλαδή AI στην κάμερα;;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω διαβάσει περίπου το 1/6 των απαντήσεων από την αρχή, και λυπάμαι που κατά 95% αναφέρονται σε άσχετα θέματα. Προσπαθώ να βρω την πιο σταθερή έκδοση gcam ή καμία χρήσιμη συμβουλή αλλά δυστυχώς τα περισσότερα ποστς είναι από ανθρώπους που ΔΕΝ είχαν το κινητό και κράζουν την LG. Κρίμα και έλεος.

 

Ξέρει κανείς τέλος πάντων ποια είναι η πιο σταθερή έκδοση gcam; Βλέπω σημαντικές διαφορές σε σχέση με την στοκ και θα ήθελα να την έχω. Επίσης, η έκδοση που έχω τώρα v4.2 δεν έχει πουθενά manual mode. Αυτό είναι έτσι;

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...