Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Αλήθεια έχει κανείς δοκιμάσει να γίνει root στο G6;

Ποιες ROM αξίζουν;

Όταν είχα Nexus κάποια στιγμή το δοκίμαζα αλλά τώρα το φοβάμαι λίγο..

 

Άλλο πράγμα το root και άλλο αλλάζω ROM. Αυτό τα παλιά χρόνια... πλέον ούτε το ένα χρειάζεται, ούτε το άλλο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χαχαχα..ωραια παρομοιωση.

Ειναι αλλη κλαση σιγουρα,πολυ καλη κατασκευη συν ολα τα αλλα.

Απο μπαταρια ομως δεν το πιανει το γερο g2,κι ουτε νομιζω θα ξαναβγει αλλο με τετοια αυτονομια,κ λογικο ειναι με τετοιο hardware που κυκλοφορει πλεον στην αγορα.

Οι καμερες πως σου φανηκαν;αλλο πραγμα ο ευρυγωνιος ετσι;

 

Με την μπαταριά δεν έχω θέμα, ειναι επαρκής με την χρίση που κάνω μιάμιση μέρα άνετα. Η κάμερα όντως πολύ καλή. Και το Video (μέρα) πολύ καλό, μιας που έχω TV 4K την απολαμβάνω...!!!;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Με την μπαταριά δεν έχω θέμα, ειναι επαρκής με την χρίση που κάνω μιάμιση μέρα άνετα. Η κάμερα όντως πολύ καλή. Και το Video (μέρα) πολύ καλό, μιας που έχω TV 4K την απολαμβάνω...!!!;)

 

Καλημερα φιλε μου, μιας και ειπες οτι εχεις 4Κ TV, ποια εχεις?ιντσες? τις ληψεις απο το κινητο τις βλεπεις με mirroring ή με τον media player της TV? βλεπεις καθολου προβλημα στην εικονα ή ειναι τελεια?

Ενας λογος που σκεφτομαι να παρω μια Oled 65αρα ειναι αυτος, να βλεπω τα βιντεο απο gopro και κινητο εκει καθως δεν τα εχω ευχαριστηθει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε μου, μιας και ειπες οτι εχεις 4Κ TV, ποια εχεις?ιντσες? τις ληψεις απο το κινητο τις βλεπεις με mirroring ή με τον media player της TV? βλεπεις καθολου προβλημα στην εικονα ή ειναι τελεια?

Ενας λογος που σκεφτομαι να παρω μια Oled 65αρα ειναι αυτος, να βλεπω τα βιντεο απο gopro και κινητο εκει καθως δεν τα εχω ευχαριστηθει.

 

Έχω Philips 55pus smart tv 4k και τα video & Photo τα βλέπω με το Media Player της TV. Εικόνα κρύσταλλο, και κυρίως το μαύρο που αποδίδει το G6 ειναι τέλειο......!!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Άλλο πράγμα το root και άλλο αλλάζω ROM. Αυτό τα παλιά χρόνια... πλέον ούτε το ένα χρειάζεται, ούτε το άλλο.
Τι εννοείς; Αν κάποιος θέλει να αλλάζει ROMs μπορεί να το κάνει και χωρίς να είναι root;

Αλλά αν όπως γράφτηκε πιο πάνω δεν υπάρχει υποστήριξη όντως δεν υπάρχει λόγος. Πχ θα είχε ενδιαφέρον να υπήρχε μια Pie based ROM που να δουλεύει καλά στο g6.

 

Όπως και να έχει ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! Δεν θα ασχοληθώ με root.

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς; Αν κάποιος θέλει να αλλάζει ROMs μπορεί να το κάνει και χωρίς να είναι root;

Αλλά αν όπως γράφτηκε πιο πάνω δεν υπάρχει υποστήριξη όντως δεν υπάρχει λόγος. Πχ θα είχε ενδιαφέρον να υπήρχε μια Pie based ROM που να δουλεύει καλά στο g6.

 

Όπως και να έχει ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! Δεν θα ασχοληθώ με root.

 

Παλιότερα κάναμε Root και βάζαμε ''φτιαγμένες'' ROM για να τρέχουν καλύτερα τα smartphone. Τώρα δεν συντρέχει κανένας λογος για πείραγμα ;) αυτό θέλει να πει ο athanaso77

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Το Ταϊβανεζικο dual sim συνεχιζει και αναβαθμιζεται κανονικα καθε μηνα με το εκαστοτε security patch. Καλη φαση!

Ηρθε η V20e σημερα, ota, με το security patch Σεπτεμβριου.

 

Στάλθηκε από το LG-H870DS μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το Ταϊβανεζικο dual sim συνεχιζει και αναβαθμιζεται κανονικα καθε μηνα με το εκαστοτε security patch. Καλη φαση!

Ηρθε η V20e σημερα, ota, με το security patch Σεπτεμβριου.

 

Στάλθηκε από το LG-H870DS μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό εννοείς ???

 

Screenshot-2018-10-13-00-07-23.pngscreenshot

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μου ήρθε εχθές αναβάθμιση για το Ταϊβανέζικο dual sim.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτό εννοείς ???

 

Screenshot-2018-10-13-00-07-23.pngscreenshot

 

Αυτό δεν έχει καμία σχέση με το software update που αναφέρει ο φίλος πιο πάνω.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

How to Shoot Stars w/ Android Smartphone! [Astrophotography] το video είναι με το Lg v40 αλλά έχουμε παρόμοιες ρυθμίσεις. Με μικρές αλλαγές δουλεύει και με την δική μας συσκευή .

 

Είναι πολύ δυνατό με ένα τρίποδο και σωστές ρυθμίσεις στο manual.

Edit: To tapatalk χαλάει και λίγο την ποιότητα.47e273add4abe1c3a24c27e2c1da0b5e.jpg

Edited by stavrosspil
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ δυνατό με ένα τρίποδο και σωστές ρυθμίσεις στο manual.

Edit: To tapatalk χαλάει και λίγο την ποιότητα.47e273add4abe1c3a24c27e2c1da0b5e.jpg

 

Τ Ε Λ Ε Ι Α Photo.....!!!:shock:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή φωτογραφία!! Όντως ένα τρίποδο αξίζει σαν αγορά. Ποιο έχεις;
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή φωτογραφία!! Όντως ένα τρίποδο αξίζει σαν αγορά. Ποιο έχεις;
Την συγκεκριμένη επειδή δεν είχα τρίποδο την έβγαλα με ενα τριποδακι ξύλινο απο μικρό πινακακι. :p Γενικά υπάρχουν πολλά στην αγορά!
Link to comment
Share on other sites

Με ένα κλικ οκ :) . Κατι δοκιμασμένο ρωτάω :) .
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

45354390961_a113ccbce0_m.jpg Μια φωτογραφια που ειχα βγαλει με τριποδο με τον wide σε manual ρυθμισεις! Γενικα αν παιξεις σε manual ρυθμισεις κανει τα παντα! Κινηταρα με τα ολα της! Και βεβαια με τα update βελτιωνουν ακομα περισσοτερο την καμερα!

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

45354390961_a113ccbce0_m.jpg Μια φωτογραφια που ειχα βγαλει με τριποδο με τον wide σε manual ρυθμισεις! Γενικα αν παιξεις σε manual ρυθμισεις κανει τα παντα! Κινηταρα με τα ολα της! Και βεβαια με τα update βελτιωνουν ακομα περισσοτερο την καμερα!

 

Ωραιος ο φίλος.....!!!

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Όταν ενεργοποιώ/απενεργοποιώ τα δεδομένα πάντα μου εμφανίζει ένα μήνυμα επιβεβαίωσης της ενέργειας. (π.χ. στο άνοιγμα "data charges will apply") Υπάρχει τρόπος να το παρακάμψω αυτό??
Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται να το παρακαμψεις αυτο το μηνυμα γιατι διαφορετικα θα πατουσες καταλαθος τα data θα πεφταν τα mb χωρις να το καταλαβεις! Αντιστοιχα μπορει να τα χρειαζοσουν τα δεδομενα και να τα εκλεινες.

 

Και τωρα χαριτολογώντας μπορεις να μην κλεισεις/ανοιξεις ξανα τα δεδομενα και δεν θα το ξαναδεις αυτο το pop up! :O:ninja::D:p

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται να το παρακαμψεις αυτο το μηνυμα γιατι διαφορετικα θα πατουσες καταλαθος τα data θα πεφταν τα mb χωρις να το καταλαβεις! Αντιστοιχα μπορει να τα χρειαζοσουν τα δεδομενα και να τα εκλεινες.

 

Και τωρα χαριτολογώντας μπορεις να μην κλεισεις/ανοιξεις ξανα τα δεδομενα και δεν θα το ξαναδεις αυτο το pop up! :O:ninja::D:p

Κι οχι μόνο αυτό, αν ήσουν εξωτερικό θα ενεργοποιούνταν το ημερήσιο πρόγραμμα αυτόματα και θα έδινες 5-13 ευρώ αναλογα την χώρα, θα το χα πάθει πολλες φορές
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Παιδια λιγο την βιοηθεια σας. Μιας φιλης το LG G6 εχει μεινει στο 7 και security NOE 2017. Ειναι σωστο ;

 

Επισης αρνειται να δει και οτιδηποτε microsd βαζω μεσα.

 

Ιδεες ?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια λιγο την βιοηθεια σας. Μιας φιλης το LG G6 εχει μεινει στο 7 και security NOE 2017. Ειναι σωστο ;

 

Επισης αρνειται να δει και οτιδηποτε microsd βαζω μεσα.

 

Ιδεες ?

 

Ευχαριστω

 

Κατέβασε το LGBridge_Setup και πάρε της ενημερώσεις....;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...