Jump to content

LG G6


mpompa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για αρχη θελω να σε ενημερωσω δυστυχως οτι, οτι εχεις μεσα θα το χασεις, εκτος αν ειχες καρτα sd και τα εχεις περασει εκει. Μετα θα πρεπει να του περασεις το λειτουργικο απο την αρχη. Δεν εχω ακουσει καποιον που να εχει καταφερει να ανοιξει τηλεφωνο με ξεχασμενο μοτιβο! :wacko:

Xiaomi Mi9 & Blackberry Passport User!

http://mowned.com/sig/panagiotischq.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα, ήθελα να ρωτήσω αν ο ήχος στα ακουστικά για μουσική είναι επιπέδου HTC10 U11, δηλαδή δυνατός.

και αν πρέπει να προσέξω κάτι άλλο στην συσκευή, πρώτη φορά σκέφτομαι να αγοράσω LG συσκευή και είμαι λιγάκι επιφυλακτικός.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Έχει συμβεί και σε άλλον η μόνο σε εμένα? Έχω αλλάξει μέχρι τώρα 3 sim tray δεν μπορώ να καταλάβω τι σημαίνει?
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο ήρθε και σε εμένα και πέρασα το security patch του Αυγούστου.

Καλή εξέλιξη, αν υποθέσουμε πως θα το κρατήσει η LG, security update κάθε δίμηνο...

Link to comment
Share on other sites

Είναι αδύναμο πάντως το WiFi του κινητού, έχω το ρουτερ στο σαλόνι και στο υπνοδωμάτιο ζορίζεται πολύ, ενώ αντίστοιχα ένα redmi note 4 που είχα πηγαίο σφαίρα.
Link to comment
Share on other sites

Είναι αδύναμο πάντως το WiFi του κινητού, έχω το ρουτερ στο σαλόνι και στο υπνοδωμάτιο ζορίζεται πολύ, ενώ αντίστοιχα ένα redmi note 4 που είχα πηγαίο σφαίρα.

 

Εγώ δεν έχω τέτοιο θέμα πάντως η απόσταση του ρούτερ από το δωμάτιο είναι γύρω στα 15 μέτρα και με κλειστή πόρτα πάει σφαίρα το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ όσο καιρό το είχα,εντυπωσιάστηκα από το wifi στο σπίτι μου. Η διαφορά με το oneplus 3 τεράστια.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Είναι αδύναμο πάντως το WiFi του κινητού, έχω το ρουτερ στο σαλόνι και στο υπνοδωμάτιο ζορίζεται πολύ, ενώ αντίστοιχα ένα redmi note 4 που είχα πηγαίο σφαίρα.

 

Ισχύει.

 

Για αυτό έβαλα repeater στη κρεβατοκάμαρα και είμαι οκ.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έχει κάνει εντύπωση τόσο η λήψη του Wifi του, όσο και το πόσο εύκολα και σταθερά πιάνει σήμα, τουλάχιστον σε σχέση με το Samsung Note 4 που είχα πριν.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω:

υπαρχει καποια εφαρμογη που πρεπει να χρησιμοποιησω πχ απο xda; ( εχω ψαξει μια για καμερα απο τον cstarks27 )

Εχετε ψαξει καποια άλλη;

Επισης ρομ υπαρχει που να μην θελει ροοτ;

Δεν το εχω καιρο το κινητο και ψαχνομαι λιγο.

SONY MOBILE
Link to comment
Share on other sites

Είναι αδύναμο πάντως το WiFi του κινητού, έχω το ρουτερ στο σαλόνι και στο υπνοδωμάτιο ζορίζεται πολύ, ενώ αντίστοιχα ένα redmi note 4 που είχα πηγαίο σφαίρα.

 

Μάλλον έπεσες στην περίπτωση και έχει θέμα η συσκευή σου αδερφέ. (για να σιγουρευτείς κάνε μια επαναφορά Ή δοκίμασε σε κάποιο άλλο ρούτερ σε άλλο σπίτι μπας και εκεί είναι το πρόβλημα)

Έχω αλλάξει άπειρες συσκευές, μπορώ να πω με σιγουριά πως το συγκεκριμένο έχει τόσο δυνατή εμβέλεια που πραγματικά συνδέετε (ακούω τις ειδοποιήσεις να έρχονται) πριν μπω στο σπίτι, από τον δρόμο!

Επίσης να ξέρεις πως κάθε συσκευή έχει διαφορετική συμπεριφορά / συνεργασία με κάποια άλλη. Το ότι το παλιό σου κινητό πήγαινε σφαίρα με το ρούτερ σου, δε σημαίνει πως θα το κάνουν όλες οι συσκευές. Κάνε αυτό που σου λέω και πήγαινε σε κάποιον φίλο σου που έχει διαφορετικό ρούτερ (ίσως και το ίδιο αλλά με νεότερο fιrmware) και μπορεί να εκπλαγείς με το πόσο καλό είναι το Lg G6 στον τομέα αυτόν!

Edited by hasiotis_john
Link to comment
Share on other sites

Έχει συμβεί και σε άλλον η μόνο σε εμένα? Έχω αλλάξει μέχρι τώρα 3 sim tray δεν μπορώ να καταλάβω τι σημαίνει?

ΕΜΈΝΑ εδώ και 2 μερες μου λέει να βάλω κάρτα σιμ.Το κλεινω ανοίγω την υποδοχή και η σιμ έχει μετακινηθεί έχει βγει κατά ένα χιλιοστό από την θέση της ,Την πιέζω για να μπει και ακουω που μπάινει στη υποδοχή. Μετα το ανοίγω και όλα οκ.Αλλα γιατί να μου το κανει αυτό δεν μπορώ να καταλάβω.

Link to comment
Share on other sites

ΕΜΈΝΑ εδώ και 2 μερες μου λέει να βάλω κάρτα σιμ.Το κλεινω ανοίγω την υποδοχή και η σιμ έχει μετακινηθεί έχει βγει κατά ένα χιλιοστό από την θέση της ,Την πιέζω για να μπει και ακουω που μπάινει στη υποδοχή. Μετα το ανοίγω και όλα οκ.Αλλα γιατί να μου το κανει αυτό δεν μπορώ να καταλάβω.

 

Μήπως έχεις κόψεις σιμ ? Πως μπορείς να την ακούς ? Η σιμ πατάει πάνω στην θήκη που μπαινει απλά μέσα, δεν κάνει κλακ κλπ ούτε κουμπώνει κάπου

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις κόψεις σιμ ? Πως μπορείς να την ακούς ? Η σιμ πατάει πάνω στην θήκη που μπαινει απλά μέσα, δεν κάνει κλακ κλπ ούτε κουμπώνει κάπου

 

Καλημέρα 3 μήνες το έχω το κινητό . Η σιμ παταέι πανω στη θήκη αλλα αν δεις η θήκη εχει μια μικρη εγκοπη για να εφαρμόζει η σιμ.Δεν μπορω να καταλάβω γιατί μου βγαίνει απόαυτη την εγκοπή κια μου γραφεί εδω και δύο ημερες να τοποθετήσω την σιμ.

 

http://http//www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=67134&stc=1&d=1537943969

 

ΚΑΙ μου εμφανίζει το παρακάτω μήνυμα.Την κάρτα την έχω κανα χρόνο κομμένη σε κατάστημα διότι την είχα σε άλλο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα 3 μήνες το έχω το κινητό . Η σιμ παταέι πανω στη θήκη αλλα αν δεις η θήκη εχει μια μικρη εγκοπη για να εφαρμόζει η σιμ.Δεν μπορω να καταλάβω γιατί μου βγαίνει απόαυτη την εγκοπή κια μου γραφεί εδω και δύο ημερες να τοποθετήσω την σιμ.

 

http://http//www.myphone.gr/forum/attachment.php?attachmentid=67134&stc=1&d=1537943969

 

ΚΑΙ μου εμφανίζει το παρακάτω μήνυμα.Την κάρτα την έχω κανα χρόνο κομμένη σε κατάστημα διότι την είχα σε άλλο κινητό.

Τότε πάρε μια καινούρια σιμ και βάλε τη σωστά. Εμένα ποτέ δεν μου έκανε κανένα κινητό κάτι τέτοιο αλλά ποτέ δεν βάζω κομμένες, δεν κάθονται απολύτως σωστά.. Και είναι κρίμα για 5 ευρώ να έχεις τέτοια θέματα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν λέω κομμένη εννοειται (φυσικά και δεν την έκοψα μόνη μου ,αλλα έτσι όπως το έγραψα) οτι πηγα σε καταστημα κινητής και αγόρασα την κάρτα σιμ 5 ευρω Εκανα αλλαγή κάρτας σιμ από την παλιά μου σε αυτή.Δεν παίζω με αυτά .Η οποια είναι και nano και εχει το ανταπτοράκι για μεγαλύτερη υποδοχη για αλλο μοντέλο κινητού.Αλλα αν μου το ξανα κάνει σίγουρα θα πάω να την αλλάξω .Σας ευχαριστώ Edited by evankap70
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν λέω κομμένη εννοειται (φυσικά και δεν την έκοψα μόνη μου ,αλλα έτσι όπως το έγραψα) οτι πηγα σε καταστημα κινητής και αγόρασα την κάρτα σιμ 5 ευρω Εκανα αλλαγή κάρτας σιμ από την παλιά μου σε αυτή.Δεν παίζω με αυτά .Η οποια είναι και nano και εχει το ανταπτοράκι για μεγαλύτερη υποδοχη για αλλο μοντέλο κινητού.Αλλα αν μου το ξανα κάνει σίγουρα θα πάω να την αλλάξω .Σας ευχαριστώ

Είδες μήπως είναι σπασμένο το sim tray (το πλαστικό που τοποθετούνται πάνω ή κάρτες)???

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν λέω κομμένη εννοειται (φυσικά και δεν την έκοψα μόνη μου ,αλλα έτσι όπως το έγραψα) οτι πηγα σε καταστημα κινητής και αγόρασα την κάρτα σιμ 5 ευρω Εκανα αλλαγή κάρτας σιμ από την παλιά μου σε αυτή.Δεν παίζω με αυτά .Η οποια είναι και nano και εχει το ανταπτοράκι για μεγαλύτερη υποδοχη για αλλο μοντέλο κινητού.Αλλα αν μου το ξανα κάνει σίγουρα θα πάω να την αλλάξω .Σας ευχαριστώ

 

Οκ, κομμένη σημαίνει με το χέρι,είτε σε μαγαζί είτε σπίτι. Από εκεί και πέρα μου κάνει εντύπωση, για βγάλε μια φωτογραφία το sim tray σκέτο πάνω και κάτω και μια με τη σιμ πάνω να δούμε πως κάθεται..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια και συγχαρητηρια για την δουλεια που κανετε στο θέμα.

Εχω μια ερώτηση η οποία ξέρω πως έχει συζητηθεί κι εχει "απαντηθεί" αλλά εγω εξακολουθώ να έχω θέμα.

Οπότε...ΠΟΙΑ ευλογημένη (μην πω αλλη λεξη) έκδοση του cstark έχετε για την κάμερα της google στο κινητο σας.

Γιατι όποια και αν έχω βαλει (ειτε αυτη που κανεις εναλλαγη απο μέσα) είτε αυτές που ηταν δυο εφαρμογές ξεχωριστα, η wide camera δεν ανοιγειΛειτουργεί μόνο η κανονική δηλαδή.

Ρωτάω ακριβώς δηαλδη ποια έχετε απο εκει που τις κατεβάζουμε.

Δεν ξέρω τι παιζει και απορώ γιατι παλιότερα λειτουργούσε κανονικα.(2 ξεχωριστα εικονιδια)...

Σας ευχαριστω εκ των προτέρων πραγματικα.

Link to comment
Share on other sites

Το ''χτύπησα'' σήμερα, απο δεύτερα θα σας τα πρήξω :lol::lol::lol:

 

174.png

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Το ''χτύπησα'' σήμερα, απο δεύτερα θα σας τα πρήξω :lol::lol::lol:

 

174.png

 

Καλως τον κι ας αργησε..τι εγινε το G2 σου;παρεδωσε πνευμα;

Καλοριζικο κ καλως ορισες στην παρεα.

Link to comment
Share on other sites

Καλως τον κι ας αργησε..τι εγινε το G2 σου;παρεδωσε πνευμα;

Καλοριζικο κ καλως ορισες στην παρεα.

 

OXI, αυτό δουλεύω ακομα (4.4.2 σταθερά και πάει :superman: ) ......ειναι ''έρωτας'' το G2 ;) Με έτρωγε το χέρι και ..............ειμουν ανάμεσα σε LG G Flex 2 & LG G6 = πλήρωσα 110€ παραπάνω, αλλά ελπίζω να δικαιωθώ για την απόφαση.

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...